ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
4. mar 2010

baby ja tam idem zajtra tak som zvedava co ma caka, som po neuspesnom IVF vo Ferticente

marrad
4. mar 2010

nemko drzim palce
ja som tam uz bola po neuspesnom........vo F..

nemko
4. mar 2010

kocky aj vas vysetrovali ked ste prisli do centra na prvu konzultaciu?

jaja1118
4. mar 2010

ano nemko-vysetrenie+sprmiogram

mib
5. mar 2010

ahojte kocky,

verim, ze budete mat v Iscare viac stastia a lepsi pocit zo starostlivosti lekarov, ako v predchadzajucich centrach. lekari su vyborni, ostatni personal velmi ustretovi ... ostatne je uz len na vasom odhodlani stat sa dobrou maminou. drzim vam vsetkym palceky. 🙂

jaja, flock, skoro mi dnes zabehlo, ked som videla ako vonku krasne svieti slniecko. dufam, ze u vas je vsetko v poriadku a poobede vyrazame na turu. 😉 cakame vas aj chlpacom a brusiskom. 😀

ozaj, vcera sme boli u Marsika na kontrole po amniocenteze. vsetko je v poriadku, drobcek sa ma velmi dobre. pocas ultrazvuku nam zosilnel hlasitost a poculi sme bit srdiecko. v utorok ho dokonca pocitil kopkat aj ocinko. bol to zatial najkrajsi okamih. slzicky sa mu zaleskli a nevedel sa ubranit dojatiu. 🙂

insolka
5. mar 2010

júúúúúj mib normalne sa aj mne tisli slzi do očí od dojatia a to som ešte ten okamih neprežila stačilo aby som si to prečítala 😀

nemko
5. mar 2010

tak kocky, ja som dnes straaaaaaaasne olutovala, ze som do Iscare nesla uz na prve IVF...to je centrum kde ma clovek fakt pocit, ze nie je ako na pase ...ja som bola dojata - pristup 1+, komunikacia 1++...sestricky v pohode aj ked nie vsetky uplne sympaticke, ale co sa tyka Dr.Durechovej tak ja som uz dnes presvedcena, ze ta zena naozaj vie o com to cele je a konecne aspon viem, ze mam PCO a ovulujem...dohodli sme sa, ze pridem o dva tyzdne na horm.profil, priatel na spermiogram a pojdeme najskor na IUI len musime pockat az bude ovulovat pravy vajecnik lebo lavy vajcovod mam nepriechodny a ked nevyjde IUI ideme na IVF a budem stimulovat Gonalom aby sme sa vyhli OHSS.
takze som absolutne spokojna, stastna a idem do celeho boja s uzasnym pocitom a verim, ze to vyjde....

insolka
5. mar 2010

nemko velmi dobry prístup držím ti palce a verím že ochvilu sa pridas k tehulkám 😉 😉

mirinda10
5. mar 2010

nemko, no ja som mala stale pocit, ze v Iscare je to ako na pase a to som tam mala 2 IVFKa + 3 Ket ale tam sa to nepodarilo az v Brne a to je naozaj nieco co som nezazila
muzik je pri tebe ked prides z OPU, daju ti caj a napolitanku, stale tam pri tebe sedi pri ET je s tebou sedi vedla teba a drzi ta za ruku, na obrazovke pred sebou vidis vajka co ti vkladaju po trasnfere ostanes sama s muzikom a hra ti super hudba
Iscare neviem ci teraz maju menej pacientiek ale videla som, ze znizili konecne ceny aspon tu blbost platenie za vypisanie stimulacneho protokolu
najviac sa mi nepacilo, ze som musela platit vopred za nieco co som nikdy nemala a potom do mesiaca mi posielali peniaze spat za ICSI aj ked stale sme mali spermiogram v poriadku
inak ja som ako samoplatca v Brne platila menej ako cez poistovnu v Iscare, to je co

ale ako vas tu citam, asi sa tam nieco zmenilo, nakolko ja ked som tam chodila, tak som si skoro stale nemala ani kde sadnut co bola cakaren stale plna

ja som stale stimulovala Gonalom a mala som OHSS, je to o tom aku davku ti daju v Brne som tento problem nemala tam so na ten isty pocet vajok mala o 1/3 mensie davky ale treba pit vela, vela vody uz pocas stimulky pomaha ta mam to odskusane aspon mala rada

ale nedaj sa odradit, urcite sa to podari a som rada, ze si spokojna

nemko
5. mar 2010

kocky dakujem, musim to dobojovat do vitazneho konca s poz tehu testom 😉 a verim, ze v Iscare mi pomozu 😉

bahia
5. mar 2010

Ahojte.Po neúspešnom IVF mi zostali lieky:Dipherelin,Puregon,Decapeptyl,Pregnyl.Má niekto záujem?

guginenka
6. mar 2010

mirinda - prosim, kolko ta cele IVF satalo v Brne?
dakujem

mirinda10
6. mar 2010

no soft IVF stoji 10,000 CZK ak mas ICSI tak platis za vajko 1,000 max 8,000 ak mas viac ako 8 vajok a potom ci budes mat PK alebo nie, takze si to musis potom napocitat a pravdaze injekcie ale tie som si kupovala tu na koniku
vidis bahia tiez predava lieky inak bahia uz nehces ist do dalsieho kola ked sa ich zbavujes, ja by som si ich este nechala a skusala dalej, raz sa to urcite podari ver mi, ja som toho prikladom na 7mi transfer cakam dievcatko a uz v pondelok idem do nemocky si po nu 😵

mib
6. mar 2010

insolka, uz sa ti to cakanie krati. v pondelok ti budem moc drzat palce. ... aj ked vysledky budu asi az v utorok, ale hlavne aby boli pozitivne. moc na teba myslim a posielam tehu virusiky, aby to vyslo tak ako ma. 😉 😉 😉

nemko, supeeer. doverovat svojmu lekarovi a tomu, ze ides spravnou cestou je asi to najdolezitejsie. durechova je u mna vyborna doktorka. snad vam vyjde iui a nebudete musiet ist do ivf. predsa len su to hormony a telo kazdej zeny na ne inak reaguje.

mirinda, neviem kedy si chodila do iscare, ale ja tam chodim cca tri roky. je pravda, ze zo zaciatku som zvykla cakat dlhsie, ale to je skor o tom, ze ked robia zakroky, su doktori aj na sale. ty sa totiz objednavas niekolko dni - tyzdnov dopredu a vtedy doktori nevedia, kolko kociek bude mat v ten den OPU alebo transfer. a co sa tyka platenia, tak za icsi, mrazenie a pod. som nikdy neplatila dopredu. za posledne icsi som platila dokonca az po pol roku. ale nakoniec nie je podstatne kde ale ze sa vam konecne podarilo otehotniet. niekedy zmena lekara alebo prostredia zohra velku rolu. na brno som pocula chvaly, takze verim, ze je to tam fajn. ale iscare mam po ruke a to mi nic nevynahradi. tak nech je vsetko v poriadku a coskoro si priveziete domov krasnu princeznu. 😵

insolka
6. mar 2010

mib tak som pochytala čo som mohla a zoveriem si ich aj na Svoradovu 😀 😀 😀 trošku šupnem do krvičky nech sa podary 😅 😅 😅

jaja1118
7. mar 2010

insolka-dufam,ze ti zajtra zoberu krvicku plnu HCG 🙂 -moc ti drzim palce..........-aj radkine 😉

kaciatko81
8. mar 2010

insolka, drzim palce!

insolka
8. mar 2010

kočky dakujem dnes bola krvička zajtra je vysledok....... 🙂

kaciatko81
8. mar 2010

velmi, velmi drzim palce, aby ti zavolali tu najkrajsiu spravicku 😵 😵 😵
btw. preco cakame na vysledky do dalsieho dna? ja idem na krv v piatok, vysledok bude v pondelok? 😅

flock
8. mar 2010

insolka a kaciatko - drzime s alexkom palceky 🙂 🙂 🙂

jaja, mib - tak v piatok sme tu vychadzku stihli opat akurat, ked som prisla domov, tak sa zatiahli skarede mraky a zacalo snezit..maly celu cestu plakal v aute, ale aj tak to bolo super.

v sobotu mal 3 mesiace a uz pekne vecer spinka 2x po 3-4 hodiny, akurat vcera bol trosku umrncany a vobec nespal od 11-20, ale beriem to tak, ze si robi svoj novy rezim a ja sa musim prisposobit 😀 😀

nemko
8. mar 2010

kocky teraz som sa vratila od svojho gynekologa a povedala som mu, ze v piatok mi v Iscare povedali, ze mam PCO a ten na mna vyvalil oci, ze kde to zobrali...chodim kazdy mesiac na ultrazvuk ku svojmu gyn a ten je na milion percent isty, ze PCO nemam, absolutne nemam ziaden priznak, ovu mam ako hodinky, menzes tiez tak teraz eviem komu mam verit.ja uz som na nervy, co doktor to ina diagnoza, mam take nervy, ze asi sa na vsetko vykaslem a hotovo.

insolka
8. mar 2010

Nemko hlavu hore aspon vidis že trteba si ovrit teoriu jedneho dr. Nezahadzuj to za hlavu a bojuj každa z nas musela alebo musi bojovat aby prisla k víťazstvu 😉

majka212
8. mar 2010

insolka aj ja sa pridavam a drzim ti siiilno palce, nech je krvicka pozitivna!!!!

flock uz 3 mesiace? ale ten cas uteka... my uz mame 3 tyz. 😉

mirm
8. mar 2010

ahojte
nemko ani mne nezistila moja gynda, ze mam PCO az ina Dr. A to zase ja som mala priznaky PCO a ona tiez kukala ako puk ked som k nej dosla a povedala som jej to. nechodime k rovnakemu? 🙂

insolka ty si dnes bola na krvicke nie?

insolka
8. mar 2010

Kočky dakujem velmi pekne zajtra buem vediet vysledok tak vam dam hned vediet 😉 😉

nemko
8. mar 2010

mirm lenze ja nemam priznaky, vajecniky mam normalnej velkosti, menzes pravidelne, ovu tiez, vahu normalnu takze netusim teraz kto ma pravdu ☹ ☹ ☹ a ani neviem co dalej, ci mam ist na IUI alebo mam ist na drilling vajecnikov a skusit prirodzene...fakt netusim, normalne mam chut ist k dalsiemu gynekologovi alebo skusit konzultaciu v nejakom dalsom centre a potom spravit radikalny krok - bud zmenim gynekologa alebo podstupim vsetko co mi nakazu v Iscare lebo inde by som na IUI alebo IVF nesla, Iscare sa mi zda najserioznejsie CAR.

insolka
8. mar 2010

nemko skus ist k inemu dr skus sa popytat či niekto nema niekoho znameho 😉

nemko
8. mar 2010

kocky prosim vas kolko stoji IUI, lebo Dr.mi povedala, ze 50 Eur a v cenniku maju 75 Eur.

barchee
8. mar 2010

ahoj babule 😉 dnes som bola u Válkyho a vyzerá to tak, že koncom marca idem do stimulky 😀 nemko a laparku ti nechcú spraviť? jedine tak by ti to vedeli na 100% povedať 😒

nemko
8. mar 2010

minuly rok v januari mi ju robili a okrem nepriechodneho laveho vajcovodu som mala vsetko o.k

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre