ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
18. feb 2011

@kaciatko81 Ahoj 🙂 Ja sa citim stale tak isto, plus minus. Aj ked, vraj po uhniezdeni by som sa mala citit horsie (kvoli tomu ohss), ale ja neviem ako horsie, kedze som nikdy kvoli tomu bolesti nemala. Ani, ked mi pichli Pregnyl, ktory to cele zhorsuje mi nic nebolo. A to je 5000 jednotiek hcg. Tak pochybujem, ze by mi bolo horsie pri nejakych chabych 300, ktore embryjko produkuje v nejakom 14. dni 🙂
Ale bojim sa, ze to nevyslo...neviem preco ☹ A na krv idem vo stvrtok.

S Mili som vcera hovorila. Stale je v nemocnici a stale ju to boli. Takze sa ma asi rovnako. Ze Lattakova ju sfukla, ze mala ist do iscare a nie do inej nemocnice. No, ale to sa lahko povie, ale co ked niekto byva 100 km od BA? Tak jej len musime drzat palce, nech je cim skor doma. 🙂

kaciatko81
18. feb 2011

@bibi24 ahoj 🙂 budem na tu krvicku velmi drzat palce. ten strach je asi normalny. pre mna bolo vzdy najhorsie to cakanie kym zavolaju. to ju fakt sfukla??? presne vzdialenost, a ked zacne byt cloveku zle vecer, tak ma cakat do rana? moje nervy 🙄 tak drzim palce, nech ju co najskor pustia. ja idem cez obed do isc a zajtra rano zacinam akciu 😀

bibi24
18. feb 2011

@kaciatko81 No, ja viem, to su take zmiesane pocity, ze aj strasne chces, potom zase sa pripravujes na to, ze to nevyjde, potom sa zas snazim mysliet pozitivne a dufat, ale na druhej strane uz robim plany, co potom a tak. Sledujem sa vela, viem, ze to nie je dobre, ale tazko tomu zabranit....

Myslim, ze to bolo nejak tak, ze ona isla k svojmu Dr. doma a pri kontrole (nahodou) zistili, ze to ma horsie (plus tie bolesti), tak si ju tam nechali.

Jeej, uz zacinas? Tak drzim palce aj ja tebe 😉 Som zvedava, aky bude priebeh.... 🙂

kaciatko81
18. feb 2011

@bibi24 tie pocity mame asi kazda. ja som sa sice nikdy nesledovala, ale presne, na jednej strane som verila a nepripustala neuspech, na druhej som si planovala, co bude potom a dufala, ze ked budu plany, tak ma neuspech nepolozi... ale stale verim, ze bude dobre, raz urcite, len uz by to mohlo prist.
hlavne, ak vedia, co s tym robit. nemyslim, ze by v isc spravili nieco viac.
dakujem 🙂

kikus77
18. feb 2011

Ahojte, pomaly sa k Vam pridavam aj ja, preniesla som si ziadost tak hadam to uz nebude dlho trvat. Nikde som v cenniku nenasla co stoji PICSI, neviete niektora?Alebo je cena rovnaka ako pri klasickom ICSI?

Dakujem

bibi24
18. feb 2011

@kaciatko81 Tak tak nejak je to aj u mna... Az na to, ze ja uz som pri 2. ivf, tak uz by sa mohlo zadarit. Pokusy sa minaju 😒 A po dvoch rokoch snazenia by sa tiez uz patrilo.... Potom sa ozvi co a ako. Cez vikend tu nebudem, ale potom pridem sem pozriet 😉

@kikus77 Ja neviem, ale tiez by ma to zaujimalo. Skus pripadne zavolat do iscare. 😉

kaciatko81
18. feb 2011

@bibi24 ano, 2. ivf je uz asi o inom... aj ked tiez mam toho za sebou uz dost, uz by som privitala nejaky pozitivny koniec. jasne, v pondelok by som mala ist na kontrolu, zacnem vybavovat hemato a interne a dam vediet 🙂

amigaa22
18. feb 2011

@matahacik ahoj, prosim ta kde ti to naordinovali? no ja som nemohla najst nikoho kt to uzival, nakoniec 2 kocky a viem ze jedna nic a druha mala dvojicky. takze som chytala hysaky, ze co su to zaa lieky a preco ich nikto nepredpisuje. ale mozem ti povedat, ze som otehotnela hned po prvom ivf a babo som bez akychkolvek problemov donosila a v termine porodila. takze napriek mojim obavam, mozem teraz len chvalit. neviem preco ho bezne epredpisuju. a ja som ho aj velmi dobre znasala, nemala som s nim ziadny problem, ani hyperstimulacny syndrom ani vyhovy prirastok, takze odporucam a drzim palce.

eva76
18. feb 2011

@nemko
treba mysliet iba pozitívne.

lowee
18. feb 2011

prowim vas kdo tu s vas bol alebo pojde na icsi?surne nieco potrebujem sa opytat???????????

matahacik
18. feb 2011

@amigaa22 ahojky, no naordinoval mi to Doc.Valky v BA Iscare...tak to si ma povzbudila, ze si ich dobre znasala, lebo tiez som rozhodila siete, a moc caste tu nie suuu, na prvu injekciu mam ist v pondelok, priamo do centra, a potom si to uz budem pichat sama, tak snad to miesanie zvladnem...ak by som potrebovala poradit ...tak mozem sa zasa s tebou skontaktovat cez IP...a babo uz je asi velke 😉 , ale aj tak moc dodatocne gratulujem.

eevulikk
18. feb 2011

Ahojte. S manželom sme boli v centre a tento týždeň nám konečne schválili žiadosť. V pondelok idem na 26 deň cyklu do centra. Rada by som sa Vás spýtala ako to tam chodí. Je možné že by som mohla začať hneď s liekmi a injekciami- príprava na oplodnenie? Sme nový takže vôbec nevieme ako to prebieha- iba čo si prečítame na internete. ďakujem 🙂

lowee
19. feb 2011

kazdy musi absolvovat predtxm nejake vysetrenia..... az potomsa schvaluje ziados, ak je schvalena potomsa zacina s injekciami a podobne eevulikk

eevulikk
19. feb 2011

vyšetrenia mám spravené všetky- spravil ich môj gynekológ, žiadosť už máme schválenú a ak teda v pondelok začneme budem v tom momente najšťastnejší človiečik pod slniečkom.

ladybaby
19. feb 2011

ahojte, okolo 4.marca by som mala zacat so stimulaciou na IVF. Od vcera vecera mam nejaky vytok, svrbivy pocit. Docentovi som objednana az na piatok. Myslite, ze by som sa mohla telefonicky v pondelok uz objednat na pondelok???? Prip. vobec mam ist s tym do Iscaru alebo svojmu obv.gynekologovi? 5 rokov som nemala ziadne vytoky a zrovna vtedy ked mam zacat stimulovat, tak sa mi taketo nieco prihodi...Myslite, ze by mi kvoli tomu mohli IVF o mesiac odlozit? dakujem

diankas
19. feb 2011

@eevulikk ahoj evi, tazko povedat....neviem, ako ste na tom vy..aku metodu oplodnenia vam navrhli?..vsetky sme...akoby som to povedala, individualne pripady.. vacsinou sa to zacina pripravou liekmi, teda stimulaciou a dalej je to potom uz rozne.... 🙂

diankas
19. feb 2011

@ladybaby odporucam asi zavolat do iscaru hned pondelok rano, oni ti povedia ako dalej...neboj sa...ten datum je este daleko...keby si aj nieco mala, tak sa by sa to malo dat dovtedy doliecit....

ladybaby
19. feb 2011

@diankas dakujem ti velmi pekne 🙂, tak tam zavolam v pondelok...

eevulikk
19. feb 2011

diankas) keď sme boli v centre, tak nám povedali, že nieje na čo čakať a začneme hneď s oplodnením. My sme už fakt prešli všetkými vyšetreniami ešte u gynekológa a na základe toho nám podali túto inf. tak neviem. uvidím až v pondelok, tiež sa mi to zdá byť rýchle, ale bolo by fajn. veľmi sa teším lebo to čakanie na schválenie bolo nekonečné. trvalo skoro šesť týždňou ☹

andysok
19. feb 2011

@ladybaby bude to asi infekcia, staci ak pojdes ku svojej ona ti na to predpise cipky, cim skor tym lepsie aby sa ti neposunula stimulacia....

ladybaby
19. feb 2011

@andysok dik, zavolam v pondelok do iscaru, u mojho gynekologa som uz nebola pomaly rok, tam sa objednava dopredu, tak pochybujem, ze by ma vzal hned v pondelok. Snad ma docent v Iscare zoberie v pondelok, nech sa mi to do tyzdna prelieci a potom mozem zacat so stimulkou.

kikus77
19. feb 2011

@lowee ahoj,ja mam jedno ICSI za sebou a idem na dalsie

lowee
19. feb 2011

@kikus77 aspon niekdo... ok mas to ip

lowee
19. feb 2011

@ladybaby to bude kvasinkova infekcia kup si iba rosalgin vyplach a nemusis s tym ist to je caste a normanle

ladybaby
19. feb 2011

pojdem len pekne do Iscaru, doc mi dal HAK na vyrovnanie hladiny hormonov a ze potom pojdem na IVF. Radsej sa poradim s nim, ci to nahodou nie je aj z HAK a nech mi on da nejake cipky. Mozno mi uz aj nieco povie k stimulacii. Na ziadosti som videla ze budem mat Merional a Orgalutran, pri vypisovani spominal, ze mi da vysoke davky kvoli mojmu nizkemu AMH. Mate niekto s tymito injekciami skusenosti?

lowee
19. feb 2011

@ladybaby kolko ste presne cakali na ziadost?

ladybaby
19. feb 2011

presne 4tyzdne - presne na den, tento tyzden mi volali, ze je schvalena..

lowee
19. feb 2011

@ladybaby jaj no fajn ....presny su 🙂

andysok
20. feb 2011

aj u nas sa cakalo presne 4 tyzdne

lowee
20. feb 2011

@andysok fajn tak 7marca ho mam a zacnem .... uz nech to mam za sebou .....mam strach s toho odberu :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre