ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

alexia17
3. jan 2015

@dorotka2013 ja v stredu 7meho po protokol k 2 IVF. Este sa xem popytat misky co by mohol byt problem, ze vsetko OK a stale nic. Stale mi vrta v hlave soft bo nativ, kedze aj po injekciach som mala 2 foliky ako bezne. Ty zatim iba tie IUI? Aj mas dake vysetrenia porobene?

dorotka2013
3. jan 2015

@alexia17 zatial len iui...no na nejakych som uz bola...🙂 takze ty v januari ivf? druhe?

alexia17
3. jan 2015

@dorotka2013 no neviem ci to stihnem este v januari, sa mi posunula dako MS, takze to bude az februar, kym k tomu pride 🙂 ale ked uz som sa objednala zaciatkom decembra, uz to nemenim. Hej druhe IVF. I ked by som bola rada, keby sa podarilo normalne , ale stale nic. Niekde musi byt "ten pes zakopany", ked to nejde. Neviem ci su hematologicke vysetrenia ine ako pri genetike, ale spytam sa jej nato 🙂 takze teraz v pondelok ides?

dorotka2013
3. jan 2015

@alexia17 ved toto...aj ja si myslim ze niekde musi byt problem len nie vzdy sa podari zistit kde :(...aj my mame zatial vysledky ok a stale nic :(...ale jedno z druhym...a nedari sa... Hej teraz v pondelok 8DC...som zvedava co povie...co dalej...veru ked si sa uz objednala tak treba ist...nema asi zmysel to odkladat...

alexia17
3. jan 2015

@dorotka2013 ako som mala teraz cez sviatky cas rozmyslat, mam pocit, ze mame malo vysetreni, ktore by mohli cosi zistit. Asi sa zacinam zbytocne stresovat 🙂 Ale uvidim v stredu co Miska povie. Ty ides sa tiez dohodnut co a ako dalej? 8 DC aj na folikolometriu? mne to vychadza 13 DC, tak nech to mame v jednom 🙂

dorotka2013
3. jan 2015

@alexia17 ja mavam ovulku skor, 10-12 DC...takze ideme sa aj dohodnut a zaroven aj na folikulometriu, ak to bude tak ako inokedy tak predpokladam na piatok iui 🙂...ani mne sa moc nedari nerozmyslat nad vselicim ale treba to skusit...doverovat im...vedia o tom viac ako vsetky kocky tu na konikovi...mozeme si pomahat,podporovat sa ale kazda sme ina,mame ine problemy,inu genetiku,inak znasame bolest,inak prezivame zakroky...moja obyc.gyn mi vzdy hovori:vedia co robia 🙂...tak to raz predsa musi vyjst!!!

alexia17
3. jan 2015

@dorotka2013 OK dam na teba ;) budem verit, ale jednu vec si xem overit a porozpravat o nej s dr. No ale toto snad nee, aby som kazde viancne sviatky ochorela. Takto pred rokom som brala uz 2 atb a dnes bolest hrdla a teplota. Asi ma porazi :(

dorotka2013
3. jan 2015

@alexia17 ja to uz mam za sebou...u nas manzdl pravidelne ochorie hned 24eho...ja hned po nom...cele sviatky sme chory, silvester uz ako-tak a 2-3eho mozeme ist znova do prace 🙂... uz niekolko rokov to tak mame... tak si daj nieco ucinne nech rychlo vyzdravies...vraj su dobre tie nove antibiotika v tabletke na cmulanie, na hrdlo,skus...

alexia17
3. jan 2015

@dorotka2013 nevies ako sa volaju? Si mala aj lieky? No len ak budem atb, ci mi da dr protkol a spusti stimulaciu :(

dorotka2013
4. jan 2015

@alexia17 myslim ze dorithricin (alebo tak nejak 🙂) to su asi len take lokalne... nie ja som lieky nebrala, len homeopatika na nadchu, sumivy vitamin a vela cajikov a ovocia....no tak to teda neviem ako je s antb. a stimulaciou ale mozno ti ju nespusti ani ked budes chora a mat horucku, predsa len je organizmus oslabeny chorobou...:(, tak mozno ked si das lieky a rychlo zaberu to bude lepsie ako byt chora...neviem, len uvazujem...

alexia17
4. jan 2015

@dorotka2013 skocim teda radsej svojmu dr, nech nieco poradi a pizriebma ;) daj zajtra vediet co ste sa dohodli

ada83
4. jan 2015

@alexia17 ahoj mne dr povedala obvodna ze po atb mi neodporuca ivf lebo sa drzia v krvi 4-6 tyzdnov

dorotka2013
4. jan 2015

@alexia17 alebo skus zavolat do centra ze co mas teraz robit...

alexia17
4. jan 2015

@ada83
@dorotka2013 pojdem zajtra k svojmu dr a uvidim co mi povie. Som sa dnes potila a zjedla vsetkomco doma mame. Ved prave nexem moc atb. Uvidim co povie obvodak a v stredu miska v CAR

dorotka2013
4. jan 2015

@alexia17 tak sa drz...

alexia17
4. jan 2015

@dorotka2013 vdaka ;) ja drzim palce na zajtra

dorotka2013
4. jan 2015

@alexia17 no som velmi zvedava... bojim sa ci nejdeme neskoro :(...vcera som mala poobede take krce ako ovulka,myslela som ze mi ide vytrhnut vajecnik...a od vcera ma bolia aj prsia, a muz hovori ze su vacsie...nechapem...ved to bol len 6DC...

alexia17
4. jan 2015

@dorotka2013 to by bol fakt skoro. Naznaky na to mas. Kolko mas DC?

dorotka2013
4. jan 2015

@alexia17 dnes je 7DC...bolesti vcera...prsia od vcera,aj dnes...este aj podprda mi vadi...mavam citlive,aj zvacsene ale par dni po ovulke az do ms...teraz je to divne...nerozumiem tomu :(

alexia17
4. jan 2015

@dorotka2013 cudne, urcite to spomen Lenke. Aky dlhy mas cyklus?

dorotka2013
4. jan 2015

@alexia17 len 24 dni...ovulka byva tak 10-12den...ale toto bol len siesty!! taketo sa mi este nestalo...mozno preto ze som bola chora? keby som mala doma test tak si ho urobim...🙂 no co uz, do zajtra vydrzim...uvidim co povie,co tam uvidi...ak to bola ovulka tak ideme zajtra uz neskoro na iui...ale ked nebola tak nechapem tie prsia :(..

alexia17
4. jan 2015

@dorotka2013 aj ja som mala taky kratky cyklus a OVU dako skoro. Mohlo to byt nieco ine.

dorotka2013
4. jan 2015

@alexia17 asi to teraz nevyriesim :( ved uz o par hodin budem vediet ako na tom som 🙂... potom dam vediet...liec sa a oddychuj

alexia17
4. jan 2015

@dorotka2013 jo jo rano mudrejsie vecera ;) musim to vyhnat z tela von 🙂

ada83
5. jan 2015

@alexia17 no uvodis co ti povie

alexia17
5. jan 2015

@ada83 no moj dr ma divcu, tak sim vola u inej dr. Bola velmi mila, ze mam cervene hrdlo, ale pre istotu m nedala atb. Len lokalne cosi si mam striekat a porozoravat sa dr v CAR. Tak si davam varene vinko a vsetky mozne vitaminy ;)

dorotka2013
5. jan 2015

@alexia17 takze moje tusenie bolo spravne...ovulka bola asi v sobotu :(...ale vraj je tam este 19mm vajko, sliznica nizka...tento cyklus iui vynechame :(...mam si davat 3 dni estrimax a skusat to prirodzene...nepacia sa jej moje skracujuce sa cykly,zobrali mi este raz krv...nabuduce mame prist uz 6 DC...zatial vraj posle ziadost na ivf,nech to mame co najskor schvalene...

alexia17
5. jan 2015

@dorotka2013 fuha fakt skoro. Tak to druhe je pekne , kolko estrimaxu denne? Mne zabral asi inofolic. Tiez som mavala 23 DCdr v TT mi nato dal clostilbegyt, cul memam ziadbe hormony iba ten inofoloc a zrazu ze 27 DC. To som cakala klesanie. Hrdlo mam zapalene, ale dri dala iba dake cude, ze savmam poradit s dr v CAR co mozem ;)

dorotka2013
5. jan 2015

@alexia17 no mozno ta to aj trosku prejde kym tam pojdes ;)... ja som uzivala aj inofolic a nemam pocit ze by mi pomohol...moja dr mi davala clostyl a lenka sa hnevala ze naco ked vajicka sa mi tvoria,od neho sa mi to praveze posunulo na tak skoro :(...neviem co teraz bude...ako mi chce urobit ivf za takychto podmienok :(...som smutna... 😢

alexia17
5. jan 2015

@dorotka2013 mne closyl posunl cyklus z 23 dni na 27. Miska nevravel nic, len ze som ho dlho uzivala. Inofolic bo co zabral po 3 mesiacoch. Pijem aj alchemilkovy caj. Inak aj injekcie pri IVF to asi predlzia. Ja mam odvtedy co xodim do CAR cyklus od 21 dnii po 34.
Sak pijem vela tekutin, jem vitaminy a vsetkomco sa da

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre