ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
8. jún 2011

@holly74 holly ahoj 🙂 Stopli? No teda a co sa udialo? A je to uz prepadnuty cyklus, alebo sa to da este vyuzit znovu?
Mne vlastne soft tiez stopol Valky. Sa mu zdalo, ze na 13 dc boli este male foliky. Boli 3 a mali okolo 14 mm. Brala som len Clostyl. Podla mna to bolo ok, ale tak ja nie som doktor, hadam vie, ze co robi. Tak pojdem na dalsi soft, znova Clostyl a asi aj Merional, ale kedy este neviem, cakam, ked bude vhodna doba. 🙂 Sam Valky ma prehovaral, nech to este nevzdavam, nech mu dam sancu mi pomoct 🙂

@nemko, prepac, ak sa pytam nevhodne, ale necakala si dvojicky? co sa stalo?

holly74
8. jún 2011

@bibi24 Tiež som mala malé folíky a hlavne iba 3 ks. Totiž, aby sme sa vyhli OHSS, kt. som mala pri prvom raze, dohodli sme sa že budeme dávať menšie dávky gonalu ... no a telo teda zareagovalo takto, že nič z toho....Ale poviem Ti, že som celý ten čas bola v takom strese, že je možno aj dobre, že to takto dopadlo. Prepadnutý cyklus to nie je, aj z toho gonalu mi ešte dosť zostalo, takže nabudúce (asi v júli), dáme zase vyššie dávky a uvidíme. Len dúfam že budem psych. na to lepšie naladená... 😕

nemko
8. jún 2011

@bibi24 cakala, druhe odislo, a v pohode bibi, nie je to nevhodne 😉 je to uplne bezne pri dvojkach po IVF takze pohoda

diankas
9. jún 2011

ahojte baby...tak som sem opat po par mesiacoch zavitala (neviem ci si niektore z vas spominate)...po nasom prvom neuspesnom ivf + nejakych pokusoch iba tabletkami, som sa - teda my sme sa po rozhovore s docentom rozhodli, ze to opat skusime...ked mi docent povedal, ze nie som uplne neplodna, len to kvoli tej nestastnej endometrioze a mojej imunite nepojde bez pomoci a upravi stimulky, nam svitla mala nadej, ze sa to hadam podari aspon na ten druhy krat...hrozne sa bojim ako to opat cele dopadne - najma po tej psych. a dusevnej stranke - je to velmi tazke a trvalo mi dost dlho, kym so to dokazala prijat, aj ked ani teraz to nie je uplne za mnou.....jaaaj....tak velmi nam vsetkym prajem, aby sa nam uz konecne ,,podarilo,, vela zdravych deti....drzte sa baby 🙂

nikol18
10. jún 2011

@diankas ahoj, ja som tu este celkom nova 🙂 budem ti moc drzat palce, aby sa to podarilo 🙂 nas to este len caka a uz teraz mam z toho hrozu, co to bude a ako to budem prezivat...ja len dufam, ze po tom vsetkom, co som si za posledny rok zazila to uz nebude take strasne a hlavne sa nam to cim skor podari 😉

matapn
10. jún 2011

@nikol18 ahoj, aj ja som nova 😵 tiez ma to caka, hoci uz mame za sebou jedno IUI neuspesne...mala by som ist v juli..ty kedy?..musime si verit, lebo uz som z toho na nervy chvilami...

nikol18
10. jún 2011

@matapn ahoj 😉 som rada, ze tu nie som sama nova, chiiii 😀 no ma este nemame termin...je to trosku zlozitejsie...totiz lekarka mi odporucila CAR na Antolskej, porobili nam vysetrenia a potom zistili, ze moja poistovna s nimi nema zmluvu, takze by sme si to museli cvakat sami...plus mi chcel vklad riesit uz teraz, ale kedze som za posledny rok absolvovala 6 operacii, fakt sa tesim na dovolenku a to by sme ist nemohli...tak sme sa dohadovali na september, no my mame v oktobri svadbu a to mi povedal, ze by som nemohla vobec tancovat, plus sa obavam, ze tie stresy a vsetko by pre ten vklad nebol asi velmi vhodny 😒 takze teraz rozmyslame, ze pojdeme do ineho centra a najviac sa nam pozdava prave ISCARE, tak dufam, ze nam to vyjde 🙂

matapn
10. jún 2011

@nikol18...ja mam ist v juli na sono nejaky 8.-10. deň a podla velkosti by hned aj robili ivf..u mna su zase komplikacie v tom, ze som reuamticka..operacie mam tiez za sebou nejake a co je blbe nechcu mi davat hormonalnu pripravu kvoli ochoreniu, takze to riskneme iba stimulovane clostilbegytom...platit si to budem vraj cele 😢 ..no pokial mas pred svadbou a aj fyzicky mas toho za sebou dost tak to uz netlac..viem ako to bolo pred svadbou..nahanacky, vybavovania..na toto si uz musis nechat klud..takze ked budes mat po oficialitach sustredite sa len na to najdolezitejsie...ja som v ISCARE u doc. valkyho a Dr. Lattakovej - uz asi viac u nej..aj ked sa objednavam tak len k nej...musime verit, ze nam to vyjde...a na dovolenku sa neskutocne tesim, lebo uz sme z toho na nervy...ale asi ju necham na august pokial by to v juli vyslo... 😵

karkana
10. jún 2011

ahojte,tak ja už vybavujem adopciu,ešte že mám taku možnosť,mám zas dôvod bojovať, 😉

nikol18
12. jún 2011

@matapn tak budem veeelmi drzat palceky aby vam to vyslo. Urcite daj o sebe vediet 🙂 ako som tak citala na oboch lekarov aj na Doc. Valky aj na Dr. Lattakovu su dobre referencie, takze urcite by som chcela ist k jednemu z nich 🙂
dakujem moc za radu, asi to aj spravim tak ako hovoris, ze do svadby budeme oddychovat a snazit sa prirodzene a ked to nevyjde, tak po svadbe skusime to IVF. Predtym by sme chceli urcite uz vsetky vysetrenia aj ziadost do poistovne vyriesit, aby bolo vsetko pripravene a po svadbe mozme ist na to 😉

nikol18
12. jún 2011

@karkana ahoj, tak drzim moc palce, nech to dobre dopadne a cim skor sa mozete tesit z maleho drobca 🙂

matapn
13. jún 2011

@nikol18 ahoj, ďakujem..aj ja ti želam nech to vyjde..v prvom rade svadba, tu si treba uzit 😅 ..a potom aj to babatko...mozno sa aj zadari a ani nebudes vediet ako.... 😵 ...sama som zvedava, co s doktorkou poriesime...

kaaaty
13. jún 2011

@andysok supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer gratulejem 🙂 🙂 🙂 ....prajem vela zdravicka

diankas
13. jún 2011

@nikol18 dakujem a samozrejme ti drzim silno palce....zvladneme to...🙂

simonini
14. jún 2011

Ahojte babule, prisla som vas troska povzbudit 🙂. Chcela som sa zaroven opytat ako ste zvladali "stavy" po dobrati tabletiek. Ja som uplne k.o., ja som fyzicku uplne nemozna 😠 a este k tomu som pribrala ako prasa a nalievam sa vodou 😠 😖 . NEmate nejake triky, co by mi pomohli.

Dakujem 😉 .
P.S.: idem si vas este precitat som tu nebola dlho

sasena12
14. jún 2011

Ahojte kocky, ja tiez chodim k Dr Lattakovej a mozem ju doporucit. Som naozaj velmi spokojna. Aj ked mam kopec problemov a hlavne stale sa na nieco prichadza som rada ze konecne to niekto riesi.
Chcem sa opytat ci niekto nemal podobny problem ze pri hysteroskopii sa vam nevedeli dostat cez krcok maternice? Ak by mal niekto podobnu skusnost budem velmi rada za kazde info. Dakujem

timona
14. jún 2011

ja chodim tiez do iscare, mam za sebou 2 neuspesne IUI a v septembri ma caka IVF-ziadost mam uz schvalenu...len mi je divne preco ma neposlali na hysteroskopiu alebo laparoskopiu, aj ked si nie som vedoma ze by som mala nejake infekcie alebo brusne operacie, ale v minulosti som mala dost vytoky...
povedali len ze laparoskopia by bola na dlho a vysledok neisty, ale co ked mam naozaj zrasty..

sedmitecka
14. jún 2011

holky volám SOS, když jsme to dostala dneska cca ve 14,00, mám to brát jako první den menses nebo až zítřek??, vůbec nevím, co teď, jestli už zíra pro stimulku nebo až pozítří, te´d už v Pronatalu nikdo nebude....

sneznicka
14. jún 2011

@sedmitecka Ahoj, dnesok este nepovazuj za prvy den menzesu, az zajtrajsok, cize prva injekcia vo stvrtok rano. Drzim palce!!!🙂

saska1
15. jún 2011

ahojte baby..
timona, a ku komu chodíš v iscare?Pretože mne doc povedal, že by mu poisťovňa nepreplatila IVF, aj ked u nás je problém v partnerovi, ja vyzerám byť ok..Takže budúci týžden ma čaká hysteroskopia.A dosť ma štve, že musím do narkózy kvôli byrokracii poisťovní.

kaaaty
15. jún 2011

@timona ahoj mozem sa spytat u koho si v iscare? a v com je u vas problem...ja som u Petrovej a po prvom IUI som chcela ist na IVF ale ona mi povedala ze by neschvalili ziadost priatel je ok a ja mam PCO....tak mi spravila laparoskopiu a drilling....teraz cakam na vysledok druheho IUI a verim 🙂
A preco IVF az v septembri? To ste chceli vy az po lete? Alebo vas takto objednali?

kikus77
16. jún 2011

baby na ktory DCn zhruba sa robi KET?

karkana
16. jún 2011

@kikus77 približne 21den sa vklada,podla sliznice aka je veľká,teraz mi vkladal v 16den,

kikus77
16. jún 2011

@karkana ktory den po vklade uz si?mne robil KET na 23DC, neviem aka bola sliznica,ale pobolievaju ma krize a sem-tam brucho ako pred ms,takze uz zase stresujem...

karkana
16. jún 2011

no mne v apríli,už som aj zabudla,ale neuspešne,neboj a nestresuj,musíš veriť 🙂 to som aj ja mavala take príznaky ale aj tie baby ktoré otehotneli,tak trpezlivo čakaj

sedmitecka
16. jún 2011

@sneznicka mocti děkuji za odpověď, měla jsi pravdu, první injekce byla dnes 🙂 😉

silvinnka
17. jún 2011

dockala som sa,v noci som priletela z dovolenky a dnes rano ma cakal docent s receptom na injekcie(stimulku na 2he ivf) tesim sa,snad s Gonalom to pojde tak ako ma 😠

nemko
18. jún 2011

@silvinnka drzim palce

mamartinka
18. jún 2011

Caute.Tak aj ja sa k vam asi pridam skoro.Teraz v Juni nam posielali ziadost do poistovne.Tak uvidime ci to schvalia.Ak ano v septembri sa ide na umele 1 krat.Baby chcem sa spitat.Ked vam vkladaju embryjka treba aj uspat ci ako to robia?

renka35
18. jún 2011

AHOJTE BABY.ISTE SA CUDUJETE, CO JA TU MEDZI VAMI ROBIM. SOM MAMICKOU DVOCH DETICIEK, ALE PO PRECITANI VASICH PROBLEMOV, SOM SI ZASE PRIPOMENULA TIE MOJE, KYM SME SA K DETICKAM DOPRACOVALI. NA PRVU DCERU SME CAKALI 4 ROKY. OBIDVAJA S MANZELOM SME POSTUPILI MNOZSTVO VYSETRENI, JA LAPAROSKOPICKY PRECHODNOST VAJCOVODOV, KONTRASTNU LATKU A POTOM NA RONGEN, 3X NEUSPESNE IUI O MANZELOVI NEHOVORIAC A POTOM TO OBROVSKE SKLAMANIE, KED POTOM VSETKOM NAM VLASTNE VOBEC NIC NEZISTILI. TAKZE Z TOHO VYPLYNULO, ZE TEORETICKY DVAJA ZDRAVI LUDIA NEMOZU SPLODIT DIETA. ODPORUCILI NAS NA IVF, ZE VRAJ SPLNAME VSETKY POZIADAVKY. NO A VTEDY SOM POVEDALA DOST. PRESTALI SME SA SNAZIT O DIETATKO. ZAMERALI SME SA NA VLASTNE BYVANIE [DOVTEDY SME BYVALI U SVOKROVCOV].CUDUJ SA SVETE MESKALA MI MENZES, ANI SOM NEDUFALA. PRESIEL TYZDEN, DALSI A ESTE JEDEN, AZ SOM SA ODVAZILA UROBIT SI TEH. TEST. BOLA SOM TEHOTNA. BOLA SOM NA RIZIKOVOM, ROBILI MI SERKLAZ, HROZIL MI POTRAT A TA PSYCHYKA,ANI NEHOVORIM. PO VSETKYCH TYCH MESIACOCH V NEMOCNICI SA NAM NARODILA KRASNA DCERA CISARSKYM REZOM, A PO 6 A POL ROKU K NEJ PRIBUDOL SYNCEK, S KTORYM SOM STRAVILA TIEZ POCAS TEHOTENSTVA MESIACE V NEMOCNICI. DCERA MA 9 A SYNCEK 2 ROKY, ALE CO SOM CHCELA POVEDAT,NEZUFAJTE URCITE SA TO PODARI!!!!!!!!!!DAKUJEM BOHU ZA TAKY KRASNY DAR

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre