ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

holly74
16. feb 2011

@simonini v auguste, potom v októbri 1. KET a tento mesiac chcem ísť na 2. KET...

lowee
16. feb 2011

@bibi24 praveze je to tak radcej ostat teh normalne ako vsetko vediet a trapit sa ja viem .. ale tak uz ked musime tak musime a ozaj vies vsetko a jakto ze nemusim mat ovulku? ty si teraz mala vlastne tiez ze si nemala dozrete vajicka alebo ako to ? viem ze mas jedno vlozene..... ale tie postupy sa mi platuu kazdy nieco ine ... vies? 😉

simonini
16. feb 2011

@holly74 tak do tretice vsetko naj naj 🙂

holly74
16. feb 2011

@simonini Díki..tiež si to veľmi želám... 🙂

kaciatko81
16. feb 2011

@lowee ovulacia je vlastne prasknutie dorasteneho a dozreteho folikulu. vajicko sa vyda na cestu do maternice, z folikulu sa tvori zlte teliesko produkujuce progesteron. pri pco je bezne, ze vajecniky produkuju vela folikulov, ale ani jeden z nich nedorastie, nedozreje a nepraskne, cize k ovulacii nedojde. tieto folikuly ostavaju na vajecniku a vytvaraju ten typicky utz nalez-polycysticky vajecnik

lowee
16. feb 2011

@kaciatko81 ano anoo...a ked mi nedojde k ovulacii potom mi ju vyvlaju a ako? alebo ako to urobia , ved by som mala mat ovulaciu aby sa mi to podarilo nie :?

simonini
16. feb 2011

@lowee dostanes injekcie s hormónmi a budes si ich pichat, budes chodit na kontroly a a ked uzna Dr. ze su vhodne k odberu, tak ti ich odoberu...nasledne oplodnia a vlozia to je ivf .

kaciatko81
16. feb 2011

@lowee pri inseminacii sa podavaju od 3-5dc hormony, ktore podporuju rast folikulov-lieky alebo injekcie. ked su folikuly dostatocne velke cca 19-21mm dostanes injekciu, ktorou dozreju a prasknu, po 24-36hod od podania injekcie sa ide na zakrok, kde vlozia priamo do maternice spermie. ivf a ivm ti mozemnapisat len teoreticky, kedze som si tym nepresla. pri ivf zasa dostavas injekcie na rast folikulov, opat dostavas injekciu na dozretie vajicok, ale tie sa odoberaju este skor nez folikuly popraskaju, oplodnuju sa uz v laboratornych podmienkach. a pri ivm sa odoberaju este nezrele vajicka, ktore v labaku dozrievaju, oplodnuju... chapes?

lowee
16. feb 2011

@simonini nie nie ivf asi nie ja mam pco a mooocc hormonou mne nebudu pichat len nejaka slaba 3dnova stimulacia tak pretosa pytam ako vyvolaju ovulku

lowee
16. feb 2011

@kaciatko81 aano to chapem ,ale pytam sa ,ze ked mi ich odoberu po 36hodinachsa nezrele vajicka oplodnuju to znamena mne musia metodou icsi..... skrz priatela lebo ma malo spermii.... ze ked mi to budu vkladat vyvolaju nejako ovulaciu ? alebo nemusim mat ovulaciu? ked mi ich tam daju?

kaciatko81
16. feb 2011

@lowee rozdiel medzi ivf a ivm, co ti napisala @simonini je, ak spravne rozmyslam, len v tom v akom stadiu tie vajicka odoberu. pri ivf ich odoberu dozrete, pri ivm nedozrete a nechavaju ich este dozrievat. ovulaciu ty vobec neries, ako som ti napisala ovulacia je prasknutie folikulu a to pri tychto zakrokoch nie je ziaduce 😉 tebe to vajicko musia odobrat! a ovulacia nema nic spolocne s vkladom embryjka. ale ak spravne rozmyslam, tak odberom v podstate dochadza k ovulacii... baby, dobre rozmyslam?

simonini
16. feb 2011

@lowee podla mna budes chodit viac na UTZ a ked sa to bude uz uz zvrhavat na cystu tak ti urobia odber , ale mozno iba trepem 🙂

lowee
16. feb 2011

@simonini vsak jasne vies som zevdava a do centra tak skro nejdema ked som tu uz tak sa oyptam &🙂

simonini
16. feb 2011

@kaciatko81 vlastne ano a na to ti supnu progesteron aby podla mna neviem co urobilo 😀

lowee
16. feb 2011

@kaciatko81 ano presne tak ivf opodnenujusa po 4hod... a ivm po 36hodinach to mas pravdu-----
myslim si ze , to bdue tak ako hovoris teraz tu neije podstatna .....ta ovulka...

simonini
16. feb 2011

@kaciatko81 inak mne namiesto utrogestanu dali Crinone 8% vaginalny gel a davam si ho 1 x denne

kaciatko81
16. feb 2011

@simonini progesteron je vlastne hormon tvoreny zltym telieskom a vyzivuje embryjko az do stadia kedy je vyzivovane placentou. a davaju to viac-menej podla mna ako istotu, keby nahodou toho tvojho prog bolo malo, radsej nech ho je viac. crinone? to som este ani nepocula 😅
@lowee takze pochopene?

lowee
16. feb 2011

ano zatiall....., 😉

simonini
16. feb 2011

@kaciatko81 tym , ze ja ho mam malo, tak sa zide. Hej hej najprv mi napisala utrogestan 🙂 potom sa hlbok zamyslela a dala mi tento Crinone a vytiahla ho zo skrine vysiel ma 15 € a hovorila, ze je to lepsie a ze nic nevyteka zo spodu 😀 😀 😀

kaciatko81
16. feb 2011

@simonini tak to urcite. ja som zatial tiez mala len utrogestan. ty chodis ku komu? no ked je to lepsie, tak nech to stoji tych 15e, len nech to konecne je uspesne, no nie?

simonini
16. feb 2011

@kaciatko81 Dr. Petrovej, ona je zlata a strasny pedant.

kaciatko81
16. feb 2011

@simonini ja som u nej mala jedno iui, mne bohuzial nesadla 😅

simonini
16. feb 2011

Ona nie je ten typ zeny, ktora sa bude usmievat a vykecavat, ale urobi pre teba maximum. Ja k nej chodim uz dlhsie a nie len do Iscare, ale aj do Ruzinova. Vela veci mi pourgovala ( endokrinologa, teraz embryologicku vcera) aby sme zbytocne po zakroku necakali. A to si velmi cennim

kaciatko81
16. feb 2011

@simonini to je v poriadku, to aka je dr vobec nechcem a ani nemozem hodnotit. ono kazdemu nam asi vyhovuje nieco ine a tak je to aj spravne 🙂

matahacik
16. feb 2011

@nemko no tak to mame rovnakeho uja doktora🙂))a kedze on je taky otec reprod.mediciny na Slovensku...tak ja mu velmi verim..a dufam ze vsetko dobre dopadne.......

andysok
16. feb 2011

Petrova je profik, vela toho nenarozprava ked sa nepytas, ale sleduje to co sa s tebou deje bez dychu, v icseri jeod vzniku 😉

nemko
16. feb 2011

tak a mam to za sebou, buduci tyzden ked dorazi menstruaca mam prist na ultrazvuk a ideme stimulovat 😉 mam zmiesane pocity, ale uz nech to mam za sebou.
@matahacik tak budeme bojovat spolu 🙂

eva76
16. feb 2011

@andysok

ja som chodila p. Ďurechovej ale na poslednom vkladaní embrijok to bola Dr. Petrova a vyšlo to.

andysok
16. feb 2011

@eva76 ja presne tak isto ju duresky neuspech potom odisla prec a u Petrovej sup podarilo sa,

diankas
16. feb 2011

@simonini ahojky...ja som mala tiez ten crinone....dr. mi povedala, ze sa to pouziva na podporu uhniezdenia embr.....po par dnoch uz teda nic moc....dako to islo pomaly samo von... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre