ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

alexa933
4. okt 2016

@marrilyn dakujem ti vies ja som z PD tak cesta tam plus vysetrenie a cesta spat to nemam sancu 😒 este ked chytim termin ako teraz mam ist na dalsi tyzden o 12 tak to sa mi neda za to sa pytam ako to riesite .Konzultacku som tiez chytila minule takto o tomto case 🙂 Dakujem ti musim daco vyspekulovat aj ja ze ja som len v zaciatku tak uvidim kolko casu mi to vsetko este zabere 😉

marrilyn
4. okt 2016

@alexa933 joj, tak u mna to funguje len vdaka tomu, ze robim v senci, takze po dialnici som v robote za 1/2 hodku, ale ked sa postasti blby termin, tak si berem dovcu cely den

inka_f
4. okt 2016

@dorotka2013 no my sme uz aj 2 hodiny cakali, to vtedy tam boli tusim len dvaja lekari, ale samozrejme nikto nic nepovie, ked tam clovek pride, pritom by stacilo povedat, ze maju sklz alebo nieco, proste sa ozvat :(

lucik284
5. okt 2016

@alexa933 ahoj ja som sice z BA ale vysetrenia riesim dovolenkou, nasa personalistka je totiz clovek na pravom.mieste a nepovie len to co nevie takze nechcem aby sa to k nej dostalo... sefka o tom vie a sme dohodnute, ze bud si nadrobim alebo dovca podla toho kolko casu tam stravim.

tinka881
5. okt 2016

Baby, chodite niektora k dr. Valkymu? Ako ste spokojne?

alexa933
5. okt 2016

@lucik284 tak to mas super ja ked idem takto na 12 tak musim ist cca 2,5 hodky do predu ak by boli zapchy plus tam vysetrenie a cesta spat den za mnou 😉 Dako som to nedomyslela predtym 😉 ale v celku by to bolo jedno do ktoreho centra by som sla vsade mi treba cestovat 😉

radiologia1
10. okt 2016

Ahojte,chodila som do gin-fivu prve IVF bolo neuspesne,nebola som spokojna s pristupom,vysvetleniami..s nicim...dostala som odporucanie do iscaru k doc.Valkymu,pristup vsetkych je skvely,s doc.som spokojna.Mam kratkodoby stimul.protokol,tak len dufam ze to vyjde 🙂

radiologia1
10. okt 2016

S dochadzanim to mam horsie,mam to do BA 130km,brala som si paragrafy celodenne,no uz som ich vycerpala,tak musim brat dovolenku.

babusik85
10. okt 2016

a uz ste aj hned zacali stimulovat? ci si uz tam bola viackrat?

radiologia1
10. okt 2016

Najskor na konzultaciu,potom partner bol na SG,asi 2x na ultrazvuk a potom mi nasadil protokol.

lucik284
10. okt 2016

baby polovicka ide zajtra na SG, neviete mi prosim povedat ako to prebieha? teda nie postup ale ci sa tam caka na vysledok alebo to potom ked pojdeme zase k dr na kontrolu?

alexa933
10. okt 2016

@lucik284 vysledok je za hodinku ;)

lusinda28
10. okt 2016

@lucik284 výsledok budete mať tak cca za 4 hodiny po odbere...alebo ak nebudete chciet čakať tak na druhý deň...

lucik284
10. okt 2016

@alexa933
@lusinda28 dakujem baby, kedze ja idem v stredu na HP, tak to mozme nechat aj na druhy den

radiologia1
10. okt 2016

Vysledok sme mali v rukach po 2hodinach a isli sme domov,dalsi krat objednania bol u lekara vyhodnoteny.

babusik85
10. okt 2016

@radiologia1 2x si bola na ultrazvuku? preco ak sa smiem opytat?
nam hned na 1.konzultacii zobrali krv /prave som mala menzes/, a manzelovi SP. teraz pojdeme na druhu konzultaciu, ale prave dnes mi prisiel menzes.

radiologia1
10. okt 2016

Videl tam malu cystu,ale menzesom zmizla,tak preto 2x na ultrazvuku.Dnes uz 8den si picham,este 3-4dni a koncim.

melmel78
11. okt 2016

Ahojte kocky, dlho som tu nebola, ale obcas sem zavitam a citam si co nove medzi vami dievcatami 😉 . Tak dnes som bola na gynde, vsetko je v poriadku, maternica cista, mam po menzes a prisla aj ovulacia. Som rada, ze je to v poriadku. Dostala som Estrimax + Duphaston, obe zacnem brat od noveho cyklu, presne ako mi napisala a vraj sa mozno podari aj spontanne otehotniet. Udajne jednej holke sa takto podarilo, po 3 mesacnej kure. Inak vklad dalsieho embryjka by sme potom riesili niekedy v januari, ako sa vyjadrila. Ale ja sa zacnem snazit od decembra uz 😉 . Dufam, ze aj vy sa mate super a vsetko je v poriadku. Dajte vediet

ssegra
11. okt 2016

@melmel78 ahoj som rada ze sa mas dobre a ze je vsetko v poriadku 🙂 . Vcera som akurat na teba myslela ze ktovie ako sa mas. Ktovie mozno motyka vystreli a v januari uz nebudes musiet ist na vklad a ak nahodou nie nevadi novy rok novy zaciatok a ktovie mozno zaciatok niecoho pekneho 🙂 kolko mate mraziacikov?

utte
11. okt 2016

Ahojte, dievcata. Prosim vas, ziadost na ivf (do poistovne) podpisuju obaja ci staci zena? Uz si to nepamatam... vdaka za odpoved ;)

nikadomi
11. okt 2016

@utte iba žena 😉

melmel78
12. okt 2016

@ssegra aj ja si hovorim, ze mozno motyka vystreli a nebude treba ist na vklad 😉 . Mrazacika uz len jedneho mame, mala som malo vajok zial. 5 vajicok sa urodilo, z toho 2 zaviedli a prezilo uz len jedno, ktore bolo vhodne na mrazenie. Hlavne aby bolo kvalitne. Ty ako tehulkujes? Pozeram ze si 23tt uz mas za sebou aj ten velky morfologicky uzv? Ci ta este len caka? 😉

dorotka2013
12. okt 2016

@melmel78 ahoj...som rada ze vsetko ok 😀😀😀...kedy ides na dalsi pokus? Ja idem teraz v sobotu po 10 mesiacoch na svoj 2hy KET!!! Stimulovala som sliznicu Merionalom, nie je to sice bohvieco ale na 9dc, 6.3mm...akurat ze 20mm folik tak uz sme nemohli dlhsie cakat ci este narastie, tak to ideme skusit... Drz mi palceeeeee 🙏🙏🙏✊✊✊

lily311
12. okt 2016

@melmel78 Ahojky, som rada, že o tebe počujem...a že si v poriadku. Nikdy nevieš, kedy sa to podarí aj prirodzene, ja som toho príkladom 🙂 len sa netreba na to moc sústrediť a užasné je, že máte toho mrazáčika, nemusíš znova stimulovať. Ja som po prvom IVF mala len jedno embryjko, tak som potom musela znova nanovo...Držím moc palce... 🙂

lily311
12. okt 2016

@dorotka2013 držím palce, ja som mala na 8 dc len 5 mm, ovu bola asi 13 dc to už neviem, aká bola vysoká, ale ten mesiac som ostala tehu prirozdene, takže si myslím, že od 6 mm je dobré 🙂

ssegra
12. okt 2016

@melmel78 drzim vam velmi paste zasluzite si to 🙂 ano uz mam morfologicky utz za sebou, lekar popozeral malicke od hlavicky az po prstiky na nozickach a vsetko je v poriadku, len ja som z toho nic nemala kedze tam bol so mnou priatel a lekar uz vsetko ukazoval, on ho totizto videl prvykrat ked uz vyzera ako babatko. Nevadi som rada ze je zdrave a to je to najdolezitejsie ved ho este uvidim 🙂 a cakame dievcatko. Teraz najblizsie ma caka na konci mesiaca glukozovy test a interne vysetrenie tak som velmi zvedava co to bude 😀

dorotka2013
12. okt 2016

@lily311 dakujeeeem 😀😀😀

melmel78
13. okt 2016

@dorotka2013 ahojcek jeej tak velmi drzim palceky aby ti to konecne vyslo. 😉 Ja zatial vklad nie az v januari lebo som po kyrete a skor sa neda zial. Aj keby som moc chcela prilis by som riskovala a to nechcem 🙂 Teraz mam ovulku a dost spinim tak ja sa len modlim aby som mala mwnzes v pohode a pravidelny. Bola som prekvapena ze tak skoro dosiel uz po 4 tyzdnoch. Urcite sa ohlas ako sa ti caka po KET a co nove. Myslim na teba a moooooc drzim vsetky palce 😉

melmel78
13. okt 2016

@lily311 jeej a tebe sa ako dari? Uz 14tt si? Dufam ze vsetko v poriadku 😉 No psychika je velky pan a nie je jednoduche sa s tym len tak vysporiadat ale casom to bude lepsie. Ja som tiez musela mat 2. IVF lebo prve nevyslo a ziadny snehuliacikovia neboli. Pri druhom mame len jedno mrazene. Viac nebolo

jessx83
17. okt 2016

Ahojte. Pridavam sa do diskusie ;) dnes mi schvalili z poistovne IVF (UNION) a cakala som iba 2 tyzdne! Myslela som, ze to bude aspon mesiac po tom co som tu citala. Takze zacinam od Novembra. Tesim sa a bojim sa zaroven. Caka to niekoho v novembri tiez?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre