ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

katkaajurko
14. sep 2010

ano ano 🙂 inak nepozerate nikto serial zazraky zivota na prime (ja to pozeram z netu) je to z centra asistovanej reprodukcie - dozera na to nejaka lekarka tusim z repromedy v brne - a je to veelmi pekne 😉

@bobi3 - chudatko -tak to mi je luto-ze to aj bolelo-lebo vraj vacsinou prave pri ET nie je nic citit - ale hlavne ze su miminecka vnutri 🙂 a v Iscare nerobia predlzenu kultivaciu aby vkladali uz blastocysty? 😕

sakura
14. sep 2010

@bobi3
jaaaj tak som rada že je všetko v poriadku 😵 😵 😵 Tak už nech sa mimískovia pekne v brušku delia a uhniezďujú 😉 😉

holly74
14. sep 2010

@bobi3 Ahoj, Bobi, hlavne že to dobre dopadlo 😉 ET bol teda dnes? Držím palčeky, aby sa sa bunkáčikovia pekne delili a prichytili sa v perinke 😎

bibi24
14. sep 2010

Bobi, no tak super 😉 Som rada, ze to prebehlo hladko...uz len teraz drzat palce, aby sa uchytili 😉 A kolko bunkove ti vkladali?

Kati, robia PK, ale musis si poziadat a je to spoplatnene. Nerobia ju automaticky ako niekde. A nerobi sa tiez vtedy, ked je mensi pocet oplodnenych vajicok. Aspon co ja viem, mozno maju kocky inu skusenost.

katkaajurko
14. sep 2010

bibi aha - takze iba ked je vacsi pocet vajicok - da sa dohodnut-ze ak by sa to im pozdavalo ako dobra varianta - tak to urobia? tak?

sneznicka
14. sep 2010

@bobi3 uau tak same dobre spravy, takze 2 embrijka v brusku? Tak nech sa im tam pekne zapaci na dlhych 9 mesiacov. Posielam pozitivnu energiu!!!🙂

sneznicka
14. sep 2010

ahojte babenky, uz som si zvykla na to, ze som definitivne jedna v jednom a cakam do decembra na dalsi cyklus a novy kolotoc. No co uz, snad to na druhy pokus vyjde. Chcela som sa len opytat, ci aj Vam po neuspesnom transfere tak velmi meskala mrcha. Ja som ju dostala az dnes na 41. den. Uz som zacinala mat pocit, ze ma pritom zakroku hadam prerobili na chlapa🙂

zabkalucy
14. sep 2010

ahojte baby, chcem sa spýtať ako dlho trvá vybaviť si predoperačné, stačí až vtedy ked začnem s injekciami? a ešte ktorá z vás má skúsenosti s merionalom?
bobi3 držím pästičky nech to vyjde 🙂))

biancaneve
15. sep 2010

@zabkalucy ja som brala merional, co si pamatam, tak prve tri resp. 4 davky boli 3 injekcie a potom sa to zvysovalo, mala som kratky protokol, soft stimulacia. Nemala som po nom ziadne problemy, dobre sa znasal, popri tom sa pridal neskor cetrotide - do brucha. Ten este lepsie, obidve som si pichala sama, dalo sa to zvladnut aj ked som sa zdrahala prvy krat cetrotide aplikovat, bolo to uplne bezbolestne...merional si myslim, ze je z tych slabsich, chvalabohu...

sneznicka
15. sep 2010

@zabkalucy
predoperacne som vybavila dost rychlo, zalezi od toho, ci mas lekarov pod jednou strechou a necakas alebo cakas na objednanie a vysledky, ale ked si uz pichas injekcie, tak urcite to ries, aby si to do vyberu vajicok stihla.

majulienka333
15. sep 2010

@zabkalucy ja som si predoperacne zacala vybavovat ked uz som zacala brat merional, tiez kratky cyklus, ale no mne to trvalo, lebo labaku trvalo dlho spracovat moje vysledky a kedze sestricka si zabudla poznacit co vsetko treba tak dodatocne mi este museli robit nieco, tak som to stihla len tak tak...a merional bol myslim v pohode, pichali mi ho stale tam, aj cetrotide do brucha, lebo ja som teda fakt nemohla sama 😅

bobi3
15. sep 2010

ahojte princezničky 🙂 ďakujem vám všetkým za podporu 😉 ste skvelé

@bibi24 no jedno bolo štvorbunkové a jedno paťbunkové... tretie sa delilo pomalšie, tak nám ho možno zamrazia... uvidíme...
@zabkalucy mne povedala sestrička, že predoperačné si mám začať vybavovať hneď ako dostanem menzes a len tak tak som to stihla

sakura
15. sep 2010

@bobi3
ahojky 🙂 Ako sa nám cítiš? Oddychuješ? 🙂

bobi3
15. sep 2010

@sakura ahoooj moja, no cítim sa dobre, som domka, nejako sa nenamáham... a ty? 😉

ináč, holky, možme 2 dni po ET s drahým sexíkovať? šak pred OPU 5 dní abstinencia a teraz neviem, či možme 😕

sakura
16. sep 2010

@bobi3
tak tak, len pekne oddychuj 🙂
NO ja ti neviem moja. Síce na tom papieri čo dávajú - určite ho máš aj ty je napísané že je vhodné mať po prenose pomer... No ale ja som mala bolesti tak sme na to kašlali, necítila som sa dobre a na sexík som ani nepomyslela 😝 NO a vlastne ho máme zakázaný až do teraz 😖 😖 A ja sa teraz aj tak bojím aby sme náhodou niečo nepokašlali.. Radšej si počkám kým dr povie že môžeme sexíkovať 😅

kaciatko81
16. sep 2010

@zabkalucy tiez som mala merional, ale stimulovala som len na iui, cize som mala len jednu denne. pichala som si to sama do bruska a v pohode... akurat som mala silne migreny, co vraj mohlo a nemuselo byt z toho
@bobi3 drzkaj sa 🙂

bet77
16. sep 2010

@eva76 práve mi volali že tretí pokus nevyšiel,ako ste pokračovali zo štvrtým pokusom ,za aký čas od tretieho.Ďakujem

zabkalucy
16. sep 2010

Všetkým vám ďakujem za odpovede, dnes som bola v iscare , čakám na mrchu a ideme na to... čo ma prekvapilo bolo, že sestrička mi povedala, že merional sa pichá do zadku( do svalu) a ja som si ho chcela pichať sama do brucha.. tak neviem, čo na to povie riťka bude celá ubolená 😠 neznášam injekcie!!!

kaciatko81
16. sep 2010

@zabkalucy ano, oni ho zvyknu pichat do svalu... ja som vedela, ze kamaratka si ho pichala do bruska, tak som sa spytala, ci by to neslo a dovolili 😉 on je myslim na podavanie do svalu aj pod kozu... neviem, ci je tam potom nejaky rozdiel v reakcii organizmu, ale ja som reagovala celkom pekne aj ked to islo do bruska 🙂

biancaneve
16. sep 2010

@zabkalucy ritka bude ubolena az ku koncu, neboj 😀 m striedaju sa strany, raz do jednej na druhy den do opacnej... 😅 a uvidis ako to uleti.

eva76
17. sep 2010

@bet77

je mi to luto ze to nevislo ale hore hlavu, teraz treba pockat na menstruaciu a potom ti doktorka povie kedy zase, ale caka sa cca asi 1-2 mesiace, mozno ani tolko nie. my sme isli na to hned ako doktorka povedala ze sa dá. hore hlavu drzim palce, teraz to uz vyjde.

sneznicka
17. sep 2010

@bet77
ahoj, no prajem Ti nadalej vela trpezlivosti, ta nadej je vzdy, len skoda, ze niektori tie statistiky nevylepsujeme tak, ako by sme chceli. Ja mam odstup od 1. IVF 3-4 mesiace, 8.9. mi potvrdili neuspesnost prveho IVF, ale doktorka mi povedala, ze to mam najskor riesit az v decembri. Neviem, ci pri dalsich pokusoch je to nejako inak, ale predpokladam, ze asi nie. Ale ak ides len na transfer, potom tam staci len 1-2 mesiace.

majka21
17. sep 2010

Ahojte kočky. Vidím, že si tu píšete o sto šesť. Všetky vás pozdravujem.
Viete mi niekto povedať, kedy začína dr. Durechova? Nemko, kaciatko, ste tu niektorá?
Už som s ňou volala len neviem presne či mi hovorila okt. al. november.

zabkalucy
17. sep 2010

@kaciatko81 ja som sa tiež pýtala sestričky, ale mne vravela, že do brucha nie, že merional sa pichá do svalu a až potom cetrotide do brucha, tak neviem... každý tvrdí niečo iné, neviem ktorý spôsob by bol lepší a hlavne účinnejší 😨

kaciatko81
18. sep 2010

@zabkalucy, hmm, neviem... ja som si ho pichala do brucha...

kraskanz1
20. sep 2010

dobry den
chcela by som sa spytat ako je to v iscare teda za co vsetko sa tam plati a kolko sa plati...??lebo som pocula ze tam stoji sono 100e..je to pravda????

holly74
20. sep 2010

@kraskanz1 Ahoj, na stránke www.iscare.sk nájdeš ich cenník.

nemko
22. sep 2010

Caute baby, len som vas chcela vsetky pozdravit.Tak @majka21 ma nakopla a v piatok zacinam odznova 🙂 Idem do Antolskej za Durechovou dohodnut sa , ze co a ako dalej.Medzitym vybavim genetiku po dohode s nou, ze kde bude najlepsie a najrychlejsie a snad sa uz dockam v buducom roku //.Kamoska ma 2 tyzdnovu dcerku a pohlad na tu malu ma zlomil natolko, ze som si povedala, ze musim bojovat a nemozem byt na dne s pocitom, ze ked to nejde tak to nejde.A @majka21 mi dodala odvahu a zato jej patri DAKUJEM !

kaciatko81
22. sep 2010

@majka21 az teraz som si vsimla, ze si ma "hladala"... o durechovej neviem, s marsikom som hovorila, mam mu volat v pondelok, budem vediet viac 😉
@nemko tesim sa 🙂 verim, ze to tentokrat dotiahnete do uspesneho konca a dockas sa krasneho zdraveho babatka 😵

majulienka333
22. sep 2010

@majka21 Ahoj 😉 ak myslis ze kedy zacala na antolskej, mala by uz byt tam od zaciatku septembra 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre