ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

holly74
13. sep 2011

@kviann Ja som verila už 4 krát...a tehu nikde 😕
@tina1303 Tina, to je mi ľúto.... ☹

katka30129
13. sep 2011

ja by som sa chcela opytat, ze ci ma niektora problemy s hormonmy a napriek tomu otehotnela...ja sa s manzelom snazim uz viac ako rok a ziadne vysledky...doktor ma posiela na laparoskopiu...je laparka nutna pri asistovanej reprodukcii...a ako su preplacane poistovnou? ja som z toho zmatena a neviem ako dalej....dakujeeeeem :o}

urma
13. sep 2011

@katka30129 ja si myslim, ze laparka je nutna pri IVF, lebo ju vyzaduje zdravotna poistovna. Na IUI urcite nie, lebo to si platis ako samoplatca v plnej sume. Ja laparku ma, IUI jedno tiez absolvovane ale po IVF sme sa nedostali 😀 a otehotnela som prirodzene. Ale myslim, ze mi to lekarka v iscare spominala...tu laparku...Ale mala som ju uz za sebou ked som sa prvykrat do iscaru dostala

bibi24
13. sep 2011

@katka30129 to co ti pise urma nie je celkom tak. Ak ta na laparoskopiu posielal doktor, asi na to nejaky dovod ma. Pred ivf nie je laparoskopia nutna, pokial vsetky dalsie vysetrenia ma zena v poriadku. Ziadosti o ivf schvaluje poistovna na zaklade lekarskej spravy. Lekar do ziadosti pise diagnozu preco sa odporuca ivf a nie vysetrenia, ktore zena alebo muz podstupili. Ivf ti lekar odporuci len v tom pripade, ak si je isty, ze si na to po zdravotnej stranke pripravena. A do tej pripravy moze byt zahrnuta aj laparka, ale nie je to preto, lebo to vyzaduje poistovna.

kaciatko81
14. sep 2011

@katka30129 pri laparoskopii ti vedia pozriet, ci mas prechodne vajickovody, pripadne ak mas pco, tak ti vedia tie cysty "obrusit", co niekedy moze na prechodnu dobu pomoct k ovulacii (ak neovulujes). niektori lekari neradi robia iui pokial priechodnost vajickovodov nie je overena. k ivf uz v podstate laparku nepotrebujes (ale zasa napriklad ak ma niekto nepriechodne vajickovody tie mozu komplikovat ivf, tak ich niekedy odporucaju odstranit), ale pokial je u teba problem "len" v hormonoch pochybujem, ze ta niekto bude hned posielat na ivf. a pokial ta lekar posiela na laparku, ma asi nejaky dovod, ale o tom je najlepsie sa porozpravat s nim. a preplacanie, to je taka dlhsia tema, ale principialne, iui si platis, ivf-zakladne ukony ti preplaca poistovna, po schvaleni ziadosti, max 3x za zivot a len do urciteho veku.

karkana
14. sep 2011

@kviann to nie,ja už na umelé nepôjdem,len by som chcela vedieť,či nahodou nebol tam problém,prečo sa mi nedarilo,pre pokoj duše

kaciatko81
14. sep 2011

@bobi3 @monesz226 babulky uz to mate urcite za sebou, myslim na vas a drzim palce, aby vysledok bol ten najlepsi a hlavne, aby bol, co najlepsi ten o nieco viac ako 2t 😵

bobi3
14. sep 2011

@kaciatko81 áno, moja, už sme po 🙂 ja som mala nakoniec predsa len 4 vajíčka ☹ spermijky sme však mali úplne super, vraj lepšie ako u darcov 😀 tak aspoň to. Zajtra budú volať či sa oplodnili, ET potom v piatok alebo sobotu. Uvidíme. Oddneska už papám estrofem a utrogestan. Kvoli čomu sa dáva estrofem? Ten som predtým nebrala 😕

karkana
14. sep 2011

@bobi3 aby si mala peknu,veľku sliznicu,ta je potrebna aby sa mohli zahniezdiť,držím palce

holly74
14. sep 2011

@bobi3 Ahoj, moja, tak ti držím palce, aby sa oplodnili všetky 4..a pekne delili 😉

kaciatko81
14. sep 2011

@bobi3 tak drzim palce, nech sa pekne vsetky oplodnia 🙂 vies ako, radsej menej a kvalitne 😉 ja som mala v stredu opu a et v sobotu 🙂 estrofem je na sliznicu. drzkaj sa, myslim na teba

bobi3
15. sep 2011

@kaciatko81 tak nakoniec máme len dve embryjká 😢 ET zajtra.

petuska123
15. sep 2011

@kaciatko81 ahoj tak ty si nemala predl.kultivaciu???

monesz226
15. sep 2011

@kaciatko81 ahoj,no mala som ich az 17 ale oplodnili sa len 4,zmrazia nam ich lebo mam hyperstimulaciu,tak uvidime co a kedy dalej ☹

holly74
15. sep 2011

@monesz226 Moni 😒
@bobi3 Bobi,budú Ti dávať obidve? Tak nech sa riadne zahryzne alebo zahryznú 😉

bobi3
15. sep 2011

@holly74 neviem, ale asi áno... ja by som chcela, aby dali obe... ďakujem 😉

kaciatko81
15. sep 2011

@bobi3 nesmut, mne do et ostali tiey len dve, obidve sme dali vlozit a je z toho jeden spuntik 🙂 vidis, ze ani vela vajicok neznamena vela embryjok 😔
@monesz226 juuj, tak to nezavidim... je ti velmi zle? vela pi, cistu vodu asi nie, skor zriedene dzusiky a papaj jogurty, tvaroh a podobne veci. drzim palce
@petuska123 nemala som predlzenu kultivaciu, preco?

bobi3
15. sep 2011

@kaciatko81 ty si mala tiež len dve? koľko si vlastne mala vajíčok? kati, ani nevieš, ako mi je... 😢 ja viem, máme aspoň dve, no nerozumiem tomu prečo bolo vajíčok nakoniec tak málo... u mňa to už je asi aj vekom 😠 ešteže mám takého skvelého manžela, skutočne mi tieto dni veľa pomohol a ak by toto nevyšlo, pojdeme aj do tretieho pokusu... Strašne som rada, že vám to vyšlo. Bodaj by sa aj nám aspoň jeden uchytil 😔 Len dúfam, že do zajtra si to tie dve tiež nerozmyslia 😔

kaciatko81
15. sep 2011

@bobi3 ip

monesz226
15. sep 2011

@kaciatko81 praveze my neni vobec zle,mam iba dost nafuknute brucho a velmi vela pijem a cikam co je asi dobre,no my sme ich mali vela a iba 4 sa ujali a ked sa rozmrazia mozno sa poskodia a neostane nam nic,take to je nespravodlive a bojim sa toho ze sa to nepodari a neuchyti sa ani jedno ☹ ☹ ☹

kaciatko81
15. sep 2011

@monesz226 hej, to je dobre. nemysli na to, ze sa poskodia a neuchytia...

monesz226
15. sep 2011

@kaciatko81 tazke je nato nemysliet

kaciatko81
15. sep 2011

@monesz226 viem, ale tym nepomozes ani sebe ani im... aj preto sme ti vraveli, ze ak sa nebudes zle citit treba ist do roboty. ja viem, ze vyznievam ako blazon, ale ja som fakt verila 😔

petuska123
15. sep 2011

@kaciatko81 lebo uvazujem ci si ju dam kedze predtym sa nam na 3 den pomaly vsetky prestali vyvajat,neviem ci su ju dat a ci nie vyhody a nevyhody neviem 😖

monesz226
15. sep 2011

@kaciatko81 no vies ale mne sa do tej roboty vobec nechce,ostanem este tyzden doma a potom uz asi pojdem a budem verit aj ja len sa bojim 🙂

holly74
15. sep 2011

@petuska123 Peťuška, Pk si daj ak budeš mať viac vajíčok, aby sa za tých 5 dní odselektovali tie, ktoré naozaj nie sú schopné vývoja...Ja som pri 1. IVF pri 11 embryjách PK nemala, čo znamená že som okrem ET absolvovala 2x transfery 5 až 8 bunkových mrazáčikov, čo sa ukázalo ako podľa mňa zbytočné, lebo sa neujali - teda keby som si tú PK dala, zostali by iba tie najsilnejšie a nekonali by sa tie zbytočné ketká, kt. vlastne znamenali pre mňa iba zbytočnú hormonálnu záťaž a aj stratu času... Minimálne to druhé ketko bolo zbytočné, lebo (ako som sa dozvedela dodatočne) embryjko bolo nižšej kvality (vkladali ho 3. deň po rozmrazení).... Teda PK sa eliminuje neúspech z dôvodu nekvality trans. embryí.
@bobi3 Mňa tiež napadlo, či práve môj vek nie je dôvodom našich neúspechov, ale zase sú tu tehulky aj v mojom veku a aj staršie, takže verím, že sa to môže podariť aj mne.
@monesz226 Posielam Ti veľa pozitívnych myšlienok...

monesz226
15. sep 2011

@petuska123ahoj,preco sa oni vlastne prestanu vyvijat ked su specialne ulozene?ja to nechapem

monesz226
15. sep 2011

@holly74 velmi pekne dakejm 🙂 a ked sa mozem opytat kolko rokov mate ked si myslite ze aj to moze na vplyvat?

holly74
15. sep 2011

@monesz226 Rok narodenia 74 😉

petuska123
15. sep 2011

@holly74 ja som nmala na 1 ivf 9 oplod.a vsetky mi dali na PK.takze pri takom mnozstve som si nemala davat PK???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre