ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

barchee
12. mar 2010

ahoj baby, viete prosím ako je to ak mi akurát vychádzajú počas stimulky sviatky velkonočné???...neviete ako to funguje počas sviatkov? aj vtedy v iscare robia? čo ak budem mať ísť na utz akurát na velkonočný piatok? alebo OPU alebo ET výjde napríklad na velkonočný pondelok? na konzultáciu idem až 22.3. ... teraz ako pozerám do kalendára, musím nad tým stále rozmýšľať... 😕

mib
12. mar 2010

kaciatko, tak si nakoniec mala vysledky uz dnes ... ale ako vidim, nepotesili. ☹ ☹ 😢 pojdes na dalsi vklad buduci cyklus alebo treba cakat?

insolka, ano je to tak. ide o zakladne vysetrenie. priprav si prehlad vasej rodiny a rodiny manzela pocnuc starymi rodicmi - bude ho zaujimat pocet surodencov, pocet deti, vrodene choroby, problemy atd. po pohovore nam este zobrali krv a urbili nejake vysetrenia. existuju este dalsie geneticke vysetrenia - spermii (tie sa uz po vysetreni pouzit nedaju) a embrijka (PiDG - to sa po vysetreni vklada). ale za tieto sa uz plati ... to su tie v cenniku.

barchee, netusim ako je to s velkonocnymi sviatkami. cez vikend tam vzdy niekto je, ale sviatky su nieco ine. ani cez vianocne tam nikto nebol. ale ak by bola tato hrozba, stimulku ani nerozbehnu.

kaciatko81
13. mar 2010

mib, my sme zatial len vo faze iui. nemam clostil, pichala som si merional a dr povedal, ze mozem hned ist do dalsieho cyklu, tak to este chcem skusit.

jaja1118
13. mar 2010

ahojte kocky...

kaciatko -vela stastia do dalsieho IUI.

ja sa Vam musim pochvalit-dnes nasa Radka kaka aj cika do nocnika 😀 -uz davno som chcela zacat z bezplienkovou metodou....
no a dnes sme zacali a do teraz 2x cikanie a 2x kakanie do nocnika 🙂 -sa vytesujem.....

pekny den

mib
13. mar 2010

jaja, si z nas robis srandu? mate zazracne dieta. aj ja si take prosiiiiiim. blahozelam vam. 😉 😉 😉

jaja1118
14. mar 2010

ahojte 🙂

no az taky zazrak to neni....zatial ju davam vzdy ako sa zobudi-no a to funguje aj u nas dospelakov 🙂
no a dnes sa nam zase pekne darilo 🙂

pekny vecer

zojec
15. mar 2010

no jaja.. 😀 som skoro odpadla.. 🙂 no parada... som zvedava kedy sa uz bude sama pytat... v 6.tom mesiaci?? 😀
kaciatko, insolka drzim palce pri dalsom pokuse!
mib, ako krasne ti pribudaju tyzdne.. 🙂 super.. vsetko je ok? este nepovedali co to bude?

kaciatko81
15. mar 2010

kocky, ako to je, ak by mi iui vyslo na weekend? budem si asi zasa pichat merional, cize by som to nechcela len tak pustit...

zojec
15. mar 2010

kaciatko, cez vikend tam ma vzdy niekto pohotovost, tak sa neboj.. 🙂 ale ako to bude s velkou nocou to si asi budes musiet zistit..

kaciatko81
15. mar 2010

juuj, zojec, vidis, este aj velka noc do toho, to som uuuuplne zabudla... no super 🙄

kaciatko81
15. mar 2010

ale to snad stiham... dakujem 🙂

mirm
16. mar 2010

ahojte
chcela by som sa spytat, ak vsetko dobre ide tak ktory den cyklu sa robi KET?

mib
16. mar 2010

ahojte kocky,

zojec, dakujem. 🙂 vsetko vyzera byt zatial v poriadku. este cakame na vysledky z amniocentezy a ked budu tie, uz si z plnych pluc vydychneme.

kaciatko a tiez vsetky kocky, ktore zaujima ako bude iscare fungovat pocas velkonocnych sviatkov ... na recepcii mi dnes nevedela kocka povedat, kto presne bude robit, ale vravela ze tam urcite niekto pocas sviatkov bude. vraj by to nemalo byt ako pocas vianocnych sviatkov, ked sa vsetky zakroky odkladali az na januar. 😉

mirm, mne robili vklad na 22. den.

mib
16. mar 2010

zojec ... ved ty sa uz blizis k poslednej tretine. 😵 ako sa citis?

zojec
16. mar 2010

mib dakujem za opytanie, celkom dobre.. len som vela pribrala a trosku sa mi drzi voda v tele, inak sa to celkom da.. 🙂 uz asi zacnem odratuvat.. 😀 leti to brutalne rychlo.. ani sa nenazdam a uz bude male na svete 😀

dievcata drzte sa!! 😉

mib
17. mar 2010

zojec, priberania sa trosku obavam aj ja, ale vzhladom k tomu, ze sa stravujem primerane, nechcem robit ziadne zmeny v tejto oblasti. ta hmotnost moze byt prave kvoli vode. neda sa tomu nejako pomoct? 😒 leti to, pravda. hlavne po tom prvom trimestri. tam sa mi vliekol kazdy den. ale verim, ze uz tie posledne mesiace ubehnu velmi rychlo. hlavne, ked treba vsetko prichystat. videla som v albume, ze uz mas slusnu vybavicku. 😉 ja sa na to chystam coskoro. 🙂

jaja, vcera som bola na uvodnej hodine kurzu. bolo to velmi prijemne, uz sa neviem dockat na dalsiu. mirka je mila baba, ma perfektny prehlad a paci sa mi, ako respektuje rozne nazory, pocity. ... inak ... ked som povedala od kial som, hned jej bolo jasne, kolka bije. 😀 na stvrtok uz mam babiku. dufam, ze sa tam uvidime.

flock, tak ako sa vam dari? uz ste sa zastabilizovali na novom rezime?

pozdravujem vsetky kocky. 🙂

mib
17. mar 2010

jaja, flock, poslala som vam fotky z posledneho stretka. ... konecne. 😖 musela som ich zmensit, aby presli. ak by ste ich nedostali alebo mali problem otvorit, dajte mi vediet. 😉

flock
17. mar 2010

ahojte babulky

pisem na rychlo, zajtra mamina odide a ostanem doma sama - tatino je na lyzovacke 🙂

insolka, kaciatko - drzim palce pri dalsom pokuse

zojec - ty nam uz za chvilu rodis 😀

jaja - tak vy uz do nocnicka? alexko ma stale problemy s kakanim, samemu to velmi nejde, musim pomahat s rurkou a dnes nam neslo ani tak, asi nas caka tazka noc...

mib - novy rezim znamena, ze uz nespime dlho v kociku (kde su tie casy ked spal 3-4 hodinky a aj som si nieco porobila), obcas place v kociku, ale za to vecer spi v 3 hodinovych intervaloch, tak sa aj trosku vyspim.
dakujem za fotecky - obaja su velmi zlatucki, skoda, ze sme ich neodfotili spolu. pridala som aj fotecky do albumu

jaja1118
17. mar 2010

Ahojte kocky.

zojec z priberania si nic nerob-po porode budes pisat jak najata 🙂 - a kila pojdu dolu sup-sup

mib -dakujem za super fotecky 🙂 -zajtra sa tesim

flock-tiez sa nam nejak meni rezim-menej spania,aj papania-ale zatial sa mi dari ju uspavat nasilu 😉
mas pravdu,ze sme mali babatka odfotit spolu-urcite este pofotime....

buduci t. sme sa rozhodli s kamoskou absolvovat s babatkami 4.-dnovy pobyt v trencianskych tepliciach -s kurzom plavania pre deticky -od aprila budeme plavat v senci-tak aspon zistim,ci sa Radke bude pacit....

vsetkym kockam pekny vecer...

jaja1118
17. mar 2010

tiez som pridala fotky z navstevy 🙂

mib
20. mar 2010

ahojte babulky,

v piatok sme mali poradnu a robili nam velky ultrazvuk ... merali vsetko, co sa da. vsetko mame v norme a babatko zodpoveda 21tt. zatial nemame vysledky z amniocentezy, tak to v pondelok trosku ponahanaju. po kontrole sme absolvovali aj 3D v Hlohovci. uzasny pristup a fantasticky zazitok ... na uzv su vidiet aj take veci, na ktore v standardnej poradni nie je cas. a tak sme sa dozvedeli aj pohlavie. ... budeme mat chlapceka. 🙂 tatik bol taky dojaty, ze sa neubranil slzam. 😉

prajem vam vsetkym krasny vikend. 🙂

zojec
21. mar 2010

mib, super gratulujem k chlapcekovi.. 🙂 dufam, ze po velkej noci budem aj ja vediet co to bude.. nemozem sa v obchode zatial nijak vysantit 😝
ostatne kocky, este peknu nedelu prajem.. 🙂

bubina1
21. mar 2010

cafte dievčata....
len som v rýchlosti nakukla...som vas poriadne nestihla ani prečítat....
mib...gratulujem k chlapčekovi.... 🙂))))) super...
zojec.... s tebou som už nekecala neviem odkedy... to bude tou pracovnou vyťaženostou nas oboch🙂))))))))

kačiatko, insolka.... držím palce do dalsieho boja.... 🙂 a velmi silno....

mib
21. mar 2010

bubina, no ty si sa tu fakt neukazala uz riadnu dobu. si tazko zaneprazdnena nakupmi? 😀

zojec, a co vas caka po velkej noci? dalsia poradna? ja som rada ze sme boli na tom 3D, pretoze v poradni nema tolko casu a priestoru, aby to obzrela. vzdy bol zle otoceny, alebo mal pupocnu snuru medzi nohami. aj ked v Hlohovci nam to povedal uz po prvych piatich minutach. 🙂 a na amniocenteze ste neboli? nam povedal Ondrejcak .... "ked su ICSI, automaticky odporucame amnio." a boli sme vybaveni. 😒

zojec
21. mar 2010

no bubi konecne si ozila aspon na par minut.. 😀 nepracuj tolko lebo budes mat urevane babatko 😀
mib po velkej noci idem na sono v 30tt, takze posledna moznost kedy to mozme zistit.. ja som na 3D nebola, nejak sa mi to zdalo zbytocne.. a zas nepotrebujem vediet az tak co to bude.. hlavne nech je zdravucke.. jedine ma to miestami trapi kvoli vybavicke, ale zas prezijem , aj ked sa teraz bude vytrcat zadkom.. 😉 na amnio som nebola, my sme mali obycajne IVF, bez ICSI.. manzel je chvalabohu zdravy ako buk.. 🙂 a v podstate aj ja.. akurat mam zrasteny vajickovod, a druhy pre istotu uz nemam.. ☹ tak preto IVF. este stale mame 7 mrazacikov, z 8mich oplodnenych vajicok.. 🙂 tak ak sa budem citit tak si pojdeme aj pre surodenca.. 🙂 len aby nam toto dobre dopadlo.. 😎
tak pekny vecer vsetkym... snazilkam, tehulkam aj maminkam.. 🙂

bubina1
21. mar 2010

mib..nam kebyže nevyjdu blbo krvne testy, tak nas nikto neposiela na amnio aj ked sme ICSI... tak neviem..ale zase ty si asi zostala v starostlivosti iscaru nadalej, tak asi preto...

insolka
22. mar 2010

Ahojte kočky hlasim sa po kontrole u dr.Takže ideme na všetky možne vysetrrenia ale najskor sa musim ja dat do poriadku .Som strasne pribrana a necitim sa dobre.Ale bolo nam doporučene geneticke vysetrenie embria tak sa toho potom obavam lebo podla rečí P. embriologicky je vysoka sanca že nebudeme ani jedno schopne em,brio ..... ☹ ...tak mam teraz trošku obavy 😅 😅 😅 😅

guginenka
22. mar 2010

insolka - bola si na kontrole u svojho dr. alebo u dr. v centre?

insolka
22. mar 2010

guginenka u dr.v centre

majka212
23. mar 2010

ahojte,
dlhsie som tu nebola, nejak nestiham... 😔 ale dnes sa mi konecne podarilo hodit sem nejake fotky drobca, tak ak chcete, tak si ich pozrite.. teraz ho chudacika trapi nadcha... nemoze ani papat kvoli zapchatemu nosteku.. ☹aj v noci je kazdu hodinu hore... dufam, ze mu to rychlo prejde.. ja uz kvoli unave fungujem len na zotrvacnik, ale este stale sa to da vydrzat.

kaciatko, insolka je mi luto, ze to nevyslo... drzim vam palce do dalsieho boja!

jaja to sa ti ako podarilo, ze uz nocnik?? 😕

mib blahozelam k chlapcekovi 🙂

flock prisla ti odo mna ta dlllha IP (o porode)?

zojec, bubina... pozdravujem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre