ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

marculik
1. okt 2013

@lucia2505 ahoj luci my sme spolu lezali pri mojom druhom pokuse na izbe ty si vtedy bola prvy krat boli sme na vklade ty ja a este jedna baba,ako sa mas,minule som sa pytala jednej co je stebou,tak co je? mas nejake dobre spravy aspon ty ,ja som teraz po 3 neuspesnom ivf ,tak uvidim uvazujem tiez nad brnom no zacnem rozmyslat asi az na buduci rok ,pokial ma to uz neprejde uz ma to nebavi,uz si ani neviem predstavit ze fakt mne by sa to raz mohlo podarit,uz mi to prejde neuveritelne

lucia2505
2. okt 2013

@efkac to je pravda, že je veľa takých párov, ktoré majú problémy s otehotnením...väčšinou sa to dozvieš vtedy, keď dojde na takú tému a človek vyloží karty na stôl, inak o tom ludia moc nerozprávajú, ale tiež mám takú skúsenosť ako ty.

lucia2505
2. okt 2013

@marculik ahoj moja, jasné ja si pamätám a aj som si všimla, že ti to už tretí krát nevyšlo a to mi je veľmi lúti ☹ HOvorila som ti, že skús GynFiv a ten embryoscope, vychádzajú odtial kvalitnejšie embryjka, ktoré sa potom lepšie uchytia. Fakt to vyskúšaj, alebo teda to Brno, ale daj si určite aj ten embryoscope. No u mňa je to teraz taká telenovela 😀 My sme sa rozišli s predošlým priatelom, čo som bola s nim na ivf a teraz mám už pol roka nového a som naozaj šťastná a spokojná. Vie všetko aj o ivf a povedal, že nie je to pre neho problém riešiť bábo takouto cestou, povedala som mu to hneď na začiatku vzťahu. Bábo budeme riešiť cca o rok, lebo na jar začína stavať dom, tak by sme to chceli tak, že kým sa to narodí, tak nech už je dom skoro hotoví. Ale ja pôjdem potom skúsiť GynFiv.

marculik
2. okt 2013

@lucia2505 moja tak ty takto,no super aspon vies,ze ten nebol pravy a ked tomuto to nevadi,nech vam to vydrzi,no ja som rada,za mam oporu tiez v tomto mojom je so mnou v dobrom aj zlom 😀 a ozaj o tej babe co lezala vtedy snami nevies nic,ci aspon jej sa to podarilo,ale ozaj ako si vsimam na tejto klinike je velmi mala uspesnost,tak mi je len luto,ze som tu stracala cas a peniaze no co uz,len sa nam to niekedy podari,tebe drzim palce v novom domceku 🙂

lucia2505
2. okt 2013

@marculik o tej babe neviem nič, nemala som na ňu kontakt a asi ani sem na koník nechodí, lebo myslím, že keby chodila sem na diskusiu, tak by sme sa už nejako skontaktovali vtedy. No aj ja tebe držím palce, neboj sa raz to vyjde, len to je tak, že niekomu hneď a niekomu to trvá dlhšie, ale nevzdávať sa a bojovať, o to väčšia bude potom radosť s bábätka. Ja ešte nechcem hovoriť hop, kým nepreskočím, ale ďakujem ti pekne, hádam to pôjde všetko podľa predstáv. Však si napíšeme niekedy...

ada83
2. okt 2013

@lucia2505 ahoj lucka som rada že si sa ukázala

lucia2505
2. okt 2013

@ada83 ahoj Adi...a ty ako? Ešte sa asi nepdarilo čo? ☹ Kedy ideš znova?

ada83
2. okt 2013

@lucia2505 ahoj nie este nic podala som v puatok ziadost tak uvidime kedy bude ale asi zase to nechame na januar

lea231
2. okt 2013

caute kocky, ja som zufala... v sobotu ma byt Ket ale som prechladnuta a kaslem ako tuberak ... obavam sa najhorsieho, kedze teplotu a nadchu nemam ale citim priedusky, aby to nebol zapal. no vyhybam sa antibiotikam ... drzte palce nech to nie je nic vazne a nebudem musiet posunut vklad. sliznica je ok, aj napriek neskorsej stimulacii estrimaxom (o 9 dni ).

ada83
2. okt 2013

@lea231 tak sa liec aby ta to nezlozilo a bola si fit na ket aj ja citim ze nieco na mna zacina liezt nech to pride skorej ako neskor ked zacnem stimulku

gaga83
2. okt 2013

@marculik ahoj ja som pred 2 mesiacmi odisla do Brna. Uz mam za sebou aj soft ivf ale nepodarilo sa mi otehotniet. Za mesiac a nieco pojdem na ket. Ale urcite Brno odporucam je tam uplne iny pristup ako na sk. Ja som vystriedala iscar Mt lebo som nebola spokojna za BA a ked mi povedali ze ked sq nedari otehotniet prirodzene mam ist na ivf tak sme isli na konzultaciu do Brna len kuknut co navrhnu a uz sme tam ostali.

marculik
2. okt 2013

@gaga83 ahoj a co to znamena ivf soft a kolko vas to vyslo?ja mam uz 3 ivf neuspesne a som aj rada ze teraz si musim dat pauzu,bola by som schopna ist do tohto kazdy mesiac a dalsi pokus budes ako riesit zostavas v brne?a ku komu si tam chodila,alebo koho by si mi odporucila?

csokasi
3. okt 2013

@lea231 moja držkam sa Ja som tesne po ket ostala chorá, dostala dom herpesi a bola som zúfalá, ale i napriek tomu je malinké v poriadku a pekne si rastieme ...Držím palce aby všetko dopadlo dobre ...

little_miracle
3. okt 2013

@lea231 prajem rychle uzdravenie 😉 Ja mam KET zajtra......

lucia2505
3. okt 2013

@ada83 tak budem držať palce, nech sa tentokrát podarí...

lea231
3. okt 2013

@little_miracle drzim palceeeeeeeee

monca2013
3. okt 2013

ahojte planujem na mesiac ket uživali ste nejake vitaminy pred ket a ake

ada83
3. okt 2013

@monca2013 calibrum baby plan som uzivala aj uzivam

jenyke
3. okt 2013

babi co znamena trombofilne mutacie,poculi ste o tom?

monca2013
3. okt 2013

@ada83 dakujem za radu kupim si to aj a

little_miracle
4. okt 2013

@jenyke su to markery ktore poukazuju na poruchy zrazanlivosti krvi - vo vacsine pripadov prave sklony k zvysenej zrazanlivosti, co je v tehu problem. AK by vznikla zrazeninka v placentarnych cievkach, prerusil by sa prisun krvi k babatku a nasledky su fatalne ☹
Mutacii je niekolko druhov, pretoze aj tie sledovane markery su rozne. Ale laicky sa da povedat ze formy heretozygotnej mutacie su menej zavazne ako tie homozygotne. Ako prevencia resp. liecba sa aplikuju nizkomolekularne heparinove injekcie (clexane, fraxiparine). Kazdopadne je potrebne sledovanie pacientky hematologom.

efkac
4. okt 2013

Na dnesnej konzutacii po vysledkoch krvi nam navrhli vyskusat najskor iui...potesilo ma to, lebo inde nas tlacili hned do icsi...som trochu nervozna,ale zaroven sa tesim, ze uz ideme "na to"...dufam, ze sa to podari...🙂

emma78
6. okt 2013

Caute babenky, je tu niekto kto bol v iscare 14.9. na odbere alebo 19.9. na vklade? Rada by som vedela co je s kockami co som spoznala na izbe, mozno sem chodia 🙂 Ja som po 1. IVF, zatial to vyzera tak ze to vyslo. Prve hcg po 14. dnoch 700, druhe po 16.dnoch od ET 1900, Zajtra mam ultrazvuk. Drzim Vam vsetkym palceky a posielam vela pozitivnej energie!

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@lucia2505 hm, mne práve hovorila dr. petrová, že za posledné dva mesiace sa im s tehotenstvami roztrhlo vrece🙂 asi sú to babenky, ktoré tu nechodia🙂
nám to tiež vyšlo a som v 9. týždni, len ešte upraviť hepatálne testy, nech to aj dobrej pokračuje a dopadne:( lebo sú strašne vysoké po ohss, hádam sa z toho dostanem🙂 furt kontrolujem očné bielka a pekne som a diéte a schudla som tri kilá...ale snažím sa papať dosť a zdravo.

moja kamarátka je v gynfive, mala embryoskop, dnes mala testovať, tak som zvedavá či im to vyšlo...dali im de krásne blasty, tak hádam je to ok🙂

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@emma78 blahoželám🙂

ada83
6. okt 2013

Nemate nahodov cislo na schvalovanie ziadosti vseobeccna neviem kam som dala to moje cislo

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@ada83 a keby si na ústredňu zavolala? ak to nenájdeš.

ada83
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka idem do tesca lamaca mama ide podat ziadost o kupele skusim sa tam opytat

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@ada83 noo, tak sa možno dozvieš....ale nechápem kde sa podáva v tescu žiadosť do kupeľov🙂

ada83
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka tam je stanok vseobecnej pois a necha ho tam a oni ho potom odnesu do ruzovej dol na centralu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre