ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

babusik85
25. okt 2016

@gabiii22 Ahoj!
Nam zobrali krv, manzelovi spermiogram a uz ideme do toho.
V nov. by som mala zacat stimulku.
Preco idete len od januara? Kym Vam este schvalia ziadost atd., prejde 1-2mesiacov.

lalinka18
25. okt 2016

Dala mi jacmen a striebro,ale ja som mala taky problém a každá môžte mat iny problém,cize každej usije liečbu na mieru,prepac nebudem sem dávať kontakt ani meno bez toho,aby ona o tom vedela,to si netrufam

misiaciks
25. okt 2016

@lalinka18 jasne dakujem za pomoc

zuzanita444
25. okt 2016

@lalinka18 chapem, ze nechces zverejnovat. Ale mozno by to pomohlo aj inym, pouvazuj ci sa aspon do ip nepodelis o kontakt. Mna osobne alternativna medicina velmi zaujima, skusala som akupunkturu ale pomohla len v niecom.

mamartinka
25. okt 2016

@lalinka18 presne kludne napis do spravy ak nechces tu zverejnovat.

vanda83
25. okt 2016

@babusik85 ahojte. Ja len ze mne schvalili ziadost za 6 prac. Dni

alexa933
25. okt 2016

@vanda83 ahoj a v akej poistovni si ?? Dakujem 😉

vanda83
25. okt 2016

@alexa933 v unione. Tiez nechapem. Prvy krat to bolo asi 3 tyzdne 🙂

alexa933
25. okt 2016

@vanda83 Jaj ja so VSZP 🙂 tam to trva asi najdlhsie ale nevadi pockam 😉 A nevies vzdy to schvalia ?? Ci moze sa stat aj ze nie ?

vanda83
25. okt 2016

@alexa933 myslim ze schvalia kedze v car ti navrhnu liebu a sa poslu ziadost.neboj nic 🙂 za chvilu to mas z car ti budu volat najprv a potom ti dojde postou. Oni to vedia hned. Drzim palce

alexa933
25. okt 2016

@vanda83 dakujem ti 🙂 🙂 😉 😉

gabiii22
25. okt 2016

My ideme až v januári kvôli tomu,ze sme mali ešte liečbu antibiotikmi a chceme mat vsetko ok než začneme. A ešte stale neviem kam pôjdeme rozmýšľam ešte nad heliosom v Brne. Zatiaľ sme boli rozhodnutý ísť do UNICI v Brne.

drobcek2510
26. okt 2016

Ahoj dievčata 🙂
my sa snazime o babo 3 roky 😢 😢
partner ma malo a spomalene spermie ja neovulujem a nemenstruujjem a tak doktor povedal ze nas objedna do BA
chcela by som sa spytat ake vysetreniapredtym mi budu robit a ako to je s platenim nakolko moj partner ma nezaplatenu zdravotku je to problem ? dakujem vam

mamartinka
26. okt 2016

@drobcek2510 no tak ta zdravotna myslim je najdolezitejsia.Ak ju nema zaplatenu tak vam ziadost ani neschvalia.Ak nema moc platit tak najprv si to dajte do poriadku lebo fakt toto bude problem.Myslim aspon ja.

lucik284
26. okt 2016

@drobcek2510
@mamartinka žiadosť ide z poistenia ženy, takže tam to nevadí, ale čo sa týka iných vyšetrení tak to neviem. Tie si možno budete musieť doplatiť podľa cenníka samoplatcu, ale iba to čo budú robiť jemu.

marrilyn
26. okt 2016

@lucik284
@drobcek2510 tiez si myslim, ze to pojde vsetko z poistenia zeny, vacsina vysetreni a zakrokov sa robi zene, neviem ako je to u muzov. Moj manzel absolvoval len ten spermiogram a ten si aj tak platil sam. V car je pacientka zena, muz tam je len ako jej partner

lucik284
26. okt 2016

@marrilyn nam na zaciatku robili este obidvom odbery krvy ale inak zatial tiez len spermio a ostatne len mne. a dufam, ze uspesne 😁i ked my sme zatial iba nastavili cyklus a naplanovali styk.

marrilyn
26. okt 2016

@lucik284 u nas to bolo tak, ze muz si dal spravit spermiogram + na vlastnu ziadost morfologiu - to si zaplatil, on je OK. No a u mna to boli 2x odbery krvi, hysteroskopia, hysterosalpingosonografia, predpisanie liekov s metforminom a dufam, ze coskoro aj nejake na stimulaciu. Vsetky vykony si dali pekne zaplatit od poistovne (mam appku od poistovne v mobile, tak si to viem odsledovat) + na operacnych vykonoch som si este aj sama priplacala

lucik284
26. okt 2016

No my sme na prvej komzultacii absolvovali obaja odber krvy, plus ja este klasicke gyn. vysetrenie aby vlastne vedela s cim pracuje. pptom hormonalny profil, lieky, medzi tym polovicka spermio a potom uz len 2krat kontrolne sono- foliklometria,+kontrola sliznice, lebo bola nizka a podla slov lekarky s dalsou kontrolou nerata iba ak by predsa len dosla mrcha

tinka881
26. okt 2016

@lucik284 ake lieky ti dali na sliznicu?

marrilyn
26. okt 2016

@lucik284 tak drzim palec, aby uz neprisla 🙂 mne kedze zistili PCO a inzulinovu rezistenciu k tomu, tak ma nechali nejaky cas na liekoch a ak pojde vsetko podla planu, tak by sme mali v novembri zacat stimulovat na IUI

lucik284
26. okt 2016

@tinka881 kedze mi sme to museli urychlit tak som 2* denne tri dni vkladala do vnutra estrimax
@marrilyn no ja som mala vyhodu v tom, ze ja uz metforgamu beriem dlhsie koli rezistencii

marrilyn
26. okt 2016

@lucik284 mne na rezistenciu dali siofor. Ak sa mozem opytat, ako dlho uz uzivas metforgamu a ovulaciu ti museli nastimulovat, ci prisla sama vdaka tomu?

drobcek2510
26. okt 2016

dakujem kočky za vas cas a za vase rady

drobcek2510
26. okt 2016

kočky ja neviem ja asi este pockam rok dva sak mam len 23 rokov a neviem ci to centrum je pre mna vhodne neviem ci sa na to citim cely ten stres a nervy neviem no este som neskusila bylinkarku a este len zacinam brat inofolic tak to asi este necham tak pojdem niekde na dovolenku na oddych a uvidime

lucik284
26. okt 2016

@marrilyn cca 4 mesiace ale len pol tabletky denne, mne ho diabetologicka povodne dat ani nechcela ale endokrinolog, chcel koli cyklu, tak povedala, ze mi usetri cestu k nemu a predpisala mi. najprv som brala duphaston 10 dni aby prisla vobec mrcha a potom clostil 2*1, 5dni. Na 10DC som mala 2folikuly 15mm ale sliznicu len 4 tak dala ten estrimax a na druhy den kontrola a tam uz mali 20mm ale sliznica stale nizka tak este na dva dni mi dala estrimax a naplanovala styk, OVU prebehla presne ako predpokladala na 13DC
@drobcek2510 ja som sa tiez bala, lebo som si myslela, ze ma hned budu tlacit na umele alebo tak, ale dr. velmi zlata prijemna, hned ma ubezpecila, ze dame sancu prirodzenemu pocatiu a ak by to neslo tak zacneme rozmyslat co dalej, dala mi lieky na stimulaciu rastu vajicok a teraz cakame, ci sa podarilo alebo nie. Pokial nemac cyklus ok a chces babo, radsej zacnite skor ako potom lutovat, led sa nebude darit hned.

marrilyn
26. okt 2016

@drobcek2510 ja som tiez najprv skusala vselijake vitaminove doplnky, moj gynekolog mi tri roky tvrdil, ze on nevidi ziaden problem, preco by som nemohla otehotniet, povedal ze mam pco, ale to nicomu nevadi.. do car som nechcela ist, bala som sa toho, ze to je uz posledna moznost a ak ani ta nevide, tak neviem. Nakoniec som sa rozhodla predsa len ist a nelutujem. Aspon uz viem, v com je problem a pomaly pracujeme na jeho odstraneni. Treba ratat s tym, ze v car to tiez nie je hned. My sme boli na prvej konzultacii v aprili a na prve iui by sme mali ist bud.mesiac. do umeleho nas tam tiez nikto netlaci.

drobcek2510
26. okt 2016

@lucik284 drziiim palceky daj potom vediet

drobcek2510
26. okt 2016

@marrilyn chapem no bojim sa toho stresu no

alexa933
26. okt 2016

@drobcek2510 neboj sa skus ist na konzltaciu ta je zadarmo uvidis aky budes mat pocit ked ti spravia vysetrenia ;) Ja som skusala 3/4roky ze sa zadari skusali sme aj dovolenky ze vacsinou kazdy vravel tam vypnes za rok som chodila aj 3x a nic. Lutujem ze som to odkladala tolko ale mna uz vek tlaci aj a podla mojich vysetreni ja som v poriadku cize som ratala ze to pojde .Priatel mal iba Sg zhorseny ale v iscare mi povedali se by nemal byt problem ani normalne ze sa nechytim.Ked som sa tam spytala dr .co by ona robila na mojom mieste povedala mi ze by sla do toho tiez ale ja by som sla tak ci tak ;) Tak idem to skusit touto cestou cez iscar uvidime ako dopadneme .Chod do toho neodkladaj to za konzultaciu nic nedas a uvidis aky pocit budes mat a co ti navrhnu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre