ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
9. feb 2011

@kaciatko81 na genetiku uz cakame, nevadi, my sme s tym pocitali kedze morfologia tiez nie je bohvieco a su poskodene hlavicky spermii co je nie velmi pozitivne takze sme sa nato viacmenej pripravili 😉 len skoda, ze po tolkych pokusoch a pchania hormonmi som musela patrat po pricine sama 😉

bibi24
9. feb 2011

@nemko Ak to nie je tajne, na co ste prisli? A kde? V iscare? Alebo ste boli na nejakom inom vysetreni? Pytam sa preto, lebo moj manzel ma tiez dost zly spermiogram...

kaaaty
9. feb 2011

@timona Ahoj ja sice chodim ku Petrovej ale na prvom stretnuti sa nas len popytala na problemy a povedala co potrebuje teda ake vysetrenia...potom nam brali krvicku, mne stery, priatelovi spermijky teda on ich dal sam 🙂 a este sme isli na genetiku....potom sme konzultovali vysledky.... v Iscare su podla mna vsetcia v pohode aj ked niekedy je tam vela ludi... Co som tu uz citala o Valkym je to velky odbornik... 🙂 drzte sa

kaaaty
9. feb 2011

@timona jaj a urcite sa pytaj ak niecomu nebudes rozumiet oni toho moc nepovedia ale ked sa pytas tak ti odpovedia na vsetko....ja mam uz teraz v hlave pripravene otazky idem v piatok...

kaaaty
9. feb 2011

@bibi24 ahoj pravidelne ta tu citam....zajtra sa to podari urcite...mysli pozitivne... 🙂, prajem ti to velmiiiii

kaaaty
9. feb 2011

@mili78 super 🙂 ...takze patorcata 😀 😀 😀 ,kedy mas vklad?

kaciatko81
9. feb 2011

@nemko ja viem, bola to len poznamka. inak na tst sa myslim davaju injekcie resp. lieky, ale mam pocit, ze na spg to ma skor opacny vplyv ☹ ide len o nahradu kvoli zdravotnym rizikam

mili78
9. feb 2011

@kaaaty .... no len aby zostalo jedno...este sa musia vyvijat 🙂 kedze som si dala predl.kultivaciu, tak vklad by mal byt v sobotu..ak vsetko dobre dopadne...klop klop 😉

kaciatko81
9. feb 2011

@mili78 verim, ze budu bojovat.

baby, ako je to s tou predlzenou kultivaciou? davat ju alebo nie? vyhody vs. nevyhody? priznam sa, ze mam v tomto trosku chaos 😅

bibi24
9. feb 2011

@kaaaty Dakujem pekne!!! 🙂

@kaciatko81 Ja som sa na tu PK pytala embryologicky v iscare. A v zasade nema ziadny vyznam. Teda, jedine taky, ze ked mas viac embryi, tak pri PK sa vyselektuju tie, ktore nie su kvalitne a prestanu sa delit. A ty nemusis absolvovat vklad a dufat, ze sa chytilo. Vkladaju ti uz kvalitne pekne sa deliace embrya. Ale ani to nie je zarukou, ze sa uchytia.
Podla mna, uz ked sa oplodnia, tak potom je to len v rukach bozich. Nikto nevie ovplyvnit, ako sa budu delit a ci sa aj uchytia.
Mne teta embryologicka povedala, ze embryjkam je najlepsie v maternici 🙂

kaciatko81
9. feb 2011

@bibi24 ved prave, ze embryjkam je najlepsie v maternici 😒 tiez som s nou toto rozoberala a mala som otazku, ze ci nie je mozne, ze pri pk sa prestanu delit, ale keby boli v maternici, v tom "svojom" favorite prostredi, tak by sa delili dalej... ale na to mi zatial nikto neodpovedal, preto vaham

bibi24
9. feb 2011

@kaciatko81 Na to ti asi nikto ani neodpovie. Lebo, neda sa vyvoj jedneho a toho isteho embrya skumat sucasne v maternici, aj v skumavke. Bud je tam, alebo tam. Tym padom sa to neda porovnat.
Lebo ved, oni nevedia ovplyvnit delenie embrya v skumavke....

kaciatko81
9. feb 2011

@bibi24 ja viem, vsetko si to dokazem odovodnit 😅 len mi to stale vrta hlavou 😖 mam pocit, ze pri pk je velky "odpad" a ked ma niekto malo embryjok, tak mu pk ani neponukaju sa mi zda...

bibi24
9. feb 2011

@kaciatko81 Ano, presne, neponukaju. Dokonca neodporucaju. Tak potom logicky mi to pride, ked neodporucaju, ze ako keby mali v maternici vacsiu sancu. Vies, ale aj tak si myslim, ze ked je to to prave, ktore sa ma narodit, tak je jedno, ci je vlozene skor, alebo je po PK 😉 Verim tomu, ze uz oplodnenia ma svoj osud urceny.

kaciatko81
9. feb 2011

@bibi24 presne! so vsetkym suhlasim, len asi prilis vela rozmyslam... 😀

mili78
9. feb 2011

@kaciatko81 .... mne zase ta mladucka embriologicka rano povedala ked mi volala, ze pri mojom mnozstve je dobre dat si pk...raz hovoria tak, raz tak...tak ja uz fakt neviem 🙂) ale ako pise Bibi, aj podla mna je to tak, ze ak sa to ma podarit, tak sa to podari aj bez pk...no ja som si ju dala 😕

lowee
9. feb 2011

@kaciatko81 docent povedal ze mam vela vajicok ale nedozretych ...nieco ze policisticke ovaria ? take nieco .....povedal bay som si davala pozor na prsia a pozerala ci nemam hrcky ,ze mozno vobec mozno o 10rokov bysa mohli prejavit..... a ze mam schudnut lebo aby som mala ovulaciu? neviem teda ze co si tym myslela?

lowee
9. feb 2011

@kaciatko81 a ako si to myslela ze stat_? nehovoril nic take .. ze mam vela hormonou sa neda odstranit len ze si mam sem tak ohmatat prsia,...

eva76
9. feb 2011

@diankas
ahoj dovod preco sa mi neujali mi nepovedali. My sme to nevzdali a isli sme zatim, a oplatilo sa.

lowee
9. feb 2011

@eva76 SI V TOM? NA KOLKI KRAT SA PODARILO . TEDA AKSA PODARILO🙂

sssilvy
9. feb 2011

Ahojte............zajtra idem k docentovi Valkymu na kontrolu po dvoch týždňoch od testovania z krvi. Tak mu donesiem aj dobrú správu, že sa to podarilo a ujali sa obidve embryjká 😉

lowee
9. feb 2011

@sssilvy TO ZNAMENA DVOJICKY?NA KOLKI POKUS SA ZADARILO A AKOU METODOU?AK MOZEM VEDIET

andysok
9. feb 2011

@sssilvy ahoj ake si mala Hcg?

holly74
9. feb 2011

@kaciatko81 @mili78 Mám presne rovnaký názor ako Bibi, už sme to tu aj preberali...mne Hr. povedal tiež, že najlepšie je im v maternici a že jediný význam to má pre psychiku ženy ,ak si to takto želá...Mne to neodporúčal..Som ale prekvapená, že tebe Mili to ponúkli..mne o tom sám odo seba nikto nepovedal a to som mala 11 embrií, až ked som sa na to pýtala po neúspešnom ET a KET, tak mi Dr. povedal tento svoj názor......

sssilvy
9. feb 2011

@lowee
@andysok V marci som mala IVF, kde hneď po dvoch bol transfer 2 embryjok, ale tie sa nezahryzli. Potom sa nám celé leto do toho nechcelo ísť a až v decembri som bola na prípravu ďalšieho transferu. Tak až teraz 12.1. som bola na KET (kryo embryo transfer) a obidve sa prijali. Po dvoch týždňoch som mala 2496 HCG v krvi.

andysok
9. feb 2011

@sssilvy fuuuuuuuuuuu no pekneeee ciselko, ja som mala 14 dni po vlozeni 1300 tie IVF 🙂 tak drziiiiiim palceee

sssilvy
9. feb 2011

@andysok ..........no to asi preto bolo to HCG také vysoké, lebo čakám dvojičky.........to viem, preto, lebo som ležala 10 dní v nemocnici. Hneď ako som sa dozvedela výsledok testu som doma vysávala a umývala podlahy a potom som začala krvácať a nechali ma v nemocnici na pozorovaní a tam mi robili aj prvé sono, kde bolo vidno dve srdiečka až tento pondelok.TAKŽE TREBA SA OZAJ ŠETRIŤ!!! V sobotu bude mesiac od transferu. Tak bublinky už určite podrástli. A ty si kedy mala test.........? A bola si aj na sono?

andysok
9. feb 2011

😉 @sssilvy no ja som si po vkladani dvoch emb. prvy test dala 5 den, tam uz bolo slabucko vidiet ze test je pozitivny.......standard po 14 dnoch krv, sestricka mi volala ze HcG 1300 ze su pravdepodobne dve a uz 6 tyzden bolo prve sono kde bolo vidno aj dva ++ teda srdiecka 😉

diankas
9. feb 2011

@mili78 jeeeeeeej no super, tak drzim palce, nech sa vsetko ostatne tiez podari....🙂

mili78
9. feb 2011

@holly74 .... no ja neviem...ja som sa nato spytala sama a embriologicka mi to vysvetlila s tym, ze zostanu len ti najvacsi bojovnici... no ved uvidime 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre