ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

szilvia31
2. mar 2009

drzim pelce misik1

misik1
2. mar 2009

aj na nohach szilvia prosim 😉

flock
2. mar 2009

misik - tak na to ani nemysli, ze by to malo zle dopadnut 😠
to zvladnes a v stredu nam pises, ze to nic nebolo 😀

scarlette
2. mar 2009

misik hlavne nemaluj certa na stenu a ver ze to dobredopadne, drzim moc moc vsetky palce 🙂
jajka dakujem a dufam ze stiahnem vsetky 😉

babulka123
2. mar 2009

ja som vam to chcela napisat lebo som vedela ale velmi rada som to nechcala na scarlet.
este raz veeelmi gratulujem . velmi sa tesim

scarlette
2. mar 2009

babulka a dakujem ze si volala len ma tam objimala akurat kamoska 😀 inak boli sme v nedelu v samorine a niekedy sa mozeme aj dohodnut na "kavicku"

andy26
2. mar 2009

Scarletka, teda to je krásne hcg... moc moc gratulujem.. ked z tohto nebudú dvojky, tak ja potom neviem.
Som veľmi rada, že Vám to takto krásne vyšlo... už aby tie dva týždne teda rýchlo ubehli. Mooooooja, joooooj - teším. Konečne !!!!

pozdravujem vás tu všetky... Saxo, Mišik, Sylvušky a všetky snažilky... pekný večer.

babulka123
2. mar 2009

hehehe tak je dobre.. no pekne ty si v ssamorine a nezavolas??? no toto..
urcite sa ozvy, v najhorsom ti poviem ze nie som dom ahehehehe a mame tu aj cukraren takze nieje problem .. budem sa velmi tesit..

scarlette
2. mar 2009

andy ja verim ze to u vas v brne bude uspesne ani nevies ako vam to prajem, som zvedava na ten utz 😉
babulka ked budem mat auticko tak sa ozvem a dame spicha 😉

babulka123
2. mar 2009

uz teraz sa tesim

szilvia31
2. mar 2009

aj ja som zo samorina 😲

babulka123
2. mar 2009

no aha dalsia do partie..

szilvia31
2. mar 2009

pozrela som si fotky no asi vas nepoznam 😖

sylvia21
2. mar 2009

Misik - bude dobre 😉 ver mi 😉 Takze sa tam este pekne vyspinkas a pojdes domov 🙂

szilvi - bola som na chirurgii na poliklinke . Potrebovala som predpis na kompresne pancuchace kvoli mojim lymfedemom. Preco si mala tazky den?

Flock - urcite daj vediet, myslim na teba 🙂 Ved nase foliky a dufam , ze neskor embryjka budu priblizne rovnako stare 🙂 Flock, ja som tiez neverila, ze sa da vypit viac ako pol litra , ale ked sa clovek donuti, tak ide i viac 😉

Scarlettka - hcg - ukazuje na dvojicky ?? Srdecne blaaaaaaaahozelaaaaaaaaaaaaaam k oficialnemu potvrdeniu 🙂Nezabudni nam posielat tehu virusiky 🙂 Scarlettka - to uz je 5 tt, to je v podstate od poslednej MS? Alebo je to cisty cas od spojenia spermie s vajickom?

Saxo, dva mesiace, nie su az tak dlho, to sa da.😉

Mib - a co si sa vsetko dozvedela o tom myome? Mne objavili tiez maly myom, ale nijako to neriesili, povedali, ze je uplne v pohode a to bolo vsetko. Aky velky myom mas ty?

scarlette
2. mar 2009

sylvi to je od poslednej MS, virusiky budem posielat ale az po srdiecku, este dva tyzdne 😉
a ty ides kedy na kontrolu?

sylvia21
2. mar 2009

Scarlettka - tak dufam, ze stihnu zaucinkovat ? na kontrolu idem teraz v stredu. Teraz suklavirne kontroly 🙂 Vyzera to super 5tt 🙂 Ale vlastne mila maminka - ty by si mala uz i spinkat 🙂

babulka123
2. mar 2009

szilvia ale my to byvame len 5 rokov inak sme blavaci..

scarlette
2. mar 2009

neboj stihnu 🙂 ti budem posielat speci davky 🙂
hej kazdy druhy den si tam, ja ked somchodila ma stvalo parkovanie...
unavena som ale neviem spat, asi je to tak trochu pochopitelne 😅

saxo
2. mar 2009

flock,pit musis, musis, aj nasilu. inak sa neda. a na zachod sa rovno prestahuj 😀
scarlet,teraz sa hlavne setri a vela oddychuj - radim ti ako povolana na to, viem co to je. cca do 4 mes. bude brusko v pohode a potom zo dna na den bude rast ako svet a v 5m uz nic ale absolutne nic co teraz nosis neoblecies, komplet vsetky tricka ci svetre. a nohavice budes musiet vymenit uz tak v 3m 😀 😀 😀 ale to je to najmenej, len aby si bola v poriadku, tak sa drz.
misik-lapka je v pohode, to zvladnes.sice budes mat po zobudeni ako keby vsade svalovicu, inak v pohode. neboj, v stredu sa ozvi co a ako.
andy-ty co teraz riesis v car? len zatial cakas na vysledky?

sylvia21
3. mar 2009

scarlettka- organizmus si uz sam vypyta, kedy ma maminka spinkat a kedy staci len odpocivat 🙂 O cucoriedky je urcte dobre postarane 😉

Ahoj babulky 🙂

mib
3. mar 2009

ahoj sylvi, informacie ktore mam su vlastne velmi matuce. samotny myom nieje velky, ale na hysteroskopii dr. zistila, ze myom tlaci na maternicu a zmensuje ju. ale hysteroskopiou vraj nevedela pozriet, ci je maternica dost velka. vybavila mi teda rtg na kramaroch, cim si to udajne potvrdi. dva dni po hysteroskopii som musela zbehnut do iscaru, pretoze sa nezastavilo krvacanie. vysetroval ma doc. valky a ten povedal, ze su tam myomy dva, nie jeden a kvoli krvacaniu mi odporucil s rtg mesiac pockat, kym sa vsetko da do poriadku, aby sa nestalo ze rtg vyvola zapal, ktory narobi viac problemov nez samotny myom. takze teraz vobec netusim na com som. na druhej strane ... tiez som pocula, ze je kopec babeniek, ktore mali myom, otehotneli, porodili a teraz s nim v pohode ziju dalej.

scarlette
3. mar 2009

saxo nad nohavicami pomalicky uvazujem lebo rifle ma uz tlacia trosku pri sedeni na brusku tak si ich rozopinam, vsak ked bude utz tak si pojdem niecokupit, hlavne kvoli cestovaniu autom....

mib a povedala si uz aj svojej doktorke co ti odporucal valky? inak velmi zalezina tom kde myom je

mib
3. mar 2009

doktorka bola tyzden mimo, vratila sa minuly tyzden. valky mi povedal aby som prisla az po dalsom MS, ale chcem tam ist este tento tyzden. ja zatial stale dufam, ze myom (alebo myomy) su na mieste kde nebudu robit problemy a budu tam moct v pohode zostat.

sylvia21
3. mar 2009

Ahoj Jajka - si uzasna, ze na nas takto myslis 🙂 Ako sa mas ?

Mib - hlavne pokoj. Ja tomu velmi nerozumiem, ze pri hysteroskopii sa nedalo poznat aku velku maternicu mas, lebo pri hysteroskpii sa pozera hlavne maternica. HLavne nech sa nic neskomplikuje. Uz sa Ti krvacanie zastavilo, alebo zatial len slabne? Viem, ze mne merali maternicu cez utv.
Scarlettka ma pravdu, velmi zalezi na tom, kde myom je. A neboj maternica je velmi pruzna. Ked vie niekto vynosit xxxx- torcata 😉 a vpohode 🙂

andy26
3. mar 2009

Ahoj Saxo, Sylvi, Mišik, a všetky kočky...

Saxo, ja teraz čakám na vysledky z imuna z Brna.. zajtra to je 2 týžden.. tak ešte týžden majú na to.. aby dorazili. No a vlastne budúci týžden čakám mrchu, 2-3 DC musím vybaviť hormonálny profil u gynekologa. Do vtedy budú hadam aj všetky výsledky z BA, ktoré sme si mali ešte urobiť a doplniť.
Ešte sme objednaní na genetiku, ale to čakáme, že nás zavolajú na testy a tam vôbec netuším, kedy budú vysledky.. na tie ale čakat nebudeme.. hned ako budú tieto z imuna, HP a tieto doplkové z BA, posielam to doktorke do Brna a dohodneme stretko na stimulku. Takže to vychádza tiež na cca apríl - máj.

Pozdravujem aj maminku Adin.. a ozvi sa nám.. ako sa darí.. so Šimonkom.. dúfam, že ste zdraví, spinkáte, papkáte a všetko ide pekne po másle.

sylvia21
3. mar 2009

Andy - ak Ti zistia protilatky BI - Bunkovej imunity, tak Ti napisu prednison, ktory treba uzivat 2 - 3 mesiace minimalne. Ak pojdes este na genetiku a budu Ti robit cely karyotyp - tak cakanie na vysledky trva min 6 - 8 tyzdnov, takze doporucujem , cim skor na krvicku ku genetikovi a nech Ti urobia hned i na trombofilne mutacie 😉 Ak Ti zistia nejake trombofilne mutacie, budes musiet ist na hematologiu , kde sa tiez dlho caka. Niektore kocky chodia na hematologiu skor a odtial ich posielaju na genetiku kvoli trombofilnym mutaciam. Ak chces mozes ist k obvodakovi, kt. ta na hematologiu posle a vysledky mozes mat sucasne s genetikou. Usetris tak trocha casu. Radsej si na vsetky tie vysledky pockaj nez sa pustis do novej stimulky, aby si neskor neriesila zase neuspech kvoli tomu, ze si sa nevedela dockat. Ale je to na tebe. CHapem, ze by si na stimulku nastupila najradsej zajtra 😉

scarlette
3. mar 2009

andy ti to ide rychlo, vsak len teraz si bola prvy krat v brne a uz mas kopu veci vybavenych... drzim vsetky palce 😉

sylvia21
3. mar 2009

Jeden deň bola moja mama vonku a na starosti ma mal otec.
Mala som približne dva a pol roka. Niekto mi daroval detskú s ú pravu na č aj
a bola to moja oblubena hračka .

Otec sedel v obýva č ke a pozeral ve č erne správy keď som mu priniesla
mal ú š áločku " č aju" , v ktorej bola iba voda.
Po niekoľkých šáločkách č aju a pochval á ch. aký
vynikajúci a chutn ý č aj je, sa moja mama vratila domov.

Otec ju nechal v obýva č ke aby sa pozerala ako mu prinesiem š álku č aju,
pretože to bola predsa tak roztomil á sc é na. Mama č akala a po chv í ľke som
pri š la k otcovi so š álkou č aju a mama sa pozerala ako ju otec pije.

Potom povedala, ako iba mama dokaze... 🙂

Napadlo ta niekedy, ž e jedin é miesto, kde mala mô ž e zobrať vodu, je
záchod?

mib
3. mar 2009

Tiez nerozumiem, preco sa neda maternica zmerat na uzv, ked velkost vajicok vedia zmerat bez problemov. 😕 Hysteroskopiu mi robila v sobotu pred dvoma tyzdnami. V nedelu rano uz krvacanie pomaly prestavalo, ale vecer to znovu zacalo. Tak mi v pondelok pichli injekciu na zastavenie krvacania. Termin vysetrenia mam vo stvrtok, tak snad sa dozviem nieco nove. ... a dufam ze pozitivne. 😉

mib
3. mar 2009

Babky, ako je to s tou genetikou? Nam doktorka navrhla geneticke vysetrenia, ale ked nam oznamili cenu, tak sme si povedali ze zatial to nebudeme riesit. Ale niekde tu som tiez citala, ze to preplaca poistovna.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre