ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

soni1
24. nov 2009

Ahojte, takže ako som spomínala, my sme už po transfere. Vložili mi jedno embrijko 5bunkové, myslíte že to je dobré?
Dr. nechcel vkladať dve, vraj som mala nejaké zväčšené vaječníky a mám stále veľa piť. Dúfam, že sa mi aspoň to jedno zabojuje a uchytí sa. No ja však necítim žiadne príznaky (bolesť v prsiach...), myslíte si, že je to O.K?

bubina1
24. nov 2009

soni, hlavne nestresuj...mierne napaté prsia som mala až tesne pred ocakavanou menstruaciou.... extra tehoptenské príznaky som nemala tiež hned...vyslovene tehotenské príznaky sa objavili až okolo 7tt...
a inak mne vkladali tiež len jedno 5 bunkové embryo... doležite je zabezpečit okolo seba klud a pohodu a nie stres, či je alebo nie niečo dobre, alebo či mam tehotenské priznaky alebo nie....držala som sa jednej rady, čo odznela na modrom koniku: po transfere sa tvar ako tehotna a s bublinkou sa rozpravaj.... a samozrejme vela PI...dokonca som tu čitala, že pri nabehu na OHSS je doležitý aj prijem bielkovín....

soni1
24. nov 2009

bubina1, ďakujem za radu, budem sa určite snažiť. Ja som teraz na PN už druhý týždeň a určite je trošku dobré povegetiť si, ale rozmýšľam, že by som už budúci týždeň išla do roboty, uvidím ako sa budem cítiť.

zabka827
24. nov 2009

ahojte cakatelky,

asi sa moj prispevok nehodi to tejto pozitivnej nalady, kedy s nadsenim ocakavate vysledky po IVF. Ja som zbierala odvahu tyzden, kym som sa odhodlala na tento prispevok. Nie je to hystericky prispevok, pri ktorom si chcem vyliat zlost pre to, ze nebolo IVF uspesne, ide o pristup, s ktorym sa nestretavame tak casto, alebo stretavame az prilis casto u nas.
Kedze moj manzel ma zly spg, nie katastrofalny, rozhodli sme sa dalej necakat a ist do centra asis. reprodukcie. Prva volba bol ferticent, ale jelikoz nybrz ze vraj vycerpali limit na tento rok, neotalali sme a isli do druheho a to do iscaru. Chodila som k doktorke Petrovej. Uz ked sme boli na prvom vstupnom pohovore nemala som z toho az taky dobry pocit. preplnena cakaren, nervozita, zdravotne karty na stole sa len tak hemzili. to ze sa ma lekarka pytala za prehliadky asi 2x kolko mam rokov, som sa podivila ze kolko krat sa ma to este opyta, ale az teraz mi to cele vlastne dochadza. testy krvne a kadejake ine, moje, manzelove, znova hormonalne profily. povedala som si ok. musia mat svoje vysledky. tak sme sa na to dali. zacala som brat hormony. az posledny den ked som mala mat poslednu davku o 22.OO to uz bolo dost zle, brucho nafuknute, ale hovorim si vydrzat, aj druhe to podstupuju. V utorok rano som bola nastupena na odbere. Potom som sa zobudila, zdalo sa ze vsetko je v poriadku. Nikto vam nepoda pohar vody a hajde domov. Dostala som recept na utrogestan, trochu ma bolela hlava, tak som to velmi neskumala co tam je vlastne napisane. Ved poobede poslem mangela po lieky do lekarne, hovorim si. potom sme s muzom zistili, ze recept je vystaveny na ine meno, manzel volal lekarke z lekarne, povedala ze ju to mrzi, ale ze nam ho necha rano na recepcii v centre. mimochodom nie sme z ba.
vo vecernych hodinach okolo 19.00 som sa zobudila a zistila som ze mam hrozne krce v bruchu a nemozem dychat, teda mohla som ale iba vtedy ked som sedela. mala som pocit ze to je hyperstimulacny syndrom. kedze to ani o deviatej vecer neustupilo a ja som od bolesti plakala, ze neviem dychat, rozhodli sme sa zavolat doktorke, ktora mi zdvihla telefon asi na 4x. 2x sa ma pytala citujem co mi to vlastne je. tak som aj 2x odpovedala. potom nam zavolala naspat ze mame okamzite ist do nemocnice, ze ma na prijme cakaju. ked sme prisli, zobrali krv a uzaj hore na oddelenie kde mi robili ultrazvuk. doktor ktory ma v nemocnici prijimal, povedal ze mam krv v bruchu a je nutna okamzita operacia. mala som vnutorne krvacanie do brucha a neviem keby som cakala este na priznaky zo dve hodiny mozno som tu byt uz ani nemusela. operacia, 2 erymasy transfuzie a 10 cm rozrezane brucho. toto je vysledok mojho utorkoveho zakroku. ze vraj prasknuty vajecnik. doktorka z iscaru ma prisla sice pozriet, tvrdila mi ze moje chudence 3 vajicka, oplodnene dala zamrazit. toto iste tvrdila mojmu muzovi do telefonu. opak bol bohuzial pravdou a ziadne vajicka neboli oplodnene. toto som sa dozvedela pri odchode z nemocnice, kedy sa mi opat ze vraj pokusala dovolat embryologicka. v nemom uzase a sklamani a v slzach som odchadzala z nemocnice z rozparanym bruchom. pani doktorka to uz vedela den po odbere vajicok ze nic nebolo oplodnene a predsa mi v den prepustenia z nemocnice tvrdila ze to dala zamrazit. dokonca ked ma prisla pozriet po noci, kedy ma operovali, povedala mi ze som pripad z miliona, ale stane sa. takze asi tak. pripad z miliona, pri ktrrom si nepamata, ze mi slubila ze v pondelok mi da vediet kolko je embryjok. ked sa mnou v den prepustenia z nemocnice prisla, som sa jej opytala, ze je pondelok, slubila mi ze mi da vediet, ci mi to zistila, mi povedala ved bol vikend. ja som ho stravila v nemocnici, a nemala som jej chut vysvetlovat vdaka komu.
mam 32 rokov, a tristvrte roka mi trvalo, kym som sa na toto odhodlala. po takomto ohrozeni zivota, si svoj vazim 100x viac ako doteraz, na tieto zakroky momentalne pomysliet ani nemozem, ani nechcem. na ne sa uz pravdepodobne ani nikdy neodhodlam. Velmi som tuzila po rodinke, mozem dufat ze sa to raz podari. ale urcite nie na slovenskej klinike, so slovenskymi lekarmi, ktory vas za 2 tyzdne poznat nebudu, ked pridete na kontrolny odber.

takitak
25. nov 2009

zabka827
je mi to moc ľúto čo sa Ti stalo ... a dúfam že sa Vám to podarí aj bez zásahov CAR či už takého alebo tamtakého ...

dra
25. nov 2009

Ahojte kcem sa vás pitat ze inekcie drahsie kolko sa plati????Dakujem pekne pozdravom Veronika 🙂

flock
25. nov 2009

ahojte babulky,

prisla som vas pozdravit - este sme 2 v 1, do TP je presne tyzden. zajtra mam poradnu, tak som zvedava aky je nas maly velkuy, ci je v poriadku a ako to vlastne s nami vyzera. dnes balim tasku do porodnice, aby sme boli pripraveny na vsetko 🙂

mib, jaja, szilvia - myslim na vas 🙂 🙂 🙂

pozdravujem aj ostatne kocky 🙂

insolka
25. nov 2009

Ahoj flock no už zachvilku budeš držať drobčeka v náruči držím palce nech ste obaja v poriadku a teším sa na nové správičky že už si domka s drobčekom 😉

flock
25. nov 2009

insolka - dakujem, ako sa to blizi, tak mam trosku obavy, ale velmi sa uz tesime na to, ze ho budemem mat doma. urcite poslem sms-ku jaji a mib - takze spravicky mat budete. verim, ze sa este dovtedy ozvem 🙂

takitak
25. nov 2009

dra-neviem čo myslíš ale ja som za gonal platila cca 105 €, cetrotide cca 50 € za 6 ks, gonalov som potrebovala len necelé dva - takže celkovo to vyšlo na 160 aj s ostatnými liekmi. to okrem platby za ostatné služby CARu

dyba
25. nov 2009

žabka827 len poriadne dýchaj. Ver mi. Rozdýchaš to, neboj. To že máš 32? To je predsa ok. Ja som odosť staršia. A ani jedna z milióna nie si. Sme už asi dve.
Ja už predýchavam niekoľko dní. Tak strašne ma ISCARE sklamal a podrazil. Nejde o IVF, ktoré nevyšlo. To sa predsa stáva. Ale to, čo bolo potom.
Čo sa mi konkrétne stalo, sem písať nebudem. V čom je CAR jednotka, je poriadok, či máš všetko zaplatené.
Určite nemožno všetkých z caru hádzať do jedného vreca. Nie všetci sú tam takí neochotní. Ja mám pekné spomienky na sestričku Maju /ako sa volá priezviskom neviem /. Vždy bola milá, usmiata a ochotná.
Do tohto Caru už nevstúpim. Iba keď si pôjdem pre kartu.
Ostatné kočky držím palce. Dúfam, že si ISCARE pre tento rok už všetky prúsery vyčerpal.
Pááá

jaja1118
25. nov 2009

Ahojte kocky...

Tiez sa hlasim zatial 2v1 🙂 ....zajtra rovnako ako flock-poradna-uz min t.som mala trochu zmaknuty krcok-tak uvidime ci sa nieco nezmenilo-----tiez dam vediet....

mib na zajtra ti mooooc drzim palce-nech sa aj ty hlasis...a to 3v1 🙂 ....

vsetkym snazilkam,cakatelkam aj tehulkam-vsetko dobre a pekny vecer....

insolka
25. nov 2009

jaja budem čakať ako ste dopadli vždy ked pozrem na vaše tt ste pre mna povzbudením 😉 😉

majka21
25. nov 2009

flock, jaja, držím palce. 🙂
Ostatné kočky pozdravujem.

A to ako v care zaobchádzajú s ludmi, ja sa zatial nemožem sťažovať. Každý z nás má aj dobré ale aj zlé dni. Aj ja pracujem s ludmi a práca s ludmi je pekná ale velmi náročná. Jednoducho majú toho vela.
Asi nepochádzate z menšieho mesta, tak to by ste uvideli aká je tam zdravotná starostlivosť. To sa s týmto zďaleka nedá porovnať, samozrejme česť výnimkám.

insolka
25. nov 2009

..ja sice nepochadzam z maleho mesta ale lahostajnosť a neprijemny prístup poznam z nemocníc.Dokonca mam z jednej taky panicky strach že ked tam musim isť idem tam s niekym aby som neutiekla ake mam obavy vždy sa trasiem a to aj ked som si išla pichnuť len obyčajnu inekciu pred odberom . ☹ S iscare mam dobre skusenosti aj ked nie vždy su velmi príjemne .Ale robim tiež z ludmi a dajme si ruku na srdce kolko krat sme mi same boli neprijemne možno aj vdaka hormonom .Všetci sme len ludia .Samozrejme že je mi luto to čo sa stalo kočkam ktore pisali negativne a drťím im velmi velmi palce...........ešte klop klop klop aby som to nezariekla 😉

mib
25. nov 2009

ahojte kocky,

moje cakanie sa pomaly blizi ku koncu. zajtra idem na krvicku a predpokladam, ze v piatok budem mat vysledky. hned vam poslem spravu. co sa tyka prizanakov, ziadne zatial nemam. sem tam ma trosku poboli brusko ako pred mrchou, ale nie je to intenzivne a skor je to vynimka. aj prsia mam trosku bolestive na dotyk, co ale tiez moze byt od hormonov. takze sa necham prekvapit. testovat nebudem, uz to nejako vydrzim. 😎

flock, tak uz len tyzden? 😨 jooooj, ako to rychlo ubehlo. tasticku zbal, ved drobcek sa moze vypytat uz kazdym dnom. moc na teba zlatko myslim. urcite posli spravicku. cakam. 🙂 🙂 🙂 ... krasne fotecky. 😉

jajuska, ty to tiez mas uz za par. mas termin tyzden po flock ak sa nemylim. stale verim, ze si skvela carodejnica a budu dvojky. v piatok poslem spravu. 😉 😉 😉

insolka, mrska este stale nechodi? neskusala si testik? mozno uz ziadny transfer nebude treba. 😀

pozdravujem aj vsetky ostatne kocky. drzte palce. 🙂

takitak
25. nov 2009

dyba - škoda že nenapíšeš čo sa stalo, mňa napr. zatiaľ najviac zaujal zabkin príspevok - add1 si dám pozor keď ma bude po opu bolieť brucho (aj teraz moc bolelo, ale vydržala som to i keď ma 3 držali, ale chcela som na ET a keby som šla do nemocnice tak by som nemohla - ale vidím ako som riskovala a ET aj tak nebol), a tiež si nabudúce poviem aby tam spomínaná lekárka nebola - i keď si myslím že to ťažko na 100% povedať že je jej chyba - ale predsa je to moje telo a môžem si povedať ... preto si myslím že by si sem mala dať skúsenosť svoju ...

insolka
25. nov 2009

Ahoj mib testik som neskušala v utorok som bola na UTZ a Dr. mi povedala že čoskoro pride len si predstav že nervy ako pred ms mam už dva tyždne a stale nič ide ma šlaktrafiť dufam že čoskoro už pride 😉

insolka
25. nov 2009

takitak no ja chodim k Dr.Petrovej a bola som už u nej na dvoch IVF a pojdem k nej a na KET verim jej a mam s nou velmi dobru skusenost .KONECNE LEKARKA KTORA SA NAOZAJ MI SNAZI POMOCT 😀

majka212
26. nov 2009

ahojte,

flock, jaja ako ste dopadli v poradni? drzim vam obom palce, nech vsetko dobre dopadne, a nech uz mate zdravych drobcov doma 🙂

mib dufam, ze aj ty budes mat pre nas dobre spravy.. myslim na teba 😉

insolka, bubina, majka, soni.... pozdravujem 😵

kajticko
26. nov 2009

ahojte potrebujem poradiť. mám si začať pichať gonal 2 den ms ,ale ako naschval mi mešká. druhý den mám isť do iscaru na injekciu. chcem len vedieť že ked dostanem zajtra prvá injekcie je v sobotu a to tam vobec niekto robí??

soni1
26. nov 2009

Ahoj majka, ja som sem pred chvíľou prišla a opäť sa len vypytujem a vypytujem. Už od včera ma pobolieva dole v podbrušku ako na menzes a dnes celý deň a to som len 4. deň po ET. Nevedeli by ste mi poradiť?

majka212
26. nov 2009

kajticko zvycajne tam byvaju aj cez vikend, no skus pre istotu zajtra zavolat do ISCARU a spytaj sa ich, ci tam budu...

soni ja som mala po transfere casto bolesti ako pred MS... dolezite je, aby uz neprisla 😉 bolesti mozes citit aj ked sa uhniezduje embryo....

kajticko
26. nov 2009

je dakujem skusim ak tomu stačia sestričky lekár moj tam nemusí byť?, nevieš?,

soni1
26. nov 2009

Ďakujem, majka ty ku komu chodíš do Iscare?

mib
26. nov 2009

ahojte kocky,

tak krvicka odovzdana, zajtra budem vediet vysledok. budem doma az vecer, ale urcite sa ozvem. 😉 dakujem za palceky ktore mi (nam) drzite.

flock, jaja, ako ste dopadli v tej poradni? dufam ze drobci maju optimalnu velkost, aby vas prilis nepotrapili.

kajticko, v sobotu su v car urcite. na to aby ti pichli injekciu uplne staci, aby tam bola sestricka. lekara nepotrebujes. 😉

soni, bolesti v podbrusku nie su nic vynimocne. zvlast po odbere. ak by boli silne, urcite sa ohlas lekarovi, ale pokial to bude take tie klasicke bolesti ako pred mrchou, tak to nie je problem. 😉

jaja1118
26. nov 2009

ahojte kocky....

mib- moc na teba myslim....

flock- dufam,ze vsetko ok....

majka ze- 26tt-to letiiii.....

u nas zatial vsetko ok.....

pozdravujem....

szilvia31
26. nov 2009

ahojte kocky 🙂
flock jeeee uz to mas za par 😀
pozdravujem vas vsetky a myslim na vas

kaciatko81
27. nov 2009

ahojte 🙂
mib, drzim palce 🙂
jaja, flock, vy uz budete mat za chvilku babatka pri sebe 😵
tie prispevky ma trosku vystrasili... 😅 idem do iscare na laparku 😕 robili vam tam niektorej laparoskopiu? mam sa bat? 😀

majka212
27. nov 2009

soni ja tam uz nechodim, ale chodila som k dr. Petrovej

jaja aj mne sa zda, ze ten cas strasne rychlo leti... tyzdne mi ubehaju ani neviem ako 😉

mib cakame na spravicky 🙂

flock ako? dufam, ze je vsetko OK... alebo ze by ste uz neboli 2v1? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre