ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sylvia21
15. mar 2009

julietka, mala som nakoniec 12 vajicok, z coho bolo 10 embryi. 6 bolo vhodnych na PGD, ostatne sa delili slabo. Vsetkych 6 malo velmi zle geneticke vysledky. Boli by z nich tazko postihnute deti. To je dovod, preco podstupujeme toto geneticke vysetrenie PGD, lebo ja som prenasacom zlej genetickej informacie. Bohuzial, ta sa neda nikde v Europe riesit. V Amerike to uz zvladaju, ale je to velmi komplikovane a myslim, ze s tym by som asi ani nesuhlasila, lebo sa je to velmi prizbuzne klonovaniu. Nasou moznostou zostava asi zaradenie sa do programu darcovstva vajicok. AK by ste sa o tom nieco dozvedeli viac, potesim sa novym informaciam.

julietka
15. mar 2009

sylvi to mi je naozaj luto ☹
a ako ste sa dozvedeli ze si prenasacom zlej gen.informacie? na podnet iscaru ste si dali spravit genet. vysetrenia, alebo vam robili oni nejake vysetrenia?
Darcovstvo vajicok sa robi v centre, ale aky je postup to naozaj netusim. Ale rozumiem ti ake je to tazke. My sme tiez v darcovskom programe, ale spermii. U nas aj keby sa nasli spermie, nemohli by sme mat chlapca, tiez kvoli genetike.

misik1
15. mar 2009

sylvi IP 😢
julietka to je dobre,ze ides do brna, skoda,ze si nesla este pred tym druhym ivf...
kedze idete v stredu, tak mozno neskoncite len pri konzultacii,ale date si tam rovno nieco urobit...my sme to tak mali....a este robia aj nieco v kosiciach ak chces info, ozvi sa....
ano ja sa chystam na druhe,teraz som certsvo po laparke, kukni par stran dozadu, kompletizujem vysetrenia na ziadost do poistovne...a potom sup na vec...ale v inom centre 🙂
no flock si uziva s babatkami a nam nenapise ani ako to islo???? kde si?

misik1
15. mar 2009

sylvi a o tom,ze bude treba darcivstvo ti uz povedal niekto z iscare alebo si si premyslala sama?

flock
15. mar 2009

ahojte babulky,

poslusne hlasim, ze mam v perinke 2 embryjka - 5-bunkove a 6-bunkove, v stredu mam volat ako je na tom tretie.

dnes to bol zaberak, na wc-ku som bola asi 15x, to sa nedalo vydrzat. az som sa zlakla, ked kocku predo mnou vratili, ze nema plny mechur a to si odskocila parkrat, tak vzali mna. akurat sme tam boli od osmej tri, o deviatej zobral jednu kocku na OPU a mna az pred jedenastou.
mam aj fotecku, ked som mala potom, tak sa mi strasne chcelo plakat a vlastne sa mi chce stale. doki povedal, ze teraz je dolezita psychika a mam to brat, ze som tehotna 🙂 🙂 🙂
kocky z ineho fora toto obdobie nazyvaju neprokazatelne tehotna a uzivaju si ho, tak sa budem snazit aj ja.

idem vas docitat, ste sa akosi rozpisali

jaja1118
15. mar 2009

Ahoj Flock-to som dobre tusila,ze Ti daju dve 🙂 .gratulujem a tesim sa s Tebou.

flock
15. mar 2009

silvi - to ma mrzi, ze to nevyslo ☹ ☹ ☹ . ale je dobre, ze to vedia urcit este pred vlozenim

drz sa, myslim na teba

sylvia21
15. mar 2009

Vdaka kocky - ste velmi zlate. 😔

Flock - som taka rada, ze Ti to takto dobre vyslo. Je to uzasne 😵 😵

mib
15. mar 2009

Ahojte babulky,

Tak dnes som konecne dostala mrchu. Je to neuveritelne, meskala 7 dni. Este sa mi to nestalo. Nezvykne mi meskat a ked, tak maximalne dva, tri dni. Uz som sa celkom prelakla. Pre kazdy pripad som si priebezne robila testy, ale aj tie vychadzali negativne. V utorok som mala mat rtg na kramaroch, ale kedze sa mi to takto posunulo, mozem si znovu prehodit termin. Kocky, ja sa snad k tomu druhemu ivf ani nedoplazim. 😠 😠 😠

mib
15. mar 2009

Sylvi, ja som dufala, ze tie geneticke testy su iba formalita. ☹ Je moznost, ze by niektore z embrijok bolo v buducnosti v poriadku alebo je darcovstvo jedina alternativa? Ked si spominala dievcatko ... ma to nejaky suvis?

Jaja, ja som mala pri niektorych injekciach orgalutranu podobny problem. Oblast okolo vpichu mi zacervenala a opuchla. Trosku to svrbelo, ale do jedneho dna to preslo. Ani neviem co to mohlo sposobit, pretoze takto som reagovala iba na niektore injekcie. Mozno tak ako si napisala, to bolo ovplyvnene aj vpichom.

Misik, kedy predpokladas druhe ivf? Uz mas ziadost podanu, schvalenu?

Flock, perfektne si to zvladla. Ja som tam pri prvom transfere cakala tiez 3 hodiny. Myslela som, ze to nevydrzim, taky som mala plny mechur. Druhy krat ma zobrali skor nez som bola objednana a to som pocitala, ze este nieco popijem, ale nakoniec stacilo. 😎 Urcite to obdobie do testov ber akoby si bola tehotna. Ved vlastne preco akoby ... teraz su embrijka vnutri. Ja som chodila fotecku z ultrazvuku pozerat kazdy den. Niekedy aj viac krat. 🙂 🙂 🙂 Hlavne vela oddychuj a nestresuj sa.

Scarletka, Szilvia, dufam ze vy sa mate dobre a uzivate si pohodicku. Scarlette, pozerala som tvoje fotecky. Nech pekne pribudaju. 😉 😉 😉

Vsetkym vam zajtra prajem pekny zaciatok tyzdna.

zuzi1211
15. mar 2009

Ahoj dievčatá,
píšem sem po prvýkrát. Som po 3 neúspešných IUI a naše prvé IVF bolo úspešné aj keď som tomu nechcela veriť, že sa nám to podarilo. Mala som 9 vajíčok z toho 7 sme dali oplodniť ICSI a 2 najschopnejšie bežnou metódou. Bohužiaľ ani jedno sa nepodarilo bežnou cestou. Z ICSI sme mali 6 embryí ale pri ET mi vložili 2 osembunkové a zvyšné 4 boli len 5-6 bunkové tak som sa s embryológom dohodla, že ich ešte 48 hodín budú sledovať. Všetky štyri sa prestali vyvíjať. Neverila som, že sa nám to môže podariť na prvýkrát po tom všetkom. Po ET som bola týždeň na PN a ležala som 4 dni s vyloženými nohami a nič nerobila len leňošila. Keď som na 12 deň po ET bola na krvi a volala som za výsledky, sestričke som neverila. Ja inak silná osoba som sa úplne zložila, rozrevala som sa jej do telefónu ako malé decko lebo som od nej nečakala pozitívnu odpoveď. Vraj HCG 430. Dnes som začala 6tt a vo štvrtok 19 sa chystám na prvý tehotenský UTZ. Neviem čo mi povedia, či je tam jedno zlatíčko alebo dve, no ono je to v podstate jedno. Veď po piatich rokoch snažilkovania sa budeme tešiť z čohokoľvek. Cítim sa fajn, občas bolí bruško, špeciálne chute zatiaľ nemám, len mám citlivý nos. Dúfajme, že to zvládneme do konca. Ja som chodila k MUDr. Hrúzikovi a taký prístup lekára som ešte nezažila. Je úplne super. No možno jedna chybička tam je, má toho veľa, ale aj tak mi vždy všetko dopodrobna vysvetlil. Dievčatá držím vám palce, a aj beznádejné prípady to dokážu. 🙂 Už verím že nádej zomiera posledná.

sylvia21
16. mar 2009

Mib - bohuzial, genetika, je v nasom pripade neyhnutne vysetrenie. To dievcatko mi vyslo, ked som si robila len tak Jonasa 😉 Bolo by to super, nie, ale hviezdy nerataju s nasou genetiku 😒
Mib - o chvilocku budes v programe IVF, uvidis 😉

Zuzi - to je ozaj vyborne 🙂 tesime sa s tebou.
Ako sa mate vy - nase dalsie tehulky - Scarlettka, Szilvinka, Pointka, "Flock", Jajka, ..... ?

Vsetkym ostatnym - pekny den 😉

flock
16. mar 2009

ahoj sylvia,

ja teraz musim lezat a tazko sa mi pri tom pracuje s notebookom ☹ ☹ ☹

dievcatko si aj ja velmi prajem, uz roky, tak snad 🙂

velmi ti prajem, aby si sa tiez dockala!!!!!!

ahojte ostatne babulky - mib, jaja, szilvia, pointka, scarlettka, zuzi 🙂

pekny den, idem lezkat

sylvia21
16. mar 2009

Flock - srdiecko - len krasne oddychuj 😉

saxo
16. mar 2009

ahojte babulky.
sylvi 😢 😢 😢 som sa tesila.... inak si myslim, ze si mala uz v dobrom stadiu rozbehnuty ohss. presne takto som to mala ja ako opisujes. takze podla mna by ti et nerobili. je to strasne dolezite nedostat ohss, ja som chodila ako slon a brucho tvrde ako kamen. lebo z jedneho vajecnika ich mať 14, tak to je fakt dost a bohvie kolko si ich mala na druhom. som prekvapena, ze ta neupozornili na moznost ohss pri takom velkom pocte. ale ved to ani mna.... daj si chvilocku pauzu, potrebujes to a potom skus darcovstvo. mam doma cerstvy cennik isc. a taku moznost tam ponukaju. asi bude najlepsie ked si na ich web stranke precitas vsetko o tom, maju to celkom dobre popisane.
flock, ja som bola po et asi 5 dni doma s vylozenymi nozkami a tvarila sa "straasne" tehotno 😅 a tak aj bolo... 😵
no ja sa teraz zapodievam kadejakymi inymi vecami a cakam aspon este na 2 ms a v maji by som mohla zacat pichat. v juni mam poslednu ockovaciu davku proti rakovine, tak to im snad vadit uz nebude. a zistila som, ze v juli mam expiraciu cetrotidu, takze dovtedy to musi byt!!! budem si aj tak musiet asi 1 inj. kupit, lebo mam doma len 3ks a stoji v lekarni 1580 Sk, bodaj ich parom vzal....
ale ma udivuje, ze ziadnu krv ani ziadne ine vysetrenia odo mna nikto nechce. mam si proste len v dany cas zacat pichat. kde to spejeme...?

saxo
16. mar 2009

a neviem co to mate vsetky s dievcatkami, ale dievca chcem aj ja.. 😀 😀 😀 ale v podstate sme sa stretli v takom zdravotnom stadiu na tejto stranke, ze nam to je asi aj jedno, len aby cosi bolo... 😀

sylvia21
16. mar 2009

Saxo - ako nahle len troska obmedzim tekutiny, brusko mi hned tvrdne, takze pijem a pijem. Presne brucho uplne na prasknutie , upln etvrde, to su moje priznaky. Ale tekutiny to vedia spravit. Pytala som sa, ci mam pre istotu prist, alebo povedali mi, ze netreba. Tebe v takomto stave davali aj nejaku liecbu alebo si to spravila len prisunom tekutin.
V tom druhom vajecniku ich docent to rano naratal osem, ale sa k nim nedostal ☹ Mozno by pomohli, ale snazili sa tam dostat so vsetkych sil, lebo som sa citila minuly tyzden uplne ako dobita, cele telo ma bolelo, hlavne cely trup, nemohla som sa zo zaciatku ani len otocit bez bolesti v posteli a ledva som zhrbena prisla na zachod, vstavat z postele mi zo zaciatku pomahal MM.Ale teraz som uz v uplnej pohode ako to bolo na zaciatku, len keby mi to brusko netvrdlo, ale uz sa tesim na MS aby tie vsetky priznaky OHSS zmizli 😝
Inak nikto ma na nic neupozornil, ved asi rataju s tym, ze sme gramotne a vieme citat 😒
O tom darcovstve som si uz vela citala, myslim, ze uz sa potrebujeme len blizsie porozpravat s lekarmi.

mirip
16. mar 2009

Ahojte, mám správy od scarlette, pár dní bude mimo internetu, čakajú dvojičky 😵 scar gratulujem

saxo
16. mar 2009

sylvi, mne veru nedavali ziadnu liecbu. pretoze hcg hormon a utrogestan este "zlepsuju" ohss, takze tak. ale kedze ti nerobili et, tak to najblizsou ms zmizne. ja som dostala asi milion cyst a tie sa vstrebali az po douzivani utrogestanu. jaj a este ze k ohss hrozne "prispieva" pregnyl. inak vo vsetkych tychto liekoch je to v pribalovom letaku ako neziaduce ucinky, takze sa asi nemame comu cudovat. mne o ohss dr. ani nehovoril, lebo ja som mala ukazkovu stimulku, perfektny ET. len horsie to, ze mi nepovedali, ze mam aj nadalej vela pit. ale uz budem vediet.
sylvi fakt ked to citam, tak mas ohss ako vysity 😉 ale som rada ze sa nevzdavas a ides dalej, kazda sme si uz veru toho prezili....
scar, gratulujem, ved som ti to vravela!

sylvia21
16. mar 2009

Mirip - dik za spravicku 😉 Scarlettke samozrejme gratulujeme a tesime sa s nou 😵 😵

Saxo - zatial dycham v pohode, len mam zvacsene a napate brucho. Doki mi povedala, ze az ked sa to zhorsi mam prist 😠 Idem si urobit znova tabulku prijem a vydaj tekutin . Dnes podvecer uz som nemola chodit velmi vystreta, ale dychat zatial mozem 😠 Neviem, co to pre lekarov znamena zhorsenie, ale ked mi doki zdvihla telefon, tak sa ma spytala, ci umieram? Tak potom neviem. Je to sila. Ak sa mi to nezlepsi, tak pojdem , nech ma pozru. Ale predpokladam, ze sa to zlepsi az mrchou 😝 😝 😝 😝 😝 Co je este za tyzdnen a pol 😝 😝 😝

sylvia21
16. mar 2009

Ale aby som doki nekrivdila, tak zavolala sestrickam, ze mozem prist. A kedze som sa citila rano ovela lepsie ako vecer, tak som nesla. Sestricka mi volala, ako sa citim. To bolo od caru prva taka ozaj ludska starostlivost a velmi ma potesila, ze sa ta mila sestricka takto zachovala.

zuzi1211
16. mar 2009

Scarlet gratulujeeeeeem, super správy, držím palce, pa pa

jaja1118
17. mar 2009

Pekny vecer dievcata.
Trosku si tu citam a prislo mi luto,ze nasa temicka bola az na tretej strane.
Tak som ju supla na prvu 🙂
Dufam,ze ste O.K.
Myslim na Vas.

selmicka
17. mar 2009

ahoj tiez som ju hľadala 🙂
asi tu nikto nie je
ides niekedy teraz na nejaky zakrok?

jaja1118
17. mar 2009

ahoj selmica.
prave finisujem druhe IVF.
picham do soboty....atd

jaja1118
17. mar 2009

Je mi luto,ze Tebe nevyslo.....ja mam malu dusicku.....
co je to IVM?
ja v pase zatial nic nemam,lebo som tu len kratko a skor len citam....
ty si ako spokojna v Iscare?

selmicka
17. mar 2009

som spokojna v iscare, len by som uz bola najradsej keby mi to aj vyslo...
ale my mame geneticky problem so spermiami
a ja tiez nie vzdy mam ovulaciu
dokonca som aj spontanne otehotnela, ale zase sa to prestalo vyvijat, ako zatial vzdy...
na PIGd nechcem ist, lebo to vela stoji, aj tak sa to zle prestane vyvijat...tak len cakam kedy dobra spermia konecne navstivi moje vajicko...
drzim moc palce

jaja1118
17. mar 2009

U nas su problem len spermie.
Zatial sme boli len na inseminacii a raz IVF-mali sme 6-vajok-ale len dve sa dalej delili-a aj sa po ET prestali.
Ako Vam zistili gen.problem spermii?
Pojdete aj na 3 IVF?

jaja1118
17. mar 2009

idem kuk ordinaciu-spravim kuk cez prestavku 🙂

selmicka
17. mar 2009

zistili to tak, ze z 5 vajicok sa oplodnil 4 ICSI, 2 mi vlozli a 2 sa prestali delit a kedze to bolo uz 2x, tak sme isli na genetiku spermií, a tam nám to zistili, len skoda je ze akonahle vysetria spermiu ci je dobra alebo poskodena uz sa neda pouzit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre