ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

anielik
17. dec 2008

Sylvi, vysli mi 3 negativne testy a nemala som ziadne tehu priznaky. Pri Matkovi ma velmi boleli prsia, teraz vobec ale vobec nic :(
No a aby to nebolo vsetko, vygruntovala som cely byt vratane okien, kedze som bola na 100% presvedcena ze nic .) Takze moje drobatko si so mnou riadne uzilo 🙂)) Vobec som neoddychovala, vsak pri mojom certikovi sa to ani neda 😉 😉 jedine kedy som spala asi hodinu bolo ked som prisla po zakroku ☹

macous
17. dec 2008

Ahoj holky,
možná si na mě už ani nepamatujete, ale občas sem zajdu, jdu vás pozdravit 🙂
Pointka - tak už máš kritické období za sebou, to je prima 😉
Andýsku - tak copak je s tebou, jakpak se cítíš, už je to lepší? Drž se kočičko 🙂
Zdravím i ostatní, ať se vám všem zadaří, teď tady létají těhubacily 😵
Přeji krásné Vánoce a šťatný Nový rok 😵 těhulkám krásné těhulkování a těm ostatním, aby byly taky brzy těhulky 😉

jajka12
17. dec 2008

anielik, gratulujem 🙂 🙂 🙂 vidím že tým testom pred krvičkou máloktorá z nás odolá...aj ja som písala, že boli negatívne, o to viac ma šokla správa, ktorú si dostala aj Ty 🙂

sylvi, kedy budeš vedieť či tabletky zaberajú??? a budeš sa musieť vrátiť do Prahy, alebo pokračovanie zvládnu i v BA??? Drž sa, teším sa na dobré správy...

pointka, prosím Ťa ako užívaš, resp ak už neužívaš, ako si užívala utroš? ja som dodnes mala 1 tbl ráno a jednu večer spapať a teraz mám začať vkladať dve ráno a dve večer. No najprv mi chcela dokina nakázať aj dve cez obed, no potom že stačí ráno a večer a ak by bolo špinenie tak aj cez obed...

prečo vlastne ten utroš treba užívať??? zabudla som sa na to opýtať dokiny, viete nietorá?
držte sa 😉

lenka.l
17. dec 2008

Ahojte babulky, zatiaľ som tu len krátko, ale pri čítaní vašich príspevkov som si uvedomila, že sa k Vám musím pridať. Na jar som zažila najväčší šok v mojom živote ... keď mi môj lekár povedal, že jediným spôsobom ako mať bábätko je umelé oplodnenie. S tým by som sa zmierila, ale ďalší prišiel, keď mi bolo povedané, že potrebujeme darkyňu vajíčok. Preplakala som po večeroch pekných pár dní, ale potešila ma jedna správa a hlavne nádej, keď mi sestra povedala, že mi pomôže ako sa len bude dať. A tak sa to začalo ... samé testíky, genetika ... potom prišlo leto a s mojim doktorom sme sa dohodli, že to necháme po dovolenkách. Najskôr som to nechcela odkladať, veľmi sme chceli miminko. Takže v septembri sme prvýkrát navštívili iscare a po zosúladení cyklov sme začali. Ja som si vôbec nepripúšťala, že by to nevyšlo, ale niekde v kútiku som možno aj mala strach, ale vôbec som ho nedávala najavo. Hlavne som myslela pozitívne! Aj doma mi hovorili, aby som to nebrala ako hotovú vec, aby som potom nebola až taká sklamaná. Moje slová boli vždy - to musí vyjsť, my to bábätko veľmi chceme.
28.10 sme boli na odber vajíčok a 1.11. sme absolvovali transfer... a potom nasledovalo 14 dní dlhého čakania, ale stále som verila. Testíky mi síce ukazovali len jednu čiaročku, ale ja som stále aj napriek tomu verila, že čakáme bábätko. No a teraz sa už môžem pochváliť, čakáme miminko - koniec 9tt, veľmi sa tešíme a máme to už aj oficiálne, včera som dostala tehotenskú knižku. Ja viem, vždy sa môže niečo stať, ale na to vôbec nemyslím a nepripúšťam si komplikácie. Tešíme sa, síce po tichučky ... vždy po kontrole si povieme, že máme ďalší úspešný krôčik za sebou... dúfame, že to pôjde takto krôčik po krôčiku až do 24.7.2009

Všetkým teda prajem, aby sa to podarilo ako nám a aby ste sa mohli tešiť spolu s nami.

A hlavne myslite pozitívne!

sylvia21
17. dec 2008

anielik - ty si prikladom toho, ze treba cakat az na krvicku aj ked su testy negativne. Mna tiez pri prvom tehotenstve boleli prsia, ale pri druhom nie. Je to urcite individualne aj ked sa jedna o tu istu mamicku. Teraz sme tam aj troska oddychuj 😎 🙂 ked si si uz ista 🙂

jajka - utrogestan pomaha k udrzaniu tehotenstva ak chces presnejsie, mozem Ti to pomoct vyhladat.

lenka - to je ozaj skvele - gratulujeme 😉 tesime sa s tebou

tanyja
17. dec 2008

ahoj sylvi, ty si taká modrokoníkovská dobrá dušička, ešte že ťa máme, som aj ja rada 😉

sylvia21
17. dec 2008

ale tanyja 🙂 taketo lychotky, budem sa cervenat 🙂 Ja som rada, ze ste tu vy - vsetky super kocky s ktorymi sa da skvele pokecat a ktore viete podporit v pravy cas 😉

jajka- na kontrolu do Prahy uz nepojdem. Prednison by mal zabrat, asi s tym maju dost skusenosti, ze to vedia odhadnut. Preto ho musim uzivat 2-3 mesiace kym sa dam na stimulku. Uvidim, co povie doky, ci budem moct zacat uz koncom januara alebo az vo februari, lebo ma caka dlhy protokol. Tak uvidime, co povie Durechova. Len dufam, ze ma dost skusenosti.

tanyja
17. dec 2008

ĎUrechová je fajn, tiež som k nej chodila, len niekedy bola strašne rozlietaná a nevedela kde má skočiť, zavše medzi mojou kontrolou si vybavovala čo na raňajky....... 😉 ináč ok

sylvia21
17. dec 2008

ja mam tiez pocit, ze sa vyzna. MM sa paci, ze je opatrna. No aj tak mam troska pochybnosti. Ale to asi preto, lebo uz mam aj horsie skusenosti s lekarmi o ktorych som si myslela, ze su super.

tanyja
17. dec 2008

hm, aj to sa stáva, to poznám......
sylvi, teba človek aby naháňal po témach, hrozné 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sylvia21
17. dec 2008

😀 😀 😀 😀

cajikova
17. dec 2008

Ahojte, som tu nova. Vidim, ze mate pestre skusenosti. Mam otazocku, ma tu niekto skusenosti so soft IVF?

anielik
17. dec 2008

jajka, dakujem 🙂 🙂 No ja som bola riadne teda soknuta. Ja som si pri prvom raze nerobila test, ale teraz som mala tusaka ze nic tak som sa chcela potvrdit a vysla blbost 😀
utros je na udrzanie baba, ja som ho brala v prvom pripade do 14 tt 3x po 2 tabl. z dola teraz beriem rovnako

sylvi ake oddychovanie, este kolaciky popiect, dokoncit darceky....no este ze uz idu vianoce ☹

misik1
17. dec 2008

ahojte.....
cajikova ja som mala soft....

cajikova
17. dec 2008

Ahoj misik1, dakujem, ze si sa ozvala a co myslis, je to vhodne?

misik1
17. dec 2008

no mne to velmi vyhovovalo.....mensie davky hormonov a teda mensia zataz, menej vajicok ale kvalitnejsich...chystas sa na to?

cajikova
17. dec 2008

Ja mam za sebou 2x ICI, neuspesne ale bolo to pred dvoma rokmi, stratila som potom nervy, chut a partnera. Ale chcem sa pokusit znovu, akurat ze zacat soft IVF.

cajikova
17. dec 2008

Prepac, misik1, ale neviem, mas drobceka? Ano, chystam sa na to v piatok idem na konzultaciu.

misik1
17. dec 2008

ja som bola tiez najprv po 2 iui a potom nasledoval soft, ako som pisala, ja som s touto alternativou bola velmi spokojna....odporuca ti to aj doki? Ku komu chodis?

cajikova
17. dec 2008

Asi by som si mala precitat vsetky prispevky a nie len tak vpadnut do temy, ja viem, ale som vdacna za kazdu odpoved.

cajikova
17. dec 2008

No je to trosku zlozite, chodila som k Dr. Petrovej, ale som prestala, ako som pisala a teraz idem po dlhej dobe opat. Vtedy mi to odporucala.

misik1
17. dec 2008

Aha, ju poznam len z videnia....
nie nemam, nase 1.ivf nebolo uspesne....tak nabuduce...

cajikova
17. dec 2008

Ja viem, kazda si zela, aby to vyslo, aj ja. No teraz tomu uz aj verim, pred tym som nemala vhodneho otecka :(, teraz viem, ze mam, tak mam chut, skusit to naplno.

cajikova
17. dec 2008

To mi je strasne luto a Ty ku komu chodis?

cajikova
17. dec 2008

Ja mam taku informaciu, ze soft sa cele plati, prosim Ta kolko priblizne to vyslo?

misik1
17. dec 2008

Tak to je super, ze si sa zase odhodlala...drzim palce, dobre prekonzultuj a rozhodni sa....pocuvaj svoje telo, ono nam tak vie nasepkavat.... 🙂

misik1
17. dec 2008

No ano, na soft ides ako samoplatca a je to 15 tis.,...vlastne zalezi aj na tom, aka ja pricina, mozno by si mohla ist na normalny ivf cyklus a s nizsimi davkami a platila by to poistovna, ale ako pisem, podla toho aky je dovod neplodnosti.

cajikova
17. dec 2008

🙂 dakujem krasne, za povzbudenie. Vies, ja som uz rozhodnuta, asi 1x v zivote viem, co chcem....moj dovod neplodnosti lekari nezistili...

cajikova
17. dec 2008

Dakujem, ze si mi odpisala, toto forum je fajn, clovek sa moze porozpravat s niekym na rovnakej vlne...Skusim to soft. Bolo by jednoduchsie, ak by to vsetkym zenam vyslo, ked chcu dietatko. Niekedy tak rozmyslam, ci to nie je aspon u mna psychikou. Ze som az prilis chcela babatko.

misik1
17. dec 2008

tak s tym dovodom preco este nie sme maminy sme na tom rovnako, ani nam nic nezistili..........
drzim palce, hura na to!!!!
🙂 🙂 🙂
jaj ale zabudla som pri tej cene, ze samozrejme plus lieky, ale tie som si zhanala kade tade, tak vysli tak do 3tis., inak by to bolo tak 4nasobok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre