ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
23. nov 2011

@holly74 Zlatko, moc moc drzim palce aj na nohach, aby to bolo uspesne. 🙂
Aj my sme mali 7 embryi uz vlozenych. Je ale pravda, ze prve 4 boli mrazene a dalsie z druheho ivf bolo asi slabucke. Ale Holly, ved uz to musi vyjst aj nam, nie? 🙂

@silvinnka Silvi, velmi silno na teba myslim!!!! Dufam, ze napises pozitivnu spravu!!!

holly74
23. nov 2011

@bibi24 Presne tak, Bibi, musí !!! 😉 A díki moc za podporu 😉

karkana
23. nov 2011

dnes som bola u kámošky,má trojmesačné dievčatko,bože to je krásny pocit ked som ju mala na rukách,také malé telíčko,nádhera,o čo nás pán boh pripravil,to neni fér,ani nepämetám,kedy som držala malé bábo,pred tým som ani pozreť nemohla na malé,teraz už áno ,pripravujem sa ak by nám volali z úradu 🙂

silvinnka
24. nov 2011

silvinnka ahojte,vsetkym co ste mi drzali palce,velmi pekne dakujem ,konecne po tyzdni ,az dnes sme mali urobeny UTZ...jedno babatko pani dr.sice velmi potrapilo,ale nakoniec sa ukazalo v celej parade ,schovavalo sa za surodencom....Obom miminkam krasne biju srdiecka,takze ziaden KYRET (hnusne slovo) sa nekona...
Este si chvilku polezime v nemocnici a potom sup domov...Dnes zacinam 7+0 a aj mimi tomu zodpovedaju....
Este raz Vam vsetkym DAKUJEM

holly74
24. nov 2011

@silvinnka Silvinka, to je skvelé!!! Super !!! Pekne sa teraz opatrujte 🙂 🙂 🙂

silvinnka
24. nov 2011

@holly74 dakujeme 😉

sakura
24. nov 2011

@holly74
mojko strašne držím palce, musí sa to už tentokrát podariť!!! Budem v sobotu na teba myslieť 🙂

nikol18
25. nov 2011

@silvinnka juuuj tak to sa moc tesim, ze to dobre dopadlo a drobci sa drzia 🙂

timona
25. nov 2011

baby, viete mi poradit ako sa ma brat siofor? lebo sa mi zda, že doc. hovoril že 2x500mg, ale na recept napisal 1x500mg, tak neviem, ako sa zvykne davat..

monesz226
25. nov 2011

ahojte baby,neostalo niektorej jedno balenie estrofemu?surne by som potrebovala

lienocka333
25. nov 2011

Ahoj baby. Viete mi odpovedať či vás na tej prvej alebo niektorých ďaľších prehliadkach aj vážili?

little_miracle
25. nov 2011

@lienocka333 ahoj, urcite nie - na hmotnost sa ani nepytali - len v ramci predoperacnych vysetreni sa internista spytal.

timona
26. nov 2011

baby, chcem sa poradit...som v priprave na KET, dnes 16.deň, asi tyzden beriem estrofen 2x3 tbl., vcera som bola na kontrole, ale Dr. sa nepaci moja sliznica, vraj je nekvalitna a dohodli sme sa ze pridem v stredu na dalsiu kontrolu a pridal mi este Siofor...ale mne sa zda ze je to velmi dlho brat tak vysoke davky estrofenu a v posledom case ma pobolieva hlava a obcas mi je na zvracanie, asi z tych hormonov. Rozmyslam ze lieky vysadim, lebo mozno aj tak z toho KET-u nic nebude a bojim sa aby mi tie hormony neublizili...a ze to skusim niekedy v novom roku, neviem co mam robit...brala ste niektora estrofen vo vysokych davkach tak dlho?

sneznicka
26. nov 2011

@timona Ahoj, ta sliznica sa moze pri uzivani vsetkych tych hormonov zmenit zo dna na den. Myslim, smerom k zelanemu vysledku. To, co uzivas je standard, co sa uziva pri KET. Ja som toho mala pred mesiacom pri KET (zial neuspesnom) ovela viac a vo vyssich davkach - estrofem, prednison, anopyrin, utrogestan a nejako som to zvladla. Sice obcas som okolo seba vrcala🙂 a celkovo, necitila som sa vo svojej kozi, ale aj psychika robi svoje. Zober to tak, ze baby ktore 10 rokov alebo aj viac beru antikoncepciu, do seba natlacia ovela viac hormonov. Toto zvladnes, urcite to nevzdavaj, si uz na konci cesty k transferu, tak pokracuj, nech mas pekne vianoce🙂 drzim palce!!

lienocka333
26. nov 2011

@little_miracle Ďakujem,mám z toho obavy. Môžem sa ťa spýtať ako tam prebieha prvá konzultácia a tak.Aké tam dávajú otázky? Mám len papier od gynekológa a neviem ako ďaľej.

little_miracle
26. nov 2011

@lienocka333 lekar sa ta bude vypytovat na rozne gynekologicke tazkosti...ako dlho sa snazite.....ci si mavala nejake problemy....ci mas za sebou nejake vysetrenia ohladom neplodnosti........a na zaklade toho navrhne postup - ake vysetrenia ti urobia. Samozrejme hned na zaciatku vysetria spermiogram manzela (ak este nemate).Ale priprav sa na to, ze veci sa nebudu hybat zo dna na den. Toto je zdlhava procedura a zeny maju ovulaciu len 1x za mesiac..... a nie je to tak, ze na dalsi mesiac odchadzas od nich ako tehulka. My sme boli na 1. konzultacii v polovici septembra 2010 a 25.10. sme mali prve IUI (inseminaciu). Dalsi cyklus za tym som mala predcasnu ovulaciu a potom niekolko cyklov za sebou sa nepodarilo nastimulovat ma tak aby sa nejake folikuly vytvorili. Druhe IUI sa nam podarilo az v maji - tiez bolo neuspesne, tak sme v juli isli na 1.IVF (mimotelove). To bolo tiez neuspesne. Nakoniec sme v oktobri mali 2.IVF - konecne uspesne......a to hned dvojnasobne 😉
Casovo je to dost narocne....hlavne pre nas, pretoze dochadzame 100 km a obaja sme zamestnani tak sme to museli vzdy nejak vykombinovat. Manzel nechcel aby som tam chodila sama - zakazdym bol vzorne so mnou (aj sestricky si to vsimli a pochvalili ho 😵 ).
Teraz este nadalej budeme musiet chodit do centra - ca. do 15-18 tt (podla vysledkov genetickych vysetreni).
Vobec z toho nemaj obavy a pytaj sa na vsetko co ta zaujima alebo comu nerozumies - ti lekari nevedia odhadnut kto k nim prichadza ako-tak informovany alebo uplne bez informacii......takze kludne sa ich vypytuj - urcite ti vsetko ochotne vysvetlia.

monesz226
26. nov 2011

@timona ahoj,aj ja som brala estrofen od zaciatku cyklu a beriem ho este stale,aj mna pobolievala hlava a zle my byvalo,ale opytaj sa doktora ze co mas robit 🙂

karkana
26. nov 2011

@timona len ich ber ,dr.sa opýtaš ,ved možno už zas bude väčšia sliznica ked pôjdeš na sono a opýtaj sa ho ,či to má význam vkladať,musíš sa veľa pýtať 😉

holly74
26. nov 2011

Takže po PK len 15 bunkové embryá, vložili mi ich, ale taký zázrak že by to dobehli sa zrejme nestane. Díki žienky všetkým čo ste držali palce...

silvinnka
26. nov 2011

@holly74 treba dufat,ze zraky sa sem tam deju...kurnik mohli byt aspon morule,kazdopadnedrzim paste 😉

karkana
26. nov 2011

@holly74 aj z dvojbunkového otehotneli takže len dúfaj, 🙂 to nevadí,že nemá viac buniek,máš aj zamrazené?možno ked vložia tak začne rásť rýchlejšie,držím palce

sakura
26. nov 2011

@holly74
a vložili ti všetky 3 ? Nebooj určite zabojujú ... Treba veriť a dúfať. Držím palčeky 😉

lienocka333
27. nov 2011

@little_miracle Moc ti ďakujem za informácie.Škoda,že tam nemôžem ísť hneď.Nevieš náhodou ako dlho mi platí ten papier od gynekológa,nie je tam uvedený žiadny dátum kedy to písal.Všetky peniaze sme vrazili do prerábky bytu tak musíme niečo našetriť. Bojím sa ,že to budú veľké pálky ☹ Držím palčeky a teším sa s tebou..Hlavne nech ste zdravý.. 🙂

little_miracle
27. nov 2011

@lienocka333 toho sa neboj - v centre ta zoberu aj bez odporucania. Ale co sa tyka financii - je to narocne.....hlavne tie IVF cykly. Nas to za ten rok doteraz stalo ca. 2.500 ,-

holly74
27. nov 2011

@silvinnka práveže nebol ani náznak delenia na blastocystu, myslím že sme tam všetci vedeli , že na 5. deň je to zlé a ten vklad asi aj dosť zbytočný, aj embyrologička, aj doktor..ale ked už som tam bola, tak to vložili...
@sakura vložili mi 2, to tretie sa prestalo deliť
@karkana ja viem že aj z dvojbunkového môže byť, ale asi nie po PK ☹
Inak mi robili ICSI, napriek tomu, že máme spermiogram v norme - vraj to pri 3. IVF odporúčajú vždy (len škoda že mi to lekár nepovedal už predtým, mohla som sa na to pripraviť, takto to bolo dosť prekvapujúce, zrazu taký návrh a človek sa má hned rozhodnúť, oťapený ešte po narkóze...) , tak neviem, či by to nebolo bývalo lepšie keby to nechali na štandardné ivf a najrýchlejšiu spermiu, či by embryá neboli kvalitnejšie ... tak sme to mali pri druhom a mali sme aspoň 1 blastocystu a 1 morulu...Vlastne toto bol najhorší výsledok z mojich ivf... ☹

lienocka333
27. nov 2011

@little_miracle Toho sa bojím,ale ak nejdem s papierom od gynekológa tak je to drahšie či ani nie?Tak za rok to nie je až také hrozné,ale je to dosť.Ale to ivf sa nerobí hneď,že?Aspoň som tak počula,že najprv skúšajú niečo iné.No musíme aspoň 6 mesiacov šetriť.A aký ste mali problém ak to nie je tajné?Hlavne,že sa vám to podarilo.To je super. 🙂

sakura
27. nov 2011

@holly74
strašne držím palčeky aby to boli bojovníci a zabojovali... A oni ti odporučili PK?

silvinnka
27. nov 2011

@holly74 je mi velmi luto,ze si smutna...ak Ti mozem poradit,nerozmyslaj nad tym,co by bolo lepsie ,ci ICSI alebo ,,spermos superman,, ci by bola morulka,blasticka....inak budes veeeeeelmi smutna a utrapena.Ja viem,ze to nie je utecha,ale si silna zienka,hlavu hore....!!!! 😉

holly74
28. nov 2011

@sakura Ja som PK aj chcela, keďže sme mali 9 vajok...
@silvinnka Viem, že nemá cenu to rozpitvávať, nič sa už nezmení.
Ty sa máš ako? Si doma z nemocnice? Všetko je ok s vami?

little_miracle
29. nov 2011

@lienocka333 cenovo je to uplne jedno ci ides s papierom alebo bez...Samozrejme ze na zaciatku skusaju jednoduchsie procedury ako je planovany styk, inseminacia - avsak tu je predpoklad aby bol dobry spermiogram. V pripade velmi zleho spermioramu mozu rovno navrhnut IVF. Na IVF sa vypisuje do poistovne ziadost na uhradu cyklu - schvalovanie trva 4-6 tyzdnov (zavisi od poistovne, resp. dovolenkovej sezony - vacsinou maju poistovne len 1 posudkoveho lekara). Potom poistovna hradi len zaklady cyklus a ca. 65-70% ceny liekov. Ostatne si priplacas sama, preto sa aj vyska nakladov u roznych pacientok moze vyrazne lisit. Nas napr. 1.IVF stalo do 500,- ale druhe uz takmer 1000,-

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre