ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kaciatko1104
30. mar 2016

@melmel78 ahoj robila mi akurát hysteroskopiu kde zistili že mám nepriechodné vajcovody A teraz mi nič nenavrhla žiadne iné vyšetrenie. práve Z toho mám zlý pocit že zahodim druhý pokus len tak

kaciatko1104
30. mar 2016

@melmel78 A tiež som mala krátky protokol mne keď pozerala po odbere maternicu mala som ju ok hádam sa to nezmení

kaciatko1104
30. mar 2016

@melmel78 ty si mala aký problém? Prečo si mala len jedno vajko? A teda ako to dopadlo? Ja sa bojím že sa S tým nedá nič robiť A budem musieť mať darované

podlaaa
30. mar 2016

@wewerka držíme ti palčeky v Iscare sú odborníci vedia čo robia, ja už jedno vďaka nim mám. Takže bez obáv za chvíľku budeš baby držať v náručí ;) treba myslieť hlavne pozitívne a byť psychicky v pohode.

melmel78
31. mar 2016

@kaciatko1104 Nemusis sa vobec bat, zeby si musela az takto riesit situaciu. Jedno vajko som mala kvoli tomu, ze som mala zle nastavenu stimulku a nizku hodnotu AMH ( pocet vajicok), ktore zial neovplyvnime, lebo vekom ich pocet klesa. Hodnotu AMH ti urcite doktorka zistovala pred IVF ci nie? Ona pravdepodobne teraz caka na tu ziadost a potom bude riesit. Ziadost je platna pol roka, ak by ti aj prepadla, nic sa nedeje, obnovi sa to pokial by si riesila nieco dlhsie a nevycerpala druhy pokus. Akurat je divne, ze este nie je ziadost schvalena, asi by si mala kontaktovat doktorku, ona podava ziadost. Opytaj sa ci ju podala a kde je problem. Mne doktorka zistila okrem nizkej zasoby vajicok aj zapaly pri hysteroskopii, zrasty, ktore odstranila a tiez nizku sliznicu maternice. Ja som bojovala s viacerymi problemami, s nizkou sliznicou stale bojujem, to je dlhodobe. Brala som antibiotika dlho, potom doplnky na rast maternice a podporu vajicok, ktore lekarka odporucila ( Kotvicnik, Bio Macu peruansku, Kyselinu listovu a pijem Alchemilkovy caj). Pred tym som brala DHEU to je steroid, ktory je vraj dobry na rast vajicok a podporu plodnosti. Nakoniec po tomto vsetkom mi nasadila na upravu cyklu Proveru ( progesteronove tabletky) aby sa mohlo ist na dalsi pokus. Na stastie to vyzera, ze to zabralo. Nikdy som nemala bez stimulky vela vajicok, ani poriadny cyklus. Pri poslednom ultrazvuku sa mi vytvorilo len tak niekolko vajicok, comu nechcela ani doktorka verit 🙂 . Takze hlavu hore, dobre do dopadne, len sa naozaj musi po tom dosledne patrat a oni v Iscare vedia co robia. Akurat ked ti nieco nie je jasne, radsej otravuj lekarku alebo sestricky, kym sa nedozvies odpoved. Oni maju toho vela a nepamataju si vsetko. Ak by si nieco chcela este vediet, rada poradim 🙂

kaciatko1104
31. mar 2016

@melmel78 ďakujem krásne zatiaľ nič uvidím O mesiac či bude opäť sklamanie dúfam A verím že nie A držím moc palce

kaciatko1104
31. mar 2016

@melmel78 ty máš akého Dr? Ja mám reismullerovu A ako si na tom? Stimulujes? Ja začnem 15.4.

melmel78
31. mar 2016

@kaciatko1104 dakujem pekne pevne verim ze to vyjde uz konecne 😉 . Ja chodim k Petrovej a som s nou spokojna. Stimulovat by som mala zacat teraz v aprili ak budem mat v poriadku vysledky krvy na rozsirene imuno a pustia ma s horsimi vysledkami stitnej zlazy. Akurat 8.4 idem na konzultaciu a tak sa uvidi. Mozno budeme stimulovat v rovnakom case 🙂 Dam vediet az budem mat nieco blizsie. Tak zatial prajem vela trpezlivosti

kaciatko1104
31. mar 2016

@melmel78 jeeej to by bolo fajn tak drzim palce aby to bolo V poriadku no ja idem 13. na kontrolu či nemám cystu a tak na krv..keď nebude cysta už mi asi nič nebude stáť V ceste už len počkať kým príde MS 😊

evelka81
2. apr 2016

Ahojte dievcata z Iscaru Bratislava 🙂 Chcem sa spýtat ktora z vas otehotnela v mesiaci marec ??? pretoze vascinou otehotneli v Martine a nejake vysledky z Iscaru Bratislava by som chcela vediet 🙂)

ada83
2. apr 2016

Ucime sa plavat ;)

ada83
2. apr 2016

@evelka81 ja som v marci ale minuly rok ;)

evelka81
2. apr 2016

@ada83 Dakujem za odpoved. Uprimne sa mi zda , ze tento rok sa im moc nedari. Ziadna vydarena tehulka februar marec 2016?

ada83
2. apr 2016

@evelka81 asi ta zmena prostredia a nove stroje musia sa zaucit

evelka81
2. apr 2016

@ada83 no ale stale ti isti lekari mali by vediet co robia . Mne nic nie je a nevyslo to.

melmel78
2. apr 2016

@evelka81 Ahoj, ja chodim do BA uz vyse roka a tiez nic. Ale nemyslim, ze by lekary boli na vine. Mozno len tolko komplikovanych pripadov im pristalo na stole 😕 a IVF sa neda uponahlat. Ved preto tam chodime, aby sa zadarilo..Inak ked pises, ze nevyslo a nic ti nie je, tak mam jednu kamosku, ktorej nebolo nic 5 rokov a tiez sa im nedarilo. Nakoniec ked to pustila z hlavy, tak sa zadarilo a ma krasnu dcerku. Niekedy je to aj o psychike

kaciatko1104
2. apr 2016

@melmel78 ahoj vies ja toto počúvam stále že keď to pustili Z hlavy len jedno nechápem.. Ako to mám pustiť Z hlavy zamestnávala som sa prerabkov domu a vselicim iným riešila som prácu atď a aj tak nič.. Už asi neverím na to že keď to niekto pustí Z hlavy tak... To proste nejde.. Ak to chceme a nejde to nedá sa na to jednoducho nemyslieť..😔

melmel78
2. apr 2016

@kaciatko1104 ano chapem ta, pri prvom IVF som reagovala uplne rovnako, aj som si poplakala a vzdy ked som videla nejaku mamicku, ktora spokojne tlaci svoj kocik, tak ma bolelo srdce. Lenze potom som sa spamatala, ze to vobec nikam nevedie. Len sa zbytocne trapim a unika mi realita. Skus robit to co si robila doteraz, chod von s ludmi, rob co ta bavi. Skratka zamestnaj si svoju mysel niecim inym. Mamicky a deticky aj nadalej budeme stretavat, aj ked my brusko nemame, ale v hlave si musime uvedomit, ze aj nas to caka raz. Ono to pride a ked sa pozitivne nastavis, tak sa urcite dockas. Pokial ti doktorka nepovedala, ze nemas sancu, tak to nevzdavaj. Ako som pisala hore, mam jednu kamosku, ktora je mojim vzorom a ona to dokazala. Este ked som nic neplanovala a netusila, ze aj mna to caka, sama som jej bola oporou a vypocula si jej trapenie. Hoci sa jej to podarilo v 40rokoch, ale podarilo. Nedarilo sa jej, nic jej nikdy nebolo, chodili 5 rokov na kliniku a az potom to prislo, ked uz zvazovala adopciu. Kazdy z nas ma ten svoj cas, nic sa neboj 😉

kaciatko1104
3. apr 2016

@melmel78 Bože keby som tak mohla myslieť tak ako ty

vanda83
3. apr 2016

@evelka81 ja budem vediet zajtra tak dam vediet 😊

evelka81
4. apr 2016

@vanda83 drzim ti palceky;) a ku komu chodis?

vanda83
4. apr 2016

@evelka81 dakujem. Nakoniec to nevyslo 😕ale nabuduce uto bude lepsie urcite. ☺

vanda83
4. apr 2016

@evelka81 a chodim k valkymu

evelka81
4. apr 2016

@vanda83 to ma mrzi a to bolo tvoje prve? Inak nejak sa im nedari za februar a marec , nikto nepise , ze tam otehotneli . Nam neurobili ziadne vysetrenia a tak do druheho pojdem len s vysetreniami ale rozmyslam aj nad Brnom alebo v Martine v Iscare maju lepsie uspechy .

lilienkalilina
5. apr 2016

Ahoj,baby nemáte skúsenosti ,kolo ste cakaly na DNA fragmantácie?

alica311
5. apr 2016

@lilienkalilina My sme čakali mesiac...

lilienkalilina
5. apr 2016

@alica311 a volali vam,alebo vy ste volali ?tento tyzden bude mesiac.

alica311
5. apr 2016

@lilienkalilina Keď sme boli na ďalšej konzultácii po neúspešnom IUI, tak nám povedali výsledky. Radšej zavolaj do Caru sestričkám, či už sú výsledky a objednaj sa...

lilienkalilina
5. apr 2016

@alica311 hovorili nám 6 az 8 tyzdnov,tak este pockam cca 2 tyzdne a zavolam.a co vam zistili?

alica311
5. apr 2016

@lilienkalilina zlú fragmetnáciu, cca 30% zlých, takže dosť zlé ale čakali sme to, lebo mm má celkovo zlý spg aj morfolu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre