ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

misik1
5. okt 2008

caute, macous jasne ze lepsie, kazdym dnom to bude lepsie...musi byt...a tesim sa velmi na zajtrajsi odchod na kratkucky pobyt v hlavnom meste chorvatska....a ty daj isto vediet vysledok....majte sa a teda vinkujte a palenkujte, predchadzajte chripke....
sylvi co planujes s car dalej? ci teraz nic?

karkulka522
5. okt 2008

Ahojte,Sylvi ja by som to hned predala ale svokor si chce od nas kupit 6 litrov, 1,5 litra bereme na vianoce na vychod, 1,5 litra chce zase švagor a 10 litrov by sa malo odlozit a vydrzat aspon 10 rokov,lebo na jar sa tato mirabelka bode vypilovat lebo je uz stara.A tu co sme zasadili tento rok tak ta zarodi az za 8-10 rokov. 🙂 Veru mala som taky plan,ze ked sa uz narobim zbieranim tak nech to ma aj nejaky uzitok 😒 ale chlapi so mnou vypiekli 😀

scarlette
5. okt 2008

karkulka nevypiekli ale vypalili 😀

karkulka522
5. okt 2008

😀 😀 😀 tak to ano 😝 ,ale kedze vraj ma take ucinky nemozme ju predsa predat,musi ostat pre nas aby sme boli zdravi 😀

alicag
5. okt 2008

Ahojte babulky po dlhšej odmlke pišem Tak lekarka mi odporučila na detoxikaciu detox to je tekute ale ja som si kupila v lekarni na detoxikaciu lieky od walmarku detoxinal.skušam abi sa telo zbavilo tych škodlivyn .Inač nič nove .Odreagovavam sa v praci 😀 😀 😀
Držkajte sa všetky zasa nakuknem,čo sa tu deje a diky Silvi za to imello 🙂

slobrdo
6. okt 2008

ahojky kocky som po transfere stvrty den v piatok my robili IVM mala som trojbunkove embrijko ale mam problem.asi po dvoch hodinkach v ten piatok som zacala mat bolesti v podbrusku a hlavne ked zakaslem.boli ma to aj ked sedim da sa to vydrzat nie je to take hrozne ale predca sa radsej spytam.niekedy ma tam aj zastipe.inak je to o.k.necitim ze by som mala v bruchu vodu to ma neboli.neviete mi povedat co to moze byt ci mam ist do BA alebo je to bezne.po 1a2 IVF som take problemi vobec nemala.prosim poradte mi.

holky vsimli ste si ze sa vobec neozvala pointka a dadulik111.pointke sa to nepodarilo a dadulik111 je tehu ale zato mohli ostat s nami v kontakte.no nie.alebo sa mylim.

macous
6. okt 2008

Ahoj holky,
hlásím, že jsem teda tu smůlu neprolomila, protože dnešní test z krve byl negativní na HCG.
Slobrdo, já ti nevím, asi ta bolest byla po tom zákroku... nemám s tím zkušenost 😖

scarlette
6. okt 2008

macous ☹

slobrdo ani ja ti neviem poradit,,, zial tak daleko som sa este nedostala

fannyl
6. okt 2008

Ahojte,neviete mi poradiť,idem na umele oplodnenie,v stredu idem na odber,môj manžel má len zmrazené spermie,chcela by som vedieť aká je uspešnosť pri oplodneni so zmrazenými spermiami,keď máte niekto skusenosť odpíšte mi,ďakujem 🙂

sylvia21
6. okt 2008

Ach Macousku, takze i ty budes musiet s nami bojovat dalej. Tak som dufala, ze ty to zvladnes. Si v poriadku? Zostavas si doma este troska oddychnut, alebo sa ides odreaggovat do prace?

sylvia21
6. okt 2008

slobrdo, hlavne si kontroluj priznaky OHSS, ten sa moze zacat hlasit i v stvrty den po ET. Ja by som na tvojom mieste urcite zavolala dokimu. Ved urcite mas na neho mobil. Mne moja doki povedala, ze budem moct volat kedykolvek, tak radsej volaj a hlavne relaxuj. Daj si maxi kludovy rezim. Preistotu.

sylvia21
6. okt 2008

Ahoj Karklka, mudro robite, to najlepsie treba nechat v rodine 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Misik, planujeme i dalej. Cakaju nas sondy na PiDG, ktore maju tiez svoju expiracnu dobu. Takze hned ako budeme moct podstupime dalsiu stimulku. Vo stvrtok mam stretko s doki, takze som zvedava, na com sa dohodneme, co navrhne....
Kam sa to ty chystas?

slobrdo
6. okt 2008

no relaxovat sa mi neda som v praci ale snazim sa robit v pohode ale v mojej robote sa TO MOC NEDA.moja kolegyna je super dost taha za mna ale vie to pochopit.aspon ze robim kazdy druhy den.

viete mi niektora povedat ked je v bruchu voda je to brucho tvrde alebo mekke.a ake su priznaky OHSS ako to zistim.

fannyl ja som mala zmrazene spermie ale nevyslo to vzdy tam klesa uspesnost ale vies ked pan boh da aj motyka vysteli.kazdy mi zatial doporucil ak sa da tak len cerstve.je to lepsie.zalezi aj aku maju kvalitu.

slobrdo
6. okt 2008

macous je mi to moc luto ze to nevyslo ja idem na krv v piatok 17.10.ale uz mam chut si urobit test hned zajtra
ale asi by mi to bolo prd platne na stvrty den.som strasne nervozna.tieto dva tyzdne po ET su vari najhorsie.na cakanie.

fannyl
6. okt 2008

ďakujem slobrdo za odpoveď 🙂

karkulka522
6. okt 2008

ahojte,tak som vas dosla na chvilu pozret a precitat co nove.Ja uz dnes nevladzem-najprv v praci potom doma robota na zahrade a teraz som dozehlila.Uz mi klipkaju oči 😅 --------------------------Fannyl my sme pri kazdom pokuse (2x IUI a 2x IVF) mali zmrazene spermie,pretoze u nas jedina moznost ako mat babo je s darcovskymi spermiami no zatial sme neboli uspesny 😒 Aj ja si myslim ze čerstve su lepsie aj ked na druhej strane asi ich musia este skontrolovat po odbere-aspon si myslim 😅

macous
6. okt 2008

Sylvinko, já musím do práce, v CARu mi ukončili neschopenku, takže mi ani nic jiného nezbývá, ještě tam jedu ve středu se napevno domluvit co dál.
Slobrdo, takže OHSS - volná tekutina v břiše, břicho je tvdé a veliké, takové akosi nafouklé, při lehnutí na bok mě to bolelo a taky se mi hůže dýchalo. Ale dobrá zpráva pro tebe: pokud se ti tyto příznaky objevili 4 tý den po transferu, znamená to téměř na 90%, že jsi těhulka, protože tvoje tělo nezvládlo další produkci HCG. Musíš hodně pít, 4-5 litrů denně, je to nutnost a vše radši nahlaš doki...držím palečky 😉

sylvia21
7. okt 2008

Slobrdo, toto som Ti stiahla z temy o OHSS

Príznaky OHSS, teda ovariálneho hyperstimulačného syndrómu sú:
zväčšovanie obvodu pása
pocit plnosti brucha
pocit plynatosti brucha, avšak plyny nikde
pocit kolikovej bolesti čriev avšak hnačka nikde
obmedzenie/až úplná strata močenia v priebehu dňa
pocit tlaku od bránice na pľúca
rýchlejšie dýchanie aj keď žena trebárs len hodiny leží pri televízii
problém zohnúť sa v páse
problém chodiť vystretá - žena chodí v predklone
v krvnom obraze zvýšený počet leukocytov
v krvnom obraze znaky vyššej zrážanlivosti krvi.

OHSS sa môže dramaticky zhoršiť v priebehu 24 hodín a môže skončiť trvalým poškodením orgánov alebo smrťou ženy. Ak máte pri stimulácii IVF alebo po OPU tieto príznaky, obráťte sa urýchlene na lekára alebo nemocnicu. OHSS sa utlmuje infúziami HAES, fyziologickým roztokom a injekciami proti zrážanlivosti krvi /Fraxiparín/, ktoré sa pichajú do brucha. OHSS sa vždy stratí, keď žena dostane menštruáciu. OHSS sa zhoršuje, ak žena otehotnie.

sylvia21
7. okt 2008

Ahoj Macousku, tak v stredu dobre vybav. Mna tato konzultacia caka vo stvrtok 😉
AHoj KArkulka, DIorka, Viky, Boncusik, Ann, Dadulik, POintka,Fannyl,.......a vsetky super snazilky a tehulky = krasny tyzden

macous
7. okt 2008

Ahoj Sylvinko, tak ti přeji hezký víkend, jo a do práce jdu ve čtvrtek a stimulovat budu až příští cyklus 🙂

slobrdo
8. okt 2008

ahojte kocky no ja uz som v praci a makam.dakujem macous a silvii za vysvetlenie OHSS ale memam take priznaky tie bolesti v podbrusku uz pomaly prestavaju.vcera som si davala len tak pre zaujimavost testik ale bol
negativny.bolo to len stvrty den po ETku ale uz som nevydrzala.takze je to zasa v haji.ale baby moze sa to este otocit o 100stupnou?kdesi som citala ze zahniezdenie trva od 5 do 10 dni od ET.je to pravda?moze sa mi to zmenit?ten OHSS sa kedy najneskor prejavuje,do kolkich dni od ET?kocky prosim poradtemi.som uz dost na dne.dakujem

mirka.m
8. okt 2008

ahoj slobrdo ten testik bol este skoro, mali by sa zahniezdovat tak 6-7 po ET. mne sa priznaky OHSS zacali okolo 7 dna po transfere. ale pre istotu by si mala pila dost tekutin. drzim ti palce.

pointka
8. okt 2008

Ahojte,
zdravim vas vsetky po dovolenke.
Co nove? Nejake nove tehulky pribudli? Kto stimuluje na IVF alebo caka na test?

slobrdo
8. okt 2008

mirka.m dakuuuuuuuujem ani nevies ako si ma upokojila.ty kokso takze mne by to teoreticky mohlo este vyst?
normalne sa mi zacali triast ruky ked som si to precitala,lebo som uz nedufala.s tymi tekutinami to neni take lahke ja normalne vypijem asi 0,50 litra za den proste to do mna nejde.teraz sa snazim viac ele nieje to ziadna slava.kocky potvrte mi to s tym testom je to naozaj tak,ze to moze byt este inak??????????????????????????

pointka ahojky ako bolo na dovolenke? tehulky nebribudli nakoniec to bola dadulik111 stimulky su myslim ze tiez neni,ja cakam na test.u teba je vsetko o.k.?

takitak
8. okt 2008

určite ... 4. deň ešte je moc skoro

julietka
8. okt 2008

slobrdo, ja sice nemam co hovorit s tym stresovanim, ale nemusis stresovat 😉
niektorym zenam ukaze test // az ked im meska MS dva tyzdne 😵

takitak
8. okt 2008

ináč baby ja idem zajtra na odber, som úplne na nervy ... a stále mám pocit že to zase nevyjde ... takže sa pripájam k stresmanom ... nikdy by som to o sebe nepovedala ale velice chápem robenie testu v 4. deň po ET !!! 😀

scarlette
8. okt 2008

ahojte babule,
slobrdo 4.den po ET bolo asi ozaj skoro, ako pisu baby tak zahniezdovanie je tak 6-8dni po ET, takze este mas dost casu na testovanie aj ked ta chapem 😉 dryim palc

takitak hlavne sa trosku ukludni nebude ti vobec prospievat k celemu odberu stres a panika, uvidis dobre to dopadne a vajok bude dost 😉

pointka ahoooj, aka bola dovca?

slobrdo
8. okt 2008

kocky moje zlate ani neviete ako ste ma potesili takze mam este sancu?

julietka drzim palecky v piatok na teste.

takitak aj tebe drzim vsetkych dvadsat

dakujem vsetkym

sylvia21
8. okt 2008

ahoj scarlettka , ako sa dari?
SLobrdo - drzim palecky, nech to vyjde 🙂
Pointka, aka bola dovolenka? Mali ste skvele pocasie?
Takitak, kolko mas podla poslednej kontroli folikov? Inak ako sa citis, bude oHSS, alebo sa to zvladne bez neho?
Zajtra to zvladnes bez problemov, narocnejsie je to obdobie, kt. pride po odbere. Budeme na teba velmi mysliet.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre