ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kitu
28. júl 2010

@sakura pozitívne myslieť , pozitívne myslieť a ešte raz pozitívne myslieť( aj keď je to niekedy ťažké)... bábanko to určite vycíti že bojuješ ako lev a aj ono zabojuje... aby malo takú silnú maminu 😉 držím všetkých 40 prstov...

a čo asi tak Valkyho tak rozčúlilo- hm... on vyzerá taký kluďas keď ho tam tak vidím pobehovať... a najsamlepšie vyzerá ten anesteziológ... ako ten nemá chybu... 😉

sakura
28. júl 2010

@kitu
no snažím sa, snažím sa. Ale včera som bola úplne na dne ☹ Dnes je to už lepšie. Akurát mi jedna holka písala že prečo sa mi stále tvorí ta voda. Tak sa idem snažiť urobiť s ňou krátky proces 😵

No neviem čo zahromžil. Len viem že jedna pani tam stála ale 10 minút a nikto jej tam neotvoril dvere. A on ich pak otvoril a neviem čo videl 😅 😅
No anestezilóg je dobrýýýý 😀 Ale aj ten ich pomocník Miško nemá chybu 😀 . Najskôr som sa hambila jak pes ale šak čo už 😀

zabkalucy
28. júl 2010

@kitu no ved toto mi nejde do hlavy, že zatial nič, možno som len nedočkavá a vyšetria ma až potom,,, len sa bojím, že čo ked nie, že najprv skúsia IVF a až ked to nevyjde až potom budú hladať chybu vo mne , zatial im stačí asi len manželova.. Nechcem premrhať ani jeden pokus. . . No uvidíme... a ešte mi prosím prezradte čo sa bude diať potom ako mi schvália tú žiadosť, aké vyšetrenia nasledujú potom?

kitu
28. júl 2010

@zabkalucy nuž na to sú tu iné babenky, my zatial riešime iui...ale aj tak vždy keď sme tam tak dr. si ma vždy pozrie... nás čaká prvé IUI v auguste ak všetko pojde tak ako má...
teda neviem ako to beží v iscare,ale moj dr mi ešte pred tým ako sme tam šli prvýkrát vravel o všetkých možných postupoch čo by nás mohli eventuálne čakať a pamätám si že hovoril že pred ivf je nutná laparka... ale baby ti tu určite povedia že čo treba a čo nie...

@sakura no mm keď ho videl prvýkrát tak sa ma pýtal že to kto je... normálne bol z neho mimo...tak som mu vysvetlila že kto to je... inak on keď tam so mnou ide tak furt sa ma vypytuje a to je kto a to je kto... hm ja to mám naštudované zo stránky iscare aby som bola v obraze... 😀 ale on to má naháku...jediné čo ho zaujímalo ako vyzerá naša dr... a najlepšie bolo že keď som mu ju ukázala na stránke tak jediný komentár bol- že šak ona tam má toho najmenej napísaného... chlapi ach jo... 😀 😀 😀

sakura
28. júl 2010

@kitu
😀 😀 😀 😀 . Aj ja som ich študovala zo stránky 😀 😀 😀 Ja som s mojou dr velmi spokojná. Je strašne dôsledná. Je síce taká svojská,myslím že ich tam dáva trošku do pozoru. Pár krát som ju už zažila že tak trošku krstila sestričky ale zas mala na to určite dôvod. Som rada že som si vybrala práve ju 🙂

@zabkalucy
no tak ja som mala pred IVF urobený hormonálny profil - to mi bola braná krv tuším 5 alebo 6 krát za mesiac, potom som mala vyšetrenú štítnu žlazu a samozrejme aj laparku. Lenže mne toto všetko robila moja gynda. Ja som už len do Iscare prišla s výsledkami. Ale viem že takéto vyšetrenia robia pred IVF aj v Iscare. Teda asi ako ktorý lekár 😝

jajus18
28. júl 2010

@sakura 🙂 ahojky.tak tusim ti je uz lepsie..alebo sa mi to len zda 😀 este stale si ako bublinka 🙂

sakura
28. júl 2010

@jajus18
no snažím sa pozitívne ladiť a som sa rozhodla že idem v piatok do Iscare bez vody 😀
No bruško už klesá ale myslím že je ešte trošku spuchnuté. A je aj trošku ubolené z toho posledného výcucu 😝

jajus18
28. júl 2010

@sakura tak to je super,ze si tak dobre naladena..aj beres este tie lieky?pijes nejake caje? 😕

kitu
28. júl 2010

@sakura správny prístup- tak sa mi to páči 🙂

sakura
28. júl 2010

@jajus18
jaj veď nič iné mi nezostalo. Som si povedala že sa z toho nezosypem.. Ako má byť tak bude. Ja pre to urobím maximum čo môžem 🙂
Ešte pichám Fraxiparín a beriem antibiotiká. No pijem ťaje - Nestea Vitao a Magnezium a piate cez deviate. Džúsy a tak podobne. No a zvýšila som príjem bielkovín. Lebo som sa dozvedela že:
tá voda sa mi vraj tvorí z toho že mi chýbajú bielkoviny - čo dokázali aj krvné testy a na základe toho sa mi v cievach tvoria trhlinky a vlastne krv obsahuje aj vodu. A tá voda mi ide cez tie trhlinky von a tá hustá krv mi ostáva v cievach - no a na to si zas musím pichať ten Fraxiparín. Lebo mám hustú krv. Takže vlastne logiku mi to dáva. Takže zvýšiť prísun bielkovín, cievy sa zocelia a voda už nebude unikať a basta 😀

@kitu
😀
A už máte dátum IUI?

kitu
28. júl 2010

@sakura no celkom nie ale keď som si to tak sama vypočítala tak mi to vychádza na: kontrola 20. 8. a iui bud 25.8. alebo 27.8. uvidím čo urobí ten pošahaný parlodel( mám z neho totálnu stratu čuchu) - či urýchli rast folíkov... lebo keď som ho nebrala tak som mala po stimulke ovulku tak cca 16 dc... čo by mi teda vyšlo na toho 27. hm ale to všetko závisí od toho ako príde tento cyklus mrcha... a aj to si ju musím trošken posunúť dufíkom lebo potom by to všetko vychádzalo dosť na ho_no...a síce na víkend a to by sa kvôli iui tam asi nikto neunúval a zas by sa to odložilo pre ten istý problém ako minule... tak si to musím posunúť o cca 2 dni skôr aby prišla mrcha... tak asi tak...

bobi3
29. júl 2010

ahojte babulky 🙂

@sakura držkaj sa moj, verím, že sa to už polepší 🙂
@zabkalucy tak ja mám za sebou tiež laparku, hormonálny profil počas celého cyklu, endokrinológiu, momentálne už aj genetiku, ale výsledky ešte nemáme... no vraj je dobré si pred IVF spraviť aj hematológiu... no dôveruj doktorom, možno manželov problém berú ako smerodatný a veria, že ty si v poriadku... to asi až keď vám nevyjde prvé, tak to asi až potom budú skúmať teba, ináč si to vysvetliť neviem 😒

sakura
29. júl 2010

@bobi3
ďakujem 🙂 Akurát som si na nete našla bielkovinovú bombu na zaplátanie tých mojich ciev 😀 Dúfam že pomôže 😵

@kitu
oni tam bývajú aj cez week. Teda aspon o sobote viem. Ja som tam raz v sobotu bola. 🙂

bobi3
29. júl 2010

@sakura bielkovinovú bombu? a to je už zas čo 😨 to ti odporúčali papať? júj, moja, moc moc držím palčeky 🙂

sakura
29. júl 2010

@bobi3
😀 no lebo vodička sa mi tvorí vraj preto lebo mi chýbaju bielkoviny. Hore vyššie som to napísala že čo je vo veciach 😝
Tak som si na nete našla bielkovinovú bombu pre športovcov - snáď zaberie aj mne 😅
Dala som si polovicu tvarohu, celé vajíčko, banán, mlieko a trošku cukru a rozmixovala. A teraz to pijem 😅 A je to také sýte že mi to už ide hore krkom. Akurát sa chystám k zubárovi tak snáď ho tam s tým neokožujem 😀 😀 😀

bobi3
29. júl 2010

@sakura to vážne? no teda, to som nikdy nepočula 😕 tak len pekne papaj, ja verím, že sa to polepší 😉

kitu
29. júl 2010

@sakura noja viem ale to pre ivf skor, iui nie je pre nich tak dôležité a dokynka povedala- že ona nemás tým problém prísť ale všetci tí čo by museli prísť tiež by asi nadávali...

sakura
29. júl 2010

@kitu
no ja odpadnem. Že nie je pre nich tak dôležité 😝 Veď aj tam sú dôležité určité dni a teda dátumy 😕

@bobi3
ja pri mojom tele vyštudujem lekársku fakultu 😅

bobi3
29. júl 2010

@sakura veru, to ja som sa dozvedela vďaka neustálemu snažilkovaniu a neúspechom také veci 😝

kitu
29. júl 2010

@sakura to vieš tam nie je taká brutálna stimulácia ako pri ivf-ku takže asi preto... tak mi to vysvetlila dokynka... že ona nemá absolútne problém dojsť hocikedy ale že ja už neviem koho to spomínala... že tí by ju asi ukrižovali keby povedala že musíte dojsť lebo ja idem robiť insemináciu... tak asi tak... tak nechcem nič riskovať a skúsim si to posunúť o dva dni tým dufíkom- tak že začnem ho dávať teraz nie 16dc ale 15 dc a budem ho dávať 9 namiesto 10 dní... a z toho čo som sa už odsledovala, tak keď ho vysadím tak mrcha dorazí na tretí deň tak by to malo vydať tak ako som písala...

zabkalucy
29. júl 2010

@bobi3 ahoj blahoželám, tak ty už máš vlastne všetko hotové, a idete na to ?! držím päste a na kedy sa chystáte? mne akurát dnes volali, že mám schválenú žiadosť,,, takže sa môžem objednať k dokymu, vraveli, že si môžem vybrať kedy začneme, ale asi čo najskôr, skúsime to hned v auguste, na čo to zbytočne oddalovat. Tá sestrička čo mi telefonovala, mi vravela, že sa mám objednať pred menštruáciou(tá mi vychádza okolo 18 augusta, ale mám ju trochu nepravidelnú), že si ma doktor pozrie a potom cez menštruáciu nasadia injekcie( tých sa mimochodom dosť bojím, neznášam ihly) no a potom dúfam, že sa to podarí...Aj ja si myslím, že mna až tak dopodrobna vyšetrovať nebudú, aj sestrička vravela že len interné vyš. pred zákrokom tak som zvedavá. ale aj tak by som bola rada keby mám istotu, že ja som OK. musím sa porozprávať s dokym....

bobi3
30. júl 2010

@zabkalucy tak to je super, že vám už volali, že máte schválenú žiadosť... a kedy ste ju podávali? ako dlho to trvalo? my sme podávali 14.7. Ja by som tiež najradšej začala hneď, tak dúfam, že to tak aj bude. Rátam prelom augusta - septembra. A povedali ti aký protokol budeš mať? Ja si vraj začnem pichať od 2DC, čo je pravdepodobne ten kratší protokol. Ihiel sa bojím aj ja, hlavne toho, že si ich budem musieť sama pichnúť, ale tak nejako to zvládnem, dúfam 😉 Keby nám vyšlo hneď to prvé, že?... Moc moc ti držím palčeky 😉

@kitu mne raz robili IUI v pondelok ráno, jeden folík už bol prasknutý, ovulka prebehla cez víkend, ale vraj sa to ešte takto dá 😨 no neviem, ja som skôr mala pocit, že cez víkend by to určite malo väčšiu šancu 😒 samozrejme nám to nevyšlo ☹

zabkalucy
30. júl 2010

@bobi3 Neviem to presne, ale zhruba asi nejaké 3 týždne im to trvalo, kým nám to schválili. Neviem aký protokol(to sú asi tie injekcie, že?!) mi nasadia, ale doky vravel, že začneme tým čo dáva všetkým, že ten je štartovací a keby nepomohlo tak predpíšu iný, asi zvýšia dávky...To by bolo úplne úžasné keby nám to vyjde hned na prvýkrát. 😀Prajem to všetkým budúcim maminám ,ale zas som zmierená aj s druhou alternatívou, aby som potom nebola moc sklamaná....(MOOOC si to prajem )

jajus18
31. júl 2010

@sakura ahojky.bola si v piatok na tu konrolu v iscare?ako si dopadla?dufam ze ti znovu netahali vodu.. ☹ držim palce 🙂

sakura
31. júl 2010

@jajus18
ahojky. No bola som. Šla som tam s takou malilinkou dušičkou.... No vodička ešte je ale len málo. Tak mi to nechcela ťahať. Napichali ma infúzkami a zajtra idem zas.....Kúpila som si tehotenský čaj a striedam to s Magneziou.
A vaječníky potvory sú ešte ako loptičky . A videla som na sone aj nejaké foliky že sú tam 😠
No uvidíme čo zajtra 😒 Už som tam ako doma 😒

jajus18
31. júl 2010

@sakura no to je fajn,ze tej vody uz nie je tolko 🙂 a co ten zapal?dobre som pochopila,ze tam ides v nedelu..a to tam aj niekto bude?to mas este asi nasledky stimulky,ze? ☹ a ty vlastne odkial si?tak sa drz zajtra,dufam ze to bude uz len lepsie 🙂 pa

sakura
1. aug 2010

@jajus18
ahojky. No už som domka. Voda sa neťahala aj bielkoviny mám už ok len ešte sú stále rozbombardované vaječníky 😠 To mám z tej stimulky. Dr mi dnes hovorila že chválabohu že mám mrazáčiky. Pri nich už hyperstimulák nebude 😵 Zápal sa sa trošilinku zmiernil. povolená norma je do 5 tych ich jednotiek a ja som mala až 25 😕 . No dnes som mala už 23. Takže pomalinky to klesá 😵
No dnes sme tam boli ale 4 baby - robili im odbery 🙂 Myslím že keď im padá na hocaký deň odber tak musia prísť. Aj keď je to nedela.
Ja som z Trenčianskeho kraja - Partizánske 🙂
A dnes nám už bilo srdiečko a máme 5 mm 😀

jajus18
1. aug 2010

@sakura jeej,tak uz aj srdiecko si pocula?tak to je dobre ze sa ti to uz konecne lepsii 🙂 a nemoze to nejako ohrozit babatko?tak y to mas tiez dobru dialku...asi tak ako ja 😉 teraz este kolko krat tam pojdes?moja prajem ti uz len same dobre spravicky paa

kitu
2. aug 2010

@sakura no super že sa to lepší, teda aj keď pomalinky ale lepší... fu no tiež to máš dobre ďaleko do ba,..

no my sme mali včera generálku ako trafiť do ba na aute a ku podivu sme trafili všade kam sme chceli a hneď na prvýkrát...tak snáď trafíme aj do iscare.... normalne sa teším že nepojdeme busom....

@jajus18 aj ty to máš tak ďaleko?

sakura
2. aug 2010

@jajus18
ahojky. No nepočula ale videla som len nejakú machulku a pýtala som sa dr že kedy bude akcia srdiečka. A ona že: veď už je 🙂 No ale nebolo to počuť. Nemala asi pustený zvuk alebo čo. 😝
No a pýtala som sa dr že či toto všetko čo sme prežili nejako neuškodí bábätku. Aj tie antibiotiká a tá voda.. Ale že nie, aby som sa nebála... No tak jej verím a dúfam že bude všetko v poriadku... No a idem tam ešte v piatok - na krv. Už nedostanem ani infuzku ani nič 🙂

@kitu
aj ja som rada ako blcha že sa to lepší. Drahý sa už smial že som tam ako inventár - že ma tam už aj každý pozná a na chodbe sa ma pýtajú že ako sa dnes cítim 😀 Od anetsteziologa až po upratovačku 😅
Jeeeej super že ste našli odvahu ísť autom 😀 Paráda 🙂 Hneď je to pohodlnejšie, že? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre