ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lucyjka6
4. sep 2016

@melmel78

Ahoj, chcem sa podeliť tiež o moju skúsenosť,(s pred 3/4 roka) ..tiež podobná -s rovnakým koncom..
tiež chodím k dr. Petrovej, je taká aká je- svojská (trvalo dlho kým sme si našli k sebe cestu)-ale super odborníčka...keď som konečne otehotnela neverila som tomu,bola som ten najšťastnejší človek na svete, ved kto by nebol, všetko bolo OK, až do jednej noci kedy som šla na wc a...išla so mňa čistá krv, hneď mi bolo jasné že je koniec, v nemocnici mi robili sono a vyzeralo všetko v poriadku, poležala som si tam nejaké tri týždne a išla domov, dr. som šla na sono v 12 týždni a niečo sa jej tam nezdalo, hospitalizovala ma. Na konziliárnom zasadnutí lekári skonštatovali že je všetko OK a päjdem na morfologické sono na súkromnú kliniku Feriancovi. Ten povedal že všetko je OK.Bola som spokojná.Boli Vianoce..užívala som si že konečne som tehotná a všetko je OK..kontrolu som mala 13,1 dr. sa zase moje sono nepáčilo, opäť ma hospitalizovala, vyšetrovlali ma asi 5 lekári a nik mi nevedel konkrétne povedať čo sa deje. skonštatovali že pôjdem na amniocentézu a uvidí sa(zrejme asi pôjde o nejakú infekciu).O dva dni bola amniocentéza, kt. mi robil Ferianec odobral mi vzorky + doplnil plodovú vodu, povedal že všetko bude OK, nato som mu odpovedala že to mi tvrdil aj pred Vianocami a zrazu to neni pravda...čakala som, každá vizita bola pre mňa ubíjajúca lebo len sa na mňa pozreli a povedali :,,Čakáme...??Výsledky na 100% nepreukázali o čo sa jedná, buď infekcia alebo vírus..stále som čakala, moja dr. bola na dovolenke, boli to najhoršie dni môjho života...Konzultovala som môj stav s viacerými dr,. nikto mi nevedel povedať čo bude, až jeden lekár že asi sa budem musieť dieťaťa vzdať,a porodiť ho...to bola pre mňa nemysliteľná predstava..stále čakali pokým mi moje dievčatko umre a až potom ho môžem porodiť,..dni plynuli a dieťa stále žilo, stále som dúfala že všetko sa na dobre obráti, plodová voda doplnená, mnňa nič nebolelo ani som nekrvácala...až..prišla sobota chytili ma úkrutné bolesti službu konajúca dr. mi nechcela nič dávať ani od bolesti, už sa to nedalo vydržať, urobila mi sono dieťa žilo, dala mi nejakú infúziu, do rána mi vyskočila teplota na 39 C,v nedelu mi odtiekla plodová voda, nič so mnou nerobili, v pondelok vizita + bolesti ale strašné, po veľkej vizite mi robili opäť sono -moje dievčatko už nežije..hlavou mi behali rôzne myšlienky (..ako to ja zvládnem,...ako to ja porodím..)dali mi na vyvolanie pôrodu tabletky a znovu som čakala kedy nastane tá moja hodina ,,H,,..prišla večer,,neskutočné bolesti,,(nechceli mi dať nič od bolesti),odivezlii ma na sál ,,tam so mnou jednali ako s poslednou handrou, neprajem nikomu..ale chcela som to mať čím skôr za sebou, normálne som si musela všetko vytrpieť ako klasický pôrod,..prišla tá hodina 21,30..konečne som to mala za sebou, na sále len ticho..žiadne plač, ja som cítila prázdno ale zároveň sa mi aj ulavilo,-nemusím už trpieť ...o dva dni ma pustili, nahnevaná som bola na celý svet ...nemohla som vidieť ani kočík ani pohľad na tehotnú ženu,..výsledky z patologie preukázali že sa jednalo pravdepodobne o vírus. po morfologickej stránke všetko OK...prebehlo skoro 3/4 roka pomaly sa s tým zmierujem aj keď rana na duši bude do smrti,..viem že je veľa podobných prípadov, neostáva nám nič iné ako sa s tým zmieriť a dúfať, že raz sa nám to podarí a budeme si môcť pokočíkovať svoje dieťa...držím palce a hlavne pozitívne myslenie..všetko bude raz dobréé... o mesiac sa chcem pokúsiť znova dufam že sa podarí...

melmel78
5. sep 2016

@lucyjka6 Ahoj, moc ma mrzi ze aj ty si musela prejst takymto peklom. Kazdej zeny a buducej mami tuziacej po dietati mi je luto, lebo tato strata sa neda opisat a porovnat. Proste boli to ako ked ti niekto zoberie tvoje dieta a povie ti, ze uz ho neuvidis, lebo....a ked ho musis porodit mrtve, boli to o to viac. Nechcem zachadzat do detailov, lebo u mna to bola velka rana, dietatko zo mna ciastocne na wc vypadlo a musela som si ho na vlozke odniest na porodny stol, pretoze v miestnosti nikto nebol. Potom som ho porodila a nebyt epiduralnej anestezie, asi to nezvladnem. Tu na Antolskej boli ku mne velmi mili, vsetci....nemozem povedat ani slovo na nich a ked raz budem rodit zdrave babo, znova sa sem vratim. Nechali ma v uzavretej izbe, kde som nepocula plakat zdrave babatka, bola som tam len s priatelom a ten mi bol velkou oporou. Nahnevana som hlavne sama na seba, stale rozmyslam, co som mohla urobit inak, aby sa to nestalo. Urcite chceme babo, este mame jedneho mrazacika, tak podla toho ako sa zotavim sa dohodnem s dr Petrovou. Ona este nevie, ako toto cele skoncilo. K nej mam ist az 13/9. Prajem ti, aby si uz coskoro bola mamina a tesila sa zo zdraveho babatka. Uz nech sa nam len dari 😉

bocianoviny
5. sep 2016

@lucyjka6 Ahoj Lucy, ty si tento postup potom s niekým konzultovala? Myslím, či si sa nespýtala, či sa to nedalo urobiť aj inak, resp. v ktorom si konkrétne bola týždni?

bocianoviny
5. sep 2016

@melmel78 Ahoj, ty si porodila na wc alebo na sále? Mám veľmi podobnú skúsenosť, ale na sále sa už len robilo čistenie (ktoré, mimochodom, tiež dopadlo - na Antolskej -katastrofálne), tak chcem dať niečo dokopy pre baby, ktoré to čaká... aspoň aby boli z fyziologických vecí v menšom strese. Dík,

marculik
5. sep 2016

@dorotka2013 ahoj aj mne v iscare davali drahsie lieky vysoke davky a nic najprv 2 vajicka ,potom 4 a treti krat 5-6 a sla som do brna navrhli ivf soft iba clostil a menopur a 12 vajicok stoho 8 dobrych

marculik
5. sep 2016

@lucyjka6 ,obdivujem zeny ake su niektore take silne ,prajem vela sil ..

dorotka2013
5. sep 2016

@marculik moze byt...ja som presla tiez do Brna, ale s mojim problemom si zatial neporadili...no uvidime... Inak ja bezne ked idem na folikulometriu tak mam foliky prirodzene aj 2, na obidvoch stranach jeden, bez akychkolvek liekov... A pri stimulke boli 3...

lucyjka6
5. sep 2016

@melmel78 ja som epidural mala prisľúbený od mojej známej dr. ale žiaľ nemohli mi ho dať pretože nebola dostatočne dlhá doba od podania Fraxiparinu,..ku mne neboli vobec milí, dokonca odbiehali vedla ku klasickému pôrodu čuže som počula plakať aj dieťa , o to horšie..a nebol pri mne nikto, bola som tam len sama, nechcem už nato ani pomyslieť, ja som sa pohrávala tiež s tou myšlienkou čo som mala urobiť inak alebo čo preto urobiť, preplakané a prebdené noci ale v konečnom dôsledku to malo asi tak byť, lepšie ak oby som sa mala trápiť ja aj mať choré dieťa...aj ja idem k Petrovej 12.9 lebo mala dovolenku..

lucyjka6
5. sep 2016

@bocianoviny konzultovala som to z viacerými lekármi, všetci boli opatrní k vyjadreniu môjho stavu, najprv bolo že keď aj dieťa prežije bude to mať trvalé následky (čitala som množstvo článkov na nete aké všeliaké operácie robia ešte v bruchu matky)-dúfala som že to bude aj môj prípad,ale nakoniec to celé išlo dole vodou a podľa mňa lekári aj nato čakali asi vedeli ako to celé dopadne ,bola som v 20tt.

lucyjka6
5. sep 2016

@marculik v živote by ma nenapadlo že niečo také prežijem, a keď mi to bolo načrtnuté čo ma čaká v tej chvíli som si povedala že to isto nedám,je to nemyslitelné, nech ma uspia a urobia cisársky rez, a po psychickej stránke som bola úplne na dne, nikto ma nevedel pochopiť čo prežívam, ale nakoniec som to nejako dala,... vedľa na izbe bola som mnou baba čo mala niečo podobné ale psychicky sa zrútila a robili jej cisársky rez, mala komplikácie..a to ma nejako vzpružilo a naštartovalo k tomu aby som predišla komplikáciam po cisárskom a mohla sa vrhnúť čím skôr opäť do toho..

lucyjka6
5. sep 2016

@melmel78 ..inak som počula,neviem či je to pravda, že veľa prípadov končia takto potratom aj vo vyššom štádiu po ivf...či už následok infekcie alebo niečoho..nikto nevie na 100 % povedať že bude všetko ok, dokonca aj po pdg, chcela som pôvodne ostatné embryjká dať vyšetriť ale jednak je to moc drahé a v mojom prípade sa to už ani nedá..a poznám prípady baby čo mali aj pdg nemali žiaden úspech...

fatma1
6. sep 2016

@lucyjka6 To urcite nie je pravda, ze toto sa stava po ivf...ja som otehotnela prirodzene, cakala som dvojicky a tiez sa mi stalo nieco podobne...v 25.tyzdni som o to prisla...pisala som o tom tu par dni dozadu..
ked sa nespravi kultivacia na zaciatku a nesleduje sa to dostatocne, tak infekcia prejde do placenty a stava sa toto.... v mojom pripade, ak by mi moj obvodny gynekolog zobral kultivacie z posvy tak ako mal, nasadil by mi nieco a bolo by...lenze on mi ziadne kultivacie nerobil...a pocas tehotenstva je dva krat vacsie riziko na vselijake mykozy, bakterie, virusy, atd....;((

melmel78
6. sep 2016

@bocianoviny ahoj, u mna to bolo tak.....den pred tym, nez vyhlasili dietatko za mrtve podla uzv, bolo vsetko v poriadku. Bilo srdiecko, robil sa morfologicky uzv ale nedalo sa na 100% bez plodovej vody urcit, ci su tam neni ine vady. Na druhy den okolo obeda ked som sla na wc na izbe v nemocnici, tak zo mna vysela pupocna snura. Bola to silna kava pre mna, az sa mi pred ocami zahmlelo. Po privolani sestry a diagnostike som sa sla na porodnu salu pripravit. Dali ma do samostatnej porodnej saly, kde bol klud, kde bola fotelka a kde mohol byt aj priatel cely cas somnou. Mna napojili na infuzie s oxytocinom na vyvolanie kontrakcii a cakalo sa. Ja som sa mala medzi tym otvorit, aby som mohla porodit. Infuzka tiekla nieco vyse dvoch hodin, velmi pomaly to zaberalo, ja som citila minimalne bolesti a tak mi museli dat silnejsiu davku. Po tejto davke som sa asi za 45minut krutila na stole od bolesti a ziadala som o epidural. Ten mi zaviedli, po 20 minutach sa mi ulavilo a trpla mi polovica tela. Stale som nebola az tak otvorena, ako potrebovali. Trebalo mi na wc, tak ma medzi tym vycievkovali 2x ale stale nic. Az nejako neskoro vecer, ked sa nic nedialo som bola nutena sestrickou ist na wc a tam to prislo. Stacilo len ztlacit a citila som, ako sa to vo mne uvolnilo. Chcela som ist rychlo na stol, ale zabudla som, ze polka tela nespolupracuje a tak som spadla medzi dverami . Nejako s pomocou priatela som sa dotackala na stol, ale babo uz bolo na polovicu vonku a tak stacilo len zatlacit. To bolo okolo 21:30h a potom dalsie 2h zo mna nevedeli dostat placentu, tak som skoncila na operacke na kyretazi. Placenta bola vrastena do steny maternice a mne este vcera hrozilo dalsie docistovanie. Nakoniec sa vsak vsetko vyplavilo, kedze ma kazdy den napojili na infuzku s oxytocinom na vyvolanie malych kontrakcii a vyplavenie zvyskov. Po vcerajsom uzv som mohla domov a tak som teraz doma. U mna sa tak isto cakalo len na to, kym babo umrie. Zo zakona a z etickych dovodov nemohli nic robit, hoci vedeli, ze toto tehotenstvo nedopadne dobre. Sami doktory povedali, ze zakon je hlupo napisany a je im luto vsetkych mamiciek, ktore takto cakaju na svoj koniec. 15 dni som pocuvala pri kazdej vizite to iste....musime cakat. Hoci v ociach som videla, ze je to jasne. Pri odtoku plodovky su dve moznosti. Bud sa voda doplni amnioinfuziou v nemocnicii, ak neodtiekla cela a to hned, alebo ak odtiekla vsetka a plodovy obal je vazne poskodeny, tak babo dlho neprezije. Moje sa drzalo statocne, nechcelo umriet, ale nemalo na vyber, hoci bolo zdrave. Lepenie obalov sa robi az od 20tt, skor ho nespravia, kedze udrzat taketo tehotenstvo s lepenym obalom je velmi otazne

melmel78
6. sep 2016

@lucyjka6 presne ako pise fatma1, to je jedo, ci to mas cez IVF alebo prirodzene. Pocas tehotenstva si nachylnejsia na rozne infekcie, ktore sa ti ovela lahsie dostanu do posvy a nasledne do maternice, kde mozu sposobit problem. Nelieceny zapal, infekcia potom sposobia toto. Ja som bola zrovna pacient, ktory bol kazdy tyzden na ultrazvuku, ci s nejakou bolestou, spinenim u gynekologa a stalo sa mi to. Nic som nechcela zanedbat ale vidis....O 15 dni vraj budu vysledky z hystologie, tak som zvedava, co sa udialo. Dava sa tam nie len samotny plod, ale aj placenta, kde zistia co sa stalo. Ja mam podozrenie na infekciu, pri kultivaciach z posvy v nemonici nasli stredne masivne ecoli, neviem co to v ich ponimani znamena. Ako som sa docitala, tak ecoli a alfahemoliticke streptokoky maju bezne tehotne v posve, vraj neohrozuju tehotenstvo, ale pri porode mozu ohrozit plod.

lucyjka6
6. sep 2016

@fatma1 bola som sledovaná, kultiváciu mi tiež robili aj sono, takže fakt neviem kde sa stala chyba, ani sa to už nedozviem...lekári povedali že proste sa to stáva..

lucyjka6
6. sep 2016

@melmel78 no to som strašne zvedavá čo ti povedia, ja som mala histologiu dlhšie, trvalo to asi mesiac a pol, testovali aj genetiku a vývojové vady...ale záver primárky keď som si bola osobne preto znel: nejaký vírus v tele nemalo by sa to už druhý krát opakovať...

lucyjka6
6. sep 2016

@melmel78 mne tiež začala vychádzať pupočná šnúra neskutočne som sa na wc vyľakala, potom mi vložili do maternice nejaké morské riasy ,,dilapanty,, tak nejako sa to volalo,aby sa mi spustili kontrakcie, dr. mi povedala že ako prvorodička to môže trvať aj dva dni, asi po 4 hodinách mi ich vytiahli a znovu zaviedli druhé, a začalo to účinkovať po nejakých 4 hodinách ale to boli neskutočné bolesti, keď ma večer odviezli na pôrodnú sálu len som vravela nech mi dajú niečo od bolesti, vraj až potom.. nevedela som čo mám robiť ani ako tlačiť, keď bolo po všetkom ulavilo sa mi.. nechali ma oddýchnuť 20 min. a že potom porodím placentu, odišli na druhu sálu, kde mali ďalší pôrod, ja som po chviľke začala strašne krvácať krv sa zo mňa liala, prikladali mi ľadové obklady na brucho a hučali tam do mňa že musím porodiť ešte placentu, bola prirastená niekde o maternicu tak museli zavolať anesteziologičku uspali ma vybrali a vyčistili, následne som sa prebrala na ARO kde za mnou došla aj moja dr. ktorú odmietali skôr zavolať že ju nebudú budiť v noci, potom asi po hodine ma previezli na izbu, do rána sa na mňa nebola pozrieť žiadna sestrička ešte že som mala fajn spoluležiace a tie sa o mňa postarali, v nemocnici som bola ešte dva dni a išla domov..

bocianoviny
6. sep 2016

@fatma1 Tehotenstvá po IVF sú rizikovejšie. Je to preukázaný a overený fakt, uvádzajú to aj renomované kliniky a dôvodov je viac. Kliknite na bocianoviny.sk.

marculik
7. sep 2016

@lucyjka6 mojej kolegine sa to stalo v 6 mesiaci chlapcek zomrel a tiez ho musela porodit je to nieco hrozne ,a nespravodlive ,no zvladla to casom,my zeny sme silne bytosti a verim ze to zvladnes aj ty ,ona uz ma krasnu dcerku tak dufam ze budes raz aj ty stastna 🙂

pupa_obtecta
8. sep 2016

ahojte, ja len povzbudzujem tie, ktore rozmyslaju o zmene centra. niekedy to je fajn krok a vie to nakopnut. my sme vcera boli prvykrat v brne v reprofite a nelutujeme cestu ani cas. ovela prijemnejsi a milsi ludia. ;)

ssegra
8. sep 2016

@pupa_obtecta aj my sme odchadzali odtial plni pozitivnej energie a nakopnuti do dalsieho kola. Drzim paste aby vam to v RF vyslo...aku liecbu vam navrhli?

pupa_obtecta
8. sep 2016

@ssegra ja mam pcos a nemam ovulaciu. priatel je ok. vzhladom k tomu, ze som este mlada, mam "slabu" diagnozu a jedno biochemicke tehotenstvo za sebou, tak doktor navrhol stimulaciu cyklu a iui zatial. ze ak to nevyjde tri cykly, tak potom ivf, ale zatial si mysli, zeby to mohlo vyjst... ja si radsej uz nechcem mysliet nic, iba mu verit. ;)

ssegra
8. sep 2016

@pupa_obtecta uz si podstupovala iui? Ktovie mozno to naozaj vyjde a ty sa nebudes musiet dopovat liekmi. Cim ta budu stimulovat? S tym nemam vobec skusenosti, pre nas iui nebola vhodna kedze priatel mal velmi malo spermii

pupa_obtecta
8. sep 2016

@ssegra este nie, kedze to bolo v iscare cele take chaoticke a narychlo po tom co moj gyneko robil pokusy s clostilom, tak vtedy sme nechceli iui a skusili sme len planovany styk. teraz mi v brne nadstavil silnejsie davky clostilu, potom folikulometriu, pregnyl a utrogestan. teda ten pregnyl iba ked sa podari nejake vajicko prebudit k dozrievaniu. kedze mam uplne rozhadzany cyklus, ale akurat som teraz 13 DC, tak mi kazal od 14 DC utrogestan a potom cakat na mrchu ci sa umudri a zacat clostil a uvidi sa. ;)

ssegra
8. sep 2016

@pupa_obtecta tak ti prajem aby bola ta liecba uspecna a ty sa coskoro tesila z dvoch // na teste 🙂

pupa_obtecta
8. sep 2016

@ssegra dakujem. aj tebe vela zdravicka pri tehulkovani. 🙂

kvietok035
9. sep 2016

dobrý den ahojte, prosím otázka užívali ste niekedy liek LETROZOL Stada 2,.5 mg od jedneho doktora z ISCARU v príprave na IUI? je to liek na rakovinu prsníka a neviem čo ma spoločné s dozrievaním vajíčok pred IUI

vanda83
9. sep 2016

@kvietok035 ahoj. Ano ja som ho uzivala ako pripravu na ket. Pouziva sa na rast sliznice maternice. Mne pomohol a sliznica narastla ale ket nevysiel. Drzim palce!

vanda83
12. sep 2016

Baby mate pls skusenost s dr. Tazberikovou?dakujem za info

nisa_666
12. sep 2016

@vanda83 ja som k nej teraz zacala chodit a som nadsena. Bola som objednana lenke, ale mala volno tak ma vzala Tarberikova. Vysvetluje vsetko co sa da, navrhuje liecbu, zlata je. Aj ten nivy lekar vyzera byt fajn aj s nim som kecala...myslim, ze neurobis zle, ked k.nej pojdes....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre