ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

szilvia31
4. mar 2009

Ani sama neviem,v pondelok sa chystam k dr,porozpravam sa s nou a mozno to prejde,asi z nepoznaneho a noveho 😖
cesto:
4 vajcia
200g cukru
250g pol.muky
1dl vody
1dl oleja
1 kyp.prasok
Zltka vyslahat s cukrom,potom pridat vodu,olej,trochu vyslahat,pridat muku s kyp.praskom,na koniec bielkovu penu.Upiect.
Krem:
uvarit zlaty klas,nechat vychladnut.Puding vyslahat s maslom 250g.Ochutit podla nalady roztopena cokolada,ovocie,orechy,kokos............naco mate chut.
Naplnit rozrezany korpus ozdobit podla nalady 🙂
bru chut 😉

sylvia21
4. mar 2009

neboj szilvinka, ty to urcite vyborne zvladnes, som si ista 😉
Dakujem za receptik, na aky velky plech je to? Hned si ho idem ulozit a pojdem spinkat. I ty sa dobre vyspinkaj, spanok je dolezity 😉 Tak sladke snicky. 😵 😵 😵

szilvia31
4. mar 2009

do tortovej formy,ale cesto mozes pouzit na vybornu piskotovu babovku,s cajikom ja super,alebo s kakavkom,mnam

szilvia31
4. mar 2009

sladke snicky pa

flock
4. mar 2009

tak vy ste uz isli spat? ja som sa prave vratila z brusnych tancov, pre mna asi posledna hodina tohto kurzu 😠

sylvi - ja chodim este do prace, robim na financnom a dnes som mala termin na spracovanie. cez obed som bola u obvodnej, chcela som sa dat od zajtra na PN-ku (velmi sa bojim, ze ochoriem a cele sa to skomplikuje), ale dokinu zastupoval iny doktor, ktory uz odchadzal, tak ma odbil, ze pn-ka sa dopredu nedava - blablaba, takze zajtra rano ma caka krv a ultrazvuk u marsika, odtial idem na predoperacne na interne a odtial este za obvodnou, snad dojdem v normalnu hodinku domov 🙂
je to dost narocne - behat po vysetreniach a do prace, ale potom si to doma vychutnam, poriadne si odpociniem, ved ani dovcu som kvoli euru nemala 😀

takze zajtra napisem ako som dopadla a v piatok ides zasa ty, si to pekne striedame

flock
4. mar 2009

a brusko stale necitim

scarlette
4. mar 2009

flock preco posledna hodina?

flock
4. mar 2009

scar - v pozitivnom dufam, ze posledna hodina brusnych, ze o tyzden uz budem mat po OPU a to sa vlnit asi nebudem moct...

ako sa mas?

scarlette
4. mar 2009

jaaaj uz chapem 🙂
mam sa fajn oddychujema hram hry a tak

sylvia21
5. mar 2009

flock a kam chodis alebo chodila si na 😉 brusne tance? Tak Ti dnes drzim palce, urcite napis 😉 Je to ozaj narocne, aj praca aj kontorly a vsetko obehat. Ja som si toho uzila cele leto a potom v oktobri, tiez som chodila do prace, ale teraz som rada, ze som PN, s pracou by som to nezvladla, ten oddych citim, ze potrebujem ako sol.
Aj tak kazdy den nieco vybavujem, bud lekaren, aleb nejaky lekar, alebo nakupy a to mi vsetko bohate staci a s unavou si krasne bez starosti o pracu lahnem a "tesim sa" na dalsiu rannajsiu injekciu 😀 ALe pomalicky to ubieha. Uz mam len dve davky gonalu na zajtra a na sobotu a vajicka som mala vcera len 11mm, tak neviem, co budem na rychlo robit, ked budem potrebovat viac gonalu. Doki povedala, ze asi ????? nebudem uz potrebovat, tak dufam, ze sa nemylila. Ale pre istotu napisem do temy lieky, ci nahodou ? Lebo cez poistvnu neviem, ci sa podari tak rychlo vybavit.

Ahoj scarlettka - maminka 😉 ake hry hras? 🙂
Ahoj misik - ako sa dnes citis?

misik1
5. mar 2009

ahojte
dnes som sa uz aj vyspala a je to lepsie...zaberaju mi kvapky algifen, tak sa nini sem tam dopujem...najhorsi je ten plyn, to ma boli, sa mi tam premavaju bubliny z jednej strany na druhu ked sa otacam... 😝 tak si lenosim,ale uz ani lezat sa mi nechce, no co uz, musim...

scarlette
5. mar 2009

sylvi hram online hry -lodicky,hlavne- na stranke pauzicka.sk

misik pekne lezkaj nech sa brusko rychlo zahoji 😉

sylvia21
5. mar 2009

scarlettka- takze takto ty travis svoj volny cas 🙂

Misik - ako sa citis? Uz je trosicka lepsie? Hlavne sa velmi nenamahaj a pomalicky vstavaj i na WC. Najprv sa otoc na bok, potom pomalicky dole nozky z postielky a potom sa pomalicky dvihaj. Za chvilocku budes ako rybicka 😉

misik1
5. mar 2009

dik sylvi a scar...
presne tak to robim, ale dnes ja vazne lepsie,takze to uz bude len a len zlepsovat.... 🙂

scarlette
5. mar 2009

sylvi to uz po veceroch ked som grogy ale spat sa mi nece 😉
misik tesim sa s tebou 🙂
babulky prave som navarila polievku a mam na nu taku chut ze si ju chladim v okne 😅

mib
5. mar 2009

Caute babky, pozeram ze si doprajete oddych pocas stimulky. Ja som cez prve IVF bola normalne v praci a po transfere som zobrala dovolenku. Ale teraz uz asi nenecham nic na nahodu a tiez si spravim veget. Aj tak mam pocit, ze potrebujem trochu vypnut.

Sylvia, este sa vratim k tej genetike. Nemame ziadne predispozicie, tiez mi to bolo cudne, ked nam to lekarka navrhla. Ona v podstate iba povedala, ze by nebolo zle spravit si to zakladne geneticke vysetrenie. Ale ked sme sa potom bavili s genetickou, tak nam vravela, ze to zakladne nema vyznam, kedze nemusi odhalit problem, takze by potom radsej navrhla kompletne vysetrenie. Tak sme si povedali, ze to zatial nechame tak. Nikto v mojej rodine ani u draheho ziadne problemy nemal, tak si myslim ze je to predcasne.

Inak, dnes som bola znovu v Iscare. Na rtg pojdem 17.3. Vraj rtg im da presnejsi obraz ci co. Ked som dr. spominala, ze Valky videl dva myomy, tak sa zacudovala. Na hysteroskopii by ich videla, keby boli dva. Tak snad zostaneme pri jednom a nic sa s nim nebude musiet robit. 😠 Nech len pekne zostane kde je a nerobi problemy.

Misik, prajem skore uzdravenie. Mala si nepriechodne vajecniky?

sylvia21
5. mar 2009

Misik - to uz sa bude len a len zlepsovat 😉 Ale i tak bud opatrna a nepremahaj sa 😉

Scarlettka - ja som zase dnes mala strasnu chut na pikantny gulas, bo uzasny.

Mib - ja som minulu stimulku tiesz bola v praci, ale teraz som ovela viac unavenejsia a i brusko ma viac pobolieva, no a pitny rezim by som v praci absolutne nestihala, zostat doma pri stimulke uz len odporucam . Aj ked nie kazdy lekar Ti da PN pred OPU. Ale nastastie mam laskaveho gynekologa 😉 Moju pracu by som pri tejto stimulke urcite nezvladala. Ale pri niektorych pracach sa to urcite zvladnut da. Aspon niktore kocky to zvladaju.

Mib som zvedava, ci sa potvrdia jeden alebo dva myomy. No 17.3. nemas az tak daleko, aspon si budes ista, na com si. To je dolezite, vediet , co treba riesit.

scarlette
5. mar 2009

sylvi no na gulas mam chut tyzden, a v sobotu sa ho dockam, dokonca divinovy bude 🙂 okrem ineho mam chut aj na bryndzove halusky...

karkulka522
6. mar 2009

Dobre ranko prajem všetkym,už som tu davno nebola.Dnes mam volno tak si vas čitam a vidim že sa tu pekne rozbieha tehulkovanie 🙂 Scarletka zo srdiečka ti gratulujem,tešim sa s tebou.Velmi si ma potesila,už som mala pocit že Isc.klesa uspešnosť.Všekym prajem vela zdravicka,tie co stimuluju vela kvalitnych vajicok a hlavne radostne spravy po krvicke.Len ziaden stres.A mam jednu dobru spravu---včera som absolvovala skušky na vodičak aaaaaaaaaa SPRAVILA SOM. Konecne zacinam zit bez stresu 😀 😀 😀 .Idem si za odmenu spravit tiramisu. 😎

scarlette
6. mar 2009

karkulka dakujem a gratulujem, zivot s autom je jednoduchsi 😉

flock
6. mar 2009

ahojte vsetky babulky 🙂

ja mam mensiu depku - aj vcera som bola na utrazvuku a zda sa, ze moc nereagujem na hormonalnu stimulaciu menopurom, aj hodotny v krvi boli slabe, doki videl iba 1 vajicko na jednej strane, na druhej nemam vobec nic!!! v nedelu idem este raz na ultrazvuk, tak neviem kedy bude odber.... sa mi to nezdalo, ze ani po tolkych injekciach som nic necitila 😒

vcera som mala sialeny den - rano som odisla o siedemej z domu, cely den som behala po lekaroch, vysedela som vsade asi dieru a domov som prisla az o piatej!!! no hroza, tak som hned zalahla a nechcela som na nic mysliet. 😠 😠 😠

no odnes som doma na PN, takze konecne sa dospim a oddychnem - citim sa dost vycerpana, kazdy den injekcie, kazdy druhy krv, ultrazvuk, interne vysetrenie, papierovacky - to vsetko a praca sa jednoducho neda.

flock
6. mar 2009

karlkulka - gratulacia k vodicaku a posli nejake tiramisu ak nam 🙂

misik1
6. mar 2009

karkulka gratulujem..
flock citim z tvojich slov aka si unavena a aj smutna...nebud, ved to prave vajko je tam, priroda to aj tak takto zariadfila, ze v jednom cykle ma byt jedno, lebo to je dominantne a spravne a to tam mas....a ktovie, co bude do nedele....
teraz oddychuj a rob prijemne veci, nemysli len na to...
moje brusko povoluje, ale aj tak to trva dlhsie ako som predpokladala, no co uz narobim.... 🙂
idem len tak zlahka nieco aj porobit...

sylvia21
6. mar 2009

Scarlettka - moj gulas by ti urcite chutil, bol presne taky na aky mas chut 😉

Karkulka -GRATULAAAAAAAACIA 🙂 Kedy dostanes do ruky soferak ? ZS autom toho postihas, az sa budes divit 🙂

Flock - uz si oddychni. Ja som presne takto ako ty reagovala minule. Ale ak Ti zoberu i to jedno vajicko a uspesne sa oplodni a bude sa rozmnozovat i tak mozes zostat tehotna, mozno prave toto jedno vajicko vas potesi. Takze nehadz este flintu do zita 😉

Ja som bola na kontrole dnes - v tom nedostupnom vajecniku su krajsie vajicka, tak neviem, co budeme robit. Doki mi povedala, ze len mozno sa podari nieco vybrat, ale ze ked ma ma ohrozit, ze by som zacala krvacat, tak to tie vajicka za to nestoja. Tak stale je to vo hviezdach, co sa podari. Dnes okrem gonalu mam i dasiu injekciu - Pergoveris, takze uz si do bruska picham 3 injekcie denne ☹

scarlette
6. mar 2009

flock ani ja som nejak moc na menopur nereagovala, urodili sa dve vajka...

Sylvi verimze tie vajka odtial vydoluju, bol by cert v tom keby to nevedeli spravit...na kedy ti vychadza OPU?

sylvia21
6. mar 2009

Scarlettka - bodaj by si mala pravdu. OPU vychadza asi na stredu alebo stvrtok, este musime pockat aby niektore 13mm dorastli. Niektore uz maju krasnych 16mm 🙂

scarlette
6. mar 2009

sylvi a kolko ich mas?

sylvia21
6. mar 2009

Presne neviem ale urcite viac ako 10. Mozno mi hrozi i OHHS, ale snazim sa pit, na zachode som uz skoro prestahovana 😉

scarlette
6. mar 2009

fuuu tak ozajvela vela vody 🙂 to mi znie ako vers z pohladnice na velku noc.... 😀 😀 😀

sylvia21
6. mar 2009

No to je hej 🙂 je to mile 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre