ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kitu
23. jún 2010

@sakura no ja som ho už tiež mala 2x ale to bez sledovania- akuratne sme sledovali bt, a tam sme videli že ako funguje... no teraz bt nemam merať. dostala som zakaz od dr, že sa tým len zbytočne budem stresovať, a že vraj sa mam spolahnuť na nu a na mojho doktora

sakura
23. jún 2010

@lucka369
a už máš za sebou aj nejaké vyšetrenia? Lebo je toho dosť čo by sa malo vyšetriť - napr hormonálny profil, štítna žlaza, priechodnosť vajíčkovodov a taak . No a najsamprv by sa mal vyšetriť spermiogram partnera 😉

kitu
no tak ti bude zrejme robiť tú folikulometriu - tam bude najlepšie vidieť že čo sa deje a či sú nejaké folikuly. A to si si len celé tie 3 mesiace merala bt? Žiaden ultrazvuk? Nič?

lucka369
23. jún 2010

@sakura poslala som ti aj IP
Nemám ešte žiadne vyšetrenia lebo ja som v centre ešte nebola a horm.profil mi robila moja gyn.takže ja vlastne ani neviem prečo nemôžem oteh.A manžel sa už chystá na spermiogram 😉

mamartinka
23. jún 2010

@lucka369 kde ide manzel na spermio?Spravia mu ho inak aj v Iscare ked uz tam pojdete 😉 Moj manzel tiez tam ma ist v utorok.

lucka369
23. jún 2010

@mamartinka ešte nevieme kam pôjde manžel na to,ale asi tiež počkáme aby mu ho spravili v centre

sakura
23. jún 2010

@lucka369
aj ja som ti poslala IP 🙂
a ten hormonálny profil - kolkokrát za mesiac ti brali krv? Lebo mne brali 5 krat...

lucka369
23. jún 2010

@sakura no tak to si na tom lepšie lebo mne len raz

mamartinka
23. jún 2010

@lucka369 uz ked tam pojdete nech si ho da spravit tam.Oni aj tak vzdy chcu aj ked si uz donesie odniekal svoj oni vyzaduju novy spraveny u nich.A baby ak sa smiem spitat co je to ten hormonalny profil ked uz o tom pisete.Mna to tiez caka u svojho Gynekologa ale ze ked mi to nespravi on tak mi ho aj Tazberikova spravi ked tam prideme.

kitu
23. jún 2010

@sakura ale hej no nebolo to take intenzívne... no ja som si bt merala dlhšie a ono to nejako ešte neriešil lebo to to nebolo urgentne až teraz ked nas po roku snaženia poslali do iscare tak to začina byť take že hm. asi sa niečo deje...
do roka sa s tebou nikto nebaví... aj ked teda moj doky sa tým zaoberal už skor- za čo som vdačna, lebo keby nie tak ešte sa snažíme len tak...

kitu
23. jún 2010

@mamartinka aj ja chodim k tazberikovej...ja hp už mam za sebou mne ho teraz robil moj dr na požiadanie tazberikovej... on sa tuším robi v roznych fazach cyklu aby videli ako nam funguju hormony...

lucka369
23. jún 2010

@mamartinka kitu ma pravdu 🙂 horm.profil sa robí v rôznych fázach cyklu na zistenie ako ti funguju hormony

mamartinka
23. jún 2010

@kitu To sa len odoberie krv?Mne hovorila ze na 2,3 den MS mam ist na krv ku gyn svojmu.Ale ze ked mi to nespravi on ze mi to aj ona urobi.A ako ste spokojny z Tazberikovou?U nas zatial spokojnost.A to sme mali tu cest na prvej konzultacii v januari a velmi mila vyzera.

sakura
23. jún 2010

@kitu
ja ti poviem tak - pri naších doktoroch je to už tak že ty sama si musíš pomaly všetko naštudovať na nete a upozorniť lekára že čo ti má predpísať a aké vyšetrenie ti má urobiť.. Lebo ináč má človek smolu.....

Ja keď som mojemu spomenula pri tom Clostile že prečo mi nerobí folikulometriu tak skoro zinfarktoval. Že či viem že kolko taký ultrazvuk stojí... Ako keby som si ho nezaplatila.... Idiot.... A na čo sa potom užívajú tie lieky? Na h...o? No predsa na to aby sa sledovali vaječníky a foliky.... Ja keď som toto spomínala novej dr tak tá len krútila neveriacky hlavou......

kitu
23. jún 2010

@mamartinka no nam sa tiež pači celkom, ale vieš ako sa hovori kolko ludi tolko chuti určite nie každemu sadne...... ale podla mna vpohode... tiež bola mila...všetci tu doteraz hovorili iba o durechovej...

no ona ti to povedala zrejme preto, že nie každý gyndoš je ochotný robiť to čo im niekto nadiktuje alebo napiše... stretla som sa už aj s takým pripadom, kde kamoške povedal jej gyndoš že on nikomu pisara robiť nebude a nemieni ani nič ine robiť čo mu niekto povie... nech si to urobia sami ked to chcu...
no ale moj doky je ok, ten mi ešte aj vysledky sam pošle ked som si ich nemohla isť zobrať...

a hej hp - ja som bola 2dc, teraz som 4 a zajtra začínam s clostilom- do 10dc...

kitu
23. jún 2010

@sakura ved ved u niektorých je to tak... ja čo som mala toho dr predtýmto tak ten bol dokonca taký že ked si k nemu prišla a povedala že toto a ono tak ziapal po mne ako besný že či si chcem na jeho stoličku sadnuť... a kamoške povedal že fajn ste tehotna ukážte sa mi za tri mesiace- do konca prveho trimestra to nechavame na prirodu... mne skoro oči vypadli ked mi to povedala...a jednej povedal že ste tehotna a o týžden jej volal že sorry som si výžsledky pomýlil...

scarlette
23. jún 2010

@sakura menopur ide do svalu, mne to pichal manzel, mu to v iscare raz ukazali a potom to slo, ale priznam sa ze mi boli prijemnejsie tie do bruska, vobec neboleli a ani modriny som nemala 😀

flock
23. jún 2010

@scarlette ahoj scarlete - nahodou som sem zabludila a vidim, ze si tu - sme ta s babami spominali - teda s mib a jajou, ci nedame spolocne stretko s detickami?

sakura
23. jún 2010

@scarlette
jaaaaaaaj, to vážne? Lepšie sú tie do bruška? No amen dolores 😅 Nech už to mám za sebou 😝 Ja som strašný antiinjekciista 😠 A od kedy sa začína pichať ten Menopur? Lebo na tom stimulačnom protokole mám napísaný len Gonal a Cetrotide. Menopur mi zrejme dopíše.. Od ktorého dňa sa cca pichá?

kitu
no to je fakt des čo sa dnes už deje......Každému takémuto dr by som želala aby zažil to čo každý chudák pacient...
Moja sestra tiež mala šikovného gyndoša..... Do 5 mesiaca jedno sono a jeden odber krvi - v 1 mesiaci a v piatom jej museli bábo zobrať 😠 😠 😠 😠

kitu
23. jún 2010

@sakura no tak toto ma dorazilo... ešte lepší ako ten čo som mala pred týmto...

sakura
23. jún 2010

@kitu
no jo, dlho sme to predychávali. Akurát tento týždeň mala mať termín 😔 Bolo by to dievčatko 😔
No a najviac ma dojal dalši dr keď mi na to čo sa stalo sestre povedal - je to jej chyba. Ona mala búchať na dvere a domáhať sa vyšetrení. No tak ako prvorodička sa spoliehala na svojho dr - tak ako neviem odkial mala vedieť že čo a ako. Aj keď bola u neho tak sa jej len spýtal ako sa cíti 😠
Takže fakt - ešte dobre že máme internet a všetko potrebné sa tam dozvieme. Lebo ináč by to bola smola 😒

eliska11
23. jún 2010

@sakura ahoj tak to je sila s tymi ihlami, to vazne? Ked som toto riesila pred 4 rokmi a pichala Merional (ten sa musel jednou ihlou natiahnut zo skumavky a potom druhou ihlou davat do tela), tak s tym nebol ziadny problem, predali mi tych ihiel aj dvadsat. Skus inu lekaren, tuto u nas mi v jednej daju aj lieky, ktore su normalne na predpis, ked im slusne vysvetlim, na co to potrebujem (zase nie nejake uplne specialne, ale co ja viem Vigantol alebo Fenistil detske kvapky).

sakura
23. jún 2010

@eliska11
no aj ja som bola v miernom šoku.. A pritom ozaj nevyzerám ako narkoman 😠 Ale asi preto že vyzerám normálne mi ich nechcela dať 😀
No najskôr vyskúšam ako prvú šedú v Iscare a potom uvidím 😝

kaciatko81
24. jún 2010

@kitu ja som dobre nereagovala na clostil 😒 a ano, potom uz len ihly, ale neboj sa toho dopredu 😉 ja som bola na pohotovosti v ruzinove. urgent je tam zvlast a pohotovost zvlast, takze uplne v pohode
@sakura skus sa spytat sestricky, ci si to nemozes pichat tymi oranzovymi... mne raz omylom dali v car miesto oranzovych cierne a v pohode mi to vymenili... to je hnusne, ze kolko stoji taky utz... ved pri clostile a vsetkych tychto liekoch musis byt sledovana... to je uz len argument...
@eliska11 ja som si pichala merional do bruska sama, vraj sa moze aj pod kozu

nemko
24. jún 2010

Caute baby, ja som po kontrole, zajtra zvysujem davku Gonalu a od soboty mam aj Cetrotide.V sobotu rano mam prist na kontrolu.Robili nam aj spermiogram no bohvieaky nie je,ale da sa z toho oplodnit 🙂 tak uvidime co nas caka 😉

kitu
24. jún 2010

Ahojte dievčata,

prave dnes som si uvedomila, že či mi vobec to iui nejako stihneme...lebo k dr. možeme isť najskorej 2.7.to ta folikulometria, čo ja už budem 13dc, skor nemožem - ach jo ten koniec školskeho roka....no a potom som si myslela že to bude tak pondelok 5.7. ale teraz kukam do kalendara že to je štatny sviatok... no a v utorok to už budem 17dc, je sice pravda že mne tie foliky rastu pomaly, no ale teraz mam kušťok stres že čo teraz... a ešte jedna vec ma trapi- kočky ta naša dr, robi iba v stredu a v piatok- čo ked to iui padne na iný deň- čo potom?mate s tým niektorá skusenosť...? čo sa dialo potom? vedela si to vybaviť tak aby prišla do iscare alebo ten vklad robí potom niekto iný...?ale budem vďačná za vaše skusenosti...

no nič asi to potlačím v tej mojej gebulke tieto uvahy a počkám si do toho 2. jula že čo povie dr.

sakura
24. jún 2010

@nemko
ahojky. A na kolko zvyšuješ? Ja idem zajtra aj na krvičku tak som zvedavá.......A ten spermiogram vám robili len tak? Nečakane? No jasné že sa dá -našťastie je aj ICSI - my to budeme zrejme potrebovať, uvidíme 😝

mamartinka
24. jún 2010

@kitu podla vsetkeho co pises chodis asi Tazberikovej vsak.Ona robi streda a piatok.Ak je to ona tebe nedala na seba cislo,vizitku?Lebo nam ano a ked nieco potrebujem ze mi to navtedy nepasuje tak sa snou da dohodnut aj na iny den.Ona je ochotna do Iscare prist aj ked nerobi.

kitu
24. jún 2010

@mamartinka no chodime, to som ti už včera pisala... 😉 a som strašne rada že je tu aj niekto koto chodi k dr. tazberikovej , aspon si možeme čo to popisať o skusenostiach našich...no dala mi číslo, ved už som s nou volala parkrat ale iui a veci tomu podobne sme ešte neriešili... to začíname až teraz...tak to si ma ukludnila... že pride aj ked nema ordinačné hodiny, lebo už som bola v strese.... aj tak sa budem asi stresen bo 17dc je už vrchovatý termin aby sme to nahodou neprešvihli... ale snad nie... ved uvidim čo nam povie toho druheho...

kitu
24. jún 2010

chcela som napisať kto chodí - ospravedlňujem sa... chcem rýchlo písať a potom urobím kopec preklepov...

mamartinka
24. jún 2010

@kitu Len jej potom nevolaj do Iscare ked tam nebude ale na jej cislo mobilu 😉 Vy uz ste tam kolky krat boli?My tam ideme v utorok idem na ten zakrok a manzel spermio.Len dufam ze sa mrska ucuci do utorka lebo ma fakt uz slahne ked sa to zasa bude musiet odlozit.Uz to chcem mat taaaaaaaaak za sebou a pokracovat v dalsej liecbe.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre