ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

monesz226
26. sep 2011

@tesy ahoj,ja chodim k dr lattakovej a je velmi dobra a mila a vsetko vysvetli ak mam nejake otazky 🙂

zambilka
26. sep 2011

@tesy ahoj aj ja dr lattakovu odporučam 🙂 ale v pondelok idem k dr maršíkovi pretože ona má dovolenku potom napíšem ako som dopadla 😉

silvinnka
26. sep 2011

@holly74 ahoj,mozno Ti trosku poradim,ja som dnes volala do poistovne(ja som DIVERA) a....mne v care poslali tiez o vyse dva tyzdne neskor ziadost t.j az po 20.auguste ....no,dnes som volala a poprosila slecnu co to zdvihla,ci by bola taka laskava a nespojila ma s pani co schvaluje vykon a lieky.Najprv tvrdila,ze nemoze dat kontakt atd,tak som pritvrdila,az ma nakoniec s tou ,,tetou,, spojila.Poprosila som ju,ci by nemohla spravit vinimku a pozriet sa na moju ziadost,som jej vravela,ze 30.9 mam dostat menzes a chcem zacat so stimulovanim(moje 3.tie IVF)....bola zlata,o pol hodku mi sama volala,ze ziadost je schvalena...nadiktovala mi reg. cislo vykonu aj lieciv...
skus zajtra zavolat a nedaj sa odpinkovat,trvaj na tom aby Ta priamo spojili s clovekom co to ma na starosti 😉 Drzim paste!!!!

bibi24
27. sep 2011

@holly74 - Holly, nepamatam si aka si poistovna, ale ak s tym mas problem, tak sprav ako pise Silvinnka. Ja som si vzdy odniesla ziadost sama do VsZP a mala som ju schvalenu 1 krat za 2 tyzdne, 2. krat za necely mesiac, ale s tym, ze pomedzi boli vianoce a silvester. Ziadost este nebola v CAR, ale uz som telefonicky vedela, ze je schvalena a tiez mi nadiktovali reg. cislo, aby mi v CAR mohli vypisat recept. 😉

@silvinnka - Silvi, nevies nahodou meno tej pani v Dovere? Ak chces, mozes aj do IP.

silvinnka
27. sep 2011

@bibi24 vola sa pani Vydlarova(neviem ci makke alebo tvrde i) 🙂) ona schvaluje lieky 😉

karkana
27. sep 2011

dnes mi volali z iscar výsledky na protilátky,su v poriadku ,takže ani to nemám,čokoľvek mi vyšetrili všetko mám OK,tak ja už neviem,kde mám problém 😖

holly74
27. sep 2011

@silvinnka Silvi, díki za tip 😉

@bibi24 Ahoj, Bibi, díki že si sa ozvala 🙂...Ako sa máš? Zvažuješ Brno/ Blavu?

nikol18
27. sep 2011

Ahojte kocky, tak ja som dnes bola v iscare, mala som ist k dr. lattakovej, kedze som k nej aj zacala chodit, ale nakoniec vysla von a povedala mi, ze ma presunula k dr. marsikovi ( u neho som bola aj v care na antolskej), lebo som vraj tvrdy oriesok 😉 zial na uzv mi nasiel zase cystu (v polke augusta mi uz kvoli jednej robili na antolskej punkciu), takze uvidime co urobi po menstruacii, ak nepraskne, skusi mi ju on odsat a asi zacneme uz aj so stimulaciou. Inak ziadost este stale nemam schvalenu, netusim, co na tej poistovni tolko robia 😠

nikol18
27. sep 2011

@bobi3 nevzdavaj sa, este stale sanca je. drzim moc palceky 🙂

bibi24
27. sep 2011

@holly74 Holly, este zvazujem jeden pokus soft v ba. este teraz na jesen ak to vyjde.

Ozaj kocky, neviete co s tym Valkym? Preco tam robi uz iba 3 dni? Som pocula aj taku infosku, ze otvara nove centrum (na recepcii mi nechcu povedat, vraj ma nejake svoje povinnosti - co je logicke, ze nebudu robit reklamu konkurencii, ak je to pravda). Poculi ste nieco? Ako ja sa ho spytam, ale presunuli mi termin a idem tam az skoro za 2 tyzdne, tak ak nieco viete, piste 🙂

holly74
27. sep 2011

@bibi24 Bibi, bola tu info, že bude robiť, alebo už aj robí revízneho lekára v poisť. (neviem ktorej) pre schvaľovanie IVF...
Pri softe v isc. niečo poisťovňa prepláca?

bibi24
27. sep 2011

@holly74 Hej, len mne hovorila kocka, ktora bola priamo u neho, ze ju lamal do jeho noveho centra, ktore otvara. Akurat mi je divne, ze ak ho uz otvara, ze sa tu o tom nehovori, resp. myslim si, ze by to tu uz bolo zname. Takze neviem....

Nie, poistovna nepreplaca nic 😖

holly74
27. sep 2011

@bibi24 Tak to je blbé 😒
Je zvláštne že V. zakladá nové car, keď vlastne založil iscare...no možno sa nepohodli vnútri vo firme... veď sa dozvieme.

katus27
27. sep 2011

Ahojte, prosím o radu.
Stále čakám na schválenie žiadosti a teraz neviem kedy mám ísť do car, kedy začnem so stimulkou, mám počkať kým mi príde mrcha a potom tam ísť, to mi nepovedali.
Dík za každú radu,

silvinnka
27. sep 2011

@bibi24 Valky robi revizneho lekara,uz som to raz psala...preto tam je uz len 3x do tyzdna po par hodin!!!

monesz226
27. sep 2011

@nikol18 ahoj,aky je dr.marsik?ja teraz budem tiez k nemu chodit aj ked sa my nechce ked som prave pred ket,ale na vyber moc nemam ☹

nikol18
28. sep 2011

@monesz226 ahoj, no ja som bola u neho dvakrat este na Antolskej a vcera v iscari, podla mna je mily, teda aspon ku mne zakazdym bol, vsetko co som chcela mi vysvetlil, takze stazovat sa nemozem 🙂 dufam, ze s nim budes spokojna, potom daj vediet 🙂

bibi24
28. sep 2011

@silvinnka To mas tu info od neho priamo?

bibi24
28. sep 2011

@monesz226 nepoznam osobne, ale kritiku som na neho este nepocula....je to velky odbornik, bud pokojna 😉

timona
28. sep 2011

dnes som 8.deň po ET vrámci mojho 1. IVF a test biely...inak vam pred vkladom merali vyšku endometria?lebo mne nie a mam dojem ze to je pricina neuspechu u mna..

karkana
28. sep 2011

@timona vždy mi robili sono,aby videli či je dosť veľké,ale ja som mala vždy krásne veľké endometrium aj bez liekov a nič a mali aj malé a otehotneli,ešte máš zamrazené?

mary10
28. sep 2011

@timona este nie je nic stratene, pockaj par dni, mozno sa este stane zazrak 🙂 . Mne vyšku endometria pred ET nemerali (teda extra), robili len normalne sono k ET, ale tam by to mali vidiet, ci nie?

mary10
28. sep 2011

Ahojte kočky, drzte mi palce, zacala som stimulku... Chcela som sa opytat ci nemate nahodou niektora v chladnicke zvysny Menopur? Rada ho odkupim. Vopred dakujem.

timona
28. sep 2011

@karkana mam zmrazene, ale myslela som ze mi nebudu treba..nakolko po pohovore s embryologickou som mala normalne zly pocit, ze idem na IVF, ked mame vsetky vysledky uplne uzasne (spermiogram, moje vajicka aj embryá ), ze by sme vlastne mali byt darcami spermií aj vajícok...aj ked doteraz nam stale hovorili opak..

timona
28. sep 2011

@mary10 neviem ci je tam vidno presna vyska, pri ET Dr. len hovorila ze matrnica je zvnútra pekná, tak neviem..

monesz226
28. sep 2011

@nikol18 ahoj,dakujem a dufam ze aj kumne bude mily 🙂
@bibi24 ok,budem,ako sa mas?uz len dva dni 🙂

holly74
28. sep 2011

@katus27 Katka, ja som bola pred stimuláciou vždy na kontrole 5 dní pre začiatkom menz. (dr. mi pozeral či nie je cysta alebo možno aj iný problém, kt. by bránil začatiu stimulovania...) Ale vždy až po schválení žiadosti o ivf.

katus27
28. sep 2011

@holly74 dakujem za radu

bobi3
28. sep 2011

@katus27 ja tiež pred mrchou, a potom na 2DC pre prvú včeličku 🙂 držím palce 😉

@monesz226 ahoj zlatko, ako sa máš? prečo budeš chodiť k Maršíkovi? Nebola si u Lattákovej?

holky, ako je to s mrškou počas bratia utrogestanu? Dostanem ju aj tak alebo až keď prestanem lieky brať? Lebo už mám v brušku také tlaky ako pred mrškou ☹ testík som už nerobila, no mršky sa dosť bojím 😢

katus27
28. sep 2011

@bobi3 dakujem aj ja držím moc palce, stále čakám na schválenie žiadosti už je to piaty týžden, len dufam, že sa už dočkám.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre