ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bubina1
19. aug 2009

mib..preto to viem, lebo som to mala napisané v schvalenej žiadosti...prislo mi to z poistovne aj domov....už som sa objednala k doky. idem k nej hned ako dojde z dovolenky....to mam este asi tak týžden a pol do ms, tak by sa to mohlo stihnut...najprv mi recepcna povedala, že tak ked mam žiadost tak mam prist asi pat dni pred ms...to som jej zrušila a povedala, že chcem prist este skor....podla mna by som s tým aj tak nevedela čo urobiť ak nemam ani jedneho gynekologa k dispozicii (ani domaceho a ni v car) takže kebyže aj zavolam sestričkam, tak s tým vyriešim niečo? 😕 asi sa necham prekvapit 😉

flock
20. aug 2009

bubina - urcite ti budu vediet najlepsie poradit. mne vzdy povedali aj to co lekar zabudol 🙂. hlavne ti hned povedia, ci ti ich robili alebo nie. ak ano, tak je vsetko v poriadku a ides do stimulky, ak nie skus si to vybavit co najskor, lebo aj ked ti vysetrenie urobia, tak sa tusim caka cca 3 tyzdne (ak sa nemylim) na vysledky.

flock
20. aug 2009

mib - mozeme aj tak ako pises 🙂 🙂 🙂 s mm by sme chceli zacat v sobotu s malovanim, takze to bude u nas vesele a od pondelka mam dovolenku, tak uplne v pohodke 😀
mohli by sme sa zasa stretnut v sc pri bille a isli by sme spolu? to by mi velmi pomohlo 🙂

majka212
20. aug 2009

sofina to som rada, ze je vsetko OK 🙂 😉 a drzim palce, nech to tak vydrzi az do narodenia babatka 😵

dievcata prajem vam v nedelu prijemne stretko.. ja len v ned. vecer pocestujem do BA.. uzite si to 🙂

insolka
20. aug 2009

Ahoj ďakujem bubina za povzbudenie ....nieje nič lepšie ako ked ma niekto povzbudí.......o to lepšie je že vieš o čom hovorím. 😀 😀

jaja1118
20. aug 2009

Ahojte dievcata.

vcerajsi 3D ultrazvuk bol fakt zazitok.
pokecame v nedelu cca o 15:00.....

pekny vecer.........

mib
20. aug 2009

ahojte kocky,

tak sa teda budem tesit na nedelu. nie, ze zabudnete na fotecky.

flock, mozeme to spravit tak, ako navrhujes. ved naco to komplikovat. zavolame si v nedelu dopoludnia resp. hned popoludni. 😉

bubina1
21. aug 2009

cafte...tak chapete...volala som do car...setrička mi povedala, že chlamýdie nemam urobené, ale kedže mam schvalenu žiadost, tak nech to neriešim.. 😨
tak teraz nevím...a že teda mi povie p. doktorka ked sa vráti z dovolenky......

jaja1118
23. aug 2009

Ahojte dievcata........
dufam,ze si to este rozmyslite a okrem mib a flock pridete aj viacere....
mib s flock sa zrejme stretnu v Senci pred Billou,tak sa pridajte.....
cca o 15:00 Vas cakam 🙂
pekny den........

soni1
23. aug 2009

Ahojte baby, potrebovala by som poradiť. Ja chodím do Iscare k Doc. Válkymu. Manžel má spermiogram dobrý, len mne našiel hneď pri prvom vyšetrení cystu veľkú 36mm. Navrhol hneď IVF, spísali sme žiadosť do poisťovne, ale rada by som sa spýtala, ako to chodí presne.
Koľko treba čakať na odpoveď z poisťovne? A akú odpoveď vlastne oni posielajú? Ja som v Unione.
Platí sa za IVF, ak áno tak koľko? Lebo niekde som počula, že je to zdarma, niekde mi povedali, že je to do 1000 eur, tak teda vôbec neviem. S čím mám vôbec počítať!? Idem totiž prvýkrát a neviem ako to chodí. Ďakujem vám pekne za odpovede.

jaja1118
23. aug 2009

Ahoj Soni.
poistovne schvaluju ziadosti cca od 3.-6.tyzdnov.....
doplatok za IVF je individualny-(zavisi od liekov....) ale s 800-1000e mozes pocitat.....ostatne ti hradi poistovna....

flock
23. aug 2009

ahojte 🙂

jaja - kolacik je uz pripraveny a uz sa pomaly chystam na stretko 🙂

jaja1118
23. aug 2009

juj kocky tych kolacikov bude viac-ja som piekla slivkovy 🙂

tesim sa 🙂

ostatne kocky stale ste pozvane!!!!!!!

soni1
24. aug 2009

Ahojte baby, prosím, poraďte mi. Ja pôjdem na prvé IVF v Iscare, zatiaľ však čakám na schválenie žiadosti. Tu na MK mi niektoré baby písali, že to nie je dobré centrum, že vyberú len peniaze a aj tak sa to nepodarí.
Je pravda, že v ostatných centrách sú tieto zákroky robené zdarma?
Ja sa vôbec nevyznám a práve preto by som potrebovala poradiť. Dúfam, že ma potešíte. Podarilo sa niektorej z vás IVF na prvýkrát? Ďakujem za odpovede.

mib
24. aug 2009

Jaja, Flock, stretko bolo super ako vzdy. ... a kolaciky nemali chybu, o to viac, ze ja nezvyknem piect. 🙂 tesim sa na dalsie. 😉

Soni, ak si pozries ake kocky sa na tuto temicku prihlasuju, tak zistis ze je snad aj viac tehuliek ako cakateliek. 🙂 je jasne, ze to zavisi od toho, kto sa podeli o svoje skusenosti, ale myslim si, ta statistika uspesnosti nie je zla. ja som v iscare spokojna a vobec nemam pocit, ze by z ludi tahali iba peniaze. o to skor, ze momentalne mam uz niekolko mesiacov neuhradeny ucet za posledny transfer a zmrazovanie embrijok a stale ma nikto neotravuje a nevyvolava, aby som to okamzite prisla zaplatit. vsetko zavisi skor od tvojej psychickej pohody a toho, ako ti bude vyhovovat lekar. pokial mu budes doverovat a mat pocit, ze ta pocuva a zaujima sa, budes aj ty spokojna. viac o uhradach ti poslem do IP.

jaja1118
24. aug 2009

ahoj soni.
doplatky za IVF su na slovensku priblizne rovnake....-v Brne o nieco lacnejsie-
znova opakujem-zalezi od liecby,liekov,ukonou....je to velmi individualne-tak isto ako to,ci sa IVF podari na 1.,alebo 10.krat.....
Ale pre tvoj pokoj v dusicke 🙂 ....Scarlet otehotnela po soft stimulacii na 1.krat-caka dvojicky a flock tiez na 1.krat a caka krasneho chlapceka-vcera sme ho pozerali 🙂
nam sa to podarilo az na 2.krat,ale stalo to za to!
skus sa spytat dr.ci najprv neskusite inseminaciu.....pravdepodobnost je sice len mala,ale niekedy sa podari....stoji cca 100e....

jaja1118
24. aug 2009

potvrdzujem: stretko znova nemalo chybu.....aj zmrzlinku sme zabudli pojest jak sme mali stale co kecat 🙂
mib -flock 🙂
aj ostatnym kockam pekny den.........

flock
24. aug 2009

ahojte babulky 🙂

jaja, mib - vcerajsie stretko bolo opat super, skoda, ze trvalo tak kratko 😲 veru, aj zmrzlinku sme nestihlli

flock
24. aug 2009

ahoj soni,

suhlasim s tym, co pisala jaja a mib, to ci sa to podari na 1x, alebo x-krat zalezi od vela veci - od tvojho zdravotneho stavu, ako reagujes na stimulaciu, ako telo prijme embryjka po transfere, od psychickej pohodky.. za lieky a niektore ukony sa plati, ale lekar neovplyvni, ci sa to podari alebo nie. aj ked otehotnies prirodzene a embryjko sa neuchyti, tak odide s mrchou a zena ani nevie, ze bola tehotna. rovnako tak v prvom trimestri sa moze plod prestat vyvijat a bez ohladu na prirodzete otehotnenie alebo ivf. nechcem ta tym strasit, chcem tym povedat, ze toto doktor nedokaze ovplyvnit.
mne sa podarilo ivf na prvykrat, a to som skoro vobec nereagovala na stimulaciu, nemala som ziadne foliky a uz to vyzeralo, ze to zastavime, ale doktor mi predlzil stimulku o 3 dni, vyzeralo to na 1 folik a nakoniec v den odberu mi vzali 4, 3 sa oplodnili, 2 mi vlozili, uchytilo sa iba jedno, ale nastastie sme to spolu dotiahli az sem a verim, ze zaciatkom decembra si naseho chlapceka prinesieme domov. 🙂
soni, kludne sa pytaj, ked budeme vediet ti odpovieme, povzbudime ta, pomozeme 🙂 🙂

majka212
24. aug 2009

ahojte dievcata!

prajem vam vsetkym krasny den 🙂

od dnes som uz na PN, len skoda, ze uz teraz nebudem moct cestovat na Liptov ☹

soni aj nam vyslo IVF na 1.krat... pozri si IP

soni1
24. aug 2009

Ahojte baby, tak ešte raz vám veľmi pekne ďakujem za odpovede, potešili ste ma. Odteraz sa už aj ja pridám častejšie do vašej témy, ak vám to nebude vadiť. Ďakujem ešte raz.

bubina1
26. aug 2009

soni1... neda mi nereagovat na to vytahovanie penazí....kto peniaze od ludí netahá? dnes už každy...každé jedno centrum zaraba na bezdetných pároch alebo na pároch, ktoré maju problém otehotniet prirodzene.....ale kebyže poistovne preplácaju celu výsku výkonov, tiež by sa asi neplatilo nič..... je jedno, ktoré centrum si vyberies, všade niečo musis zaplatiť.... ja osobne som si toto centrum vybrala na základe odporučaní mojich známych, centru aj p. doktorke doverujem... a momentálne by som nepresla do iného aj kebyže mam niekde platiť možno o 150-200 eur menej.... Ja ked som sa spytala mojho gynekologa, že ktoré centrum mi odporúča, povedal, že je uplne jedno, ktoré si vyberiem, pracuju na docielení rovnakého výsledku.....nech si vyberiem podla sympatií....a mne je iscare sympatický 😀

martinka23
26. aug 2009

Ahojte kočky 🙂) prepáčte, že som vám sem vletela, chodím do ISCARU k MUDr. Ďurechovej a k Maršíkovi. Máte s nimi niekto nejaké skúsenosti? Ďakujem za odpoveď 🙂))

bubina1
26. aug 2009

ahoj martinka...
prepáčime ti ten vpád, ved si iscaračka 😀 tebe nestačí jeden MUDr? rovno mas dvoch 😀 ja chodim tiež k Dr. Durechovej... podla mna zlata žena...proste si robí svoju prácu, je skor akčna ako ukecaná....no vela toho nenahovorí ale ak sa spýtaš tak ti odpovie...Dr. Maršíka osobne nepoznám, ale že je to tiež milý chlapík.... mne Dr. vždy len povedala čo potrebuje, ake este vyš...ked mapozrela...nepridava k tomu extra komentár (asi preto, lebo zatial u mna nic také nenasla) ale predpokladam, kebyže sa jej niečo nepáči tak mi to povie.... ako treba si na to trochu zvyknut...ale mne to celkom vyhovuje....nekeca sa okolo toho vela ale robí sa.... ja osobne by som ju nemenila.... 😀

martinka23
26. aug 2009

bubina1 - ahoj, ja som s ňou tiež spokojná, je veľmi milá, len ma znepokojuje práve to, že málo hovorí, ja by som potrebovala viac info 😉 Dr. Maršíka poznám už dlho, bol môj gynekológ a teraz sme sa znova stretli v Iscare a zastupuje ju počas dovči. A ako si na tom? Už si bola na umelom? Ja som bola 6.8. minulý týždeň mi potvrdili cez krv tehotenstvo ale bola som na krvi dnes ešte raz, aby zmerali, či hodnota stále stúpa, tak čakám a čakám a nikto mi nevolá, už som nervózna 🙂

bubina1
26. aug 2009

martinka...tak gratulujem.... 😀 bolo to tvoje 1.IVF? a u vas bol v čom problém? to že nerozpráva nech ta neznepokojuje...ak je problém, ten určite povie...a ked si na niečo zvedavá tak sa jej spýtaj.....ona zase ochotne odpovie....baby sa stažuju často, že personal... a nic nehovoria...treba si uvedomit, že je to zdravotnícke zariadenie (aj ked si tam clovek niečo platí)... zatial ak sa jej niečo u mna nezdalo, tak povedala vždy...oboznámila s vysledkami a ked som mala doplnujucu otázku tak ochotne odpovedala...
ja sa chystam (1.IVF), ak všetko dobre pojde na stimulku v septembri, ale čakam ešte na nejaké výsledky...tak uvidím

majka212
26. aug 2009

ahoj martinka!

nic si nerob z lekarov... ja som bola u dr. Petrovej a jedine, co mi vzdy povedala bolo, ze musim byt trpezliva... podla konzultacie s bubinou viem, ze Durechova je este oproti tej mojej lepsia... tiez ma to dost stvalo, no podstatny je zaver...
mam za sebou 1.IVF... po 2 tyz. od transferu som si robila test a bol negat., tak som sla na krv len tak.. a zrazu mi z nej potvrdili, ze som tehu... hcg bolo ale nizke - asi 90, tak mi tiez robili kontrolne hcg... ale necakala som, kym mi zavolaju oni, ale volala som ja.. ale zalezi, co ti povedali... no a hcg stuplo a dnes som uz v 12 tyz... tak dufam, ze to dotiahneme az do konca...
nestresuj, babu to neprospieva... a drzim palce, aby si bola na tom tak,ako ja... aby ti hcg krasne stuplo!!!! a samozrejme informuj 😉 😉 😉 myslim na teba, aby mali pre teba len dobre spravy!!!!!

lucinka27d
27. aug 2009

AHOJTE baby 🙂)
martinka23: Chcela by som sa pridat k pokecaniu. Ja som tiez chodila do ISCARE. Presne od Januara 2008. Bola som pacientkou pana Dr.Marsika, a musim povedat, ma zlate ruky, bola som s nim nesmierne spokojna. Porobil mi rozne vysetrenia a stanovil mi termin inseminacie (vlozenie spermii).Bol mesiac marec a prisla som z manzelom rano do Iscaru, vzali ma na izbu aby som sa pripravila na salu. Vsetko dobre dopadlo a po nejakom case sme isli domov, presne od dna ked mi to robili mi zavolala sestricka z ISCARU a oznamila mi velmi dobru spravu, ze som tehotna, hned som zacala od radosti plakat do telefonu, sestricka mi zagratulovala a ukludnila, bola velmi prijemna. Dala mi este dalsi termin na ultrazvuk a vysetrenie k Dr.Marsikovi. Isiel so mnou aj manzel. Je lepsie ked sprevadza vzdy manzel svoju manzelku na vysetrenia.Tam sme sa dohodli, ze ma da na PN na rizikovu. Chcela som to aj aj, ved tak dlho sme z manzelom tuzili po babetku.Pomaly brusko rastlo, chodila som na pravidelne vysetrenia....na ultrazvuky, zakazdym sme dostali fotku babetka, manzel ma stale sprevadzal a tesil sa ked videl na ultrazvuku nase dietatko.Termin som mala vypocitany 31.12.2008. Ked prsiel mesiac oktober, Dr.Marsik mi oznamil, ze maly sa nejak pyta na svet, bola som otvorena na spic prsta, hned ma poslal lezat do Antolskej nem.On tam pracuje, ma z nem.zmluvu, aby som bola pod jeho dohladom blizsie, keby nieco....Musim povedat, ze velmi sa staral o nas, chodil 2x do tyzdna ma pozerat, zobral ma na ultrazvuk, a dohodli sme sa ze odrodi dietatko.Lezala som v nemocnici skoro 3mesiace. Inak na izbe sme boli viacere pacientky pana Dr.marsika, ktore boli tiez po umelom oplodneni, a nevedia si ho vynachvalit.Prisiel den "D". Bolo 15.12.08_rano som bola na vysetrovni a oznamil mi Primar Durecha, ze som na 8cm otvorena, bez bolesti som sa otvorila. Volala som manzelovi, aby prisiel do nem.,ze ideme rodit. Zavolala som Dr.marsikovi na mobil, ze prisiel den "D" aby prisiel za mnou na salu porodnice.Bol tam za 5min. Skontroloval ma, naordinoval sestricke kolko mi maju dat oxitocinu a cakali sme s manzelom kym sa neotvorim na 10cm. Ked nastali vacsie bolesti uz, zavolali sme Dr.marsika, prisiel, povedal, ze ideme rodit, tak to vam poviem, tak perfektne vedel povzbudit cloveka, ze porodila som za 10minut - vytlacenie babetka, na 2 kontrakciu. Aj ma perfektne zasil, ziadne suchanie noch po porode, alebo bolesti, nic. A este ked som lezala s dietatkom na sestonedeli, prisiel za nami sa porozpravat. Inak narodil sa nam zdravucky chlapcek a robi nam velku radost, ma uz 8mesiacov a manzel rozmysla po dalsom potomkovi, takze na buduci rok uricte zase navstivime ISCAR a pana Dr.Marsika. Inak pan Dr.Marsik je aj moj gynekolog. Tak baby drzim vsetkym palce, aby vam vsetko vyslo po com vam srdiecko tuzi. Papa 🙂)

mib
28. aug 2009

ahoj lucinka,

v profile nemas uvedene, ze mas drobceka, takze tvoj pribeh som citala s vypatymi nervami az do konca. ... ked som docitala, doslova som si vydychla a usmiala sa. som hroooozne rada, ze to vsetko dobre dopadlo a vy sa mozete tesit z maleho pokladu. 😉 super, ze si sa podelila o dobre skusenosti. nic lepsie nepomoze, ako hora povzbudenia pozitivnym pristupom. 🙂

soni1
29. aug 2009

Ahojte baby, ako sa máte?
Ja som po dlhej dovolenke (2 mesiace) opäť nastúpila do roboty. Vôbec sa mi nechce, ale musím. No pozitívna správa je aj tá, že mám voľno aj v pondelok, utorok je sviatok a v stredu do práce. Takže dobre predĺžený víkend.
Prajem pekný deň.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre