ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pointka
11. sep 2008

hurghada a vy? varadero?

scarlette
11. sep 2008

hej varadero, chceli sme ist uz na zaciatku novebra, odlet 3tieho do 13teho ale moj drahy musi ist od 11-14 do stokholmu tak to len posunieme.
aspon si tam vychutnam pinacolady a mojita a podobne dobrotky 😅

pointka
11. sep 2008

no pokial nebudes tehotna!!!!! 🙂

scarlette
11. sep 2008

nooo ak sa zadari budem radsej ak nie tak si tam budem liecit svoje boliestky

pointka
11. sep 2008

tak drzim palce, nech mozes pit len virgin mojito 🙂

dior
11. sep 2008

scarlett-budem ti velmi drzat palce, neboj -vydoluju ich odtial a daju pekne oplodnene tam kam patria- do maminkinho bruska 😉 😵 -aj ja mam len ledva jeden vajecnik ☹ -poznam to , aj ja som malalen dve vajka , teraz idem zase, tiez nemozu davat velke davky hormonov, aby to chudacik zvladol -drzkaj sa 😵

scarlette
11. sep 2008

pointka 🙂
dior dakujem, uz som sa ciastocne z toho pesimizmu vyhrabala, ste mi tu kocky zdvihli naladu...
aj ty sa drz a nech sa to konecne zadari 😉

dadulik111
11. sep 2008

ahojte babenky, ako sa mi mávate?
pointka zajtra ti budem držať palce aby ti to vyšlo a mala si pozitívny výsledok a ja budem s tým pozitívnym výsledkom v utorok pokračovať

sylvia21
11. sep 2008

Ahojte kocky
Bola som dnes na kontrole a crta sa tam 15 vajicok. Doktorka povedala, ze reagujem pekne. Mne sa 15 nezda az tak vela , ked si predstavim, kolko vajicok, resp. embryjok este moze vypadnut z hry. Ale doki mi vysvetlila, ze ak by sme dali vyssiu davku, tak by sa urcite dostavil hyperstimulak a tomu by sme sa chceli vyhnut. Tak len dufam, ze aspon jedno vajko a potom embryjko bude v poriadku.

Viky - su tu kocky , kt. nemaju ani jedno dieta. Ty uz jedno krasne mas, tato radost doma Ti urcite v pozitivnom mysleni pomoze. Viem, ze sa ani jedno prezite sklamanie neda nicim vygumovat, ale ty si tak silna osobnost a skvela mamicka, ze sa Ti to urcite podari este raz. I ja som citala, ze viacbunkove embryjka sa tazsie rozmrazuju, ale uvidis. Ked mozes KET vyskusat, tak do toho. 😉

Pupo, je vela dievcat, kt. donosili dieta po PiDG.Keby nebolo, tak by sa ta metoda ani neosvedcila a urcite by ju nerobili. I tu na konikovi som nasla. Uz su vo velmi vysokom stadiu tehotenstva. Ale urcite ich nie je na SLovensku velmi vela. Lebo samotna genetika uz nazaciatku vyradi vela embryjok plus este PK a kopec dalsich zasahov, su to ako hovoris, velmi invazivne metody a postupy vo vysetrovani.

Annanna, vsetko i PiDG je i o ludskom pristupe ako k pacientkam tak ku vlastnej praci. Bohuzial, nikto z nas nie je dokonaly, aj ked by sme chceli, aby embryolog a vsetci dalsi lekari boli uplne bezchybni a uzasni a ludski a usmievavi a priatelski a aby boli ku kazdemu prisposobivi a hlavne vedeli vsetko vo svojom odbore s maxi presnostou a hlavne ovladali kazdu novinku vo svojom fachu, ale i oni su len ludia, a nemozeme i my ocakavat nemozne. Takychto ludi nenajdes v ziadnom povolani, vzdy najdes len ludi, ktori tieto vsetky vlastnosti nemaju. Najdes jednotlivca, ktory Ti vyhovuje, ale kazda strana sa musi vediet prisposobit podmienkam, ak chce nieco dosiahnut. Verim, ze a Tii svojho "vyvoleneho" podarilo najst a ze Ti pomoze uskutocnit Tvoj sen.

Scarlettka, tak u teba sa ciel uz blizi 🙂

Pointka tak zajtra nech prides len s pozitivnym vysledkom !!! Drz sa zlatko.

sylvia21
11. sep 2008

Dadulik, Ty ides v utorok na krvicku?

dadulik111
11. sep 2008

ahoj sylvia, áno idem v utorok na krv a bojím bojím, bolí ma trocha brucho, no neviem či z toho utorka alebo neviem či sú to príznaky OHSS
inak ti gratulujem k bohatej úrode

sylvia21
11. sep 2008

dadulik, tak len dufajme, ze sa to maternica krasne roztahuje. Preco myslis, ze by to mohol byt hyperstimulak?
neviem, ci 15 vajicok bude dost, uvidime. Nam vela vajicok predpokladam odide pri genetike ak nie vsetky. Dufam, ze translokacia sa neprejavi velmi silno a ze aspon jedno embryjko nam ostane a to nehovorim o tom, co tie chudatka embryjka este zaziju za stres, kym sa dostanu pre nich prirodzeneho prostredia. Dufam, ze sa to podari ason jednemu. Ale tuzim po dvojickach 🙂

slobrdo
11. sep 2008

ahoj dadulik neviem ci si ma pamatas lezali sme spolu na izbe v iscare bola si na infuzke mne robili pc.ako sa mas.mne po tej narkoze nic nebolo.pocuvla som tvoju radu a prihlasila som sa na tuto stranku su tu ozaj dobre veci.musim ti povedat ze som este nemala lepsiu spolubyvajucu ako si bola ty.sice len nejaku hodinku ale velmi rychlo mi to vsetko uslo a hlavne som zabudla na vsetky bolesti.musim ist teraz prec zajtra okolo 17tej tu budem zase tak napis co nove a ako sa mas.uz dodrzujes pitny rezim.5l denne.snaz sa.maj sa pekne a pa papa 😵 😵 😵 😵

dadulik111
11. sep 2008

aj ja

dadulik111
11. sep 2008

aj ja tuzim po dvojickach

pointka
11. sep 2008

nebudem zajtra pozitivna, viem to na 99,999999%

karkulka522
11. sep 2008

ahojte,SYLVI zacinas pekne,nech ti to dobre dopadne.Keby som ja mala 15 vajok to by som bola v siedmom neby 😅 .........................Scarlette-tebe drzim palce na uspesny odber a este uspesnejsi ET 😉 ........................Dadulik tebe sa to uz krati v utorok cakame len tu najlepsiu spravicku 🙂 ..........................Pointka to je mi velmi luto ☹ ,bozenko moj KEDY a KTORA z nas uz raz konecne napise-huraaaaaaa vyslo to?Toto cakanie uz trva velmi dlho,dufam ze do konca septembra tu bude pozitivna spravicka 😠 .....................PUPO ahoj oddychujes? Ja sa pomaly balim,este dopekam zakusok a snad este nieco stihnem pozehlit.Zajtra odchadzam na vychod za rodicmi (manzela nechavam doma,ma povinnosti s prerabkou domu).Este sa na vas poobede mrknem. 🙂

pupo
11. sep 2008

Ahoj Karkul,
no, oddychujem...a snažím sa už nemyslieť na to čo bolo, ale nedarí sa mi...
Silvi držím palce, 15 folikulov je paráda!!! kiež by boli všetky dobré!!!

karkulka522
11. sep 2008

ach Pupo,mas to z nas hadam najtazsie ☹ .Ja verim ze to raz preboli a budes stastna-slub nam to

macous
11. sep 2008

Ahoj holky,
tak jsem vás dočetla, ale trvalo to 😉
Pointka- zítra držím palečky, moc a moc, třeba budeš ještě překvapená, a hned to sem napiš, ať je to jak chce 🙂
Vika, to je mi líto, že to tak dopadlo, mám kamarádku, které se toto také stalo, a dnes má miminko, tak hlavu vzhůru a příště to bude určitě v pořádku 😵
Scarlette - přeji mooooc štěstíčka na sobotu 😉
Silvia - hezky se ti to tam chystá, určitě z toho bude minimálně 8 krásných embrýsků (8 je moje šťastné číslo, tak ti ho posílám) 🙂

A konečně Andýsku - promiň mi kočičko, já vůbec nic nestíhám, dneska jsem se sem konečně dostala!
moc jsem na tebe myslela, za ten týden snad 100 - věř, nevěř, je to pravda!!! jsem moc ráda, že ti ta hysteros. dopadla dobře. Já budu mít možná KET okolo 23.9., tak uvidíme, mám stejné pocity jako ty, prostě KETu nějak nevěřím, ale naděje umírá poslední, tak to musíme zkoušet 😠 😉 😅

scarlette
11. sep 2008

babule dikes za povzbudenie 😉

silvi tak to ich mas dost, dufam ze ti genetikou minimalne polovica prejde 🙂
pointka aj napriek vsetkemu tu budem zajtra vysiet a sledovat ako dopadnes 😉

dadulik drzim palceky na utorok 🙂 inak nebola si nahodou dnes v I.?

vika34
11. sep 2008

ahojte kočky, máš sylvia pravdu ,mám už dcéru,tak proste ked to nevíde ani nabudúce a ani nanabudúce,tak proste bude Vikinka jedináčik,skôr môj manžel bude mať hlavu v smútku.A 15 folikul je fajn,možno ich bude aj viac a kedy ideš na punkciu?Držím palce 😅

sylvia21
11. sep 2008

Karkulka, hlavu hore, bude lepsie. U rodicov si oddychnes 😵

Pupo, to je uplne prirodzene, ze ste smutne, nebrante sa ani tymto pocitom. Pustite ich von, nech k vam mozu prist nove a veselsie myslienky. Neboj, chce to len troska casu. Cas Ti troska pomoze zmierit sa. Aj ked nikdy nezabudnes, to sa neda. Poznam to. 😵 Urcite pridete s manzelom este na nejake riesenie.

Pointka definitivne Ti to povie vysledok z krvicky, este vydrz a drz sa. Velmi Ti prajem, aby to bolo zajtra pozitivne. 😵

Scarlettka v sobotu Ti budem drzat velke palecky 🙂

Macousku - dakujem za pozicanie 8 by bolo uzasne. Budem rada, ked sa nieco podari. Radsej ocakavam menej. Ale bojim sa ,aby sme sa cez vsetky kroky vobec dostali.

Andy uz si si trosku po hysterke 🙂 oddychla? Dufam, ze sa citis dobre a vela nekrvacas. Kedy Ti kazali prist na kontrolu?

Viky - kazda z nas by chcela mat Doma taku krasnu Vikinku ako mas ty 🙂 Uz mas stale viac ako my vsetky 🙂 Je uzasne, ze si to prvy krat dokazala. Este mas cas, este sa podari i surodenec, neboj.

Idem uz spinkat - dobru noc a vsetkym krasne snicky 🙂

pointka
12. sep 2008

Takze negativna krv odovzdana, okolo pol jednej budu vysledky...

scarlette
12. sep 2008

pointka no do pol jednej uz vela casu neostava a len aby si prekvapena nebola 😀

gabika24
12. sep 2008

ahojte.
pointka, napriek tomu, čo si myslíš - že bude krvička negatívna, veeeeeeeeeeeeeľmi držím palce,aby to bolo naopak. veď vieš, ako dlho ti už tie palce držím, tak snáď... 😉 držkaj sa 😵

pointka
12. sep 2008

ano gabika viem 🙂 dakujem 🙂

macous
12. sep 2008

Ahoj Pointka, držím moc palečky 🙂

gabika24
12. sep 2008

pointka, ešte nič?

pointka
12. sep 2008

negativne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre