ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

saxo
24. mar 2008

ano, ja chodim do iscaru. no chodim ako chodim - bola som tam zatial 2x 😵 ale vyzera to na castejsie navstevy. idem teda kuknut co sa deje na tej druhej teme pre pokrocile snazilky. zeby som uz bola pokrocila? 😲

ibizaa
24. mar 2008

vie niekto ci je iscare centrum uz v Ruzomberku otvorene?chodi tam niekto.dakujem 😅

saxo
24. mar 2008

ibizza, vraj je tam uz otvorene od novembra 2007, ale ja chodim do BA, ale pravdepodobne je tam system uplne rovnaky, len doktori ini

gabika24
25. mar 2008

ahojte.
ibizaa, myslim, ze je otvorene, je tam dr. Tomas, niekto tu o tom pisal, len som zabudla, v ktorej teme...
skusala si pozriet internetovu stranku tohto car? mozno to tam bude...

pointka, ty ako pokracujes?
🙂

petkaerdal
25. mar 2008

ahoj Gabi,ako??? vsetko ok? dufam,ze aspon ty ano...
pointka ako?
ja idem v piatok do car uz pre lieky,v piatok dostanem predoperacne a uz iba menzes budem cakat a ideme opät do toho...

gabika24
25. mar 2008

ahoj peti.
tak sa do toho pustas, super.
ja zatial dobre, zajtra idem na sono, dufam, ze sa uz drobec (drobci) ukaze... tak drzkaj palceky... 🙂

petkaerdal
25. mar 2008

drzkam drzkam stale...jaj ,to by bolo zlate,keby tam boli dva 😀 ....
veru zase,aj ked moj bol prekvpeny,lebo som si to sama vybavila a postavila ho na hotovu vec...ale ideme do toho,skusim este raz..ak nedojde ani teraz k transferu,tak veru neviem,co uz budem robit...neviem,preco mam stale tak malo vajok... ☹

gabika24
25. mar 2008

peti, si zober, ze dokymu sa pri tomto ivf zdalo, ze budem mat minimalne 10 velmi kvalitnych vajok, nakoniec ich bolo 9 - z toho boli 4 prazdne, 1 zdegenerovane, 2-dvojkove, 2-jednotkove. cize realne 4 vajka 😠 . a oplodnili sa len dve (co sa ale dalo cakat, ked sme isli klasickou).
velmi som sa modlila, aby vydrzali a stalo sa... tak naozaj dufam, ze uz bude vsetko ok.
neskusala si sa spytat na ine lieky? alebo na to, cim to moze byt? ved este nemas tak vela rokov, aby si nemohla mat viac vajok...

lorry
25. mar 2008

Ahoj petkaerdal ako sa mas? 😀

pointka
25. mar 2008

Ahoj Petra, Gabika.
No ja chodim teraz asi kazde 4-5 dni k dokine, sleduje mi sliznicu pocas cyklu bez liekov, je to bieda. Dnes 19DC sliznica je ledva 6 mm. V pondelok idem na predoperacne a asi do 2 tyzdnov mi urobi tu hysteroskopiu. Myslim, ze dokina tomu dost veri, ze ta hysteroskopia tu sliznicu vydrazdi.
Uprimne.... ja uz tomu neverim, asi sa zacinam stavat apaticka.. ja sa toho transferu nedozijem..
Petra, drzim palce k stimulke, NECH TO VYJDE!
Gabika, ty sa drz na sone zajtra a nech tam pekne fazulka hniezdi 🙂

alicag
25. mar 2008

A hojte dnes som bola na konzultacii .Nie som moc nadšena musime si dat spravit geneticke testy na vysledky budeme čakat 1 mesiac tak uvidime .že sa to robi bežne po viacerych neuspechoch ivf. a potom ked sa dopracujeme k stimulke tak nam navrhli pdg.bože už teraz mam z toho des. davala ste niektora robit pdg? držte sa všetky 🙂

ulrika.zuberska
26. mar 2008

ahojte. som tu nova navštevujem Iscar v BA. aj nam robili geneticke testy ale Durechova mi odporučila aj imunologicke vyš. vraj sa to da len v Plzni nevie niekto nahodou či sa to neda niekde bližšie?

saxo
26. mar 2008

ahoj ulrika, to o com pises ja nemam ani ponatia. mne nerobili ani geneticke testy a ani som nepocula o imunolog. vys. je to zaujimave preco mne nerobili aspon tu genetiku a pritom cakam na schvalenie ziadosti.

ulrika.zuberska
26. mar 2008

saxo, ved ani mne to doteraz nerobili mam za sebou 2 neuspešné pokusy a 3 bol o.k.ale v 12tt.som potratila aj napriek tomu že mi robili predimplantačnú genetiku a povedali že mam velé šance, tak som povedala že chcem aby mi všetky vyšetrenia spravili a až potom sa dok. buchla po čele a zistila že jaj ved vam sme to ešte nerobili spýtaj sa aspom na tú genetiku stoji ti to zato ja som bola teraz s manželom ale ja už asi končím v Iscare prejdem do Heliosu do Martina v BA je to už hrozne už im neverím

saxo
26. mar 2008

ulrika, tak ty toho uz mas teda riadne za sebou. len sa netreba vzdavat. mas pravdu, ved preco ked si s niekym nespokojna, nezmenit ho. drzim palce

ulrika.zuberska
26. mar 2008

saxo,dakujem ved prave že už mam posl. pokus tak chcem spravit všetko preto aj ja držím palce

saxo
26. mar 2008

mne sa tak zda, ze som tu citala, ze vela kociek chodi do MT a su spokojne. aj ked si musime priznat, nie vsetko je na doktoroch, urcite zapracuje aj priroda a ten hore nas vyslisi 😀

gabika24
26. mar 2008

ahojte babule.
petka, pointka - dnes na sone bolo vidno dve babuliatka... 😀 😀 😀 😀
10. 4. mam kontrolne sono, uz by mala byt vidiet aj akcia srdiecka...

ulrika.zuberska
26. mar 2008

to mas pravdu, tak držím palce a daj vediet ako sa ti darí

saxo
26. mar 2008

jeeeeeej, dvojcatka? 😵

gabika24
26. mar 2008

vyzera to tak 😀
teraz si idem na chvilu oddychnut- chce sa mi strasne spat 😉 este sem potom kuknem. zatial sa majte 🙂

skybaby
26. mar 2008

gabika to je uzasne gratulujem 🙂

alicag
26. mar 2008

Ahoj ulrika ,čo povieš je to dobre ta predimplantačna genetika?nam sa to zda dost drahe ja idem teraz na 3 pokus ivf ale to až v lete a teraz v maji ideme na geneticke testy do martina.ja som prešla zas z helika do iscaru len neviem čomu mam už verit a či robim dobre ☹
Gabika gratulujem drž sa 🙂 🙂 🙂

selmicka
26. mar 2008

ahojte,
ja som tiez v iscare, ale prave rozmyslam, ze tam uz nechcem chodit..mam za sebou 2 neuspesne IVF, lepsie to bolo pri IUI, ale to skoncio v 8tt..pri tom druhom mi vzali 5 vajok, 4 sa oplodnili ISCI, 2 mi vlozili, ale tie ostatne dve sa nevyvijali, tak ich ani nezamrazili..nikto mi ani nepovedal ze sa prestali vyvijat...az ked som sa isla opytat kedy mozem ist na KET... a teraz nas este poslali na genetiku (spermii), tak cakame na vysledky.. na obycajnej genetike sme boli, ta bola ok.
ja mam PCO a uz to idem riest inak..dam si spravit drilling vajecnikov a pojdem aj k endokrinologicke, nech mi vyrovna hormony a pojdem maximalne na IUI...tu 3. možnosť IVF si necham na neskorsie, lebo to nam nejak nevychazda...a tie peniaze ma tiez uz stvu..akoby chceli vsetci len peniaze..a pritom nemam vsetky vysetrenia porobene
ak by som chcela zmenit centrum, musim to dat v iscare vediet?

alicag
26. mar 2008

Ahoj robili ti aj predimplantačnu genetiku? 😉

selmicka
26. mar 2008

nie, nerobili, ale asi ani nebudem chciet, lebo je to drahe a ja som mala zatial len vzdy 2 vajicka dobre oplodnene, takze ani nemalo ist co na PIGD...prvy krat IVF som mala 8 vajok, ale oplodnili sa len 2 lebo sme mali dobry SPG, ale na druhy krat sme si dali radsej ISCI a zase len 2 boli dobre..takze pockam len na tu genetiku sparnii a asi sa zariadime podla toho...len by som naozaj chcela ist na ten drilling vajecnikov, ale nejak sa toho trochu bojim...

annaanna
26. mar 2008

čaute, chodim do iscare ba a som celkom spokojná, aj ked toho velmi nenahovoria

annaanna
26. mar 2008

nám PiGD robili

selmicka
26. mar 2008

ved aj ja som tam celkom spokojna, len sa mi tam nepaci dlhe cakanie v cakarni a ze mi mohli spravit viac vysetreni....
annaanna - a mala si za sebou viac neuspesnych IVF ze vam navrhli PIGD? asi si mala aj vela vajicok, ze?
moc ti drzim palce

annaanna
26. mar 2008

my sme teraz prvýkrát na IVF, práve čakáme na výsledok. mali sme 6 embryjok vhodných na PiGD a prešli len 2, tak mi ich aj vložili. dúfam, že sa uchytia. PiGD kvôli veku, po 40.tke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre