ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

alica311
1. feb 2016

@gennara OK, ďakujem veľmi pekne za info, v stredu idem lekárke na interné vyšetrenia a poprosím ju, aby mi aj TSH skontrolovala, veľmi ďakujem za info 🙂

inocentcent
1. feb 2016

ako zmenit lekara v iscare?

karkana
1. feb 2016

zavolaj na recepciu a povieš, že chceš zmeniť lekára,,,

lilienkalilina
1. feb 2016

@inocentcent ahoj ja som menila tiez zavolala som na recepciu a objednala sa k Lenke.k sestrickam som povedala,ze uz nechcem chodit k tej druhej dr to bolo v setko

alica311
2. feb 2016

@gennara ahojky, tak pozrela som si doma výsledky z endokrinologie z augusta 2015 a THS som mala 1,72 🙂 takže ok, ale aj tak idem zajtra na krv, preistotu 🙂 a ešte raz ďakujem za radu 🙂

alica311
2. feb 2016

Baby, prosím, viete poradiť, dnes som dostala MS o 11.30 doobeda, pichať mám začať 2DC, teda zajtra. Budem pichávať ráno o piatej. Mám za 2DC pokladať už zajtra, alebo až nasledujúci deň. Ide o to, že medzi dostaním ms a prvou injekciou je len 16 hodín, nevadí to? Štráášne ďakujem za všetky rady 🙂

gennara
2. feb 2016

@alica311 Ahoj, verím, že budeš mať dobré hodnoty, ale dobre robíš, že to prekontroluješ, ja som tiež rok predtým mala výsledky dobré a za rok sa pokašľali. Ty teraz stimuluješ v Iscare, alebo v Reprofite? Videla som ťa aj v tej diskusii. Neviem už ako to majú v Iscare, ale v Reprofite mi povedali, že ak dostanem menštruáciu po 16.00, prvý deň mám považovať až ten nasledujúci. Ale ak doobeda, ako ty, tak ešte ten deň mám považovať za prvý deň menštruácie. Ak stimuluješ teraz v Reprofite, zavolaj im a pre istotu sa poraď, určite ti budú vedieť tie sestričky poradiť.

hennka2
2. feb 2016

@alica311 .. ja si myslim, ze druhy DC budes mat zajtra, takze aj pichat ... ak by si dostala kramy niekedy vecer, to uz by som asi nepovazovala za prvy den ... , ale ak nie si si ista, radsej zavolaj doktorke ...

alica311
2. feb 2016

@gennara v iscare, rozhodovali sme sa medzi iscare a reprofit, ale v reprofite nám dali termín až na 14. marca, tak sme išli do iscare, lebo som nechcela tak dlho čakať, ale ak by ivf neklaplo teraz, teda dúfam, že klapne, ale ak by nie, určite už pôjdeme do brna

dorotka2013
2. feb 2016

@alica311 mne sestricky povedali ze ked sa ms spusti rano ci doobeda tak za 1dc sa povazuje este ten den...ak uz neskor poobede alebo vecer tak 1dc je az nasledujuci den...ale musi to byt riadna ms, ziadne spinenie... Takze v tvojom pripade je dnes 1dc, zajtra 2dc takze od zajtra aj pichas ☺... Drzim palce 😉

alica311
3. feb 2016

Baby, tak ms sme sa so sestričkou dohodli, že včera 1 DC a dnes 2DC, v noci sa mrcha ešte viac a riadne rozbehla, tak muž mi dnes 5.20 ráno pichol gonal, tak a prvú mám za sebou, ale mm by určite nemohol byť zdravotná sestra 😀

melmel78
3. feb 2016

NO ja som tiez mala v tomto hokej, kedy prvy a kedy druhy den a to mam uz fakt dost rokov 😀 . Tiez mi to bolo vysvetlene presne tak, ze doobeda prvy den, poobede az ten dalsi den ratas ako prvy. Takze mas kratky protokol alica311 ? To mas 1. IVF alebo uz druhe? Drzim palce

lilienkalilina
3. feb 2016

ahojte baby,neviete ako je to zo sexom po vklade?lebo v iscare odporucaju mat styk,len neviem kedy by sme to mali skusit.vie mi niekdo poradit?

utte
4. feb 2016

Ahojte! Tie, co ste absolvovali KET, mali ste aj Pregnyl? Kolko dni pred KET?

dorotka2013
4. feb 2016

@lilienkalilina ja som bola minuly mesiac na KET...priamo pred vkladom som bola este za dr a pytala som sa jej na toto...vraj 5-7 dni nie...po vklade dosla sestricka na izbu a medzi inymi odporucaniami nam povedala ze sex kludne aj na dalsi den... Tak si teda vyber 😁😁😁...

lilienkalilina
4. feb 2016

@dorotka2013 no teda to je super.koho mas dr?

dorotka2013
4. feb 2016

@lilienkalilina reismullerovu 😉...sestricje som potom hovorila co mi povedala dr, chvilu na mna vyjavene kukala a potom ze tak teda nech urobim ako dr povedala...😁

lilienkalilina
4. feb 2016

@dorotka2013 aj ja mam lenku,tak radsej nebudem riskovat,ale tak naco to pisu v papieroch

dorotka2013
4. feb 2016

@lilienkalilina pisu to tam, aj ja som to videla...citala som ze to podporuje uhniezdenie...tiez som bola prekvapena ked mi to zakazala...skus sa jej este pripadne opytat...

lilienkalilina
4. feb 2016

@dorotka2013 mam jej kvôli tomu volat,neni to blbe?

dorotka2013
4. feb 2016

@lilienkalilina myslela som ked by si s nou hovorila kvoli niecomu inemu...ale ked ti na tom tak zalezi tak si zavolaj sestrickam a opytaj sa ich...alebo zvol strednu cestu a par dni pockaj 😉

melmel78
4. feb 2016

Caute kocky nema niektora z vas skusenost s Proverou? Dostala som ju na rast a upravu sliznice maternice. Vraj 2 mesacna kura. Pomohla vam?

hennka2
5. feb 2016

@utte .. ahoj, chystas sa na KET ? Tiez som mala tuto otazku, ale jedna snazilka mi odpisala, ze nie. Mozno je dobre sa spytat doktorky, ale sa zaujimam, ci pichaju pregnyl...

utte
5. feb 2016

@hennka2 ano chystam a toto je prvykrat, ked mi ho Dr. predpisala, preto sa pytam. A pytala som sa aj preto, lebo som presvihla cas podla protokolu... ale uz som hovorila s Dr., len sa to o jeden den poposuvalo. Cize u mna Pregnyl 5 dni pred KET.

alica311
6. feb 2016

ahojte baby, v piatok mám OPU, žiaľ ochorela som, mám zápal nosohltana, vravela som to dr. v Care a povedala, že sa mám dať rýchlo do poriadku, obvodáčka mi predpísala 3 dňové antibiotiká, ale nič, ale nie je mi o nič horšie, pýtala som sa lekárky v Care, že či robia opu aj bez narkózy, a povedala že len v krajných prípadoch? Neboli ste niektorá v podobnej situácií? Bojím sa strašne, aby mi vajka odobrali, lebo po tej stimulke by som to asi neprežila, keby opu zrušili....

dorotka2013
6. feb 2016

@alica311 do piatka urcite vyzdravies ☺...ved to je este 5 celych dni dovtedy...mne inak odsavali cystu bez narkozy, len oblbovaciu tabletku mi dali a uplne v pohode, ale bol to len 1 vpich...ked mas viac folikov tak je narkiza lepsia...

alica311
6. feb 2016

@dorotka2013 no veď to som si aj ja vravím, že do piatku je dosť času, len tá choroba sa viac a viac rozbieha a včera som dojedla tú tretiu tabletku antibiotík, tak sa strašne bojím....

dorotka2013
6. feb 2016

@alica311 to sa urcite zlepsi 😉...ked si vcera dojedla tie 3dnove tak to chvilu aj trva kym zaberu...daj tomu este 2-3 dni... Skus co najviac ovocia a vitaminov zjest...vela vela tekutin...pridaj cibulu a cesnak ☺

lilienkalilina
10. feb 2016

Ahoj baby,je tu niekdo po et?ja som dnes 7den po,pridajte sa 🙂

alica311
10. feb 2016

Ahojte dievčatá, idem sa Vás spýtať na názor. Mala som krátky protokol, stimulovala som gonalom 9 dní po 150 jenotiek každý deň, mám len 5 vajíčok, a dr. vravela zrelé budú asi len štyri. Moje AMH je 1.56, FSH raz namerali 11, 27 a ďalší mesiac 7,7. Myslela som, že pri týchto hodnotách HP bude viac folikulov....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre