ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lucka2405
24. mar 2014

@lea231 dakujem, uvidime co bude, prvykrat to skusame aj s pregnylom tak som zvedava🙂

ada83
24. mar 2014

@efkac ahoj dasa kramuse skoncili tak idem v stredu za dr sa dohodnuť ako dalej a ty?

1sisa1
24. mar 2014

@lea231 no dúfam, že sa podarí, ale u nás to pôjde len umelým totiž manžel nemá žiadne spermie, tak ideme na genetiku a potom, keď to bude dobré tak pôjde na operáciu a keď nie tak budeme musieť mať darované spermie 😒

1sisa1
24. mar 2014

@cucoriedkacucoriedka Ahoj verím tomu, že to musí skončiť bábätkom. Neviem či pri manželovej diagnoze pomôže .. Ale ďakujem za radu a skúsime 😉

efkac
25. mar 2014

@ada83 ja sa blížim k polovici, a pomaly ale isto sa začínam guľatiť..🙂 a už si aj rozmýšľala čo asi ďalej? chceš ísť hneď do ďalšieho pokusu alebo plánuješ nejakú pauzu? držím palce a verím, že dr pre vás niečo vymyslí..🙂

ada83
25. mar 2014

@efkac neviem chcem ist do toho aj pockat uvidime zajtra

klaudia84
26. mar 2014

ahoj,ake pero sa pouziva na puregon,moze byt aj obycajna ihla z menopuru

ada83
27. mar 2014

@klaudia84 ja mam ihli na puregonove pero

klaudia84
27. mar 2014

@ada83 ihli mam,pero nemam.pichly sme to bez toho.

ada83
27. mar 2014

@klaudia84 to pero ti nedali v iscare

klaudia84
27. mar 2014

@ada83 nie.ja som este nemala puregon a nevedela som,ze treba k tomu specialne pero a do iscare ideme az pondelok.to by nemal byt problem,ci?

ada83
28. mar 2014

@klaudia84 nemal to je asi jedno a co kedy bude opu?

klaudia84
28. mar 2014

@ada83 este neviem,teraz som zacala iba.zajtra musim letiet do ba pre pero, volala som sestrickamvraj to nie je jedno.

ada83
28. mar 2014

@klaudia84 v pondelok ideš na kolku

klaudia84
28. mar 2014

Na 12:30 ides aj ty?a ako pokracujes?

ada83
29. mar 2014

@klaudia84 ja idem na 8 zase picham merional skusime zese prirodzene alebo iui uvidime v piatoklolala sestrička že žiadosť mame schvalenu

cucoriedkacucoriedka
31. mar 2014

@ada83 super adi, držím prsty🙂

jane107
3. apr 2014

katulka25

K príspevku z 6. júna 2013.
Ahoj Bola si spokojná s DHEO-u z Heiburgu?

katulka25
3. apr 2014

@jane107 ahoj myslis dhea? asi ano, brala som to dva mesiace a potom sa mi vklad podaril. ale neviem ci len vdaka tomu. preco?

jane107
3. apr 2014

katulka25

ahoj,áno - myslím DHEA, mám predpísanú 25 mg caps. a mám si ju vybrať v Heinmburgu, na tomto fóre pri téme DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH ( str. 54) som sa dočítala o nejakej prírodnej forme z Biovery.
Pamätáš si ešte, ako si ju znášala a ako vyzeralo to Tvoje balenie DHEY? resp. či by si mi na nete nevedela zaslať je vyobrazenie. Je viacero modifikácii tohto lieku a bojím sa, aby som si nevybrala zle.
A ešte chcem sa poďakovať za Tvoju promtnú reakciu, myslela som, že tu možne tak skoro nazavítaš.

katulka25
4. apr 2014

@jane107 neni zac 🙂
no ja som mala taku malu krabicku, v hainburgu v lekarni mi to rovno nabalili podla toho kolko tabletiek mi dr predpisal. lebo oni to tam maju v takom velkom baleni. a ak mas recept, tak v pohode tam chod s nim a oni podla toho hned vydaju ten spravny liek. a inac robi tam aj jeden slovak ak nevies po nemecky. taky mlady pan 🙂 znasala som ju celkom v pohode, nic vynimocne sa so mnou nedialo. nie je to az tak moc silna kuj ktoremu dr chodis v iscare?

jane107
4. apr 2014

@katulka25
Ahoj, Kati.
Ja chodím, resp. chodila som do Gyn-fiv, ale nepáči sa mi prístup tunajšej lekárky. Vo februári sme sa rozprávali o dvoch alternatívach počatia, odrazu - po dobratí prednisonu na tvorbu protilátok proti spetrmiám po dvoch mesiacoch - už u mňa nevidí možnosť A - vlastné dieťa, len možnosť B - darované vajíčko.Bez nejakej sono kontroly, odberu, len terajšj konzultácie... Nahnevala sa na mňa, pretože som si za ten čas /2 mesiace, kým som brala prednison/ poriešila hematologiu, reprodukčnú imunológiu /výsledky ešte nemám/ a chcela som aj genetiku. A to ju tak naštarrtovalo, že sme sa o tom vo vebruári nebavili a že sa to robí u žien, ktoré maju aspoň 3-4 neúspešné cykly či potraty. Ja som sa však snažila zvýšiť pravdepodobnosť úspešneho cyklu, a tým som jej asi nedala zarobiť. Ale 2,5 tis. EUR je položka, nehovoriac o psychike žien, ktoré to zažívajú.... a navyše už mám 39 rokov, tak načo strácať čas.
Tú DHEU som brala ako možnosť zvýšiť AHM, keďže mám veľmi nízku hladinu AHM - 0,13, ale čítala som na fórach, že ženy počali aj pri takomto stave.
Ale t´to lekárka ma jednoducho odpísala. Recept mi síce dala, ale už pôjdem najbližšie do Reprofitu- Brna.
Ty si bola spokojná s ISCARE?

katulka25
4. apr 2014

@jane107 fuuuha, tak to ma velmi mrzi takyto pristup. ja som velmi spokojna bola v Iscare. sice sme mali dva krat neuspesny KET, ale nakoniec nam vyslo ET 🙂 ale vsetko to je o pristupe dr k pacientom, ja sa nemozem stazovat na nikoho v iscare. zacnem od pani na recepcii a vsetkych ktori tam pracuju 🙂

cucoriedkacucoriedka
4. apr 2014

@jane107 fu ha
To co je za pristup toto??? Drzim prsty.

efkac
5. apr 2014

@jane107 ja som mala v gyn five tiez velmi zlu skusenost s lekarkou. Bez akehokolvek mojho vysetrenia, len na zaklade muzovho slabeho spermiogramu, zavrhla vsetky moznosti a trvala iba na icsi. Ked sa muz pytal, ci sa neda robit nieco na zlepsenie kvality, tak zacala nanho zvysovat hlas a obvinila ho, ze nechce spolupracovat a iba vymysla...katastrofa..viac sme sa tam nevratili..v iscare sa k nam spravali slusne, brali do uvahy aj nase pocity a cuduj sa svete, stacilo nam iui...z mojej skusenosti odporucam ist tam, kde mas z nich dobry pocit a doverujes im..a ak to ma byt v tvojom pripade brno, tak drzim palce..🙂

ada83
6. apr 2014

@efkac ahoj kedy si robila test po iui?

efkac
6. apr 2014

@ada83 ahoj, iui bolo vo stvrtok a test som robila dalsi tyzden v nedelu vecer..bola slaba ciarka. Na krv som mala ist vo stvrtok, ale kedze som to kvoli leteniu potrebovala vediet skor, zavolala som a zobrali ma uz v utorok..ako sa mas?

ada83
6. apr 2014

@efkac ja som bola v piatok na iui ak to nevyjde ideme skusit ivf soft ziadost schvalena. V marcii sme skudili prirodzene s nic teraz sme dali iui aj medzi tým schvalili ziadost a brala mi krv na iminologiu

jane107
7. apr 2014

@katulka25
Ahoj, Kati, trak som rada, že máš s Iscare pozítivnu skúsennosť, myslela, som že sa u nás nič také nenájde. preto som uvažovala o Brne. Tak popremýšľam o tejto možnosti. Ku komu si chodila?

jane107
7. apr 2014

@cucoriedkacucoriedka

Ahoj 🙂 . Prístup bol hrozny, navyše som dotyčnú lekárku urazilu už tým, že som si na recepcii pred kontrolou vyžiadala doterajšie vyšetrenia kvôli imunológii /za 10 eur/ a lekárka ma doslova uvítala, že, čo od nej chcem, keď som si vyžiadala všetky výsletky /myslela, že od nej už odchádzam, pritom výsledky stačilo prevziať inde a ak by som k nej neplánovala ísť, tak tam ani nevstúpim/, ... takže celé to bolo v takom nasrdenom duchu, že môj partner očakával, že sa pri takomto niečom zdvihnem a niečo poviem, ale prekonala som samu seba 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre