ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nikusa2
27. apr 2016

Dievčatá.. Iscare .. Doc.Valky .. hovorí že zúžený a tvrdý krčok maternice asi preto sa nedarí otehotnieť.. kto má s týmto skúsenosti + kto absolvoval zákrok rozširenie/roztiahnutie krčku??? mna to má čakať a chcem vediet kto to má za sebou a ci ste ostali tehotne... díííík

melmel78
27. apr 2016

@kaciatko1104 gratulujeem. Tak uz len drzat palce pre uspesny vklad. Date aj zmrazit? 🙂

kaciatko1104
28. apr 2016

@melmel78 no ešte musia byť najprv embrya a keďže minule som mala dve vajka a boli úplne nekvalitné tak mám trochu obavy ale uvidím budú volať dnes a mrazit? Nie dala by som ale už nemám peniaze museli sme ich dať všetky oplodniť cez icsi to nás vyšlo na 400 eur a PK 180 eur nezostalo mi ani na rožky 😔

fatma1
28. apr 2016

@kaciatko1104 Ahojky..mozem sa ta opytat, ako vies, resp. na zaklade coho ti povedali, ze vajka si mala uplne nekvalitne? dakujem za odpoved

kaciatko1104
28. apr 2016

@fatma1 ahoj oni ich ocistili a vajko má vypadat tak že gulicka a na nej ešte taká maličká hlavička akoby. No A moje vypadali úplne zle neboli ani guľaté a ani hlavička na nich nebola ale to ti všetko ukážu na obrázku na klinike

kaciatko1104
28. apr 2016

@melmel78 ahoj máme 8 embryi ja odpadnem od šťastia

kaciatko1104
28. apr 2016

@stella5723
@lejla32 máme 8 embryi 😊 neviem to rozdychat 😊 neverila som že to vyjde prvé dva úspechy za sebou

fatma1
28. apr 2016

@kaciatko1104 Gratulujem ;)
A mozem sa este opytat, to znamena, ze ani sa to ani neoplodnilo so spermiou? urobili isci (pichli tam tu spermiu) a neoplodnilo sa vajko so spermiou(t.j. geneticka informacia spermie sa nespojila s gent. inf. vajicka)? alebo to vobec neoplodnovali?

stella5723
28. apr 2016

@kaciatko1104 Super, super !!! 🙂 🙂 🙂

fatma1
28. apr 2016

@kaciatko1104 A este sa chcem spytat, ze cim si stimulovala, prosim? Dakujem ;)

kaciatko1104
28. apr 2016

@fatma1 prvý raz gonal 100 jednotiek po 5. Dňoch 125 jednotiek a orgalutran asi na 7. Deň. Vôbec ich neoplodnovali ani neskúšali boli fakt zle. Teraz som mala Fostimon 150 jednotiek a orgalutran a teraz beriem utrogestan a estrimax to sú tabletky kľudne sa pýtaj ďalej a ako si ty na tom?

kaciatko1104
28. apr 2016

@stella5723 ty si ako na tom? Dúfam len že som dodala aj ja trošku nádeje lebo so mnou to vypadalo zle a predsa no ešte nemám vyhraté

fatma1
28. apr 2016

@kaciatko1104 Ja som bola v Brne na soft stimulacii, 2 vajicka, stale sa kultivuju, od pondelka, uvidime ako dopadnu, ale nemam dobry pocit, asi prestanu ;(((( aj my to povedali oni, ze uvidime do zajtra, ale ja uz tomu neverim..a rozmyslam ist pozriet aj do Iscare...mam 2 pokusy este na poistovnu... Len niekto hovori dobre na Iscare, niekto velmi zle..clovek sa v tom nevyzna ;(( ty si tam u koho?

fatma1
28. apr 2016

*mi to povedali ...;) nie my ;)) ha ha

kaciatko1104
28. apr 2016

@fatma1 rozumiem ti presne ako sa cítiš chodím K Dr reismullerovej a musíš veriť neprestávaj prosím zober si mňa mne povedali že mi nedávajú moc šance kvôli mojim vaječníkom a vajickam a vidíš skúšala hormóny rôzne kombinácie a zabrali ja by som nemenila Dr už len preto že ma pozná pozná môj zdravotný stav ja by som nemenila a Brno určite nie veľa ľudí tam odchádza a majú výborné výsledky nám keby to teraz nevyslo tiež sme špekulovali nad Brnom

stella5723
28. apr 2016

No ja som mala pred rokom a pol 2 potraty, mám rôzne vyšetrenia a doteraz mi nezistili prečo. Rok sme si dali pauzu po tých potratoch, dala som si bezlepkovú diétu, brala som veľa prírodných prípravkov na imunitu a po roku keď sme začali skúšať opäť tak mám zápaly pošvy. 3 antibiotiká a stále mi to neprešlo a medzitým sme pol roka skúšali ale nepodarilo sa otehotnieť. Mám 36 rokov a môj doktor mi odporúča už navštíviť Iscare kvôli umelému oplodneniu. Takže ja som tam ešte nebola, chcem ešte skúšať prirodzene keďže som už 2x otehotnela..no ale myslím že by mi tam robili hysteroskopiu a laparoskopiu, veľmi sa toho bojím. Nie som zástanca umelého oplodnenia ale toto by som mala už ako poslednú možnosť..
Stále mám bolesti v podbrušku, nevedia mi zistiť čo mi je a zápal pošvy ktorý ani po 3 antibiotikách nezmizol... Môj doktor mi berie stále stery a robí čo môže aby som sa toho už zbavila a mohli sa snažiť o bábo. Aj by som tam chcela ísť na prehliadku ale spravia mi to isté a bude to veľmi veľa stáť.
Majú aj psychologičku čo by mi asi aj pomohlo ale 1 hodina 50€ fúúú...
Vzhľadom k tomu že mama mala rakovinu prsníka a zomrela tak ja nemôžem ani umelé hormóny ktoré by mohli podporiť možno rakovinu u mňa takže už neviem čo robiť ďalej...

kaciatko1104
28. apr 2016

@stella5723 no ja by som nečakala každým rokom sa šance znižujú mne Dr hovorila že ona chápe tie ženy ale často idú hlavou proti múru lebo čakajú čakajú obal vajíčka hrubne a šance sa znižujú a potom keď majú posledný rok aby im poisťovňa preplatila začnú panikarit. Nechcem ťa strašiť práve naopak chcem ťa podporiť. Vieš oni ti urobia hysteroskopiu aj mne ju robili je to malina absolútne sa nemás coho báť a keď niečo zistia začnú to konečne účelovo liečiť oni tam od toho sú. Budeš čakať O rok sa rozhodnes že ideš prvé možno nevyjde nasadia ti lieky možno na rok potom skúsiš znovu zasa nič a nakoniec zistíš že si to môžeš celé platiť sama a nie sú to malé korunky. Inak ak si už bola tehu tak možno fakt je tam nejaká blbosť ktorú preliecia a otehotnieš normalne oni ivf dávajú ako poslednú možnosť tak sa neboj a chod tam

stella5723
28. apr 2016

@kaciatko1104 Ďakujem Ti pekne za radu, ja som myslela že ivf je u nich na prvom mieste. A môžeš mi povedať niečo viac o hysteroskopii? Bolelo to moc keď si sa prebrala? Koľko to stojí? Ktorý doktor Ti to robil? Ako dlho to trvalo a koľko dní/hodín si tam ležala? Je to celková anestéza že?
Koľko máš prosím ťa Ty rokov? Poisťovňa prepláca do 39 rokov, že?

kaciatko1104
28. apr 2016

@stella5723 ja mam 23 a neľutujem že som nečakala a to som teda mohla mám ešte veeeela času ale na čo? Nebudem bojovať proti tomu. No robí sa to V narkoze nebolelo to skoro vôbec trošičku som cítila tlak ale nie bolesť. Robili mi to asi 15 minút a po dvoch hodinách som išla domov na druhý deň do roboty.

kaciatko1104
28. apr 2016

@stella5723 mne Dr na prvej konzultácii povedala že ak bude všetko OK dá mi lieky a budeme aspoň pol roka skúšať pri pravidelných kontrolách. Nuž diagnostikovali mi nepriechodné vajcovody (čo u teba zrejme nehrozí) tak povedala že bohužiaľ nemáme na výber. Ale určite to berú ako poslednú možnosť. Neboj hádam ti dajú len lieky to je celé. Lebo tebe sa to uz podarilo

stella5723
28. apr 2016

Jééj tak Ty si ešte mladučká 🙂
Ja zasa nechcem bojovať proti prírode, príde mi to veľmi neprirodzené a hlavne tie umelé hormony, to že to robia v skúmavkách a to že oni rozhodnú o pohlaví dieťaťa, neviem...stále mám proti ivf blok ale ako hovorím ako v krajnom prípade mi nič asi iné nebude ostávať keď chcem dieťa...
Takže len 15minút to je krátko ja som myslela že dlhšie...a robili Ti aj laparoskopiu, pozerali ti aj vajíčkovody či nemám zlepené?
Koľko to prosím Ťa stálo?
Môžeš si vybrať doktora? Či to robí ten čo Ťa aj vyšetruje?
Aj Ti niečo zistili?

stella5723
28. apr 2016

@kaciatko1104 Tak v to dúfam že sa hádam za rok a pol nezlepili...a neskúšali Ti ich prefúknuť? To sa robí, dokonca som pučula o jednom prípade ža aj 10krát to skúšali..

kaciatko1104
28. apr 2016

@stella5723 robí mi všetko moja Dr ja zasa vôbec neriešim tieto veci okolo ivf vôbec mi to nevadí nad ničím nerozmýšľam všetko nechávam na nich a Z minimálnej šance otehotniet mám dnes 8 embryi myslím že to hovorí za všetko a V pondelok keď mi vložia zrejme mi bude ešte viac jedno ako sa im tento zázrak podaril

kaciatko1104
28. apr 2016

@stella5723 no pri hysteroskopii robila to že mi pod ultrazvukom tlačila kontrastnú látku ktorá vôbec neprešla ani pod veľkým tlakom takže vzduchom by to určite nenapravila.

kaciatko1104
28. apr 2016

@stella5723 stalo to tuším 150 eur

stella5723
28. apr 2016

Ja sa teším s tebou a verím že sa Ti to podarí!!!
Možno to bude znieť divne ale ja verím v karmu. Čo si zaseješ to zožneš..takže z môjho duchovného presvedčenia všetko sa deje ako má a v knižke Proč k nám miminko nechce som našla veľa odpovedí...
Ale to je moje presvedčenie a cítenie...každý nech robí podľa seba on vie čo je pre ňho najlepšie.
Veľmi Ti budem držať palce aby sa embryo ujalo, kedy ideš na vklad? A dajú Ti dve či jedno?

stella5723
28. apr 2016

@kaciatko1104 Ďakujem Ti veľmi pekne za odpovede, je to lepšie keď to viem od ženy ktorá si tým prešla lebo ináč by som mala väčščí strach.

lejla32
28. apr 2016

@stella5723 ahoj mna caka v iscare 13.5 hysteroskopia a hysterosono...cize dve veci a budem doplacat ako pisala kaciatko 150e a bude mi to robit moja dr

stella5723
28. apr 2016

@lejla32 Ahoj, držím palce!!! Daj mi potom prosím vedieť aké si mala dojmy a či sa podarilo niečo zistiť.
A čo je to hysterosono? O tom som nepočula..

kaciatko1104
28. apr 2016

@stella5723 neboj sa nie je coho hlavne si musíš ty sama upratať hlavu a určiť priority keď naozaj chceš bábätko ver mi bude ti jedno ako K tomu prídeš keď ti povedia že si tehu tak zabudneš na všetko budem ti silno drzat palec a daj vedieť ako si na tom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre