ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lowee
1. mar 2011

@andysok aj tebe powedal ze miozes mat ohss ze ci ides do toho ,ze to je nebezpecne_?

mili78
1. mar 2011

Lowee to kazdu jednu upozornia na OHSS...vidis, ja som ho dostala...polezala som si tyzden v nemocnici na infuzkach a fraxaparine a prezila som 🙂 ked sa to zachyti hned, tak sa nemas coho bat

lowee
1. mar 2011

@mili78 no a ti mas pco? ok a keby ostanem v tom dokedy masm ohss

nemko
1. mar 2011

@lowee ja mam tu hodnotu 8,66 cize raz taku ako ty a stimulujem, dnes som mala tretiu davku zajtra rano mam kontrolu.toto je uz moje 3 IVF a ani pri jednom som nemala ohss vyzadujuci hospitalizaciu alebo nieco ine, dokonca pri 2 ivf som s hruzikom isla do ET aj ked ma upozornil, ze podla neho mam ohss, kedze som sa citila fajn isli sme do et a nebol ziadny problem.teraz idem do ET taktiez pokial by som mala ohss, ale citim sa fajn, dokonca sa ani necitim, ze stimulujem takze som zvedeva na rano 🙂 drzim palce

lowee
1. mar 2011

@nemko no fajn ja neviem co si mam mysliet jasa zblazdnim:(((.........
ja mu hovorim ze nechcem umriet a on mi hovori ze ja viem ,noak to ! tak ako to mam cele brat ? ja fakt neviem uvazujem nad adopciu ale viem ,.ze to stoji vela sil :(((

nemko
1. mar 2011

@lowee co by si zomierala, prosim ta , su tu ine pripady s tazkym ohss a baby ziju 🙂

mili78
1. mar 2011

@lowee ...samozrejme, ze mam PCO 🙂 no to ti neviem povedat, ze keby si v tom, tak dokedy to budes mat...ja nie som v tom 😢

lowee
1. mar 2011

@nemko no alew to boli slova doktora ja tomu nerozumim

lowee
1. mar 2011

@mili78 a´ha no dobre vies co ja chcem zkonzultovat s valkym predca sa mi zda lepsie.......s nim......ale dakujem 🙂))

lowee
1. mar 2011

@mili78 myslela som to tak ze chcem s valkym radcje ako s hruzikom , sory zle som to napisala

lowee
1. mar 2011

halo a keby sa najde darkyna embryi-vajicok aj tedy by som musela podstupovat tiez tie likey ainjekcie? alebo ako? aj tedy mi hrozi ohss

bibi24
2. mar 2011

@lowee Ahoj, prosim ta nevzdavaj to a urcite do toho chod. Skonzultuj to este s Valkym. Ved predtym spominali, ze pojdes cez ivm - a to je naozaj minimalna sanca na ohss.
Existuje aj moznost darkyne vajicok, alebo aj embryi, ale su tam velke cakacie lehoty (vela pacientok a malo darkyn) a platia sa velke sumy. Vtedy ani nestimulujes (mozno len na sliznicu maternice), cize neberies hormony, ani nemas OPU a tym padom ti ani nehrozi OHSS. Aj ked ten vo velmi ojedinelych pripadoch mozes dostat aj pocas prirodzeneho otehotnenia, ked sa embryo uhniezdi.

@nemko, prosim ta, co je to za hormon ten AMH, nechces sa mi googlit 🙂 Vdaka 😉

@kaciatko81 Na dnes velmi drzim palce, potom sa urcite ozvi 😉

silvinnka
2. mar 2011

ahojte,ak mozem pridam sa.Prave som dosla z CARU.Mam OHSS a len 5 dozretych vajok,rozhodli sa pre riziko,nadalej este aj zajtra picham Meridonal a Orgalutran a vecer o 22:00 dve ampulky Diphereline.OHSS mi zacal vznikat na 5. den stimulacie,dnes mam 8. den co stimulujem.V sobotu idem na odber vajok,dufam a prosim nech ich dozreje co najviac,dnes mi docent povedal,ze ET mi nebudu moct urobit....vsetky embrijka sa budu mrazit a v mojom pripade je mozny vklad najskor po dvoch menstruaciach....doteraz som velmi bojovala,mam za sebou 3x spontanny potrat,vela gyn. operaciia do IVF som isla s velkou nadejou,ale zial uz momentalne nevladzem,dnes ma tato sprava uplne zlozila...vsetkym kockam drzim silno paste,nech im vyjde vsetko tak ako si zelaju 😉

holly74
2. mar 2011

Ahojte, takže KET máme v sobotu, ak sa embyrjká zobudia zo zimného spánku...

@lowee Určite to ešte konzultuj...keď ťa budú sledovať nevidím dôvod aby to došlo až tak ďaleko že by si na to zomrela... to sa stáva iba v zanedbaných prípadoch pokiaľ viem...
Hlavu hore 🙂
@silvinnka Moc držím palce aby to dobre dopadlo...

katus27
2. mar 2011

Ahojte, som tu nová, dnes som sa zaregistrovala a chcela by som poprosiť o info: Zajtra idem na histeroskopiu do iscare.Aké to je? a asi kedy ma pustia domov?
Dík za odpoveď.

bibi24
2. mar 2011

@katus27 Ahoj, je to v pohode. Prides rano, odchadzas poobede, okolo druhej, mozno aj skor. Zakrok je to jednoduchy, asi 15 min. Po narkoze mas trocha bolesti ako pri ms, ale to je individualne. Neboj, da sa to zvladnut 😉

katus27
2. mar 2011

Dakujem Bibi za odpoved.............som s toho v strese,dúfam, že bude všetko ok.

lowee
2. mar 2011

@bibi24 zuana , velmi rada by som mala babatko,prirodzene to enslo haldali sme cestu cez umele op. teraz uz som mala stimulovat a powedali ,ze pri metde ivm mozem mat ja velke riziko ohss a mozem sa mi neco stat. moje slova boli: ja chcem babo ale nechcem umriet a hruzik ze : no sak to !!!
to bolo velmi velke vystrasenie... bojim bojim boim prekontultujem to este raz ,ale tak teraz som si bola podat papier na adopciu babatka, v majisa vydavam tazke s umelym koncim ,,,, 😔

lowee
2. mar 2011

@holly74
@holly74 diky ale nie nejdme dalej

lowee
2. mar 2011

vsetky ste mile tiwe xcosa snazia tak vela stastia tie co su tehotne gratulujem ,tie co idu na ket teraz drzim silno palce!!!!!ja teraz sa vypnem a budem rozmyslat inde ,v majisa budem vydavat ,a mam podane na adopciu,velmi by som to riskla s umelym op. ,ale tak keby to neije vazne ma neupozornuju ,ja som rada ,ze ma docent upozornil, naco by mi bolo babo keby sa mi neico stalo? nechame to tak teraz uz sem dodjem len po case pozriet akosa vam vsetkym daria budemsa tesit,ze aspon niekto bude stastny... bibi24 nemko kaciatko... mili78 andysok a vsetky inee..........drzte sa papapapap

nemko
2. mar 2011

@lowee drzim palce !

simonini
3. mar 2011

@holly74 velmi vela drzim palceky 🙂. dufam ze bude vsetko ok 🙂))

holly74
3. mar 2011

@simonini Díki, Simi 🙂

lowee
3. mar 2011

@nemko dakujem nemkoa tgy si mi pisala ze mas haldinu raz taku vyssiu ako ja?co to vlastne znamena? to pco takto v preklade uplnom? ... neska mi vaôky powedal aby om do toho isla jaha vaham :((( bojim .... a aj tebe powedl ,ze s tych hormonou sa rti moze nieco stat ako napr choroba?

nemko
3. mar 2011

@lowee hej ja ju mam vyssiu nez ty 🙂 🙂 stimulujem uz injekciami 4 krat a medzi tym som mala 2 soft stimulacie.Co ta nezabije to ta posilni - chod do toho, neboj sa ! Ja sa nebojim a rozhodla som sa, ze ked to teraz nevyjde o 2 mesiace ficim znova do toho 😀

lowee
3. mar 2011

@nemko dobre...ale mi powedz ako sa ti javil ohss a co si robila ked si ho dostala kam si isla ak by bola prikaLD nedela tak co?:
ako ta sledovali cez menzes ked si stimulovala a este neco co to je , to pco powedz tak detskejsie premna 🙂 dKUJEM

kaciatko81
3. mar 2011

@lowee mne sice tento hormon nikdy netestovali, ale pco mam potvrdene z hormonalneho profilu, z utz aj z laparoskopie. u zeny, ktora pco nema sa v cykle na vajecniku vytvori jeden dominantny folikul-obsahuje vajicko, ktory dozreje, praskne-ovulacia, vajicko ide putovat do maternice, na mieste folikulu vznikne zlte teliesko... u zeny s pco sa vlastne tvori vela folikulov, z ktorych vsak ziaden nie je dominantny a castokrat ziaden nedozreje, nepraskne-anovulacny cyklus, ale vsetky tieto male folikuly ostavaju na povrchu vajecnikov. preto je pre pco typicky utz nalez. hypertimulacia je vlastne to, kedy ti aj pocas hormonalnej stimulacie vznika velmi vela folikulov, pre pco je to typicke. myslim si, ze kym neskusis stimulaciu, tak nikto nemoze povedat, ci hyperstimulaciu-ohss budes mat alebo nie. ja som stimulovala 3x s clostilbegytom a uz vtedy pri utz sa moje telo tvarilo, ze hyperstimulacia ma neminie. potom som si pichala merional, tiez som to ustala v pohode. traja lekari sa pri pohlade na moje utz vjadrili, ze ohss ma neminie, preto som chodila kazdy druhy den na kontroly a aha, sice este nie som na konci, ale zatial sa zda, ze ohss sa nastastie nekona... co sa tyka toho, ze ta dr vystrasil... ja som chcela vysetrenie na inzulinovu rezistenciu-zvykne byt pritomna pri pco-zvykne sa vtedy davat liek metformin, ktory cez metabolizmus cukrov ovplyvnuje stav vajecnikov. dr mi tiez porozpraval, co vsetko ma moze postihnut pri uzivani metforminu, ze tam moze dojst k acidoze, kome a vtedy je to stav nezvratny a konci sa smrtou... vystrasilo ma to... ale isla som diabetologovi, ktory mi vsetko vysvetlil a momentalne metformin beriem uz treti mesiac a tu som... nechcem ta presviedcat, aby si do toho isla, ale urcite by som to tak lahko nevzdavala, drzim ti palce, nech sa rozhodnes akokolvek
este k tvojim otazkam, sice na nemko, ale odpoviem ti... pocas stimulacie cez menzes ta sleduju standardne ultrazvukom. a ja mam napriklad cislo na dr na mobil, cize keby sa cokolvek dialo, mozem volat, konzultovat a povie mi co mam robit, keby sa nieco dialo.

lowee
3. mar 2011

@kaciatko81 aha a ked ja nemam ten metformin tak sa mi nci nemze sat ze? ja mam predpisani merional 75ui to je svteko ..... a teba neupozornili zesa ti nieco moze stat s pco?,,,,, takze si nemala ohss? no?

lowee
3. mar 2011

@kaciatko81 a ty mas cukrovku?

kaciatko81
3. mar 2011

@lowee, ten metformin som ti spomenula len preto, aby som ti povedala, ze niekedy strasia zbytocne. nemam cukrovku. neviem ako myslis, ci ma neupozornili, ze sa mi moze nieco s pco stat... pisala som ti, ze ma varovali pred ohss, dokonca nikto nepredpokladal, ze by som sa mu vyhla... a zatial ho nemam, samozrejme, este sa to moze zmenit, ale zatial to vyzera tak, ze ohss sa tentokrat konat nebujde

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre