ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

scarlette
21. mar 2009

som unavena ale konecne doma, mame za sebou tyzdenny pobyt v nemocke len musim nadalej lezat...a tiez verim ze to uspesne dobojujeme 🙂
vy idete do tych darovanych? uz si zistila postup?

jaja1118
21. mar 2009

Ahojte kocky.-tak aj dnes mi pomohli v primani tekutin 3 infuzie.-dnes mame uz 6 mrazacikov.
6. bojovnici su este vonku a v pondelok sa rozhodne co dalej.
zatial plati- v pondelok ET-2ks.
pekny den. vsetky Vas pozdravujem.

mimka29
21. mar 2009

Ahojte dievčatá, už dlhšie vás čítam a držim vám vždy palce, lebo po troch neúspešných pokusoch chceme zmeniť centrum, tak mapujem situáciu.
sylvia21 - ja budem asi podobný prípad ako ty (čo sa týka darkyne).
V krátkosti o mojom boji: 1.IVF marec 2008 - 1 folik z neho jedno vajíčko, neoplodnilo sa, 2.IVF október 2008 - 1 folik a žial žiadne vajíčko, 3.IVF marec 2009 - 4 foliky a zase žiadne vajíčko. Takže z toho vyplýva, že sme odkázaný na darkyňu, ale ešte predtým by som chcela počuť názor aj iného lekára a v pondelok sa objednať do ISCARE. Neviete či toto centrum má darkyne?

Prepáčte, že som vám sem tak vstúpila, ale možno ISCARE bude pre nás tá správna voľba a potom budem patriť medzi vás.

Všetkým držím palce.

scarlette
21. mar 2009

mimka ahoj,
iscare poskytuje sluzbu s darovanymi vajickami ale ako presne to u nich funguje zial neviem ☹

mimka29
21. mar 2009

Ahoj scarlette,
to som rada, že si mi to potvrdila. Už sa nemôžem dočkať na prvú návštevu u nich. Každý neúspešný pokus IVF má vždy nakopne, že musím bojovať ďalej a mám vždy viac a viac síl, pretože si myslím, že už som si všetky neúspechy vyčerpala a práve tento cyklu bude ten šťastný. A po štvrtom neúspešnom si poviem určite presne to isté o piatom. Ale nebudem malovať čerta na stenu 😉 Ja by som ani nebola taký optimista, ale môj manžel to je chodiaci optimizmus.

mib
22. mar 2009

Ahoj mimka, pozitivny pristup a podpora zo strany partnera je to najdolezitejsie. Treba verit, ze to na dalsi krat vyjde. 😉

Scarlettka, uslo mi nieco? Preco ste boli hospitalizovani ... (myslim vsetci traja 😉 )? Ako vidim, uz vstupujes do tretieho mesiaca. Robia ti nejake specialne vysetrenie po IVF alebo je to standard tak ako pri standardnom tehotenstve?

Ahojte vsetky kocky. Prajem krasnu nedelu. Snad nam to pocasie vydrzi aspon tak, ako je teraz.

mib
22. mar 2009

mimka, a kde si chodila doteraz? do ktoreho centra?

sylvia21
22. mar 2009

Ahoj Scarlettka - a co sa stalo, ake komlikacie?? 😕 MOje zlatko, hlavne pokojne 😉 A nijako sa nenamahaj.

Jajka - no velmi dobre spravy 🙂 Tak zajtra z teba zacina byt pomalicky maminka 😉

MImka - co ja zatial viem v iscare sa caka asi rok. My zatial nie sme uplne rozhodnuti, este vahame. Kedze v dlhom protokole vajecniky reagovali dobre a mame este sondy na genetiku a percentualne slabulinka moznost je , ze nejake vajicko by mohlo byt i zdrave, tak este rozmyslame, ze by sme vyuzili aj 3 IVF + PiDG s vlastnymi vajickami. Ale sanca na uspech zdraveho vajicka je 12,5 percenta oproti ostatnym, co maju geneticky zdrave vajicko na 100%. ALe hovorim mala sanca u nas je. Darcovstvo je u nas ale stale otvorena a velmi aktualna tema.
Mimka, je uzasne, ze mas doma taku podporu 🙂 I mne to tiez pomaha.

Ostatnym babulkam kranu nedelu 😉 Szilvik, Misik, Flock, Mib, Pointka, .......

mimka29
22. mar 2009

Ahojte,
mib - doteraz sme chodili iba do Ferticentu.

Sylvi - my máme za sebou aj genetiku a dopadla na jednotku, len tie vajka sa mi netvoria počas stimulačky. Doteraz som vždy stimulovala iba merionalom a krátky protokol, tak tiež mám ešte červíčka v hlave, či to neskúsiť ešte raz s inými hormónami a dlhý protokol, ale mi sme si už svoje tri pokusy cez poisťovňu vyčerpali no a teraz je to otázka peňazí.

flock
22. mar 2009

vsetkym babulkam pekny slnecnu nedelu 🙂 🙂 🙂

jaja - super to zvladas aj ked za pomoci infuzii, bojovnickov mas do zasoby, v pondelok na teba silno myslime 😀
scarlettka - tak uz ste doma, tak je dobre, pekne oddychujte vsetky tri
sylvia, szilvia, mib, pointka, saxo.... 🙂 🙂 🙂
mimka - vitaj medzi nami, s nami ti vsetko rychlejsie ubehne a ked nieco nebudes vediet a my ano, radi ti poradime 🙂

ja sa pomaly chystam na pondelok - po dvoch tyzdnoch do prace. uz sa aj tesim, lebo dalsi tyzden by som sa doma asi zblaznila, velmi pomaly ubieha cas cakania na vysledok 😠

mimka29
22. mar 2009

flock, ďakujem za privítanie, my sa zajtra napevno rozhodneme, akou cestou pôjdeme ďalej, či do ISCARE, alebo skúsime Brno. Dúfam, že mi to čakanie na darkyňu ubehne vážne rýchlo, lebo tie lehoty sú hrozne dlhé. Aspoň budeme mať čas našetriť 😀

flock
22. mar 2009

mimka - toto je cesta na dlho, bohuzial, ale vzdy ked nieco vyjde, tak na to zle sa zabuda 🙂 my sme cakali polroka na vysledky (dlhy pribeh, zlyhanie ludskeho faktora) a teraz, ked uz mam za sebou embryotransfer a cakam, az pojdem na krv, aby som vedela vysledok, tak uz mi je uplne jedno, ze to tak trvalo. ale v tej chvili, ked to clovek preziva, tak to inak citime.

prajem ti, aby ste sa pohli dalej a vyslo to!!! skus pozriet aj tu na konikovi, ci nenajdes viac info

misik1
22. mar 2009

ahojte...vikend nam konci, tak vsetkym zelam prijemny jarny tyzden, aj ked zatial tie teploty???no neviem, neviem... 😒

scarlette
23. mar 2009

dobre ranko,
jaja myslim na teba 😉
mib, sylvi bola som v nemocnici kvoli krvacaniu, mam v maternici hematom, v piatok mal 2x1cm... tak musim pekne lezkat ale uz od stvrtku nekrvacam tak ma v piatok pustili domkov...
mib vysetrenia my zatial nerobili ziadne, uz minzly tyzden som mala byt z CARu odoslana k mojej lekarke ale v pondelok ma Marsik nechal v nemocnici pre istotu, co som bola rada a tak idem k nemu zajtra a potom uz budem chodit k svojej gynekologicke tak uvidim, tej samam ozvat zajtra a povie my kedy prist podla toho ako sluzi tak dam info...

misik mne to pocasie pripomina skor nejaky november, vetrisko a nizke teploty...

jaja1118
23. mar 2009

Dobre ranko 🙂
ET-je az okolo 11 tak som este nakukla.
dam vediet co a ako.
Dakujem,ze na mna myslite.....
Pekny den a dakujem 🙂

scarlette
23. mar 2009

inak kocky zajtra okolo 11tej nebudete ziadna v iscare?

sylvia21
23. mar 2009

Scarlettka - som rada, ze sa mas uz lepsie, musela si sa poriadne nalakat. Pekne oddychuj 😉
Misik - uz to pekne pocasie je ozaj vytuzene, ze 😉
FLock - davaj si na seba v praci pozor, a velmi sa nenamahaj.
Jajka mas predlzenu kultivaciu? Embryjka idu i na PiDG? Ako pokracujes s OHSS?
Mimka i mne doki odporucala i Brno, ze ta msa tomu venuju uz i dlhsie ako na SLovensku.
Mib - tebe sa ako dari?

jaja1118
23. mar 2009

Ahojte kocky.
az teraz som sa poriadne dostala z kolotoca-spania-weckovania-pitia-spania-weckovania-.......
Vkladali 2 embryjka-8 bunkove,ostatne su zatial 6 bunkove -v stredu mam volat,ci z nich spravia snehuliacikov.
PiDG sme nemali-ale doki povedala,ze ak to teraz neklapne,tak potom uz len PiDG pomoze.
Vsetko sa jej velmi pacilo a dokonca stale opakovala,ze teraz je vsetko ukazkovo perfektne.
OHSS sa mi dari drzat pod kontrolou aj tym,ze pijem aj v noci.-aj ktomu mi doki povedala,ze uspesnost a aj kvalita vajok je na ukor OHSS lepsia......
Zostava uz len verti,ze teraz sa to uz konecne podari.....
Vsekym vam prajem pekny vecer a splnenie vsetkych tuzob.....aj dvakrat 🙂

mimka29
23. mar 2009

Ahojte babulky, po dnešnom rozhovore s lekárom sme predsa len rozhodli, že pôjdeme k naším susedom do Brna. Ako písala sylvia, majú tam s darcovstvom viacej skúseností. A hneď sme sa aj objednali 1. apríla na konzultáciu. Už máme dosť skúšania, teraz ideme vážne otehotnieť.
Prajem vám všetkým veľa šťastíčka a niekedy na vás nakuknem 😉

scarlette
24. mar 2009

ahojte,
jajka dufam ze pekne oddychujes a ziadna namaha 😵
mimka dufam ze coskoro nam prides oznamit uspech a drzim palce, je to dlha cesta ale zvladnut ju musite 😉

ja som bola dnes u marsika a s babatkami je vsetko ok, jedno ma 12 a druhe 15mm, hematom tam mam tiez stale ale pomaly sa zmensuje tak nadalej musim lezkat a nic nerobit, vo stvrtok uz idem k svojej gynekologicke do poradne a dostanem aj knizku 😵 😵 😵

jaja1118
24. mar 2009

Ahojte kocky.
scarlet-super dobre spravy
flock-ako sa citis?zvladas pracu?
mimka-vela kociek ma s Brnom dobre skusenosti
mib-kedy zacinas stimulku?
misik-aj ty sa pomali pripravujes?
kocky takto som si uz davno nepolenosila.....fakt si to uzivam...
vsetky vas pozdravujem

sylvia21
24. mar 2009

AHoj babulky - ja som prvy tyzdne v praci uplne unavena, tazko sa zaraduje po trroch tyzdnoch do pracovneho tempa.
Moje mile tehulence - vy mi tu robite taku radost 😉

flock
24. mar 2009

ahojte babulky 🙂 🙂 🙂

ja mam za sebou druhy den v praci, vcera som bola dost unavena, ale dnes som sa prebrala na hokeji 😀
po utrosi sa mi chce spat, ked som bola doma, tak som zdriemla doobeda aj poobede
pracu zvladam v pohodke, pracujem pri PC, takze kludova robota, nemamaham sa

dnes doobeda ma bolelo brucho ako keby som mala dostat mrchu, no nastastie to potom preslo. ak by som ju dostala, tak mam prestat brat utros??? som dnes zistila, ze mi nevyjde do piatku, mala som ho na 15 dni, ale zacala som uz po OPU, musim si ist po recept na dalsi

scarlette - tak si to pekne zvladla, som rada, ze babatka rastu a myom je na ustupe. musim povedat, ze po OPU a ET som bola velmi spokojna, co sa tyka marsika, nemozem povedat nic zle. s muzom sme sa dohodli, ze ak by som mala ist znova, tak jedine s nim 🙂

jaja - super to zvladas aj s ohss, ja som mala 5 a 6-bunkove a snehuliacik neostal 😠 tak len pekne lenos co sa da, mne to tiez dobre padlo

sylvia - moc to v praci neprehanaj 😀

mib
24. mar 2009

Ahojte kocky,

Konecne sa mi dvoch dnoch podarilo nakuknut na konika. Uz ste mi zacali chybat ...

Scarletka, to je super, ze sa podarilo zastavit krvacanie a ze hematom sa zmensuje. Viem si predstavit, ako si sa prelakla. .. ale je vidno, ze babatkam sa v brusku paci. 😉

Jaja, tak uz mas tehulkovsky rezim - vela oddychu a ziadne povinnosti. 😀 Dostala si aj fotecku z utz po ET? Kolko vam nakoniec zostalo tych snehuliacikov?

Flock, urcite nevysadzaj utros ... ani keby si nedajboze dostala mrchu. Radsej hned zavolaj do caru sestrickam. Vzdy mi prizvukovali, aby som za ziadnych okolnosti nevysadila utros. V piatok mas ist na krvicku? Ved to je uz o tri dni 😉 Drz sa a nemysli na mrchu.

Mimka, urcite daj vediet ako sa vam dari. Budeme drzat palce, aby ste mali coskoro vajka.

Sylvi, vy sa mate ako? Zostavate v Iscare alebo pozriete iny car?

mib
24. mar 2009

Dnes som bola konecne na rtg u dr. hruzika na kramaroch. poviem vam, zatial najneprijemnejsie vysetrenie. 😠 ... doki bol ale uplne fantasticky. ma perfektny pristup. vyzera to tak, ze myom aj ked ma nieco viac ako 2cm nesposobuje ziadnu deformaciu dutiny maternice. spravil mi pre doki krasny snimocek, ktory bude dufam mojou priepustkou k dalsiemu IVF. 😀 pokial sa podari, dam na piatok termin v Iscare a uvidime, ci mozem zaciatkom aprila zacat so stimulkou. tak drzte palce. 😅

flock
24. mar 2009

ahojky mib

ako sa mas? tiez som tu dva dni nebola a hoci som uz unavena, na chvilku som pribehla 🙂

som to zle napisala, utros mam iba do piatka, ale na krv idem az v pondelok 30.3., tak si pojdem zajtra do iscare pre recept. akurat sa musim opytat, ci mam utros vkladat aj cez pripadny menzes. viem, ze sa aj prehlta, ale to ma vedlajsie ucinky a ja od zaciatku vkladam

jaja1118
24. mar 2009

Ahojte kocky.
Flock-utros vkadaj-mrchu by si vdaka nemu dostat nemala.

Mib-to je fajn,ze je ten myom neskodak.

Zatial mame 6 snehuliacikov,a zajtra mam volat ci zmrazili aj dalsich.
Jasan,ze mam fotecku-dokonca dve-dokine sa nejako smikla ruka,tak vkladala na dva krat 🙂
Na kontrolu ani nejdem,lebo injekcie na zajtra a piatok(agolutin) mi dala doki a moja sukromna super-pichacka mi ich pichne.Tak az 6.4.-krv-ale ked mam pravdu povedat,tak neviem ci netestnem.-Zatial som ani po IUI ani po prvom IVF netestovala-ale poviem vam,ze by som asi lepsie znasala ten telefonat po krvicke-keby som aspon tusila ze co povedia.....
pekny vecer

zuzi1211
24. mar 2009

Caute babulky,

dufam ze sa tu zajtra budem zase vytesovat s vami. Zajtra idem na ultrazvuk na Kramare k Hruzikovi tak drzte palce nech dobre dopadne. Ja tomu ze som tehotna neviem kedy uverim, zatial mam stale pocit ze len snivam ze sa z toho sna zobudim a budem velmi smutna. Flock, jaja drzim palce nech vam to vyjde. A aj vsetkym ostatnym. Mib chodis aj v iscare k Hruzikovi? papa

jaja1118
24. mar 2009

Ahoj zuzi a uz vies,ci su dve?ci sa az zajtra dozvies?

scarlette
25. mar 2009

ahojte kocky,
jaja super ze oddychujes 🙂
flock a ty si mala predtym ineho lekara v CARe?
mib no vcera som zacala krvacat zase ale nie je to cerstva krv tak je to z toho hematomu a ten musi odist tak som doma a nadalej v klude ...
mib to su super spravy ze myom nie je zaskodak 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre