ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

insolka
7. okt 2009

.......a prečo až tak neskoro?2-3 roky nebude to dlho ?To asi nie Ale snažila by som sa aby bol manžel na Slovensku lebo takto je to faktr velmi tažke aspon že o tyžden pride už sa na neho tak strasne tesim 🙂 🙂 🙂

bubina1
7. okt 2009

insolka...myslíš, že 2-3 roky po vydarenom pokuse je dlho? 😀 😀 😀
to musim uznať, že manžel chýba v takejto, hlavne, pre teba doležitej udalosti.....je dobre ak je niekto doma aj ked len na chvilu (večer a rano).... mne tiež manžel chybal, ked odisiel na sluzobku....

insolka
7. okt 2009

😀 😀 😀 he he vieš ako som to myslela.........s tym manželom mas pravdu lepsie by sa mi dychalo keby bol pri mne aj ked viem že je, aj ked nie fyzicky ale ako sa da tak mi stale vola aby ma trošku povzbudil je strasne zlaty 🙂 🙂 🙂 ..tri tyždne je strasne vela možno že by som to uplne inak znasala keby bol doma .no neva myslim že to najhorsie mam už zasebou a v pondelok 13-ho 😝 😝 😝 .......sa dozviem vysledok

insolka
7. okt 2009

.....aha v utorok 13-ho 😀 😀 😀

flock
8. okt 2009

ahojte babulky,

boli sme na poradni - velke meranie v 32 tt: maly mal vacsiu hlavicku, co zodpoveda cca 36 tt, inac vraj vsetko v poriadku, vazi 1900 g (doktor tipoval pri pohlade na brusko menej), a uz zacneme chodit na poradnu kazde 2 tt, uz sa nam to krati, sa zacinam trosku aj bat 🙂

flock
8. okt 2009

insolka, bubina - myslim na vas, nezabudajte, ze pozitivne myslenie je zakladom uspechu 🙂 a nezabudajte, ze // sa to vsetko iba zacina, taketo pocity s vami pojdu cele tehotenstvo, takze sa naozaj treba pozitivne naladit 😀

jaja, mib, szilvia - ako sa mate? myslim aj na scarlettku ako to s drobcami zvlada, aj na sylviu - ozvi sa nam 🙂

majka212
8. okt 2009

ahojte dievcata,

tak mame za sebou poradnu.... mame 300g, vsetky prsteky, krasne srdiecko 🙂 babo nam aj krasne zamavalo... a vlastne uz nemusim hovorit babo... ale vyzera, ze je to chlap ako hora 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

flock ten cas ale rychlo ubieha, vsak? ani sa nenazdas a budes mat drobceka v naruci.. a nemaj strach.. isto vsetko dobre dopadne!!!

sylvia ako sa mas?

bubina, insolka moc vam prajem, aby vam to vyslo... a verim, ze budete mat pre nas buduci tyzden len pozitivne spravicky 😉

mib
8. okt 2009

ahojte babulky,

z dnesneho stretnutia s mojou fantastickou pani doktorkou mam velmi pozitivne spravy. 🙂 cakam na mrchu, ktora by mala dorazit o nejake dva tyzdne a idem do stimulky. pojdem na KET, takze priprava bude trochu dlhsia ako pri IVF, ale vyzera to tak, ze pokial sa drobci budu pekne delit, v polovici novembra su doma. 🙂 🙂 🙂

insolka, bubina, uz len par dni. vydrzte to kocky a hlavne nepustajte pozitivne myslenie. drzim palce. 😉

flock, jaja, tak co s tym stretkom. sobota 7.11. vam vyhovuje? flock, je nejake pravdepodobnost, ze by si mohla rodit este skor?

szilvia, dufam ze pekne oddychujes doma. mate cas, tak si tento stav - dva v jednom - este uzivajte. tento vikend ma byt skaredy, tak ta to aspon nebude tahat von. ... a nie ze budes zase nieco zavarat! 😀

scarletka, majka, sylvia a vsetky ostatne kocky ... pozdravujem v tento - mozno posledny - nadherny slnieckovy den. 😎

jaja1118
8. okt 2009

Ahojte kocky...

mib myslim,ze uz sme na tom tak,ze vsetko ostatne ide bokom-ked sa jedna o stretko 🙂
-super sprava- uz aby si zacala a aby sa drobci dobre rozmrazili....

flock-super velky chlap 🙂 -a neboj-ja som zacala chodit na predporodnu pripravu s brus.tancami pre tehule-a je tam taka paradna atmosfera,ze sa na porod zacinam tesit....

kocky co cakate po transfere-fakt nestresujte!dnes som bola s dr.Petrovou a behom poradne jej volalo aspon 5 bab co stresovalo po transfere-a ona to komentovala tak ze :potom sa cuduju,ze nezostanu tehotne,ked sa takto nervuju a prehnane sa sleduju.....

vsetkym pekny vecer

bubina1
9. okt 2009

achooooooj...vsetkym....ako pekne ste sa rozpísali 😀 😀 😀 😀
pozrdavujem všetkym a dakujem vam za prisun pozitívnej energie..... 😀
insolka....ked som čitala že pondelok 13 teho tak som bola v strese ohladne mojho terminu, lebo som vedela, že som den po tebe....a ja som si pamätala ako test den stredu.... 😀 😀 😀 😀 proste sa ti dokazalo ma na chvilu zmiatnut 😀 😀 😀

szilvia31
9. okt 2009

ahojte bambulky 🙂
to sa super cita,dobre spravicky 🙂
flock riadny chlap 😉 ,nasa Vivien mala podobne miery,tiez ma trochu vacsiu hlavicku,budu mudre tie nase deti 😀 ,vaha tiez 1900 v 31+4tt 🙂 a teraz pekne pribera aby bolo silna ked sa bude predierat na svet 😉
mib dakujem 🙂 povinne lezim aj ked nie cely den,to nevydrzim 🙂 ,teraz zavara snubenec 🙂 same feferonky
insolka,bubina1 myslim na vas a vela pozitivnej energie 🙂
jaja1118,majka212 pekne pribudaju tt
zelem vam i nadalej vela uspechov

scarlette
9. okt 2009

baby zatial len jedna fotka, kuk album... nestihame 😅

flock
9. okt 2009

ahojte babulky,

majka - naozaj ten cas rychlo leti, nedavno som ronila slzicky stastia, ze som sa pred polrokom dozvedela, ze som tehotna a za chvilu uz budem rodit 🙂 najviac si to vsak uvedomujem na inych, pozriem na tvoj pas a tam majka 20tt, jaja 31tt, ja 33, szilvia 35tt 😀 😀 😀

mib - super pozitivne spravicky, myslim na teba a drzim palce. sobota 7.11.? pozriem do diara, ci mam volno 😀 😀 😀 jasne, ze vyhovuje!!!! sa velmi tesim, ze stihneme minimalne este jedno stretko!!!! dufam, ze rodit skor nebudem, max. koncom novembra, nech sme na vianoce doma 🙂

jaja - ty uz chodis na predporodnu? kedy a kam? mna na antolskej pani odpinkala, ze mam este cas, tak som bola z toho trosku mimo - ved uz teraz ledva chodim, sediet vydrzim len tak-tak, viac lezim a to sa mam este neskor trepat na antolsku na predporodnu? a brusne tance pre tehu mi doki nedovolil, aj ked som mu vravela, ze brusne tance tancujem, skoncila som pred stimulkou a velmi mi to chyba 😲

szilvia - tak si ma trochu ukludnila, som na to musela mysliet, ze preco taka velka hlavicka 🙂 aj ta vaha ma prekvapila, ved ja mam stale take male brusko, ale som rada, ze sa maly ma k svetu. aj ked teraz uz nekopka, ale skor tlaci na rozne organy a citim ho menej ako predtym. najviac vtedy, ked je doma tata 🙂

insolka, bubina - myslime vsetky na vas, tak ako pise jaja a aj ja som to uz pisala viackrat - pozitivne sa naladit a az ked to naozaj nevyjde, tak rieste co bude potom, mrazacikov a tak...teraz ste tehotne, kym krv nepovie nieco ine a mate sa tak spravat, hladkajte si bruska, rozpravajte sa s nimi 🙂

flock
9. okt 2009

ahoj scarlette - este raz gratulujem k fesacikom 🙂 🙂 🙂 su naozaj nadherni!!! naozaj ten cas strasne leti, nedavno sme si tu pisali a teraz maju tvoji drobci uz mesiac 🙂
prajem vam hlavne vela zdravicka, aby ste boli vsetci traja v poriadku a rastli nam do krasy 🙂

szilvia31
9. okt 2009

ahoj scarlette chlapci su nadherny ako pekne podrastli 🙂 zelem vam vela zdravia a rodinnej pohody,tebe vela pomoci od tvojho okolia aby si mala cas nabrat energiu a uzivat si deturence 🙂

insolka
9. okt 2009

Ahojte bubina no trošku som to doplietla ale neviem prečo stale som myslela že je to v pondelok 😀 😀 😀 😀 Teraz som myslienkami uplne inde snažim sa myslieť na všetko možne len nie na to .....včera som cely den prespala taka som bola vyspinkana ako už dlho nie .....všetky pozdravujem scarlette su nadherny prajem všetko dobre ..... 😉 😉 a všetkym ktore to čaka v blizkej buducnosti držim palčeky🙂)

mib
9. okt 2009

ahojte kocky .... aj ja chcem dvojky.

scarlette, taki su uzasni. ani sa ti necudujem, ze nestihate. musi to byt na zaciatok poriadny zaberak. ale aj tak by som to prijala. 😉

szilvia, ako zavarate feferonky? drahy ich pestuje na kila. vsade mame papricky a semienka. ak mas, posli recept do ip. 😉

jaja, flock, stretko je teda fixnute na 7.11. drahy je mimo, takze mame cely dom pre seba. 😉 plati aj pre ostatne kocky. ak sa chcete pridat, ste vitane. nepreberaju sa iba zenske temy ... 🙂

bubina, insolka ... uz to vydrzte. este tento vikend a to nekonecne cakanie sa skonci. ... o mesiac a pol budete to iste hovorit aj vy mne. to uz ale budete mat v profile svoje tt. 🙂 🙂 🙂

bubina1
9. okt 2009

scarlette...malinký sú nádherný.... nech sa im darí....chrustom.... 😉

zojec
9. okt 2009

ahojky, vidim ze tu uz mate krasne rozbehnutu debatku.. dufam ze vam ju nejak neprerusim. som dnes presne 15 den po ET.. ale aj po tyzdnovej navsteve nemocnice.. ☹ 7 dni po ET sa u mna prejavil OHSS, nie velmi velky, ale dost na to aby si ma v nemocnici nechali 4 dni.. uz som sice doma, ale s velkym bruchom ako sud.. chcela by som sa spytat zazil to niekto z vas? OHSS po ET? inak test je dve palicky.. aj krv bola pozitivna ale v pondelok idem este na jeden poriadny test krvi..
inak k ISCARE, ja som bola na prvom IVF, a bola som s pristupom aj so sestrickami spokojna... len si treba fakt zvyknut na to, ze to tam ide ako na beziacom pase, ale pri akomkolvek probleme su lekari velmi ochotni.. ja osobne patrim k Dr. Durechovej, a ta je fakt velmi zlata.. dakujem jej aj za dobre rady, pocas pobytu v nemocnici

szilvia31
9. okt 2009

mib aj mi mame vsade chili papricky,feferonky,a vselijake stiplave potvorky 🙂 poslem ti do ip ked stvrtka dorazi na nocnu 🙂

derylka
9. okt 2009

ahojte.... o dva týždne nás čaká prvé sedenie v Iscare... chcela by som sa spýtať ako to vlastne prebieha, či sa robia hned aj nejaké vyšetrenia... alebo je to len o "kecaní"

jaja1118
9. okt 2009

Ahojte kocky.

scarlet-chlapci su perfektniiiiiiii....

mib -tak ja tiez potvrdzujem 7.11.-a uz teraz sa tesim...

flock-to tancovanie je skor o dobrom pocite-ziadna makacka-skor relax.je to s jednou kockou,co je certifikovana dula-tak sa fakt vyzna....-mne tiez doki zakazala cvicit,ale toto je lahsie ako povysavat.....ale hlavne su na tom celom zaujimave tie prednasky-posielam ti link-http://www.mclienocka.sk/.

zojec-tiez som si par dni uzila OHSS-ale neboj ono to prejde-vela pi a tes sa z tehulkovania...

derilka-skor o kecani-vysetrenia-podla potreby.skus precitat par stran ....

vsetkm kockam drzim palce-ci uz v tehulkovani,alebo v cakani a aj v pripravach......

monika0001
10. okt 2009

ja len pre tie ktoré ma poznajú.-.... končím .... cetrum samo o sebe ma moc nepresvedčilo o tom, či to zatail chcem takýmto spôsobom...
pani dr. super žena, dobrá, zlatá je... ale zatial nie... možno ešte porozmýšlam ale zatial nie... 😉

majka21
10. okt 2009

Ahoj kočky. Dlhšie som sa tu neukázala. Scarlette, gratulujem k drobčekom. Sú krásní.
Bubina, Insolka držím vám palčeky, nech vám to vyjde. O dva týždne,keď manžel bude doma, ideme aj my na prvú konzultáciu do Iscare. Manžel je 9 rokov po tese,inakšiu šancu ako UO asi nemáme,tak ideme to skúsiť,čo nám na to povedia. Strašne túžime obaja po dieťatku.

majka21
10. okt 2009

Na prvú konzultáciu je potrebné si už nejaké krvné výsledky a pod.brať so sebou?

bubina1
10. okt 2009

majka21..vezmite so sebou všetko čo mate...to je najlepšie.... 🙂

majka21
10. okt 2009

O.k. Dík. A ty sa ako cítiš? Ako čítam, už sa ti blíži čas, držím ti palce, aby ti to vyšlo.

bubina1
10. okt 2009

tak...citim sa všelijako....raz lepšie, inokedy horsie....pod horším myslím že mam niekedy tlaky v podbrušku ako pred ms...a vtedy ma napadne či dojde alebo nedojde...vtedy sa malinko musim ukludnit 😀 ja mam 26 dnový cyklus a ms by mi vychadzala na pondelok, utorok...a až v stredu idem na test...
denne vypijem asi 6 litrov vody...stále sa citim byt nafuknutá...jem obrovské množstva..každy den aj niečo sladke (to ma nahovára vajce akože 😝 )...na váhu sa bojim postavit....ale ak sa nase vajce uchytilo, tak ma váha nezaujíma....

majka21
10. okt 2009

Na váhe nezáleží, len aby si bola zdravá a bolo všetko v poriadku. Ja som prekonala toxoplazmózu v jedenástich, potom v 16-tich som bola preliečená, brala som prednison a odvtedy mi nadváha zostala, ale som rada, že som neoslepla. Strašne vám držím palčeky aby vám to vyšlo.
Už aj mňa to hnevá všade naokolo detičky a my nič. Totižto môj manžel nemá ani jednu spermiu v ejakuláte, ale v kútiku duše dúfam, že sa nám to podarí. On má totižto od svojej operácie s pred 9 rokov zmrazené spermie, nakoľko mu vtedy robili TESE pre istotu.

majka21
10. okt 2009

Ako to tam funguje keď sa objednávaš? Môžeš si žiadať lekára, alebo oni ti ho pridelujú?!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre