ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kaciatko81
23. nov 2010

@holly74 asi tak ako ti napisala @bibi24 na lekarovi je aby ti nastavil liecbu, stimulaciu, aby to dobre odlsedoval. to, ci sa oplodnia, dalej sa vyvijaju, uchytia a dorastu az do vitazneho konca nedokaze ovplyvnit nikto... co sa tyka doktorov, to ti napisem do ip 😀

holly74
23. nov 2010

@bibi24 Pri ET 7 a 7 bunkové, pri KET 6 a 8 bunkové, nemala som PK...možno by sa PK ani nedožili, chudatká... Lebo zvyšných 5 sa nevyvinulo ani do toho 6-8 bunk. štádia ☹

bibi24
23. nov 2010

@holly74 Ved toto si myslim aj u nas, ze bol problem. Tiez som nemala PK a sice na ten den, ked mi ich vkladali bolo to jedno super 6 bunkove a druhe slabsie 4 bunkove. Ale tiez si myslim, ze sa proste dalej prestali delit a ze tak by to bolo aj pri PK. Bohuzial. Preto si chcem teraz PK dat, aj ked mam iba 2 zmrazene.

holly74
23. nov 2010

@bibi24 no, sú to ťažké dilemy....u mňa hrá asi rolu aj vek (36)...asi...neviem... hádam sa dozviem...

sakura
23. nov 2010

@kaaaty
ahojky 🙂

Aj ja som chodila k dr Petrovej a bola som spokojná 🙂
Na prvej návšteve ide vlastne o rozhovor a urobia spermiogram 🙂 Ja som už prišla s komplet vyšetreniami takže mne už nerobili nič... Neboj, všetky potrebné vyšetrenia ti tam porobia 🙂
Držkajte sa 🙂

bibi24
23. nov 2010

@sakura Jeeej ahoj, gratulujem k dievcatku 😵

holly74
23. nov 2010

@sakura ahoooj, jak sa darí? pridávam sa k Bibinej gratulácii k dievčatku 😀

sakura
23. nov 2010

@bibi24
ďakujeeeem 😵 😵 😵
Akurát som dočítala ale 3 stránky dozadu 🙂 Chodím vás sem stále sledovať že čo máte nového 🙂
Takže sa teraz chystáš na KET? Straašne držím palčeky nech to vyjde 🙂 Kedy pôjdeš? Ešte teraz alebo až v januári?

sakura
23. nov 2010

@holly74
ďakujeeem 😵 😵 😵
Strašne sa dievčatku tešíme 🙂 Vlastne ja som aj dievčatko chcela 😵 😵 Len teraz máme dilemu s menom 😅 😅 Hádam sa nejako do marca zhodneme 😅 😅 😅
Ty ideš ako pokračovať?

holly74
23. nov 2010

@sakura V januári KET, ak všetko dobre pôjde. V okt. som bola na kete a nevyšlo to 😢 takže poslední dvaja mrazáčikovia ešte čakajú...

nemko
23. nov 2010

@sakura blahozelam k dievcatku 🙂

kaaaty
23. nov 2010

@sakura Ahoj dakujem za info, zvládli sme to.... Zatiaľ na mňa urobila dorktorka dobry dojem 🙂 . V pondelok ideme na krv a aj na spermiogram mali sme dlhšiu abstinenciu ako 2-3dni som priateľa sekala že nemôžeme.... Jej vy už čakaté mimi gratulujem, a dievčatko...nech ste zdraví.... Prosím ťa nevieš mi poradiť kam ku diabetologovi, sice mi doktorka dala kontakt ale tam by som musela čakať do februára a to sa mi zdá dlho....

sakura
23. nov 2010

@nemko
ďakujem velmi pekne 😵 Som rada že si našla tvoju doktorku a dúfam že sa to tentokrát podarí 😉

@holly74
strašne tiež držím palčeky nech ti to v januári vyjde 😉

@kaaaty
ďakujeeeem 🙂
noo doktorka je super 🙂 Je velmi dôsledná 🙂 Bola som s ňou straašne spokojná 🙂
Fuuha diabetológa nepoznám žiadneho - ja som k nemu nemusela... ty si z BA?

bibi24
24. nov 2010

@sakura Ahoj, no ano, chystam sa KET, uz sa dopujem lieky (mam celko slusnu vybavu 😀 - anopyrin, prednison, estrofem, potom sa prida este utros, no a samozrejme beriem aj femibion)...KET by mal byt cca za 2 tyzdne, len dufam, ze tie nase zmrzlinky preziju rozmrazovanie a ze sa aj budu delit.

kaaaty
24. nov 2010

@sakura Ano som z okolia ba, dr. mi dala kontakt ale tam by ma zobrali až v januári, februári a to sa mi zdá dosť neskoro. Preto sa pýtam, no ale asi jej skúsim ešte zavolať. Máme ísť ešte na krv a spermiogram dnes som nás ale preobjednávala. čo sa týka spermiogramu je tam nutná konzultácia s embriologom bo dnes ma tým zaskočili na recepcii, ja som myslela že bojovníkov odovzdáme a výsledky sa dostanu k dr. a ona nám povie či je všetko ok.. Môžem sa spýtať koľko ste sa znažili, koľko ste boli v iscare kým sa podarilo...ja viem každý prípad je iný... ja by som sa už najradšej zajtra zobudila s bruškom 🙂 . Musím myslieť pozitívne...

sakura
24. nov 2010

@bibi24
Fiiha ale toho mááš 😲 To všetko sa bere pred KET? No a Femibion je super - ja mám po ňom dobré výsledky čo sa týka vitamínkov v tele 🙂 Kolko bunkové máte mrazáčiky? Dávaš si aj PK ako čítam...

@kaaaty
Noo pokial sa ti nepodarí nikoho zohnať prv tak aj tak ak ešte nemáš porobené všetky vyšetrenia tak budeš čakať niečo cez mesiac.. A žiadosť už máš schválenú? Aj na tú sa čaká cca mesiac - teda aspon ja keď som bola som čakala skoro do mesiaca.. Medzitým som si vybavila genetiku - aj na tú som čakala do mesiaca...
No jasné, po spermiograme sme boli aj my na pokec s embriologičkou 🙂 Tá vám povie výsledky a poprípade vám povie aké sú možnosti.. My sme mali zlý spermiogram a tak nám odporučili ICSI . No ale v deň odberu spermií sme už mali všetko v poriadku a žiadne ICSI sme nepotrebovali. Vajíčka sa oplodnili aj samé 🙂
No my sme sa snažili nejako tak vyše roka.. Potom som bola na laparku a tam mi zistili nepriechodné vajíčkovody.. Takže jedine IVF. No a takto - na laparke som bola v apríly,2 dni po opke som už bola v Iscare a dohadovala IVF. 21 júna som začala so stimulkou no a zadarilo sa nám hneď na prvý krát 🙂
Ja som to mala ale také rýchle preto lebo ja som už mala všetky vyšetrenia porobené. Mne vlastne v Iscare robili len genetiku a následne IVF 🙂
Tak tak, máš pravdu.. Treba hlavne myslieť pozitívne 🙂

bibi24
25. nov 2010

@sakura To mavam aj namiesto ranajok, obeda a vecere 😀 Neviem, ci sa kazdemu dava toto vsetko, ale predtym som mala len estrofem a utrogestan. Teraz Dr. povedal, ze "tomu dame vacsiu sancu". Tak som zvedava. Hlavne, aby embryjka vydrzali, zamrazene su ako 4 bunkove. Chcela by som aj PK, ale este sa poradim s Dr. 🙂

sakura
25. nov 2010

@bibi24
No tak super 😀 To mávaš teda úžasné raňajky, obedy a večere 😅 Ale paráda že to dr teraz takto poistil 🙂
Ja ani neviem kolkobunkové máme zamrazené my. Viem že 2 sú 8 bunkové a ostatných 5 neviem....
No jasné o PK sa poraď ešte s dr.. Ja neviem čo by som robila ja... Či by som si ju dala alebo nie....

bibi24
25. nov 2010

@sakura Tak to mas este velmi peknu zasobu, budete mat aj na braceka 😉
Ja som povodne PK nechcela. Rozhodla som sa pre nu az na zaklade predchadzajuceho neuspechu a to z toho dovodu, ze som si myslela, ze bude pre mna lepsie, ak sa embryjka rpestanu vyvijat este pred vkladom, ako cakat 2 tyzdne, dufat, verit a potom pride kruta realita. No, uvidim.

mamartinka
25. nov 2010

@sakura ze z embriologickou na pokec.Mozno preto ze ste mali zly spermio vsak.My keby sme sa neopitali aky ma manza spermio tak nam nikto nepovie.Tazberikova potom kyvla len rukou ked sa manzel spital aky ho ma.Ze to je dobre ze je 3 krat lepsi ako spred 2 rokov 🙂

erickaa
26. nov 2010

Tak, a o 2 týždne na krv po treťom a zároveň poslednom IUI. 😔 😔 😔

deni_h
2. dec 2010

Ahojte!
Rozhodla som sa prispieť na toto fórum aby aj "ďalšie generácie", ktoré sa ocitnú zoči voči problémom s plodnosťou a potrebujú sa poradiť, mohli čerpať info z našich skúseností.
Tak aj ja sa trošku predstavím - mám 32r a s partnerom sa pokúšame o potomstvo 🙂 už dva roky. V lete sme už boli troška podozrievavý, prečo to neklape, ... no a vysvitlo že má oligozoospermiu. Najprv sme skúšali Profertil, ale nakoľko spermiogram bol taký zlý - pomohlo to ale "ich" počet bol ešte stále ďaleko od ideálneho.
Ja som zatiaľ absolvovala jeden mesiac s Clostylbegitom - doktorka vravela že výsledok "ako z učebnice" 🙂 Aspoň to!
No a teraz máme termín 6/12 u pani doktorky Petrovej. Dúfam že po konzultácii nám dobre poradí a že z nej budeme mať dobrý pocit.
Tak mi držte palce! 😉
Určite napíšem ako to dopadlo.

mamartinka
2. dec 2010

Baby len chcem napisat ze v utorok bol v Damskom magazine Marsik.Nepozerali ste?Rozpraval o patologickom tehotenstve.
@deni_h drzim palce 😉

holly74
3. dec 2010

Nejaký tu máme útlm.... 🙂
@bibi24 Bibi ako to s Tebou vyzerá? Kedy to ketko?Pekný zimný víkend všetkým!

zabkalucy
3. dec 2010

ahojte kočky, tak ja už beriem estrofem, 14decembra mám kontrolu a doky povie kedy KET,moje prvé, už sa neviem dočkať,,,,, nejaké rady? beriem femibion 800 a včera som si začala robiť čaj z alchemilky,,, strašne som nervózna, už aby to bolo....

bibi24
8. dec 2010

@holly74 Ahoj, KET som mala vcera. Vkladali mi 2 embyrjka, tak teraz len cakat 🙂

deni_h
8. dec 2010

@bibi24 tak ti veľmi fandím!!!

sakura
8. dec 2010

@bibi24
držím strašne palčeky 🙂 Nech máte pod stromčekom krááásny darček 🙂

holly74
12. dec 2010

@bibi24 Bibi, moc držím palce nech to tentokrá vyjde...ked už sú tie Vianoce, nech sa tie želania aj plnia...Aké "veľké" boli? Mala si teda PK? Chceš sa testovať?

@sakura Ahoj , jak sa darí ?
Pááá.

fibi21
12. dec 2010

Ahojte dievcata .... som tu nova na tuto temu ale som rada ze som sa tu docitala vela informacii, pretoze ja s manzelom sme sa pustili na cestu za babatkom v ISCARE u Doc. Valkyho. Boli sme na prvej konzultacii, spermiogram nam vysiel nie moc dobre a kedze mam 33 rokov lekar mi povedal ze nieje na co cakat ....mam trosku strach , pretoze nam obom zobrali krv a mne aj na hormonalny profil, tak cakam na vysledky ... dalej mi dr. Valky povedal, ze sa by sa rad pozrel do maternice, takze tento tyzden idem na predoperacne vysetrenia a pojdem po 1. krat v zivote pod narkozu 😒 tak som zvedava ako to bude pokracovat ...mate niektora skusenost s takymto postupom ? co ma vlastne caka ? Ten lekar vela nenahovori ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre