ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

scarlette
10. feb 2009

andy na jednej strane sa ani necudujem ze nechcu nic dat na druhej strane je to v neprospech pacientky...ja si aspon odkladam vsetky tie spravy a stimulacne protokoly..

scarlette
10. feb 2009

andy icsi nedavame, muz ma spg dobry a minule sa tiez vsetk "dve" oplodnili pekne same, tak verim ze vsetko bude ok, aj ked som tymi styrmi vajkami prekvapena... 🙂 😵

scarlette
10. feb 2009

andy a dakujem 😀

andy26
10. feb 2009

scarlette.. ale noooo, ved aj ty si stála pri mne a podporovala 😵 😵 , 4 sú ozaj dobre.. stačia.. ked budú tie dve najkrajšie a najkvalitnejšie.. a budú pekne rásť.Budem posielať silu do labošky 😵 😵

Sylvuš.. dnes tam volal manžel znovu ohľadom tých imuno testov.. vraj sa čaká 2 mesiace iba po IVF, ked sú silné hormony.. spomínaj jej, že som po IVF soft.. a že máme prísť.. tak som zvedavá.. čo bude ďalej...

Vraj teda urobia hlavne imuno na ten Trofoblast...

scarlette
10. feb 2009

inak babule jedine z coho mam strach, tak je pichnutie pregnylu dnes vecer, pichne mi to muz a on to robi tak opatrne aby ma to nebolelo ale vtedy toboli este viac lebo je to pomalicky a tak... alenece sami ist kvoli tomu do ba tak pretrpim...

andy26
10. feb 2009

joooooooooooooj, si viem predstaviť mojeho.... môžu si podať ruky ...... hm...no tak hádam zvládne...

scarlette
10. feb 2009

on hej ale co moj zadok 😲 😀 😀

sylvia21
10. feb 2009

Scarlettka- tak uz je to dost blizkko 😉 vyzera to velmi dobre 😉

Andy - teraz je pre teba dolezite zistit priciny preco s to takto dej. Ak ti pomoze genetika alebo imuno to je uplne jedno, hlavne nech vies , co treba riesit. Ja som si dala urobit este genetiku i na trombofiliu, to by si sa tiez mohla na to spytat, pre istotu.

andy26
10. feb 2009

Sylvuš.. tak ked pojdeme na genetiku ... spomenieme aj to . Len mi musí Maršík dať papierik, žiadanku na genet. vyšetrenie. Vo štvrtok mu mám volať. Dík.

No a čo dnes v škole? Fpoho?

sylvia21
10. feb 2009

Andy a na tu genetiku ides kam? Tiez Ti ju budu robit v Brne?
Dnes v skole to prebehlo dobre. Mne na hospitacii nikto nebol, tak som bola ovela pokojnejsia, vcera som sa pripravovala do jednej do rana a rano mi bolo uplne zle, aj som zvracala. Ale nie je to take hrozne, ako sme si mysleli, tak dufam, ze i dalsie dni prebehnu v pohode, ale velke nadeje si nerobim, urcite , ked mi pridu na hospitaciu , tak mi nebude vsetko jedno. Ale vydrzime. Uz ratam dni do piatku.

andy26
10. feb 2009

Sylvuš.. na genetiku ideme do Fakultnej nemocnice v BA. No a vidíš.. som ti písala.. že sa trápiš popredu a zbytočne... ked prídu na kontrolu.. tak možno len na chvílu a vôbec to nebude také zlé.. ale jasné.. nič netreba nechávať na náhodu a isto je dobre sa pripraviť .
Každý den na Teba myslím.. dnes som normálne rozmýšlala aj nad tým, kedy ktorá hodina končí a kedy je ako dlhá prestávka.. aby si si trochu vydýchla, moooja.. vydrž!!

misik1
10. feb 2009

ahojte dievcata.
andy som rada,ze si nabrala novu silu a smer a ides po dalsich krokoch a patras 🙂
sylvi, neboj nic, ked si porovnas tieto inspekcie s tym co ta caka na ceste za babom, tak je to nic..su take vazne veci v zivote, ze?
scarlette pekna uroda....v sobotu na valentina si asi pojdes po embryjko..pekny darcek
ostatne baby....pekny vecer 🙂

sylvia21
10. feb 2009

Ahoj Misik - mas pravdu 😉 no ja som niekedy taky strasko 🙂
Uz mas termin laparky? Kde ti to nakoniec budu robit?

andy26
10. feb 2009

Ahoj mišik, veru,... kedy bude laparka?

misik1
10. feb 2009

sylvi ved aj ja som, ale musim si hovorit, ze aj tazsie a dolezitejsie veci ma streatvaju....
no nemam, cakam na mrsku a kedze ja mam taky rozptyl 29/38 dni, tak sa netrufam este objednat, ze ktory z dvoch terminov bude aktualnejsi...ale tam kam idem to nie ej problem nahlasit v piatok a v utorok ides...
zajtra ale pojdem k obvodnemu, dohodnut odbery, nech mam potom vysledky na interne, lebo kedze budem tyzden mimo, tak nech ich uz mam...na interne sa objednavam na pondelok 23.2.

scarlette
10. feb 2009

sylvi dufam ze ten cas do piatku prebehne rychlo a ok nechu uz mate po inspekcii...

sylvia21
10. feb 2009

Misik = predoperacne by nemalo byt velmi skoro pred zakrokom, myslim, ze najviac dva tyzdne, to si presne este zisti, aby si to vsetko nemusela podstupovat viac krat. Teraz by sa hodila i antikoncepcia? Ze? 🙂

Scarlettka i ja dufam. MOrim sa teraz s pomockami a pripravami, a to som chcela ist spat skor. NOrmalne sa Tiez dlho pripravujem, ale teraz musi sediet kazda sekunda, pripravy dopodrobna rozpisane, no sranda.

scarlette
10. feb 2009

sylvi v iscare akceptuju mesiac, ale normalne v nemocke dva tyzdne na predoperacne

viem o com hovoris, ked som bola nejaky cas u sesterky ta sa tiez takto pripravovala, ona uci na strednej skole ekonomicke predmety...

takitak
10. feb 2009

scarlette - držím palčeky ... štyri je fajn, nie? budem na Teba myslieť ...škoda že idem preč mimo net takže to nebudem sledovať ...

sylvia - ja sa takto pripravujem každý deň - žiaľ mne stačí jeden posunutý time a mám celý rozvrh posunutý a nedajboh sa niečo stane alebo nikto zavolá s niečím čo chce riešenie hneď (čo je určite aspo 5 ľudí denne) ... takže máš výhodu že príde zvonenie ... alebo je to možno ešte ťažšie si naplánovať presne na minútu... ach jaj, chcela by som byť občas študentom ...

mne akceptovali predoperačné aj dva mesiace, lebo predtým som bola tri krát každý mesiac a vždy rovnaké výsledky,treba sa spýtať ...

scarlette
10. feb 2009

takitak dik, inak ja ked som sla na prvu operaciu tak mi akceptovali v nemocke na ARE aj starsie interne...nakolko vraj som v pohode mlada !zdrava" baba...

sylvia21
10. feb 2009

scarlett - je to ako vravis vsade rozne 🙂 Dolezite je ale hlavne aby to vyslo

Taki - aj ja chcem byt niekedy opat studentom. Ucia sa take super veci, je to ich jedina praca a hlavne cele studium maju zadarmo. Skoda, ze si to nikto v studentskom veku nevie tak uvedomit. Keby som vedela vtedy, co viem teraz, tak by som sa poriadne ucila i nemcinu 😉 a teraz by som vedela uz viac jazykov. No niekedy sa musime ucit na vlastnych chybach, ale snad to dokazeme vysvetlit raz nasim deturencom, a ti ku vsetkemu budu zase pristupovat inak i mozno s nasou pomocou. Dufam, ze budeme mat v buducnosti komu pomahat, myslim, ze po tom tu vseky tuzime 🙂

pointka
11. feb 2009

Silvi, ano od piatku uz citim malu. Este je to take, no nie pravidelne, aj ma vcera vyplasila, lebo sa asi 3/4 dna baba jedna neozvala, ale zevraj je to este teraz normalne. Uz sa tesim na poriadne kopance, tie zanedlno pridu 🙂
Teraz este ma dost miesta, takze ked sa tak menej hybe ju necitim, ale zato ked sa otaca napr. zdola hore tak mam pocit, ze mi ide maternicu vytlacit spodom a furt beham na zachod 🙂

Jej baby, ja vam to tak strasne prajem, je to neskutocny pocit, vobec som si to nevedela predstavit, ale predcilo to moje ocakavania, som taka rozcitena strasne .-)

sylvia21
11. feb 2009

Pointka - malinka sa urcite hybe uz davno, ale tym ,ze ma este dost miesta, tak ju este stale necitis. Verim, ze to musi byt nadherne, ale neviem si to zatial ani predstavit. Ja mam stale zo vsetkeho obavy. Ved vies, bojime sa stale neuspechu a nepoznaneho a co ak........., urcite vies presne o com hovorim.

scarlette
12. feb 2009

caute kocky,
takze odber sa podaril a dokonca odobrali 7vajok... som ostala v nemom uzase ale su tam aj mensie a menej kvalitne tak ratam tak so 4mi, ak zajtra bude vsetko OK tak v sobotu je ET 🙂 😵 😵

andy26
12. feb 2009

No teda Scarlett.. paradička... robíš radosť... tak pfuj pfuj pfuj do labaku... Som na teba práve myslela.. som volala Maršíkovi medzi 10 - 11 tou.. asi si bola v tom čase na izbe, však?

misik1
12. feb 2009

caute...
scarlette ty si ale nosnicka..pekneee.....a budete oplodnovat aj icsi ci len priroda bude fungovat?
andy ako sa mas? co robis?
pointka dakujeme,ze nam prajes...budeme sa snazit, nech to uz zazivame...
sylvi uz len zajtra a vegetime,ze?
🙂 😉 😎

flock
12. feb 2009

ahojte,

scarlett - drzim palceky
andy 26 - myslim, ze som bola prave v ordinacii, ked si volala marsikovi. bola som objednana na 11.3O a opat mi volali, ze o jedenastej odchadza, tak som utekala, aby som ho stihla.... ale napriek tomu, ze mi este 24.1. slubil, ze do dnes zisti, co je s nasou genetikou, tak dnes som ja zistila, ze nic...dnes uz je to pol roka ☹
no uz to musim nejako vydrzat

scarlette
12. feb 2009

andy hej, som o tristvrte na jedenast odchadzala z izby...
misik ja som tiez bola prekvapena jak blazon...ale neratam so vsetkymi ako marsik povedal aj embryolog niektore su mensie a menej kvalitne...
vsetky pojdu prirodzene, kedze nemame ziaden pb so spermiogramom a aj minule to slo pekne tak to nechavame na prirodu...

flock to este stale cakate na genetiku???
andy a ty ako ides zase k marsikovi ci ?

babulky vsetkym vam dakujeeem 😵

sylvia21
12. feb 2009

Scarletka - to su vyborne spravy, ozaj vyborne. Urcite daj kazdy den vediet ako sa embryjkam dari. V sobotu ja uz budem plesovat, ked ty budes uz lezat v postielke s embryjkami v brusku , ale budem na teba urcite mysliet.

Andy - Marsik asi nie je ndaseny , ze odchadzas, ze? Sprava sa k tebe stale milo? Co chystate na vikend?

Misik - presne, uz len zajtra a ideme na Zahorie plesovat 🙂 Vcera mi skolabovala krajcirka, co mam u nej nedosite saty. Vcera bola v nemocnici, tak netusim, ci sa k satom do plesu este dnes dostanem. Dnes som bola po obchodoch a nieco doma musim zimprovizovat, lebo do nicoho z pred par rokov sa nezmestim ☹ Ale nevzdavam sa 🙂

Dnes som bola v care, doki mi predpisala gonal a decapeptyl. Znova dve prekazky. Z poistovne mi schvalili len jeden gonal a my sme ziadali o tri. Ziadost tam mam od oktobra a len teraz sa to zistilo, vobec nikto to tam neskontroloval, cloveka by trafil slak. 😠 Dufam, ze sa to doki podari vytelefonovat. Ondrejcak mi samozrejme ziadne vysledky z genetiky na trombofiliu do karty nezalozil , ved naco ? Co si clovek neurobi sam 😠 😠 😠 😠 😠 , to nema 😠

zulka29
12. feb 2009

Scar, no teda, takýto úspech? 😵 Fíííha, tak to som zo softu o tolkych vajkach ani nepočula 😀 Parada, strasne sa teším a blahoželám, a teraz šup už nech si tehulka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre