ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

little_miracle
27. júl 2011

@petuska123 ahoj AHM je len preklep.....spravne je to AMH 😉

malevil
28. júl 2011

Dakujem Vam vsetkym za rady, planujem ist na konzultacie k docentovi, aj sestricky mi tak radili, uz si vsimli, ze na vsetkych zakrokoch mam podpisaneho ineho lekara ako svoju vlastnu, a radili mi docenta. Myslim, ze ist za nim alebo Lattakovou vyjde asi na rovnako, ak si ona nebude ista, pojde za nim. Este raz dakujem 😉

clauda2010
28. júl 2011

@rena9382 , ahoj ja som po prvom ivf, mala som 4 vjka, z toho oplodnili dve a nakoniec vkladali jedno 6 bunkve , chcela by som sa Ta spytat ked ze si spomenula , ze si tehotna po prvom ivf , kolko ti volzili vajec a kolko bunkovych? dik za odpoved

clauda2010
28. júl 2011

@tina1303 ahoj ja som po prvom ivf , kolko ti vlozili vajec?

rena9382
29. júl 2011

Ahoj,mne vkladali dve oplodnené vajká(embria) a ujalo sa len jedno.Ale to už si nespomínam že koľko bolo bunkové.Bolo to už dávno 🙂)).Ale držím palce aby sa vám podarilo.

kaciatko81
29. júl 2011

@clauda2010 mne vkladali dve osembunkove embryjka a cakame jedno babatko 😵

karkana
29. júl 2011

@rena9382 tak nejak som si to aj ja predstavovala,ale a ked sa to podarí na prvy krat,ako vám závidím,ja som si zdravie zničila a vysledok žiadny po ôsmych rokoch cestovania bolo 12krát vloženie embrií ,nechcem nato ani myslieť,psychika v keli,všetkým vám držím palce,

clauda2010
29. júl 2011

@rena9382 , ahoj dik za info , mala si aj dajake priznaky tehotnosti v obdobi cakania?

rena9382
29. júl 2011

@clauda2010 ahoj,vôbec som netušila že som tehotná.Pri každej návšteve u doktora ,mi stále pripomínali že na prvý krát sa to nemusí podariť.Tak som mala také zmiešané pocity, ale v kútiku duše som dúfala že sa to podarí.A stalo sa,podarilo a som nadmieru spokojná.Držím palce všetkým,treba len veriť!

rena9382
29. júl 2011

@karkana To mi veľmi ľúto,ja som na umelom síce bola len raz,ale úplne ťa viem pochopiť čo sítiš.Je to strašne náročné, a najhoršie na to doplatí psichika.A neuvažovala si nad adopciou? Ja viem že to nieje ono ale aspon niečo ako nič.A ešte ak ti môžem poradiť skús si pozried DVD The Secret-Tajomstvo Možno ti pomôže.A to by som doporučovala aj ostatným! Treba len veriť!

rena9382
29. júl 2011

@kaciatko81 Gratulujééééém!!!

kaciatko81
30. júl 2011

@clauda2010 mne sa rozbehol ohss, ale este aj v den ked som sa isla ukazat s poriadne naliatym bruskom (aj som tam ostala na punkciu), tak som mala test negativny, ale v krvi uz bolo hcg. priznaky az okolo nejakeho 7tt.
@karkana neviem si predstavit, kde beries silu 😔 velmi ta obdivujem a zelam ti, aby sa stal nejaky zazrak, aj ked viem, ze...
@rena9382 ja som tiez mala obdobia, ked som sa chytala tajomstva-mam knizku. dakujem, uz len to musime dobojovat 😵

karkana
30. júl 2011

@rena9382 no áno,už to máme rozbehnuté ,o dva mesiace budeme už zaradení do poradovníka,fakt mi to pomohlo ,že mám nádej mať bábo,je mi jedno,že nebude naše,len ma štve,že sme tolké roky zbytočne zabili skúšaním-nevedela som prestať tak veľmi som chcela,teraz mám už 39rokov,už sme mohli mať dávno aj adoptované,teraz čakať teké dva roky ,počkáme len nech sa dočkáme 😉

holly74
30. júl 2011

@karkana Karkana, veľmi veľmi veľmi ťa obdivujem, že si do toho toľkokrát išla...Fakt klobúk dolu...Moc držím palce aby ste už dlho nečakali...

rena9382
31. júl 2011

@karkana no to mi je vážne ľúto. To nemohol nikto tušiť že sa vám nepodarí....Ale ešte že ju tu je aj iná možnosť.Mne by to tiež nevadilo keby som mala adoptované.Tiež som rozmýšlala aj nad takou variantou,keby sa nám náhodou nedarilo.Teraz už len dúfať aby ste čo najrýchlejšie dostali dieťa do opatery.Držím palce nech vám to výde!!! 😉

staga
31. júl 2011

ahojte, vie mi niektora z vas povedat kolko by ma to stalo keby som si to platila vsetko sama?

nikol18
1. aug 2011

@karkana joooj, to mi je velmi luto co si si musela prezit, si silna zena ze si to tolkokrat zvladla a verim, ze adopcia sa rychlo podari a budete sa tesit s dietatka 🙂

petuska123
1. aug 2011

@karkana ahoj.preco vam nevedeli pomoct lekari cez ivf???aky mate pro

petuska123
1. aug 2011

@karkana aky mate problem??

karkana
1. aug 2011

@petuska123 problém?,manžel je zdravy,a mne vybrali oba vajcovody,preto sme museli ísť na ivf,ale ináč som zdrava,všetko mám v poriadku,vajíčok vždy dostatok prvy krát 15 odobrali,aj doc.hovoril,že už nevie čo so mnou,lebo všetky vyšetrenia OK,čiže v podstate som zdrava,len raz mi vyšiel hcg50 pozit.,ale o dva dni už nula,ešte chcel mi dať pichať heparíny ale po toľkých liekoch už mam na na alergiu,tak mi povedal,že už len adopcia mi ostáva ,že to nemá význam už ,a celkom mu dakujem ,že mi otvoril oči,lebo by som asi stále len skúšala,len sa nechcu zahniezdiť a prečo?to ani docent netuší,vložili mi aj darovane embriá,že ak náhodou,ale nič

petuska123
1. aug 2011

@karkana ☹ my sme este ani k transferu nedosli.prestali sa na 3 den po oplodneny vyvyjat.docent vravelze sa to stava ze dalsi pokus moze dopadnut ok. tatk este pred dalsim ivf ideme na genetiku.a do brna si neskusala ist?

karkana
1. aug 2011

@petuska123 kdeže,to je už veľmi daleko cestovať ,ja som z Banskej Bystrice a už je neskoro a finančne sme vyčerpaní,keby sa to dalo všetko vrátiť späť,možno by som to išla skúsiť,ale najhoršie na tom je,že všetko to musím dusiť v sebe,o tom sa s nikým nerozprávam,jedine s manželom,je to taká téma ,s ktorou sa nemôžem chvaliť,

petuska123
1. aug 2011

@karkana ja som tiez z BB 🙂

karkana
1. aug 2011

@petuska123 tak fajn,teraz chodím s manželom na sedenie na úrad k psychologičke,a o dva mesiace už začíname čakať na bábo,kedy sa ozvú,brrrrr,pocit pekný aj ked nebudem nikdy tehotná,

nikol18
1. aug 2011

Ahojte kocky, tak ja som dnes po prvej navsteve ISCARE, vsetci boli mili, dr. lattakova po prejdeni vsetkych mojich prepustacich sprav z nemocnic nadomnou len krutila hlavou, ze aka mlada a co som si uz presla...po prezreti vysledkov z antolskej mi povedala, ze vraj mam znizenu hodnotu AMH a teda fakt uz nemozme s ivf cakat (je zaujimave, ze dr. marsik mi pri tych isytch vysledkoch povedal, ze dopadli dobre...trosku to nechapem). Urobila mi aj uzv vysetrenie pri ktorom mi nasla nejaku ohranicenu tekutinu v podbrusku, a preto volala aj docenta na konzultaciu...povedali mi, ze pravdepodobne je to dosledok vsetkych tych mojich operacii a teda budu to sledovat, po menstruacii sa mam prist ukazat a uvidia, ci sa tam nieco zmenilo...hlavne ci uvidia vajecnik, lebo cez tu tekutinu sa im to nedalo ☹ este mi zistila aj nejaky zapal, tak mi hned nasadila lieky. No co vam poviem...asi to prote nemoze byt aspon raz jednoduche 😢 Potom sme absolvovali este odbery krvi, sestricky chudatka nadomnou zalamovali rukami, lebo moje zily nie a nie pustit trochu krvicky, ale na 3.krat boli uspesne 😀 a vypisali sme ziadost do poistovne, takze uvidim, co nas caka najblizsie...

nemko
2. aug 2011

@nikol18 drzim palce ! 🙂 😉

nikol18
2. aug 2011

@nemko dakujem 🙂

mamartinka
2. aug 2011

@nikol18 Ahoj.Tak som zvedava len kedy vam schvalia zadost.Ci to nebude skorej ako my.Lebo uz cez mesiac cakame a stale nic.Ze maju v poistovni neaky problemy.Ale nie s nami ale oni tam nieco maju.V piatok mam volat svojej gyn do centra tak som zvedava.

monulienka866
2. aug 2011

ahojte babuly neda mi nepridat sa kvam chodili sme do iscaru v ba tiez doc.valkymu umele nam vyslo na druhy pokus a to z rozmrazenych embryok cakali sme asi rok ale to bolo este v.r.2004 v.r.2005 sa nam takto narodil zdravy syncek a minuly rok som porodila dcerku prirodzenym sposobom som otehotnela takze zazraky sa deju maminy drzim vam vsetkym moc palceky lebo viem cim prechadzate je to dlha cesta ale na jej konci ten uzlicek v naruci nic sa tomu nevyrovna

nikol18
2. aug 2011

@mamartinka no to som aj ja zvedava...povedali nam, ze to trva tak 4-6 tyzdnov, ale v lete vraj aj dlhsie, tak uvidime 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre