ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kaciatko81
16. nov 2010

@holly74 vraj ano... tak dufam, ze odide a v januari tam nebude nic a konecne budem moct zacat 😵 😵 😵

holly74
16. nov 2010

@kaciatko81 ja v posledných dňoch práve rozmýšľam, či by som nešla už v decembri, .....teda záležá samozrejme aj na tom či budú medzi sviatkami pracovať...

kaciatko81
16. nov 2010

@holly74 nebudu... ja som sa pytala, ci to stiham do vianoc a povedal, ze nakolko ms chodi okolo 10 dna v mesiaci, na stimulku ratal 20 dni, takze az januar...

zabkalucy
16. nov 2010

@demeeri ahoj, ešte nie ale už čakám každú chvíli, aspoň ma tak brucho pobolieva ako pred mrchou,,, mešká mi už vyše týždňa , ale moc to neriešim , lebo aj predtým mi zvykla meškať....už sa neviem dočkať! akurát kamarátova žena zostala tehotná a tiež chodila do Gynfiv-u, čakajú dvojičky a podarilo sa mi to na prvýkrát 😉 , tak trošku závidím, ale v tom dobrom slova zmysle, nech im to vyjde 🙂

demeeri
17. nov 2010

@zabkalucy 🙂 🙂 🙂

adrianahlv
17. nov 2010

@holly74 Jaj. Dufam a verim, ze mna toto nepostretne a vyjde nam to na prvy krat 😒

adrianahlv
17. nov 2010

@demeeri A preco je to tam take drahe? Preco lekar na to neupozorni? Ale vraj sa da prestupit na ine CAR, nie? My mame zmrazene 2 spermie, platili sme 33€. Vy ste za co platili 150€? Za zmrazene embrya ci spermie? Ale aj my este vraj potrebujeme viac spermii, tak este pojdeme. A nehradi ti to pistovna? Co vlastne potom hradi??? Nechapem, preco to tak vela stoji, ked sa to preplaca 🙄 Prosim ta, boli ste aj na genetickych testoch? Ja som pisala s Evou Harbulakovou - asi je to manzelka toho lekara, nie? Na stranke "lekari on line". Ona ma objednala k nim. Aj za to budem platit? Nevies? A ak vies, kolko? Moj muz bol v r. 2004 v Nitre na tychto testoch, ale nemaju jeho vysledky, na jeho rod. cislo a meno maju ineho pacienta vysledky dobre, ze? Tak tam nechce ist, maju tam neporiadok vo vysledkoch. Ale ak mame platit v gyn five zase, mna porazi...

demeeri
17. nov 2010

@adrianahlv Máme tam 6 embrií,nie spermie.Lekári neupozornujú na ich ceny.Načo,veď pacient platí a to je hlavné.
Poisťovňa hradí časť liekov,konzultácie a pod.My sme mali ICSI,aj za to sme museli doplatiť.
Boli sme na genetike v Nitre.
Že neporiadok ? 😖 Ani nespomínaj. Mne povedali,že som tehotná ,dokonca,čakám dvojičky.Nakoniec,to bol falošný výsledok. ☹ Pomiešali to v laboratórii.Ževraj to bolo chyba počítača. No určite! 😠

holly74
18. nov 2010

@kaciatko81 Mne okolo 15-teho, záleží aj na tom, či mi bude týždeň meškať, tak ako to bolo v tom mesiaci po ET...no idem sa objednať k Dr., aby sme skecli na túto a iné témy....Pekný deň!

adrianahlv
18. nov 2010

@demeeri A v Nitre ste neplatili, ze? Bola si aj ty, aj manzel na tej genetike? Vies kto je Eva Harbulakova? Je to manzelka dr. Harbulaka??? Pisala mi, ze mozeme absolvovat genetiku aj u nich, v gyn five, ale nenapisala, ci sa plati. Pisala som jej, uvidim, ci odpovie. Kolko ste cakali na vysledky genetiky? Takze mam ratat so sumou 150€ za zmrazenie embyi? A to je jedno kolko ich bude? Mali ste zmazene aj spermie? A platili ste tych 33€ za jedno mrazenie? Tiez je to zdieranie, nemozeme za to, ze bolo malo spermii, tak to este mame ratat s min. dvomi povedal doktor, hm... 😨

demeeri
18. nov 2010

@adrianahlv V Nitre sme neplatili. Bola som iba ja na genetike. Čakala som na výsledky dost dlho,už si nepamatám koľko.Myslím tri týždne.
Nepoznám tú doktorku Harbulákovú.
Ja som mala 12 folikulov oplodnených.Všetky boli živé embriá.Ešte máme tam 6.Dve sa prestali deliť,dve som dostala,ale ani tie sa neuhniezdili.
Spermie sme nemali zamrazených.Nemalo by to zmysel,lebo my sme mali ICSI.Máme zaplatené mrazenie na rok.Na jednorázovo sa nedá.
Asi toľko ti viem teraz povedať.

adrianahlv
19. nov 2010

To je zaujimave, ze nam tiez odporucili formu ICSI, ale spermie mame zmrazene, na co potom? Harbulak mi povedal, ze je zybtocne skusat inseminaciu - ktoru sme s muzom chceli, ze ideme na IVF ICSI. Takto mi to povedal. Tak neviem, ci myslel najskor IVF a potom ak sa nezadari ICSI... Baby tu ale pisu, ze kazde CAR skusa najskor inseminaciu, nam ju nechce urobit ☹

holly74
19. nov 2010

@adrianahlv Adrianka, nie je to pravda, že každému odporúčajú najprv insemináciu - záleží totižto od príčiny neplodnosti. Ak máš napr. nepriechodné vajcovody, tak je inseminácia zbytočná, pretože spermie sa cez tie vajcovody k vajíčku nedostanú...pri IVF je embryo vložené priamo do maternice, takže to vyrieši tento problém. ICSI je zase metóda akou sa spermia dopraví do vajíčka v skúmavke, takže ak Ti odporúčali IVF ICSI tak to znamená, že Ti odoberú tvoje vajíčka (OPU), oplodnia ich v skúmavke, tak že vezmú spermiu a priamo ju zavedú do vajíčka (ICSI) a potom ak sa bude embryo vyvíjať Ti ho vložia do maternice (ET - embyrotransfer). Pekný dník !

adrianahlv
19. nov 2010

@holly74 Ahoj Holly. Ja som vporidku, mam z 1. manz. 17roc. syna. Problem je moj muz, ma oligoasthenoteratozoospermiu. Mame 2 spermie zmrazene v gyn five. Pocula som ale, ze spermie pri metode ICSI maju byt cerstve, tak nerozumiem, preco ich zmrazovali teraz, ked to nie je aktualne riesit. Viem, aby boli nejke, ale preco, ked ide o ICSI. Myslim, ze by bolo dobre skusit najskor inseminaciu a potom IVF. Nie hned ICSI, hm... Neviem, co mam robit, bojim sa celeho tohto kolotoca, ked tu citam, co si podstupite, hlavne tie nervy ☹

holly74
19. nov 2010

@adrianahlv Adri, no o to skôr ked je málinko spermií, že robia ISCI, veď pri IUI by tie 2 možno k vajíčku ani nedošli, by tam niekde mohli zablúdiť 🙂 A pekne sa ty hlavne doktora nabudúce všetko popýtaj, čo Ti neni jasné..... 😉 Pekný večer!

holly74
19. nov 2010

@adrianahlv Adri, no o to skôr ked je málinko spermií, že robia ISCI, veď pri IUI by tie 2 možno k vajíčku ani nedošli, by tam niekde mohli zablúdiť 🙂 A pekne sa ty hlavne doktora nabudúce všetko popýtaj, čo Ti neni jasné..... 😉 Pekný večer!

adrianahlv
20. nov 2010

@holly74 Dakujem, ale uz som na 99% rozhodnuta zmenit gynfiv za feti 😉

kaaaty
22. nov 2010

Ahojte baby, zajtra mám ísť prvý krát do ISCARE v BA k dr. Petrovej.... Ako to tam prebieha, čo ma čaká.... som s toho trošku nervózna... Aké vyšetrenia mi budú robiť.... priateľa som už pripravila že spermiogram ho neminie... ale čo ja??? Neviem, prosím poradte, Ďakujem

mamartinka
22. nov 2010

@kaaaty na prvom stretnuti len sa s vami najprv porozprava,Priatelovi spermio spravia.Prva navsteva je tak skratka len o rozhovore.A vam sa kolko nedari?Neaka pricina u vas?My chodime Tazberikovej. 😉

kaaaty
22. nov 2010

@mamartinka Ahoj no ja som objednaná k Petrovej, snažíme sa pol roka. Poslala ma tam dr. Harbulaková mala som špinenie ktorého príčinou bola nízka sliznica maternice, chcela mi ešte dať clostyl ale ten znižuje sliznicu tak ma poslala do Iscare. A ty chodíš do centra ako dlho, si spokojná? Ako je to s platením, platia sa aj tie zakladné vyšetrenia? to len aby som nebola prekvapená...dik

aduskatt
22. nov 2010

@kaaaty @mamartinka, ak sa mozem zamiešať, ja som bola na prvej navsteve v ISCARE koncom oktobra, pokecali sme, mangelovi urobili SPG, mne hned na mieste sono a uz aj som isla domov s receptom na Clostil. Hradili sme iba SPG, a samozrejme v lekarni Clostil, co boli nejake 2 eura. Na druhej navsteve bolo sono a neplatili sme vobec nic, tak uvidime, co bude dalej 🙂
@kaaaty kazdopadne drzim palceky nech ste spokojni a nech to dobre dopadne 🙂

kaaaty
22. nov 2010

@aduskatt ďakujem super že sa môžem takto informovať, aj keď určite tam pojdem mierne vystresovaná....ale čo už zvládneme to.... tak ty tam patrí medzi pomerne nové...Ak sa môžem spýtať koľko sa snažilkujete?....A HP ti nerobili či to si už mala robené, predtým?

aduskatt
22. nov 2010

@kaaaty aha, vidis, este ze si sa spytala🙂 brali mi krv, ale tiez sa neplatilo nic, ten spg bol 9 eur a vysledok sme mali za 15 minut.my sa snazime kusok dlhsie ako vy...4 roky

mamartinka
22. nov 2010

@aduskatt tak to mate ako my.Tiez sa 4 roky snazime.
@kaaaty My chodime do centra od januara tento rok.Sme zatial spokojny.Len ma stale caka odstranenie polipu co mi nasli a nemozu my to dstranit.Teda sa uz pokusali no marne.Mam akosi neak maternicu ako by mala byt a nemohli sa k tomu polipu dostat.Ani najmensou pipetou.Este v januari ze skusia cez menzes a ak nie ani tak tak skusia rezat ci co ja viem co.Ale sa obavam ze to ani v januari nevide nakolko sme v zahraniciu Irsko.Je zle u mna presne trafit dni.Takze tak o mne.

mamartinka
22. nov 2010

Inak baby vy nemate niektora nahodou obratenu alebo neako inak maternicu?Neda sa to nahodou liecit neako liekmi?Lebo mne to povedala az teraz po tom ako mi ten polip chceli odstranit ze nemam maternicu ako by mala byt.Ale nepovedala ci obratenu ci ako.Len ma zaujima ci sa to neda liecit liekmi.Nemate niektora taky problem?Dakujem.

kaaaty
22. nov 2010

@mamartinka @aduskatt ....juj tak ja som pri tom vašom snažilkovani malý začiatočník.... dúfam že nám to všetkým dobre dopadne a čoskoro nam budú rásť brušká.... 🙂

kaaaty
22. nov 2010

@mamartinka No mne zatiaľ nikto nič tatého nepovedal, tak asi nie ...ale čo som čítala tak že to nie je nejaký vážny problém čo sa týka otehotnenie, má to dosť žien... ale to som len čítala...

aduskatt
22. nov 2010

@mamartinka ja mam otocenu.......

mamartinka
22. nov 2010

@aduskatt A uzivas nato nieco ci ako to je?Moja sesternica ma tiez inak otocenu a brala injekcie na to.Lenze kto by mne tu to pichal ked sme nie na Slovensku ze?

aduskatt
22. nov 2010

@mamartinka absolutne nic, to nie je nejaka choroba, len fyziologická odlišnosť. Pri istých činnostiach 😅 môže byť na obtiaž, ale inak v pohode.........s tym sa nic neriesi.ona sa dokonca moze casom aj sama otocit...mozno akurat spermie tazsie preniknu, ale prveho syna sme pocali prirodzene, aj porod bol klasika........sice nam tiez trvalo 5 rokov, kym sa zadarilo, ale pricina bola uplne inde, takze s tym si fakt nerob starosti 🙂

sheronka
22. nov 2010

Ahojte. Chcela by som Vás porosiť o rady a info. S manželom sa snažíme 9 mesiacov. Pod dohľadom lekára som pravidelne od augusta 2010. Môj problém - zvýšený prolaktín, 4 mesiace som užívala Norplrolac, dnes som bola u lekára na výsledky hormónov. Všetko sa to upravilo, všetko je v rámci normy. Manžel ma tiež spermiogram v norme. Dnes mi lekár povedal, že počkáme do nového roku a po novom roku začneme pripravovať papiere na kliniku do BA, predpokladám že ide o kliniku ISCARE. Zaujímalo by ma, ako to funguje, prebieha, pokiaľ ide o poplatky (som poistená VšZP). S lekárom som to zatiaľ ešte presne neriešila. Ďakujem za všetky rady a info.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre