ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lucik284
13. sep 2016

@vanda83 ahoj ja som k nej chodila do procare bola skvela, ale potom brutalne zdvihli ceny tak som odisla, orednedavnom som ju hladala ale nikde som ju nenasla, kde teraz ordinuje? ak mozem vediet...

fatma1
13. sep 2016

@nisa_666 Deniska, ako sa vola ten novy lekar o ktorom hovoris?

vanda83
13. sep 2016

@nisa_666 chcela som ist k dr. Belusakovej ale je na matetskej tak idem k p. Tazbetikovej. Dakujem za info 🙂

nisa_666
13. sep 2016

@fatma1 vola sa Dr. Hlinšťák. Bol volakedy tiez v Procare a Tazberikova bola volakedy Iscare a pak procare a teraz zase tu v IS

fatma1
13. sep 2016

@nisa_666 Vsak to je moj lekar z Procare, moj dlhorocny lekar...;) Karol;)

mojezlate
13. sep 2016

Ahojte potrebujem poradit moj partner bol vo february na spermograme ktory mu vysiel dost slaby a tak ho odporučil k urologovi. Tak išiel k nemu opet mu zobral vzorku a vyslo mu že ma zapal vysoky tak mu dal na desat dni antibiotika ktore využíval a kaz mu prist na kontrolu az o tri mesiace je to normalne? Ale pokračujem ďalej, išiel na kontrolu a kazal mu lekar prist po vysledky o 14 dni tak isiel tam a proste vždy bolo niečo prečo sa nedozvedel vysledky az dnes po dalsich dvoch mesiacoch. Lekar tam nebol len mu ich povedala sestrička a vraj si ma prist predpisat lieky ked tam bude lekar hoci ktory den, a tu nastava problem vzdy ked tam ide hoci ktory den tak mu pri okienku povedia že ho tam nemôžu pustit lebo lieky sa predpisuju len v utorok. Ked povieme ze tam lekar v utorok nieje iba sestrička ktora nam hovori že mame prist ked tam bude lekar. Tak uz to nechapem. Neviete niekto o dobrom urologovi v Blave alebo Skalici? Chce sa preradit lebo takto pri takomto pristupe sa mu to nikdy nezlepsi. Ďakujem

lucyjka6
13. sep 2016

@melmel78 ahooj no čo ako si dnes dopadla u Pertovej?čo ti povedala?

melmel78
14. sep 2016

@lucyjka6 ahojcek, nakoniec som k nej nesla pojdem az po 5 tyzdnoch ked budem mat po prvej menzes od kyretu. Aj tak az potom mi bude vediet co to povedat o mojej sliznici a dalsom snazeni. Skor nie Dnes jej moja mama hovorila o mne. Samozrejme mala mobil vypnuty tak sa jej nikto nedovolal.

lucik284
18. sep 2016

kocky prosim vas tie co si pamatate, ako dlho trvala prva konzultacia? potrebujem dat vediet v praci ci sa este stihnem vratit alebo nie.

dorotka2013
18. sep 2016

@lucik284 my do pol hodinky...

katka17044
18. sep 2016

Ahojte prosim kolko dopredu sa treba objednat na konzultaciu a prosiiim koho mi odporucite potrebujem uz niekoho naozaj super kedze mam za sebou uz 10 vkladov 5ivf
Dakujem pekne

lily311
19. sep 2016

@katka17044 Neviem, kam si chodila predtým, ale ak máš za sebou 5IVF, tak určite by som to neriešila na Slovensku, ale v Brne, lebo ISCARE zase nie je až taký zázrak

katka17044
19. sep 2016

@lily311 chodila som 3 ivf gf to bola zla skusenost a potom 2krat soft Brno ale tiez v podstate nikam ma neposunuli len chceli vklady, tak isto ako tu, ze to nebolo moc o hladani priciny a opat sama som si hladala kam ist este na vysetrenie. Teraz v iscare viem, ze robia aj magneticku selekciu spermii to sme este nemali len isci, tak by som chcela skusit a teda mi uz musime davat pgd embryok, uz mi je asi jedno kde, len potrebujem dobreho doktora, ktory mi da dobrý protokol a hlavne kde je ok embryolog

ssegra
19. sep 2016

@katka17044 embryologov maju dobrych v brne..tiez sme mali pgd ale namiesto icsi sme mali picsi

katka17044
19. sep 2016

@ssegra aha picsi sme tam tie skusili len my sme dva krat po 2 embryjka mali geneticky zle tak uz je to len o tom aby sa podarili dobre embryjka tak ze by sme teraz skusili iscare ak to tam je teda ok

ssegra
19. sep 2016

@katka17044 my sme chodili najprv do iscare v BA kde sme mali 1 ET a 1KET a potom sme odisli do brna. Z mojich skusenosti by som nikdy viac nesla do iscare. My sme mali v brne klasicke ivf a dokonca po vysledkoch z genetiky mi navysili davky injekcii aby som mala co najviac vajicok. Bolo ich 9 a z toho poslali na pgd 6 a zostali nam 4. Preco nejdete do klasickeho ivf aby ste mali viac embryok a snad uz nejake by bolo dobre, ci?

katka17044
19. sep 2016

@ssegra sa mi ten soft zapacil tym ze to je take rychle aj malo hormonov ale teraz fakt neviem co robit ja som pri softe mala 4-6embryi pri klasickom 9-11-13 tak teraz neviem ci fakt neskusit klasicke patrila som k otevrelovi a on ze pri softe sa ziskaju kvalitnejsie vajicka

fatma1
19. sep 2016

@katka17044 ahojky...mna tiez RF nikam nejako specialne neposunul....je to tam tiez masovka..vsetkym to iste..vsetkym soft...vacsinou tie iste lieky..clostil, menopur, orgalutran... a nehladaju tam pricinu...ked mi otevrel pri 14 mm sliznici povedal, ze podme skusit vklad..?! mal mi to stopnut..oni by len vkladali...nemam pocit nejakeho individualneho pristupu..vsetko aleze uuuplne vsetko mu musim povedat, pripomenut, navrhnut..co sa nespytam neviem....ako na pase..ale su tam ozaaaj mili, usmievaju sa, snazia...ale neviem ci to je to najdolezitejsie....mozno RF bolo super pred par rokmi, ale teraz je to tam masovka...rychlo, rychlo...moj nazor

katka17044
19. sep 2016

@fatma1 uuuplne s tebou suhlasim ja mam presne ten isty nazor a skusenost. Uz maju velmi vela ludi nie je to uz zrejme co to bolo kedysi. Tiez som uzivala tie iste lieky dokonca ked sme tam prisli prvy krat vobec nic nerieril ani si nenastudoval asi papiere lebo nevedel ze si tvorim protilatky a teda malo sa to najprv skontrolovat az potom vklad boli sme z toho v soku ani hormonalny mi nespravili nic proste sila ziadne vysetrenie

lucik284
19. sep 2016

@dorotka2013 Ďakujem pekne za info a nepamätáš si náhodu koľko ste platili pri prvej návšteve?
Ja totiž k účtu používam dve karty jednu /bezpečnostnú - kedže často strácam - zabúdam peňaženku/ s limitom 30€ druhú v podstate "bez" limitu, túto ale väčšinou nechávam doma a beriem si ju len keď viem, že idem míňať viac. Hotovosť takmer vôbec v peňaženke nenosím, tak by som rada vedieť, či mi stačí bezpečnostná karta v peňaženke alebo radšej tá druhá...
ideme cez poisťovňu, takže ak som správne pochopila cenník platíme len spermiograf... a robí sa vôbec vždy? keďže my vieme že je problém u mňa...

fatma1
19. sep 2016

@katka17044 Preeeesne to isteee......ani mne nic nespravil...vooobec...vsetko mu musim ja povedat, pripomenut, navrhnut...atd..to co je ako?? ja som lekar? ja mu mam povedat, ze co a co? ze oni vacsinou riesia zeny s nizskou sliznicou...on mal vediet, ze 14 mm a vklad uuurcite nie....a do papieru o ET mi napisal, ze sliznica 12 mm!! ako chapes! uplne to oklamal, lebo si uvedomil, ze 12 mm je kvazi max a ze kebyze nieco, aby bol kryty..ja som si to vsimla az potom..ale hlavne, ze hned ked vyjdes zo zakrokovne po ET, hned uz caka pokladnicka, aby sme isli platit! Wft! ....vobec sa nesnazil zmiernit a nastavit mi stimulku vzhladom na endometriozu, na cystu na lavej strane (mimochodom, ktora sa mi vytvorila po clostile)..vobec...atd, atd...a tebe tiez, mal pozriet a mat vysledky...len vkladat a vkladat....! voci comu si tvoris protilatky? inak ja tiez rozmyslam na Iscare..kazdy na to pi..., ale mozno je pravda v strede.

ssegra
19. sep 2016

@katka17044 k otevrelovi sme aj my chodili.. dibre reagujes na stimulku ked si mala tolko vajok pri softe. Tolko som ja nemala ani ked som stimulovala 200 jednotiek gonalu. A aky dalsi postup ti navrhli v Brne po neuspesnych softoch?

lily311
19. sep 2016

@katka17044 Hej, aj my sme mali MACS pri prvom IVF, žiaľ mala som nízku dávku gonalu, len 150 jednotiek a mám už 31 rokov, takže boli len dve vajká, do PK zostalo len jedno, ale ET negatívne. Pri druhom IVF sme MASC už nedávali len ISCI, tiež negat. Hej, inak počula som, že RF už nie je to čo bývalo, my sme tam boli na jednej konzultácii a nepáčilo sa mi, žiadne ďalšie vyšetrenia, hneď nám navrhli IVF. Potom sme boli ešte na konzultácii u Štelca v Rerogenesise, tam sa mi páčilo viac.

lily311
19. sep 2016

@lily311 A ak ISCARE, možno radšej Martin ako BA, tam je vraj dobrý dr. Gallo, ale nemám osobnú skúsenosť.

lily311
19. sep 2016

@katka17044 A aké lieky si mala pri softe, keď si mala toľko vajok. Lebo ja som mala pri softe clostil 1-0-1 a menopur až 200 IU (6 dní), tak mi to pri tej dávke menopuru až taký "soft" nepripadal.

dorotka2013
19. sep 2016

@lucik284 no ak si dobre pamatam tak sme neplatili...urobila mi utz, a odporucila na zaciatok IUI, kedze sme nemali ziadny iny problem... musela som pitom prist este na hormonalny profil a manze si dal u nich urobit spermiogram - za ten sme uz platili... Ale ja som bola pred 2,5 rokom, este na starom mieste, tak neviem ci sa nieco nezmenilo...

lucik284
19. sep 2016

@dorotka2013 dakujem za info, no pre istotu teda poverim polovicku zabezpecenim nejakej hotovosti, ja vobec netusim co tam so mnou budu robit, my tam totiz ideme na odporucanie gynekologicky bez predchadzajuceho snazenia. Bohuzial pri mojich katastrofalnych vysledkoch, nepravidelnim a anovulacnom cykle by to bez pomoci bolo vobec zbytocne skusat...

dorotka2013
19. sep 2016

@lucik284 drzim palce 😁... Urcite v CAR nieco vymyslia 😉

vanda83
19. sep 2016

@lily311 dr. Galo uz nie je v Mt iscare. Chcela som ist k nemu z Ba ale odisiel. :( Teraz je v GynFiv

katka17044
19. sep 2016

@fatma1 ano presne je to tiez len o vkladoch a záujem ziaden uz si asi nepotrebujú robiť meno uz ho maju tak poľavili neviem si to inak vysvetlit. Ja si tvorim protilatky proti spermiam a trofoblastu ale naposledy ma liecili subcuviou a mala som negativne vysledky ale musim chodit pred ivf na kontroly.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre