ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
28. jan 2011

@bibi24 ked tam pojdeme na test "prezivania" tak sa nato opytam, ked to budu robit tak stimulku odlozim, uz to chcem mat komplet a kazdy den najdem nieco nove 😀 😀 😀

bibi24
28. jan 2011

@nemko A ved vy ste mali dobry spermio, ci nie? 😕 Sa mi zdalo, ze ano. A co je to prosim ta ten test prezivania, to pocujem prvykrat. Dik 😉

mili78
28. jan 2011

ahojte babenky...jedna otazocka na vas, ktore uz mate ivf za sebou....stimulacia trva cca 10 dni...odber je kedy? na ten 10 den? a vklad? 😕

aduskatt
28. jan 2011

@kaaaty to mam aj ja na prd, dovodom toho, ze IVF sa posunulo je to, ze uz mam jedno dieta, tak lekar chce skusit hormony.zatial mam clostil a utrogestan

iaia
29. jan 2011

Ahojte,
poprosila by som vas o odpoved,
idem na druhe ICSI do ISCARE BA, ale zo zdravotných dôvodov manžela musime na určitu dobu odložiť. Žiadosť o umele oplodnenie už máme schválenú vo VŠZP od decembra 2010. Neviete koľko je platná žadosť?. Volala som do poisťovni ale presnou istotou mi nevedeli povedať, povedali mi že do 3 mesiacov, potom že do 6 mesiacov. Nevedela som sa dovolať celý týždeň pani ktorá schvaľuje žadosti. V roku 2010 bola platná za 1 rok. Za odpoveď ďakujem pekne,

little_miracle
29. jan 2011

@iaia nám schvaľovali žiadosť VŠZP v novembri a platí 1 rok.

diankas
29. jan 2011

@mili78 ahoj...po stimulacii - teda posledny den stimulacie sa vecer o 22:00 podava posledna injekcia....nasledujuci den si uplne bez akejkolvek injekcie (taky ,,oddychovy den,,) a na dalsi den ides na odber - teda 36 hod. po poslednej injekcii...transfer sa robi cca o 2 dni po odbere....

diankas
29. jan 2011

@iaia no nam povedali, ze platnost schvalenej ziadosti zavisi od poistovne, ale zvacsa asi vraj max. 1 rok... 😒

mili78
29. jan 2011

@diankas ... Dianka a ta stimulacia trva 10 dni?

diankas
29. jan 2011

baby, otazocka...neviete mi prosim povedat ako dlho po transfere musim pit tie hektolitre tekutin? lebo ja uz fakt nevladzem... ☹ dakujem

diankas
29. jan 2011

@mili78 no ako komu....zalezi na vyvoji tvojich vajicok...niekto ma 10 dni, no napr. ja som mala az 12 dni...

mili78
29. jan 2011

@diankas .... aha, lebo co mi dali rozpis, tak je na 10 dni...v pondelok bude 5.ty den stimulacie, to tam idem na kontrolu a asi mi aj povedia co dalej

diankas
29. jan 2011

@mili78 a niekomu napr. ako mne, sa pocas tej stimulacie upravuje aj davka injekcii....takze stimulacia je viacmenej individualna...

diankas
29. jan 2011

@mili78 tak tak...tie kontroly sa robia kvoli tomu vyvoju a v pripade potreby nasledne aj upravy davok

iaia
29. jan 2011

dakujem krasne za odpovede,

mili78
29. jan 2011

@diankas ....aj ty teraz stimulujes?

diankas
29. jan 2011

@mili78 joooj ja uz to mam takmer vsetko ,,uspesne,, za sebou....som uz po, takze teraz cakam neskutocne 2 tyzdne na to, ci budem, alebo nebudem tehotna...ja som dnes 5 den po transfere...

mili78
29. jan 2011

@diankas ...jaj sice ano, ved si to tu pisala 🙂 a aj si bola doma po transfere? a robili ti pred vkladom nejake geneticke vysetrenia?

jajus18
29. jan 2011

@iaia len pridavam...mne schvalili ziadost v decembri a sestricka vravela ze do polky aprila treba vybrat lieky..

diankas
29. jan 2011

@mili78 v den transferu som bola doma, ale na druhy den som uz isla do roboty.. ☹ ale ak mozes, ostan odpocivat doma co najdlhsie....lebo musis byt v pohode, bez stresu a nervov, odpocivat a nenamahat sa... 🙂 genetiku nam nerobili, ani nam o tom nikto nic nepovedal...len tu som sa o tom docitala...ak ti to hradi poistovna, je vraj dobre si to dat spravit...

kaaaty
29. jan 2011

@aduskatt aj pri prvom otehotneni si mala problemy?

aduskatt
29. jan 2011

@kaaaty to som otehotnela uplne prirodzene, bez liekov, ale po 5 rokoch, uz sme boli na krv na HP a zrazu sa podarilo..nejaky zazrak🙂

sneznicka
29. jan 2011

@diankas ahoj, poistovna genetiku nepreplaca, je to suma 880eur za 3 embrya, potom je ta suma za kazde embryo o nieco nizsia, cim je viac embryi, teda napr. 5-6 embryi za cca 1150 eur priblizne... Nam to ponukli, kedze mame obaja po 35ke, zacvakali sme to uz tri razy... ale nelutujem, to co mas v sebe, je takmer 100% zaruka, ze nema ziadne chyby... az na to, ze sa Ti to nemusi ujat... ale aspon nejdes na nahodu... momentalne som 8. den po ET, tak som plna ocakavania.

mili78
30. jan 2011

@diankas ... no ved to neviem, ci to poistovna hradi, alebo nie...lebo niekto tu spominal, ze to hradi a teraz vidim, ze tu Sneznicka pise, ze to poistovna nehradi

mili78
30. jan 2011

@sneznicka ... ale niekto tu spominal, ze genetiku poistovna preplaca...tak ja teraz neviem...zajtra idem do centra tak sa spytam 🙂 apropo, drzim palce 😉

aduskatt
30. jan 2011

@mili78 genetiku nehradi poistovna☹

mili78
30. jan 2011

@aduskatt ...ale Bobi a Sakura spominali, ze za nu neplatili nic...tak ja neviem potom...ci to robia zadarmo len vtedy, ked su nato vazne dovody... 😕

bibi24
30. jan 2011

@mili78 Ahoj, no podla toho aku genetiku myslis. Podla mna ti baby hovorili o dvoch roznych. Jedna je geneticke vysetrenie partnerov, ktore sa robi pred samotnym ivf. Pokial je na to opodstatnie, tak sa preplaca. Druhe je predimplantacna genetika embryi - to sa vysetruju uz oplodnene embrya, ci su geneticky dobre kvality a vhodne na zavedenie. Toto poistovna nehradi.
Inak v pondelok tam idem aj ja. Tak sa mozno vidime 😉

zlatanka30
30. jan 2011

vidim,ze sa bavite o genetike.my chodime do iscare ale do mt a tam nam urobili tiez genetiku.raz za mesiac tam chodi z ba docent ondrejcak,ktory robi genetiku.neplatili sme nic povedal,ze toto vysetrenie preplaca poistovna.a este genetilu nam navrhli oni automaticky ,so ma dost prekvapilo

bibi24
30. jan 2011

@diankas Ahoj, a kazali ti pit vodu? Preco? Mala si nabeh na OHSS? Lebo pokial nie, tak tolko vody pit nemusis, zbytocne tym len zatazujes oblicky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre