ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

neznama0
11. aug 2016

@vanda83 svagrina po neuspesnom KETe a IVF odisla na polikliniku do Brna, tusim je to Reprofit...a ako myslis ze dopadla? Hned na prvy sup im to vyslo, je v 5 mesiaci. My detto (3x neuspesne IUI a 2 x neuspesne KET na SK), ibaze sme boli v Brne v poliklinike Unica a tiez na prvykrat...Slovenskym CAR uz absolutne nedoverujeme, uz len kvoli tomu, ze ked som si tu vo Ferticente pytala Pregnyl na utlmenie imunity, tak mi to lekar odmietol s odovodnenim, ze to nie je potrebne (tvorim si protilatky proti spermiam), radsej mi odporucil "lepidlo na embryo" za 150e ....Pritom ten Pregnyl pomohol...Taktiez ma tu na SK nik neposlal na vysetrenie stitnej zlazy...v Unice mi dali na nu taktiez lieky, pretoze aj ked som mala hodnotu nejakeho hormonu 3,7 ktora bola na fungovanie v normalnom zivote v poriadku, na udrzanie tehotenstva odporucaju do 2,5 a to vam nikto v CAR na SK nepovie ....Ano stalo nas to cca 2800e a poistovna nam preplatila cca menej ako 50%, ale oplatilo sa a teraz uz vidim, ze na SK od nas len tahali peniaze, ale nic neriesili, pretoze sa im to asi oplatilo .... tolko moja skusenost s poliklinikou v Brne...len odporucam....

melmel78
11. aug 2016

@linda243 ahoj ty mas problemy s krvou ked sa pytas na Fraxiparin? Doktorka ti to odporucala? Ja som si to nepichala po ET ale skor som ficala na vysokych davkach Pregnylu ktory mi vzdy po 3- 4 dnoch dopichli. Aj stimulacia bola u mna na vysokych davkach a hlavne sliznica maternice musela byt v poriadku. Potom sa to podarilo. Ja som mala 1x IUI, 2xET a ten druhy pokus to klaplo. Urcite sa daj vysetrit na imunologii, hematologii a genwtike a hlavne nech ti skontroluju na gynde ci je sliznica dostatocne vysoka a zdrava. Potom by ti to malo vyjst. Ale toto vsetko by ti mala doktorka v Care odporucit. Drzim moc palce 😉

linda243
11. aug 2016

@lily311 to bolo po KET. Menzes som dostala až o 12dní od toho druhého kontrolného odberu krvi.

linda243
11. aug 2016

@melmel78 Ahoj, Dakujem. Nikdy mi vyšetrenie na hematológii nerobili, tak neviem. Len kamaratkina kolegyňa jej spomínala, že už absolvovala 2 Ket a nič. Napokon, že šla k hematológičke A zistili, že má hustejšiu krv a po KET sa jej spravili malé krvné zrazeniny a preto došlo K spontannemu potratu. Začala si pychat fraxiparin A ďalší Ket jej už vyšiel,ale musela si to pychat celé tehotenstvo. Tak preto som chcela vedieť, či má ešte niekto S tým skúsenosti. Máme už len jedného mrazacika, tak by som chcela vyskúšať už všetko možné, len,aby to vyšlo 😉Sliznicu mi kontrolovali, tá je v poriadku. Tak už nechápem prečo to vždy tak dopadne. Raz sa podarilo aj spontánne otehotnieť, ale len do 8tt. V Care mi vždy povedia pri príprave,že všetko vyzerá výborne a napokon zase nič.. Ďakujem za radu, budem sa pýtať aj na tú genetiku..

linda243
11. aug 2016

@lily311 Tak budem sa na tú hamato pýtať. Chcem vyskúša už všetko možné, len aby to už konečne vyšlo, lebo máme už len jedného mrazacika 😞

lily311
12. aug 2016

@linda243 odporúčam aj repro vyšetrenie, mne základnú repro urobili v CAR, ale tam nie je také podrobné, potom som išla do NR dr. dzurillovej, kontakt nájdeš na nete, pozri si ich stránku, testy robia tebe aj partnerovi

melmel78
12. aug 2016

@linda243 az po vysetreni krvy ti doktorka povie, ci by si mala alebo nie Fraxiparin. Poznam z mojho okolia jednu kocku, co si picha cele tehu, tiez ma problem so zrazanim krvy a aby nedoslo k potratu, tak musi. Ved uvidis, hlavne aby si mala vsetky tie vysetrenia : cize hematologiu, genetiku, imunologiu urobene, aby si vedela, ze ci to bola len sprosta nahoda, alebo je problem niekde skryty. Partner ma spermie ok?

lily311
12. aug 2016

Baby, tak hcg zdvojnásobené, cca 260 na 31 DC, bolí ma brucho na mrchu, takže sa bojím, šťastná som ale teraz začína ozajstný stres, ULZ až o 10 dní

melmel78
12. aug 2016

@lily311 gratulujeeem tak uz len vydrzat tieto tazke zaciatky a budes spokojne tehulkovat 😉 . Setri sa hlavne a vela oddychuj.

vanda83
12. aug 2016

@neznama0 rozmyslam nad tym uz od vcera a skusim to Brno ak nevyda. Momentalne som v rozpolozeni ze neviem co mam robit. Ci si dat pauzu v praci a zamerat sa len na tento problem. Citala dom si aj o Unica a maju dobre recenzie. Dakujem velmi pekne ze si sa podelila o skusenosti😊

linda243
12. aug 2016

@melmel78 vďaka, dám si porobit všetky vyšetrenia. Manžel mal trošku menej spermií a boli patologicke. Po odbere spravili 5dňovú kultivaciu a tvrdili , že embrijka sú krásne a všetko vyzerá výborne.. No a nie A nie sa udržať... Inak sa divím, že prečo nám už V Care neodporucili nejaké ďalšie vyšetrenia...

linda243
12. aug 2016

@lily311 Ďakujem za radu.V pondelok idem do Iscaru na konzultáciu, tak sa všetko popytam A určite si dám aj sama spraviť tie vyšetrenia. A tebe srdečne gratulujem ☺Super, že sa zadarilo 😃Hlavne si dávaj pozor tieto prvé mesiace

melmel78
14. aug 2016

@linda243 tak vies aj v Care pracuju rozny ludia. My si moju doktorku mozeme len pochvalovat. Nebyt jej este tam chodim a riesim. Daj potom vediet co v pondelok bolo. 😉 . U mna bolo viac faktorov preco to neslo a hlavne ze sa to vyriesilo.

neznama0
14. aug 2016

@vanda83 Zo 6 zien odchadza domov tehotnych 5? TOTO SU VYSLEDKY !!! A navyse ak by ti aj nahodou 2 cykly nevysli, 3 cyklus mas zadarmo, takze aj tu vidis garanciu uspechu... My sme to vsetko absolvovali pocas prace (v ramci 7 osetreni, na ktore mas narok pocas TPP), boli sme tam celkovo mozno tak 7-8krat. Najlepsie na tom je to, ze ordinuju pocas celeho tyzdna ... nam to vychadzalo prevazne na soboty

Drzim palce aby vam to vyslo ;)

milaja
14. aug 2016

Ahojte. Ked som tam prisla hned mne spravuli inseminaciu nezacali riesit preco. Potom som povedala chcem vediet pricinu isla som na hysteroskopiu tam sa zostilo nemam oba dva neprechodne vajcovody o 4 mesiace bola som tehotna do 13 tyzdna... ked ze mam hyperstimulacny sindrom kvoli policistickym dali mne 3 embrika zamrazit. 2 krat neuspesne. Zostalo mne jedno bojim sa.

linda243
14. aug 2016

@linda243 Jasné, dám vedieť. Veď to, že niekedy ten prístup doktora je taký nijaký.. Len rýchlo, rýchlo..všetko musím Z neho ťahať jak Z chlpatej deky.. Môžem sa spýtať ku ktorej doktorke chodíš ty?

kaciatko1104
15. aug 2016

Ahojte kocky čaká niektorá Z vás na krv po transfere? Ja idem V stredu. Transfer som mala V piatok 5. 8. Včera som si robila test a bol negatívny tak už som sa zasa zmierila S neúspechom. Teraz bojujem S tým či si urobiť ešte zajtra jeden test alebo nie. Stále vo mne žije mala nádej a neviem či ju chcem zabiť S testom alebo ma porazí rovno Z výsledkov krvi 🙂 tentoraz som verila že to naozaj vyjde.

vanda83
15. aug 2016

@neznama0 obejednala som sa do Unicy na konzulataciu 🙂 tak som zvedavaco mi povedia 🙂

melmel78
15. aug 2016

@kaciatko1104 ahojky, som rada, ze ta tu vidim a dufam, ze tentokrat ti to vyjde 🙂 . No podla mna si si este skoro robila, najskor po 14dnoch od ET sa berie krv a ja som si robila test na 13den. Vyckaj este a potom si sprav, myslim, ze je to dobre riesenie, aspon budes vediet, co mozes cakat. Lebo mocove hcg je neskor ako v krvy. Kedy ides na krvicku? to si mala normalny ET alebo KET?

kaciatko1104
15. aug 2016

@melmel78 mala som ket. No zmiatlo ma to že som teraz čítala že baby si robili test už na 6-7 deň a už boli pozitívne. Tak som ostala smutná že u mňa zasa nič. Ale tak ešte vo mne žije mala nádej. Ja som bola 5. V piatok na ket a teraz V stredu už som sa objednala na krv lebo to už nevydržím

melmel78
15. aug 2016

@kaciatko1104 aha tusim si spominam ze si mala viac mrazacikov vsak? No mozno motyka vystreli nikdy nevies 😉 . Daj vediet ako si dopadla drzim ti palce 🙂

kaciatko1104
15. aug 2016

@melmel78 dám určite vedieť dúfam že naozaj bolo len skoro na test a je ešte nádej

neznama0
16. aug 2016

@vanda83 nas sa pytali, ake mame robene predosle vysetrenia, ake vysledky, kolko neuspesnych vkladov atd. Je mozne, ze budu chciet urobit spermiogram, pripravte si cca 80e a teba si taktiez pozru ultrazvukom ...Ak mate nejake vysledky z predoslych CAR, vsetky papiere, vsetko si vezmite, ulahcite a urychlite im pracu...Oni vas aj tak este poslu na vysetrenia, aby boli vysledky aktualne...Ja som bola na vysetrenie nejakych hormonov stitnej zlazy, boli sme aj na genetiku...vsetko sme absolvovali na SK, s tym v UNICA nemaju problem .... Najhorsie bolo ist za "uzasnym" doktorom Petrenkom na Antolsku v Ba, ktory Vam musi podpisat ziadost o schvalenie a preplatenie nakladov pre osetrenie v zahranici, inak Vam to poistovna nepreplati.....drzim palce

linda243
16. aug 2016

@melmel78 ahoj. Vcera som bola u inej doktorky, pretože k tomu čo som chodila mal dovolenku -chvalabohu... Dozvedela som sa, že už nemáme mrazacika, pretože neprežil a oni V Care,resp.moj doktor nebol ani schopný mi to oznámiť! Prestudovala si našu kartu a tiež sa divila, prečo nám nespravili genetiku už aspoň po druhom neúspešnom vklade, teda biochemickom tehotenstve.Vsetko podrobne vysvetlila, no úplne iný prístup. Tak som sa aj hneď K nej prehodila. V pondelok ideme na genetiku Z krvi a manžel na fragmentaciu dna v spermiach. Taktiež, čo sa týka tej hustoty A zrazenin V krvi, mi povedala, že to mám na hranici, že ona by to riešila už od začiatku slabšími injekciami fraxiparinu. Normálne som bola V šoku! Keby toto všetko riešil ten doktor skôr, tak to mohlo už možno inak dopadnúť. Teraz nemáme embrya, takže to znamená všetko celý cyklus od znovu...

fatma1
16. aug 2016

@linda243 Ahoj. Mozem sa opytat, ku komu chodis? a u akej doktorky si bola teraz, prosim?
@melmel78 - a ty si ku komu chodila/chodis v Iscare, prosim?

diky ;)

vanda83
16. aug 2016

@linda243 len sa chcem opytat chodis k valkymu? Lebo sa to dost podoba mojmu pripadu. Diky

melmel78
16. aug 2016

@linda243 no super este ze si sla k druhemu lekarovi 😒 . Tiez som sa cudovala ze si nemala tieto vysetrenia uz po 2 neuspesnom vklade. Nam to doktorka urobila uz po prvom neuspechu. Imunologiu nebudete riesit? Tiez dolezita vec. Ku ktoremu lekarovi si sa dostala? My tam pojdeme este uhradit jedneho mrazaka co nam ostal. Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo. Daj vediet ako pokracujes 😉

melmel78
16. aug 2016

@fatma1 ahojky ja som chodila aj chodim k Petrovej 😉 . Vyborna odbornicka, vie co robi aj ked obcas ma toho vela a je to na nej vidiet , no spolocnymi silami sme to zvladli.

ssegra
16. aug 2016

@melmel78 ahoj tak co ako sa mate? Vsetko v poriadku? Uz citis pohyby babatka, ci este nie? U mna vsetko v poriadku, citim sa dobre a som za to velmi rada.

melmel78
16. aug 2016

@ssegra ahoooj no uz je to lepsie, aj ked sem tam sa mi sice spusti ruzovy vytok, brucho v noci bolieva dost pravidelne a vzdy len na jednej strane uplne dole. Dnes som bola u doktorky a povedala ze kazda zena inak reaguje na roztahovanie maternice. Zrejme som v tomto citlivejsia . Antibiotika som dobrala, krv aj moc boli teraz v poriadku. Malinka je o tyzden vacsia nez by mala byt a je v poriadku tak sa tesime 🙂 . S tymi pohybmi ja ti neviem. Vcera som take steklenie na jednej potom druhej strane pod pupkom pravidelne citila ale podla doktorky je to este skoro pre mna. Tak neviem. Ze prvorodicky az okolo 20tt. Na dovolenke ste neboli? My zvazujeme aspon na par dni vypadnut niekam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre