ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

silvinnka
5. apr 2011

@karkana mne ho uz v sobotu rozmrazili,je na PK a zajtra je 5den rozmrazene a bude vklad....ajja som bola prekvapena,ze tak skoro rano,ale vraj nemaju vela OPU a o 21:30 maju na sale nejaky urologycky zakrok 🙂

karkana
5. apr 2011

@lowee ako si dopadla?

lowee
5. apr 2011

@karkana ahoj no volalai mi nie som tehotnaaaaaaaaaa ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
cakala som to ... neznasam ked kazdy neboj budes budes a nic.... jaj co poviem nato? nic chcem sa este opytat ked si podam dalsiu ziadost na dalsie icsi tak znovu mi budu robit histeroskopiu_?
a ty akoze mas darcovynke embrya? kolko platis za ne_?

karkana
5. apr 2011

@lowee určite ti histerosk.nebudú už robiť,do frasa to ma mrzí,neboj len to skúšaj,niekomu sa podarí na tretí niekomu na piaty krát,znamej na siedmy krat to vyšlo,budem platiť vyše 700eur za 2embr.,ja som docenta poprosila,pretože moje embria nemám,a nechce sa mi znova všetko absolvovať a asi ani nemôžem zo zdr.dôvodov.Niektoré baby ktoré majú zo dve detičky a majú ešte zo 6emb.zamrazených,tak ich daruju,lebo ináč by sa museli znehodnotiť.

karkana
5. apr 2011

@lowee do frasa to ma mrzí,neboj len to skúšaj niekomu to na tretí krát ,známej to na 6krát vyšlo,na hister.určite nemusíš už ísť,ja som sa dohodla s docentom,budem platiť vyše 700eur,za dve dar.embria,ja už nemôžem absolvovať toto všetko zo zdr.dôvodov,tak preto,NIEKTORE baby ktoré už majú detičky,a ešte im ostali zamrazené embriá tak ich darujú,

lowee
5. apr 2011

no tak to mas super a ti pojdes kolki x? na pokus? noved to je to niedko ma 10deti niekdo ani jedno .
ja som sklamana na plnej ciare aj tak som si v kutiku duse verila a nic :(
taka mlada a take problemy mam stale mne n ic nidko nepraje tusim nic sami proste nedari ... som s toho hotova ale jasa nevzdam ja idem este na jedno skusit ale az o dva mesiace mozem takze v juni zacinam s druhym .. ak to nevinde zase .. augusti mame svadbu a podame si na adopciu ....... medtzi tym by sme posledny x skusili a koniec....
a to mozes poprosit o darovane vajicka? a keldy zacinas s tym ?

lowee
5. apr 2011

@karkana tam mas postu to je pre teba --- 😉

karkana
5. apr 2011

@lowee dnes som druhý deň menzes a okolo 20deň by mi mali vložiť,no mne už 11ktrát vložia,ale to ja som ten horší prípad,preto to skúšam tak veľa krát,lebo vidím že je to možné,no ano ja som prišla chcem darované,najprv ma odhovaral ale nakonic suhlasil,väčšinou sa to robí ked žena nemôže mať svoje vajka,a tebe koľký krát vložili

mary10
5. apr 2011

@lowee to mi je luto, ze to nevyslo ☹ , ale asi to tak muselo byt. som rada, ze to nevzdavas, ver mi nikto z nas to nema lahke. takze teraz rychlo nazbierat sily a potom znovu do dalsieho 🙂

lowee
5. apr 2011

@karkana no ja som mala teraz 1 pokus.... ale prave ze mam malo vajicoook.......
mala somlen 5 a to sme mali metodu ivm 1odislo 4ostali anich 2len dozrely ,lebo mi brali nedozrete a 2 sa iba oplodnili a stych bolo len 1 vhodne takze len jedno 2bunkove vajicko a nic

lowee
5. apr 2011

@mary10 presne tak aj pojdem .... no ved najhorsie je premna to uspatie ......... a tak ..

karkana
5. apr 2011

@lowee ja byť tebou tak idem na IVF,budeš užívať injekcie na rast a počet vajíčok,to nema vyznam IVM,a určite by si mala napríklad aspoň10vajok možno aj viac ,ja som mala 30inj., dve by ti vložili,a ešte by ti zo štyri zamrazili,ja som mala z jedneho odberu 15odobratých dve mi hned vložili a a8zamrazili,vážne pýtaj si cyklus s liekmi že chceš mať veľa vajíčok,mne tiež robili odber vajok bez liekov dva krát,a ani jedno vajko,to nemá vyznam,len sa nedaj odbyť ,len injekcie musíš maťna rast vajíčok,

derylka
5. apr 2011

ahojteee... od dnes zase 2v1 ....dúfam už úspešne... držte palce... 😉

ak sa váš možem opýtať, mali ste aj vy hneď v deň vloženia tie divné pocity - pichanie, trhanie ... my máme toto 3 pokus (predchádzajúce dva boli KET) tentokrát sme úspešne absolvovali ET takže neviem či može byť v tom rozdiel 😒

lowee
5. apr 2011

@karkana j nemozem ist na ivf mam pco a nedozrievaJU MI VAJICKA a moj partner nema moc spermii. TAK .... IVF ziadnom pripade powedal docent !

kaaaty
5. apr 2011

@karkana ahoj mozem sa spytat ake su to tie inj na rast vajicok...teda po ktorych si mala tak vela vajok....

kaaaty
5. apr 2011

@lowee ahoj ked mas pco niemozes ist na IVF? ale ved vajicka by stimulkov dozreli ci nie?
....no ja mam v plane IVF ale tuto info pocujem1x....dalsia otazka na dr....

lowee
5. apr 2011

@kaaaty neviem nemozem powed
al

karkana
5. apr 2011

@kaaaty brala som 30 inj.Fostimon,potom aj Merional ale to bolo pred pár rokmi teraz davaju asi iné inj.

derylka
5. apr 2011

@kaaaty .. to pravdepodobne závisí od toho na čo a ako reaguješ.. na každého totiž stimulka pôsobí inak...

kaaaty
6. apr 2011

ahojte co je to ta histeroskopia k comu je to dobre....tuto info zatial nemam 😀

petuska123
6. apr 2011

@kaaaty tak sa zistuje priechodnost vajickovodou..

kaaaty
6. apr 2011

@petuska123 dik a ak zistia ze su nepriechodne tak pri tejto metode to vedia aj odstrániť?

petuska123
6. apr 2011

@kaaaty nie pri laparoskopia jedine to odstrania

holly74
6. apr 2011

@kaaaty , @petuska123 Ahojte, baby, hysteroskopia je vyšetrenie maternice znútra, či je tam v domčeku všetko ok, kým nepriechodnosť vajcovodov sa zisťuje vstreknutím kontrastnej látky do brušnej dutiny a to sa volá hysterosalpingografia...uff, to je názov teda, po slovensky prefuk 😉

lowee
6. apr 2011

@kaaaty na histeroskopii zistia ci enmas polyp a tak ci nemas zrosty ktore by mohli branit odberu ..

ladybaby
6. apr 2011

@lowee opravujem 😉 , nie k odberu, ale k uhniezdeniu vajicka..... ak ma clovek polyp, prip. nieco ine v maternici, tak sa vajko neviem uhniezdit....

kaaaty
6. apr 2011

@holly74 no to teda je nazov, a to robia aj v iscare tento prefuk? Vraj je to dost bolestive...máte s tým niektorá skúsenosti?

holly74
6. apr 2011

@kaaaty kukni IP 🙂

lowee
6. apr 2011

@ladybaby ano dobre moja

eevulikk
6. apr 2011

@lowee neboj, hlavu hore. ani nám to teraz nevyšlo- tiež sme boli prvý krát. našťastie máme 4 mraziačikov, ale chcem si dať pauzu nech sa telo trošku zregeneruje. tiež uvažujem že KET podstúpime v júny, možno aj máj (ešte uvidím). chcem si pripraviť telo. papám kyselinu listovú, čaj z alchemilky a telo si čistím ricínovým olejom. dúfam že to konečne zaberie. 🙂 . len buď v kľude, to je základ. uvidíš raz aj mi budeme mamini.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre