ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

fibi21
4. jan 2011

@matahacik chapem ....lebo nam to nespominal teda zatial ...tak som nevedela ci sa mam na to pytat alebo ako ...v pondelok 10. januara idem na tu hysteroskopiu rano na pol osmu ...uz traz stresujem ... 😒

fibi21
4. jan 2011

@deni_h dakujem za info

fibi21
4. jan 2011

@mamartinka dakujeeeeeeem 🙂

mamartinka
5. jan 2011

@fibi21 Ahojki.Ti verim ze stresujes.Ja som tiez nevedela co ma caka.A uz teraz mam tiez hrozu uz sa mi akosi nechce na ten zakrok zasa ist.Ach jo.Inak potom si tam zober nocnu koselu,slapky neake,ponozky.Neviem ci ti uz hovoril co si mas priniest.Teba budu aj uspavat ze?Mne ze to teraz len omrtva akosi 2 krat.Ze ma uspavat nebudu.Uz teraz mam hroznu dilemu.Inak u nas je problem v tom ze mam zatvorenu maternicu.Nieje asi problem v polipe.Dovie co sa s takymto pripadom da robit. 😒

deni_h
5. jan 2011

@kaaaty
my máme zlý SPG, u mňa sa zatiaľ nič zlé nezistilo, ale ešte mám pred sebou hormóny : ) Tak zatiaľ tak. Vo februári (možno jan.) by som mala na ne ísť- tie sa totiž zisťujú z krvi 2-3 deň cyklu. Minulý rok moje telo so mnou vybabralo, pretože tie dni presne vyšli na 24 a 25/12.
Teraz sa manžel napcháva profertilom, aby sme znova mali dobrý profil, a dostatok "látky" na oplodnenie. 😀

jaya47
5. jan 2011

Baby, poraďte mi prosím. Lekár sa nás chystá poslať do CAR kvôli mojej anovulácii a pod., manžel je zdravý.

Pozerala som si cenníky GYNFIVu aj ISCARE, ale trápi ma, koľko reálne budeme potrebovať peniažkov na upravenie cyklu, žiadne IVF a IUI a pod, len vyšetrenia, dopovania hormónmi. Koľko človek platí oproti normálnemu liečeniu typu clostyl+duphaston?
Máme si chystať stovky, tisícky eur? Alebo to nie je také zlé?

holly74
5. jan 2011

@jaya47 Jaya ahoj, za konzultáciu v centre nič nedáš, ale neviem o tom, že by v CAR = centrum asistovanej reprodukcie robili len úpravu cyklu hormónmi a pod., teda liečili neplodnosť inak ako umelým oplodnením. Takže sa priprav na to, že ti IVF alebo IUI navrhnú.

jaya47
5. jan 2011

A čo ak poviem, že IVF ani IUI nechcem? Že si myslím, že sa to podarí iba vhodným ohormónovaním?

tortelinka
5. jan 2011

ja som v podsate preto vzdala CAR, nic ine ako ivf nenavrhli, nie som s tym zatial stotoznena

aduskatt
5. jan 2011

@jaya47 v ISCARE mi prave toto navrhli, ze najskor hormonalne a ked nepomoze, skusime IUI, prp IVF....asi zalezi od konkretneho pripadu

aduskatt
5. jan 2011

@jaya47 ja som zatial dostala hormony na upravu, hormony a injekcie na udrzanie a na prasknutie vajicka, odbery krvi na testy..... a aj so spg nas to cele doteraz vyslo do 20 eur,,

matahacik
6. jan 2011

@fibi21 nebojsa, drzim ti moc päste...vsetko dobre dopadne, ved to len kuknu mini kamerou..laparoskopicky..ze???

jaya47
6. jan 2011

@holly74 @tortelinka @aduskatt
Vďaka za odpovede.
@adyskatt A k akému lekárovi chodíš, nech viem, kto je schopný dať iba tú úpravu?

My asi pôjdeme do CAR Antolská, k MUDr. Ďurechovej, ale ešte nie som pevne rozhodnutá. Tam preto, že sa tam presťahovala tá Ďurechová a druhá vec je, že to máme 5 minút pešo od domu, 3 minúty v zime, keď je rameno zamrznuté 🙂 Len musia spraviť zmluvu s našou poisťovňou, čo bude od 1.2.

fibi21
6. jan 2011

@matahacik no dufam ze to bude ok ...laparoskopiu mi nebudu robit ...iba hysteroskpiu .... teda tak mi bolo povedane

aduskatt
6. jan 2011

@jaya47 ja chodim do ISCARU, doc VAlkymu

kaaaty
6. jan 2011

@jaya47 ahoj no ja som v Iscare novacik boli sme koncom novembra prvy krat, urobili mi vsetky vysetrenia a platili sme iba za spermiogram 9eur, problem je u mna nemam pravidelnu ms mam vela muzskeho hormonu... nepracuju mi vajecniky tak ako by mali...zajtra idem na agolutin a mam zacat brat hak Diane 35.... moc sa mi do toho nechce ale snad mi to upravi hormony... mala som listok od svojej gynekologicky...ale bol tam par ktory nemal a zobrali ich... urcite sa ale treba do tychto centier objednat telefonicky... drzim palce 🙂

jaya47
6. jan 2011

@kaaaty Ahoj, to znie, akoby sme mali podobný problém ;) Manžel spermie ok, ja som mávala nepravidelnú menštruáciu, potom zrazu neprišla, ani ďalší krát, vyvolávačky, teraz duphaston. Lekár 3 cykly robil folikulometriu (vždy len jeden krát) a usúdil, že mám anovulačné cykly a chce ma poslať do CAR. A teda hlavne, tiež mám veľa testosterónu.
Ale teda si dostala HAK? Však sa snažíš, to potom budete mať pauzu?

kaaaty
6. jan 2011

@jaya47 v marci som prestala brat hak regulon do septembra boli mc ok teda tak 35dni, a potom som zacala spinit {mala som nizku sliznicu maternice} dr mi dala agolutin, dalsi cyklus som opat spinila a to ma uz posielala do centra... je do hak s atiandrogenovym ucinkom teda na znizenie muzskeho hormonu, zajtra sa este popytam dr ked sa k nej dostanem idem iba na injekciu som 42dc a ms nikde. Neviem ani ako dlho to budem musiet brat, obavam sa ze budem pri jej uzivani spinit raz som mala Belaru {oni su dost podobne} a pri tej som spinila cely mesiac...

diankas
8. jan 2011

@jaya47 ahoj...ja som novacik v Iscare, za prve vysetrenia som zatial nic neplatila, iba manzel za spermiogram 9,- a teraz za injekcie, ihly a striekacky do 60,- - zalezi od balenia...aj ja sa trochu obavam, co bude po tejto liecbe injekciami...drzim palce vsetkym...

diankas
8. jan 2011

je az neuveritelne, kolko nas je takych, co mame taketo vseliake problemy s pocatim babatka...je mi z toho az do placu...ale dufam, ze sa nam vsetkym podari otehotniet a mat krasne zdrave deti...velmi nam to vsetkym prajem...

mamartinka
9. jan 2011

@fibi21 Tak ako na zajtra?Pripravy su?Este som ti chcela napisat aj.Zober si potom neviem ci ti to doky hovoril.Nocnu Koselu,ponozky,Slapky alebo neake papuce.K tomu este pero a obciansky nakolko ti daju vypisat taky dotaznik nez pojdes na zakrok.Tak drzim palce nech ti vsetulinko dobre dopadne a neboj sa toho zakroku.Bude dobre.Budem mysliet na teba.Potom sa ozvi ako si dopadla a co bude dalej.Pa a drz sa zajtra.

fibi21
9. jan 2011

@mamartinka ahooooj 🙂 si strasne zlata ...dakujem velmi velmi pekne ze na mna myslis ....strasne sa bojim ...ale tak prave som si pisala s kamaratkou co bola u Valkyho na umelom ....tak som sa trosku ukludnila ...ked ja mam najvacsiu paniku z narkozy ....nikdy som nebpola v narkoze ...ale hadam to nejak prezijem ...a nocnu koselu ponozky a papuce mi hovorila sestricka tak to uz mam nachystane ....hadam dnes zaspim lebo fakt stresujem ...zajtra sa urcite ozvem ...dakujem za podporu ... 🙂

fibi21
9. jan 2011

ahojte ...zajtra ma caka hysteroskopia u doc. Valkyho v ISCARE...trosku mam teda aj strach ale hadam to zvladnem ....

mamartinka
9. jan 2011

@fibi21 Neboj nic.Vsetko dobre dopadne.Ja som tiez nikdy nemala narkozu a zvladli sme to vsetky co sme tam boli.Su vzdy na izbe 2.A ani neviem ako som zaspala a uz som sa prebrala az na izbe.Tiez som nevedela a bola v strachu ako to dopadne.A nic s toho 😝 Este ma to caka dovie kolky krat.Ale teraz ze ma len omrtvja.Tak uvidime.Len aby mrska vtedy prisla ako chcem.Lebo budem zas riadne nasrata ak to nevide.Co nam kedy vyslo 😠 Ach jo.Vsetko zvladnes neboj.Som zvedava co bude dalej u vas.Manzel,priatel ide aj na spermio zajtra?Vy ste vlastne priamo z Ba ci odkial?A nezabudni aj ten obciansky a pero. 😉 Drzim palce.

diankas
9. jan 2011

@fibi21 ahoj fib, zajtra tam idem aj ja, ale len na vysetrenie...tak ti drzim palce, budem na teba mysliet....mna to este len caka...a narkozy sa nemusis bat, zaspis ako babo a ked sa zobudis, bude sa ti krasne motat hlava...🙂 teda aspon mne sa to stalo po kazdom...🙂 drz sa...zvladnes to...

bibi24
9. jan 2011

@fibi21 Narkozy sa vobec neboj. Je to uplna pohodicka a strasne prijemne zaspatie 🙂 Ja som sa toho tiez najviac obavala a teraz uz viem, ze nemam vobec coho 😉 Ja som bola tiez u Valkyho na hysteroskopii 😉

@holly74 Ahoj 🙂 Uz sa pripravujes na dalsi KET? 😉

fibi21
9. jan 2011

@mamartinka manzel uz bol na spermmio .....ano my sme priamo z BA...drzim aj tebe palce nech ti ide vsetko ako ma ...dakujem

fibi21
9. jan 2011

@diankas ahoj o ktorej tam zajtra bude ? ja idem na pol osmu a okolo obeda by som mala byt ready ...ak vsetko pojde ako ma .....drzim aj tebe palce

mamartinka
9. jan 2011

@fibi21 Dakujem.Potom sa ozvi ako to dopadlo. 🙂

matahacik
9. jan 2011

@fibi21 myslim na teba, budem tam u genetika rano, tak ta aspon tak na dialku pozdravim🙂))))vsetko bude ok, trochu si pospis, a urcite pak uz pobede pojdes domov...drz sa.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre