ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pistaciaa
25. apr 2012

@karkana ja som zase ostala lezat na koze lebo som bola posledna v poradi na zakrok, ale nevydrzala som ani 10 minut a musela som ist cikat, ale stacilo, no ta pacientka predo mnou isla po vklade po svojich do izby, takze asi je dobre ostat lezat, ale oni nemaju cas, aby kazda lezala na sale....

silvinnka
25. apr 2012

@andyaa ahoj, urcite vklad na 22dc neni nexkoro,mne poslednh et robili na 24dc a to mam cyklus kazdych27 dni 🙂

mary86
26. apr 2012

@silvinnka @little_miracle dievčatá môžem sa vás spýtať, teda možno to vyznie hlúpo ale pravdupovediac, ja sa v tom veľmi ešte nevyznám, stimulka ma ešte len čaká, ale fakt sa mi to zdá neskoro, že až 22 - 24 dc vklad, veď keď sa začína stimulovať 2dc a stimuluje sa - aspoň ja by som mala desať dní... čo sa dovtedy robí? Ja som myslela, že odber je zhruba okolo tých plodných dní - teda okolo toho 14 dc... a vklad pár dní na to...Ďakujem vám za odpovede a objasnenia 🙂

silvinnka
26. apr 2012

@mary86 ahoj,ja som stimulovala pichala injekcie 14 dni,tym,ze pomaly dozrievali vajka.Zalezi ako budes reagovat na stimulku... Po injekciach som pichla poslednu na dozretie,na 17ty den odber, dali sme si Pk a vklad tym padom bol na 24 ty den.Ak by sme sli skor,tak by bol vklad na 20 ty den 🙂

mary86
26. apr 2012

@silvinnka ďakujem za vysvetlenie, zase som o niečo múdrejšia 🙂 ja začínam stimulovať od zajtra, v protokole mám zatiaľ na desať dní bravelle, tak som zvedavá ako sa to bude vyvíjať... a môžem sa ešte spýtať, koľko vajíčok si mala, keď ste sa rozhodli pre pk, je tam nejaký limit? ďakujem ešte raz za odpovede 🙂

lucia2505
26. apr 2012

Ahojte. Možem sa pridať? Zajtra máme s partnerom prvú konzultáciu v ISCARE. Chcem sa spýtať aký problém s neplodnosťou ste mali, keď ste sa rozhodli ísť na umelé oplodnenie?

little_miracle
26. apr 2012

@lucia2505 ahoj, vacsina parov pride do centra s tym, ze sa im nedari otehotniet.......po pricine potom patra centrum. Vacsina beznych gynekologov sa nevenuje hlbkovo problematike neplodnosti a ak aj daju urobit nejake zakladne vysetrenia, nie vzdy dokazu interpretovat vysledky. No u nas bol na pricine muzsky faktor a do centra sme isli s tym, ze sme to uz na zaklade predchadzajuceho spermiogramu vedeli.

milka4
27. apr 2012

@karkana Ja neviem, ja len tak pocitovo si teraz myslim, ze cim menej pohybu tym lepsie a cikat som bola az po 20 min, dokonca mi vankus z podhlavy zobrali prec... .

milka4
27. apr 2012

@lucia2505 Ahoj, ja mam jednu stranu nepriechodnu, nepravidelnu ovulaciu a manzel ma menej spermii. Drzim palce!!!

milka4
27. apr 2012

@pistaciaa Co je smutne a je to skoda, lebo ak to ma pomoct, tak by sa tym mali zaoberat a nechat zene cas!!!

pistaciaa
27. apr 2012

@milka4 To je pravda, ale tak vsetci vieme o com centra asi su.....

pistaciaa
27. apr 2012

@milka4 Ale zase na druhej strane asi vedia co robia a viem, ze to vyslo aj babam, ktore nelezali a hned po transfere sa presuvali a dokonca cikali, ono je vraj dolezitejsie aby si netlacila potom pri cikani, tak neviem.

karkana
27. apr 2012

@pistaciaa pred rokmi som mala malo plný mechúr tak som musela ešte veľa vypiť, potom mi vložili ,preložili ma na posteľ a 1hod.a pol ležať s tým plným mech.,to bolo hrozné bola som až zelená,a to všetky vtedy baby a veľa otehotnelo čo som si s nimi písala,tak prečo teraz hned ísť cikať ,no neviem

silvinnka
27. apr 2012

@mary86 prvy krat 7 vajok,druhy krat 6 vajok a treti krat9vajok🙂

andyaa
29. apr 2012

@little_miracle Dakujem velmi pekne zapodporu.Tak asi to tak bude ako pises a preto verim,ze to teraz vide..Skoda,ze nas tolko je.nechcem si ani predstavit,ze by som vobec nemala deti keby nebola takato veda.Jednodievcatko uz mam tak verim,ze aj coskoro surodenec pribudne 🙂 Ty uz mas deti?

andyaa
29. apr 2012

@silvinnka Dakujem! 🙂 Prajem Ti len to najlepsie po tolkom trapeni.Obdivujem ta! 🙂

little_miracle
30. apr 2012

@andyaa my sa snažilkujeme ešte len o prvé mimi ☹

pistaciaa
30. apr 2012

@karkana ja som mala velmi naplneny mechur uz pred vkladom, takze som vydrzala lezat len 10 minut a musela som ist cikat, lebo sa to proste nedalo dlhsie vydrzat a potom mi doktor vravel, ze staci lezat aj 10 minut a mal pravdu, ze tych 20 vravia pre istotu, a viem, ze v zahranici kde bola kamratka baby chodia cikat aj hned, a az potom lezia, takze si myslim, ze sa da otehotniet aj tak aj tak, a asi to zavisi hlavne od inych okolnosti

chilinkaxxx
30. apr 2012

ahojte, tiež sa pripájam do skupiny "snažiliek"...u nás je to trochu komplikovanejšie, ale veríme, že to zvládneme. Všetky pozitívne ohlasy ma iba povzbudili k tomu, aby sme sa obj. do ISCARE. Viete mi poradiť, či to treba riešiť cez gynekologa, alebo sa tam stačí proste objednať priamo?

little_miracle
30. apr 2012

@chilinkaxxx ahoj, vitaj medzi nami........ Do Iscaru sa staci objednat - aj ked je dobre vziat so sebou vysledky vysetreni - ak si nejake cez obvodneho gynekologa mala robene. Ak nie, oni si vysetria co budu potrebovat 😉

yashmin
1. máj 2012

@lucia2505 tak drzim palce dufam ze coskoro budes medzi tymi ktorym pomohli patrim k tym stastnym 😀

yashmin
1. máj 2012

@chilinkaxxx objednaj sa priamo a odporucam docenta Valkyho 😀

chilinkaxxx
1. máj 2012

super, dakujem 😉 problem je v partnerovi, ale ma vsetky mozne vysetrenia od urologa, takze verim, ze to pojde lahko. Buduci tyzden nas tam chcem obj. Som presvedcena, ze nam pomozu a budeme sa o par mesiacov tesit z vlastneho babatka, lebo si neviem predstavit, ze by som nikdy nemala vlastne dieta ☹

mary86
1. máj 2012

Dievčatá chcem sa vás spýtať, mali ste niektorá počas stimulácie bravelle a cetrotide? môže sa to spolu zmiešať, alebo si mám každé pichnúť zvlášť? ďakujem vám za odpovede...

eevulikk
3. máj 2012

ahojte. chcem sa vás opýtať aké máte skúsenosti po vklade. v utorok mi vkladali 2 drobcov, mala som nafúknuté brucho a kŕče, no a dnes som spľasnutá a bez kŕčov. to je dobré alebo zlé? 😒

little_miracle
3. máj 2012

@eevulikk nestresuj 😉 Zrejme si po odbere mala mierne hyperstimulovane vajecniky ktore sposobili nafuknutie bruska a same to ustupilo. Aj ked je pravda ze ak by sa to zhorsovalo - je velka pravdepodobnost ze to je sposobene tym ze sa embryjka uchytili, ale opak v ziadnom pripade neznamena neuspech! Je to velmi individualne a zalezi to od mnohych faktorov. Priroda je mocna 🙂

eevulikk
3. máj 2012

@little_miracle ďakujem za odpoveď 🙂. no stres ma prešiel, pretože poobede som začala zase priberať do objemu a teraz ledva chodím. je to omnoho horšie ako pred tým. kŕč za kŕčom. zajtra musím do BA

little_miracle
4. máj 2012

@eevulikk jaaaaaaaaj to mi je luto, ja viem co znamena OHSS - svoje som si uzila. Drzim palceky!!!

silvinka20
9. máj 2012

caute baby, aj ja by som sa chcela pridat do diskusie, je tu niekto kto bol v aprili na vklade embrijka?

little_miracle
9. máj 2012

@silvinka20 ahoj, ja som bola na KET 27.4. a v piatok ma caka krvicka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre