ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

zuzanita444
18. apr 2016

@inka_f presne to je cela ona 🙂 este ze to napadlo teba. Mna poslala na imuno kvoli zlym vysledkom a mam sa k nej vratit az po liecbe. Tak som sa jej pytala, ze ci mam este stale brat utrogestan, kedze spinim mimo cyklu, no a ona nato, ze ako chcem, mozem, ale nemusim :/ no nemam z nej velmi pocit, ze vie co robi...

inka_f
19. apr 2016

@zuzanita444 no vyborne... sa mozes rovno sama liecit. Vcera mi napisala, ze treba aby som podpisala prehlasenie, ze aj partner. Dnes som tam bola a radsej som sa tety v kancelarii spytala, ci aj manzel musi nieco podpisovat a ze nie, naco, ze ja som ziadatel. Jeho bude treba az pri dohode na IVF. Asi jej dam este sancu a potom uvidim....

zuzanita444
19. apr 2016

@inka_f mne povedala, ze vysledky z imunologie budu o tyzden a sestricka, ze nie ze to trva aj mesiac. Takze uz ju zacinam spochybnovat pri vsetkom a to potom nema zmysel... takze ju menim. Drzim ti prsty pri IVF 🙂

inka_f
19. apr 2016

@zuzanita444 vdaka 🙂 pevne verim, ze sa vsetko podari, teraz uz len cakat na schvalenie z poistovne, asi si to odsledujem v poistovni sama pre istotu... tiez drzim palce a potom daj vediet ako nova doktorka 🙂

melmel78
19. apr 2016

@kaciatko1104 ty si v januari tohto roka mala ivf?? To nejako rychlo ste presli k druhemu 🙂 . Ale asi si nemala ziadne vazne problemi a tak nebol dovod odkladat. U mna je to presne rok od prveho neuspechu ale musim povedat ze som ovela kludnejsia. Zrejme preto ze viem do coho idem. Drzim silno palce a neboj vsetko dobre dopadne 😉 . Uz tolko bruskatych beha od nich aj my budeme 😎

kaciatko1104
20. apr 2016

@melmel78 no u mňa neprišlo K oplodneniu takže sme mohli ísť znovu aj vo februári ale chcela som si dať pauzu chvíľu rok by som asi nevydržala no ja som tiež pokojnejšia vyrovnaná pred tým som bola nervózna a nedockava teraz som kľudná nechávam to čisto na Dr akurát čakám na kontrolu 3. Deň stimulujem som zvedavá hovorila že už dnes by mohla vidieť či rastie viac vajok ako naposledy keď som mala len dve

melmel78
20. apr 2016

@kaciatko1104 presne, stres nam aj tak nepomoze, takze len dufat, ze to vsetko za nieco bude stat. Daj vediet, co ti doktorka povedala, ci rastu foliky. Ja zajtra volam mojej a objednavam sa na uzv, lebo som dnes dostala menzes a od zajtra zacinam okrem injekcii Diphereline pichat + Menopur. Zatial je vsetko ok, iba menzes sa mi zda nejaky silny.

kaciatko1104
20. apr 2016

@melmel78 ja som tiež mala silnú MS a dopadla som tam že som mala veľa folikulov pekne rastú povedala že to vypadá veľmi nadejne aj S mužom sa bavili kým som sa obliekala a keď sme vyšli odtiaľ povedal že Z jej reči sa už cíti tak trochu ako ocko 😊 neviem niekde cítime obaja že je čas aby to prišlo 😊 už sa vôbec nebojím

lily311
21. apr 2016

@kaciatko1104 Ahojky, môžem sa spýtať akú dávku clostilu ti dala a v ktorý deň cyklu si bola prvýkrát na kontrole? Ja som včera od Lenky dostala HAK lebo mám nejakú cystu a ževraj aby si vaječníky oddýchli pred stimulkou, ktorú začínam koncom mája.

kaciatko1104
21. apr 2016

@lily311 ahoj 😊 ja som bola 2 dni pred MS.
Na druhý deň MS som brala 2 tablety clostilu a od 5. dňa beriem Fostimon a dnes som začala orgalutran zajtra kontrola a V pondelok asi odber

lily311
21. apr 2016

Takže kontroly si mala 2 dni pred MS, potom 2DC , potom až 5 DC a zajtra je ktorý DC?, prepáč, že sa pýtam na také podrobnosti, ale stimulovať začínam koncom mája a práve vtedy mám v práci dosť desné termíny...., tak aby som si to nejako vypočítala 🙂

kaciatko1104
21. apr 2016

@lily311 teraz som 7 DC chodím každý druhý deň K nej takže V práci to mám divoké ale tak odbieham odtiaľ na hodinku len keďže to mám blízko kľudne sa pýtaj čo chceš rada odpoviem

lily311
22. apr 2016

@kaciatko1104 OK, takže rekapitulujem od začiatku ms boli kontroly 2DC, 5 DC a dnes 8 DC a 11 DC bude odber, to je každé tri dni, nie? už som z toho mimo 😝 Tak dnes držím palce na kontrole, nech je čo najviac vajok a určite napíš ako si dopadla, držím palce 🙂

kaciatko1104
22. apr 2016

@lily311 12.4. Bola prvá kontrola to bol utorok. Vo štvrtok som dostala MS V pondelok som išla na kontrolu to bolo 18.4. Vtedy som začala pichať injekcie ďalšia kontrola bola 20.4. A dnes je ďalšia. Proste jeden deň kontrola druhý deň doma ďalší deň kontrola na striedačku.

lily311
22. apr 2016

@kaciatko1104 Tak ďakujem za trpezlivosť, už som pochopila, ďakujem 🙂

kaciatko1104
22. apr 2016

@lily311 nemáš za čo 😊 no odber sa posúva vajka ešte nie sú zrelé takže asi V stredu ale je ich veľa tak sa teším

lily311
22. apr 2016

@kaciatko1104 OK, som rada, že ich je veľa, aj vieš koľko, teraz ti sadla asi stimulka, dúfam, že ťa budem nasledovať, si pre mňa teraz vzor..... lebo aj ja mám clostil a k tomu asi menopur, ozaj chcela som sa spýtať, koľko si mala pri prvej stimulke folikulov, viem, že vajká boli 2, lebo ja som mala 5 folikulov a z toho len 2 vajká....

kaciatko1104
22. apr 2016

@lily311 ja som mala dva folikuly a dve vajka V nich a teraz neviem lebo ich je moc tak to nepocitala no hádam sa budeme podporovať O pár týždňov V tehotenstve 😊

lejla32
22. apr 2016

Ahojte.caka ma v iscare hysteroskopia a hysterosono...v narkoze..podstupili ste to niektora? Co mam ocakavat?

stella5723
22. apr 2016

@lejla32 koľko to tam prosím Ťa stojí? Tiež mi to navrhli ale nie v súkromnom centre.

dorotka2013
22. apr 2016

@lejla32 mne to robili v novembri...je to zakrok v narkoze...kontroluje sa sliznica a maternica, ci nemas polyp, myom...odobera sa vzorka na vysetrenie a pripadne niektore veci sa daju hned aj odstranit...cenu si nepamatam...

lejla32
22. apr 2016

@stella5723 hovorili o 150 e..ako doktorka mi to nejak vysvetlila..len dufam ze sa nezobudim s troma dierkami v bruchu ..ako po laparke..lebo o tej rec nebola

lejla32
22. apr 2016

@dorotka2013 nemala si potom ziadne bolesti? Mohla si ist klidne do prace? Nemyslim damozrejme hned..mne to budu robit v piatok tak mam vikend na oklepanie 🙂 nemoze sa stat ze mi hned urobia aj laparku ked zbadaju problem? Mam pco takze viem isto ze tam problem je

kaciatko1104
22. apr 2016

@lejla32 ahoj aj ja mam pco tiež mi to robili je to V pohode a robí sa to cez posvu takže žiadna nová diera nepribudne a nebolí to iba trošku

stella5723
22. apr 2016

@lejla32 Držím palce! Ďakujem pekne za odpoveď. A môžeš si vybrať aj doktora alebo to to robí u nich len jeden?

stella5723
22. apr 2016

@kaciatko1104 prosím Ťa čo je to pco? A ako sa tam chovajú k pacientkam?

kaciatko1104
22. apr 2016

Pco sú polycysticke vaječníky teda mas veľa vajicok a také menej kvalitné a robia sa cysty.. Ku mne sa chovajú dobre personál je milý a Dr takisto pýtaj sa čo chceš vedieť kľudne ja som nemala vôbec info takže to bolo strašidelné pre mňa rada ti pomôžem ak budem vedieť

lejla32
22. apr 2016

@stella5723 mne bola odporucena dr mojim gynekologom..s nou sme mali konzultaciu a bude mi robit aj zakrok.zatial sa mi javi v pohode

lejla32
22. apr 2016

@kaciatko1104 aj ti to nejak pomohlo? Ci to bolo len ako diagnostika? Potom ste ako pokracovali? Iui alebo ivf?

kaciatko1104
22. apr 2016

@lejla32 ivf mne tým zistila nepriechodné vajcovody A zápal takže diagnostika a ivf

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre