ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mib
5. apr 2009

Dakujem za vysvetlenie. Precitala som si znovu a uz mi to cele dava zmysel. 🙂 No vidim, ze nam davaju kazdemu ine lieky a davkovanie. To davkovanie chapem, pretoze to doki menila podla toho, ako vyzerali vajka. Ale preco ma kazdy ine lieky?

Scarlettka, presne tak som to myslela. Hovorila som o tom s doki a najprv sa tvarila, ze to nebude mozne. Potom sme zistili, ze nepochopila ako to myslim a povedala mi, ze samozrejme mi vypise recept na vsetko, co mam schvalene poistovnou. Ked sa da, treba to vziat. Aj tak ma vzdy iba rozculia, ked v telke vsetci rozpravaju o tom, ako chcu zvysovat demograficku krivku, ale aby si pozreli ako praskaju cary vo svikoch a co musime platit za ukony a lieky, to nikoho nenapadne. A pri takom percente uspesnosti aby poistovna preplacala iba tri cykli, nech sa na mna nehnevaju .... 😠 😠 😠

Babulky, ktory ste mali teraz cyklus?

mib
5. apr 2009

Adapa, ty si bezec na dlhe trate. Obdivujem ta, musi to byt velmi narocne na psychiku. Ale ak som spravne citala, tak jeden drobec sa po tej dlhokanskej ceste zadaril. Dufam, ze si na Kramare poslala krasnu fotku dcery aj s pozdravom tomu umelcovi, ktory ti dodal urcite vela sily a pozitivnej energie. 😠 Ku komu chodis do Iscare?

scarlette
5. apr 2009

ahoj Adapa,, si si toho preskakali kym ste mali dcerku, ak mozem odporucat skus v iscare ivf so soft stimulkou, hradis si tosice sama, ale je to lacnejsie ako ked ides na klasicke ivf, nas to cele vyslo okolo 25tis sk, a to som pri softe reagovala na stimulaciu podstatne lepsie a aj sa podarilo 😉

mib hovoris mi z duse

mib
5. apr 2009

A este som zabudla .... do dalsieho IVF idem uz o tyzden. Tesim tesim, hrozne moc. Ved uz na to cakame od januara. 🙂

adapa
5. apr 2009

Chodím Ďurechovej.Som s ňou veľmi spokojná.
Je to všetko veľmi o psychike a výdrži.Ale keď sa na mňa malá pozrie svojimi veľkými šibalskými očami a usmeje sa,tak to stálo za to.

jarka_lv
5. apr 2009

Scarlett dakujem za podporu uvidim rano budem mudrejsia zavolam dokine ze co povie...a ty ako pokracujes s tehulkovanim???sledovala som ta od zaciatku a super ti to vypalilo 🙂 bolo by fajn keby sme ta vsetky nasledovali.

mib
5. apr 2009

adapa, u Durechovej si mala to IVF vysledkom ktoreho je ten 3-rocny sibal? 🙂

adapa
5. apr 2009

Ja už musím ísť na ivf so soft stimulkou ,lebo to bude 4 pokus.Len dúfam,že budem reagovať na merional.

scarlette
5. apr 2009

mib tesim sa ze uz o tyzden, dufam ze vsetkopojde tak ako ma 😉
jarka stale dodrziavam kludovy rezim a cakam na dalsiu poradnu, dufam ze hematom tam uz nebude a ja budem moct fungovat normalne...lezanie ma uz nebavi ale ak tobude potrebne samozrejme vydrzim. 😵 a dufam ze vela z vas sa ku mne coskoro prida 😉

adapa
5. apr 2009

Áno,Ďurechová mi pomohla k všetkým tehotenstvám,aj k malej.

scarlette
5. apr 2009

adapa budem drzat palce aby si reagovala dobre na merional 😉 a daj potom vediet ako si dopadla u lekarky 🙂

jarka_lv
5. apr 2009

adapa a robili ti pri IVF aj PiDG embria????

jaja1118
5. apr 2009

Vitaj Adapa.
drzim palce na zajtra.

mib
5. apr 2009

adapa, ja som mala velmi dobre vysledky s merionalom. mala som 9 vajicok. znamena to, ze si musite hradit vsetko sami? to je asi slusna palka.

scarlette
5. apr 2009

mib soft stoji 15tis sk + lieky, nas to vyslo asi tak ako ked sme doplacali pri cykle cez poistovnu

zuzi1211
5. apr 2009

Ahojte babulky,

ale ste sa krásne rozpísali. Ja som sa k vám dostala od piatku až teraz. Jéééj Jaja aká som rada gratulujem. 🙂 Zajtra budem striehnuť na nete kedy nám to potvrdíš z krvičky.
Flock vidím že máme ďalšiu ospalú tehulku medzi nami. Ja tiež veľa spím a stále som unavená čo som predtým nikdy nebola skôr naopak ja som bola ranostaj.
Včera som vytiahla tehu rifle po ségre z tehu balíka lebo vo všetkých gatiach ma už tlačilo bruško a bolelo 😖 . Teda poviem vám konečne úľava 🙂 . Musím vydržať do stredy idem na ultrazvuk a ak doki potvrdí že je všetko ok poviem to aj v práci. Len veľmi ťažko sa mi darí maskovať to moje zväčšujúce sa bruško.
Adapa obdivujem ťa, my sme mali opačný problém.

adapa
5. apr 2009

Nie,PiDG mi nerobili.Keď som mala stimulku pri 2 IVF,mala som len 2 vajíčka a PiDG sa vtedy nerobilo,ale jedno z nich je naša dcérka.Teraz v novembri som mala len jedno,aj to prasklo pred odberom,tak mi spravili IUI,úspešne,le so zlým koncom ☹ .

zuzi1211
5. apr 2009

Scarlette a aký je rozdiel medzi IVF soft a klasickým??? Dúfam že to nebudem potrebovať len ma to zaujíma.

scarlette
5. apr 2009

zuzi ide o lahsiu stimulaciu, rodi sa tam menej vajicok ale u mna to bol opak, dokonca sme vyuzili aj zvysne lieky z 1.ivf

mib
5. apr 2009

scarlette, a vy ste isli preco ako samoplatca? ved ste mali iba druhe ivf. ci ..? 😨 dost ma ta cena prekvapuje. preco to cez poistovnu vyjde rovnako ako bez poistovne? poistovna hradi iba lieky?

jarka_lv
5. apr 2009

adapa kedy ti zistili ze ti praslo vajicko este pred odberom??v den odberu?? pytam sa preto lebo aj ja idem v utorok na odber ale vcera a dnes mam cudny pocit ako keby som uz mala ovulku

scarlette
5. apr 2009

mib nechcelo sa mi cakat na schvalenie ziadosti a mala som taky pocit ze ten cyklus to vyjde tak sme sli do toho 😉
inak kukni si cennik iscaru a tam je cena klasickeho ivf bez poistovne a aj toho soft cyklu, nas to vychadzalo vazne cca rovnako, rozdiel bol iba 2tisicky...

mib
5. apr 2009

ahoj zuzi, ... a nielen brusko, urcite aj dobra nalada a usmev. 🙂 na mne to bude vidno urcite od prveho dna. 😉

mib
5. apr 2009

A mala si nejake lacnejsie lieky? Lebo viem ze ten merional vychadza ovela drahsie ked nejdes cez poistovnu.

adapa
5. apr 2009

To,že mi prasklo zistili tesne pred odberom,ale ty sa neboj.Ja som mala len jeden folikul a ty ich máš viac.Určite neprasknú včetky naraz.

jaja1118
5. apr 2009

adapa ak by si si mala zhanat lieky-a hradit si ich sama-tak sa mozes na nas spolahnut-sme paradne zasobene-ze mib?-toho merionalu tu je....ja mam aj nejake cetrotide....aj femodem.....

scarlette
5. apr 2009

mib merional som platila v plnej cene, jeden orgalutran som mala z 1ivf a jeden som dokupovala a este my z minuleho pokusu ostal pregnyl

scarlette
5. apr 2009

jezis ze aku hrubku to tam mam, sa ospravedlnujem a hanbim 😅

zuzi1211
5. apr 2009

Ak náhodou bude treba tak aj ja mám ešte merional a cetrotide takže tiež môžem posunúť.
Mib o nálade ani nehovor tá je stále dobrá nech sa deje čokoľvek. A veď po piatich rokoch snažilkovania si ju predsa zaslúžim no nie?? 🙂

jaja1118
5. apr 2009

no hovorim-- lekaren 🙂
by sme zmakli aj viac tych softov-a mozno cele IVF

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre