ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

milka4
2. nov 2011

@monesz226 Ahoj, ja užívam Estrofem a bolí ma z toho hlava aj žalúdok a teraz mi asi pribudnú aj ATB, lebo mám problém aj so zubom, tak supeeerrr!!!! ☹ Budú mi sledovať sliznicu a potom po sone mi snáď povedia, že ako to vyzerá! Ty čo užívaš? A kedy ideš na sono? Cystu som mala aj ja po stimulke, ale po menzese ju už nebolo vidno, tak dúfam, že mi zase niečo nenarastie - len sliznica poriadne 😉 .

saska1
2. nov 2011

@karkana .. krv na protilátky mi brali, len netuším či robia aj protilátky na trofoblast a práve ten ma zaujíma, lebo som potratila v 9tt, tak by som rada vedela, či to bola moja imunita, alebo zle vybraná spermia, alebo... 😔
a viem, že protilátky na trofoblast sa ešte nedávnom nikde na SK nerobili

bettypo
2. nov 2011

@saska1 podľa info MUDr. Madara z UPMD Praha Podolí na Slovensku nikto nerobí také testy ako oni. Ja som sa odrbkala a bola som v Heliose MT, odobrali mi krv a niekam ju poslali. Protilátky nemám. Ale určite to nie sú rovnaké testy ako robia v Prahe. Aj také sa stalo, že výsledky na Slovensku negat a v Prahe pozitívne

saska1
2. nov 2011

@bettypo lebo mne doki bral krv na protilátky, a ked sa som sa opýtala, na aké , povedal, že všetky aj proti trofoblastu...tak neviem, či sa tým ešte zapodievať, alebo ani nie..vidieť som tie výsledky nevidela 😝

lienocka333
2. nov 2011

@silvinnka Ty kokso tak až také šupy som nečakala..Nevieš ako dlho mi platí odporúčanie od gynekológa..Asi budeme musieť najprv našetriť..Alebo tam môžem ísť a ak to bude drahé tak to odložia..Alebo ako????

lienocka333
2. nov 2011

@milka4 fíha moc ďakujem za info čakala som trochu menej..asi to budeme musieť odložiť..☹((

lienocka333
2. nov 2011

@wifina ďakujem za informácie..gynekológ mi tvrdil, že niečo málo sa dopláca..☹(( Bohužiaľ nemám nejak veľa našetrené tak neviem či to ešte odložiť alebo ísť do toho..ani neviem ako dlho mi platí ten papier od gynekológa..Nevieš či sa dá nejako s nimi dohodnúť, ak práve nemám toľko peňazí alebo tie sumy oznamujú vopred???

monesz226
2. nov 2011

@milka4 ahoj,ja uzivam tiez estrofem a mam tie iste priznaky,na kontrolu idem nabuduci tyzden vo stvrtok alebo piatok,dufam ze aj mne cysta odisla a budem uz konecne ok,ty kedy ides?

milka4
3. nov 2011

@lienocka333 Ja som si na toto všetko brala pôžičku, tiež som nečakala také pálky, ale peniaze sa vždy nájdu, kvôli nim nič neodkladaj!

milka4
3. nov 2011

@monesz226 Ahoj, tak ja musím liečbu kvôli zubu prerušiť a asi pôjdem na KET až v novom roku, čo mi pripadá ako večnosť ☹ , ale nedá sa asi nič robiť... . Neboj cysta zmizla a ten ďalší týždeň už bude vklad! Veľa šťastia!!!

wifina
3. nov 2011

@lienocka333 neviem, koľko stoja všetky prvé vyšetrenia v CAR, ale nás niektoré vyšetrenia ako ultrazvuky, spermiogramy a pod. stáli od 5 do 9, za výtery a hormonálny profil som u gynekológa neplatila nič. Prvé veľké pálky budú asi až po schválení poisťovňou, čiže máš mesiac - dva na šetrenie, čo tu baby tak píšu tak tých 1000-2000 eur asi treba mať pripravených. ☹ Ale, ako som už písala, MESE možno nepotrebuješ, nemusíš si dávať predĺženú kultiváciu...ale platí sa za zmrazenie...

kaciatko81
3. nov 2011

@lienocka333 odporucanieod gyn v podstate nepotrebujes. my sme za tie klasicke vysetrenia, ako utz, krv... neplatili v car nic. potom sa doplacalo za lieky, asi 400e-ale nakoniec som vsetky neminula, platili sme icsi na 3 vajka, to bolo myslim okolo 200e a na mrazenie nam neostalo, pk sme nemali... takze je to velmi individualne.
@milka4 neboj, utecie to rychlo. na zaciatku to pride ako cela vecnost, ale budu vianoce a vsetko okolo toho a ono to zbehne. a zasa lepsie byt ok na to vsetko ako si to zbytocne cielene skomplikovat 😉
@monesz226 drzim palce 😉

nikol18
3. nov 2011

Ahojte kocky, tak ja som dnes bola v iscari a vyzera to tak, ze kuk´koncu novembra ideme na to 🙂 dufam, ze bude vsetko ok a ivf budeme moct absolvovat. dnes mi uz lekar napisal kratky protokol asi ako by to mohlo vyzerat, len ma zaujalo ze posledna injekcia sa picha vecer o 22 hod. - to ste si museli dat pichnut na pohotovost ci ako to funguje? Dakujem moc za odpoved 🙂

silvinnka
3. nov 2011

@lienocka333 akosom pisala,vsetko zalezi na dg. mozno si doplatis len za lieky a nebudes potrebovat nic na vyse(PK,ICSI....) vtedy sa tie sumy minimalizuju....zbytocne nic neodkladaj,sup-sup do centra,nech Vam obom spravia vysetrenia a podla toho si vsetko spolu s dr. a embryologmi zvazite 🙂

karkana
3. nov 2011

@nikol18 ano o 22hod.,ja som sa dohodla pred tým s nejakou známou,ktorá je sestrička,či môžem prísť si dať pichnúť,alebo aj na pohotovosť,ale musíš mať aj papiere,aby ti verili,že o čo ide 😉

nikol18
3. nov 2011

@karkana fuuuha, no pekne...

karkana
3. nov 2011

@milka4 no radšej si to daj do poriadku,vydrž,mna tiež bolieval zub,pred tým,ako mi mali vložiť,vložili mi tri embriá,a dostala som zapal trojklaného nervu,ukrutné bolesti ,dvakrát na urgent,stále lieky od bolesti a ešte aj na rengen,tak hned na začiatku mi bolo jasné,že sa to nepodarí,vždy som všetko rýchlo chcela,teraz som už múdrejšia,

kaciatko81
3. nov 2011

@nikol18 ano, o 22,00. presne ako ti pisala karkana, bud sa dohodnes so znamou sestrickou alebo s papierom, ktory ti daju v iscare pojdes na pohotovost. nie je s tym ziadny problem 🙂

holly74
3. nov 2011

@nikol18 Ja som si tú večernú (decapeptyl) pichla sama (a to nie som zdravotník 😉 ) Človek zvládne veci, kt. by si predtým ani nevedel predstaviť. 😉

little_miracle
3. nov 2011

@lienocka333 ahoj, kompletny cennik si najdes na internete
http://www.iscare.sk/financovanie/cennik
V casti II. mas ceny doplnkovych vykonov. Poistovna preplaca len zakladny cyklus IVF bez doplnkovych vykonov. A na lieky sa tiez priplaca - ca. 30% ceny liekov. Kazdopadne rataj na doplatky k liekom 200-400 Eur (podla toho ake ti predpisu) a vykony sa daju absolvovat aj bez doplnkovych vykonov - ale aj s vykonmi okolo 700 Eur (ICSI, PK, mrazenie...). Vsetko vsak zalezi od poctu ziskanch vajicok a ich kvality, ako aj od kvality spermii. Urcite si nechaj poradit od embryologa - nema vyznam postavit si hlavu proti odporucaniam a zbytocne si tak zmarit sancu na uspech. Urcite to nie je lacna zalezitost - ale zase na druhej strane - vychovat dieta a postavit ho na vlastne nohy bude urcite niekolkonasobne nakladnejsie - len sa to plati postupne.

lienocka333
3. nov 2011

little_miracle.,silvinnka .,wifina .,kaciatko81.,monesz226
Baby moc vám ďakujem za info..Snáď to zvládneme aj psychicky aj finančne..Ste moc zlaté..Všetkým držím palčeky..🙂))

monesz226
3. nov 2011

@milka4 ahoj,dakujem a je my to luto ze az tak neskoro pojdes,myslela som si ze pojdeme spolu ☹ 🙂

nikol18
4. nov 2011

@holly74 ved ja by som si to tiez pichla radsej sama, resp. manzel by mi pichol 🙂 ja len, ze ci to ide 🙂

milka4
4. nov 2011

@monesz226 No veď aj ja som dúfala, ale čo už - musím byť trpezlivá!!!!

milka4
4. nov 2011

@karkana Veď presne toto si hovorím, tak dúfam, že keď to celé neunáhlim, tak bude všetko v poriadku a aspoň si oddýchnem od hormónov, z ktorých je mi vždy len zle... . Volala som s Dr.Latákovou, lebo Dr.Petrová ma voľno do konca novembra a tá jé taká rozvážna, rozhodnutá a kľudná, že klobúk dolu - ona mi tiež povedala, že nech si dám radšej najskôr poriadne zuby do poriadku a potom sa uvidí - ja to vidím až na január.... . A Ty sa máš ako?

milka4
4. nov 2011

@kaciatko81 Ďakujem!! 🙂

holly74
4. nov 2011

@nikol18 Nikol, ten dekapeptyl sa dá, pretože je len pod kožu, tak ako gonal alebo cetrodite. Pregnyl (kt. som dostala pri 1. IVF som si tiež musela dať pichnúť na pohotovosti, bo sa pichá do zadku 😉 )

nikol18
4. nov 2011

@holly74 a to si aj lekarovi povedala, ze si to pichnes sama? 🙂

holly74
4. nov 2011

@nikol18 Nie, ale so sestričkou som sa o tom bavila, ona mi vlastne povedla že si to môžem aj sama.

monesz226
4. nov 2011

@milka4 neboj rychlo to ubehne 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre