ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sylvia21
20. jan 2009

to by so mala Scarlettka uzasne. Uctovnikov treba stale a mohla by si sa popri praci venovat i rodine. Super kominacia.

scarlette
21. jan 2009

sylvi len je potreba mat dost firmiciek 🙂

sylvia21
21. jan 2009

scarletka 😉

karkulka522
21. jan 2009

Scarletka som rada ze si zo skolou spokojna 😉 ,nech ta to bavi aj nadalej.Myslim si ze v bratislave nie je problem najst firmy na uctovnictvo.Tak vela stastia.

scarlette
21. jan 2009

babulky dikes, ale este ma caka dlha cesta 😉 ale ja ju zmaaaaaknem a potom si objednam dovcu a budem spokojna 🙂

co mate nove?

insolka
22. jan 2009

Ahojte kočky konečne možem napísať aj Vám .niako som sa kvám nedostala .Nabuduci tyždem idem sa dať vypísať aspon na tu chvilu
😀 😀 😀 😀 😀

andy26
22. jan 2009

ahojte kočky,

dnes bol posledný ultrazvuk pred odberom.. výsledok... bieda.. jedno vajko. V sobotu sa uvidí, či bude vôbec odber. Ak sa vajko do soboty neuvolní, tak sa odber uskutoční, ak nie.. je po šanci.
Pravdepodobnosť, že to tento krát výde je zase veľmi malička ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

scarlette
22. jan 2009

andy verim ze to bude ok 🙂

sylvia21
23. jan 2009

andy presne mi to pripomina moj pripad - len jedno vajicko. CO si mala ake lieky? Jeden folikul este moze byt i uspech, aj ked ako vravis, ta sanca je prilis nizka, ale koniec koncov nic nie je nemozne. Ja som v oktobri dufala do posledneho okamziku. Tak vela sil. Urcite napis ako sa mas.

Insolka - si chora?

andy26
23. jan 2009

Sylvi.. dával mi Merional , jednu ampulku.. žiadna sláva teda. Viem, že to môže byť aj uspech.. ale cesta k tomu je ešte strašne ťažká, ked si predstavim, že sa najskôr dočkať vôbec odberu, potom či sa vôbec oplodní a nakoniec či sa bude deliť a bude vôbec vklad. Uvidíme zajtra, som fakt dosť zvedavá..

sylvia21
23. jan 2009

Andy = caka ta este par dlhych a tazkych dni. Drz sa zlatko.

Ja som bola dnes u obvodacky , rano som nemohla vobec rozpravat. Zase ma chcela odbit len tym, ze mi da PN a odobere mi krv z prsta, ci tam su bakterie alebo vyrusy, za co ma samozrejme 5 EUR. Bolelo v hrdle tak, ze som nemohla ani prehltat, ani v noci dychat, vsetko napuchnute, dnes som sa zobudila bez hlasu a zacinam kaslat a rano ma boleli este i klby na laktoch. Vzdy povie, ze to je virusove a nikdy ma nicim nelieci. Tento mesiac som nechala v lekarni asi 120 EUR. A to som si kupila vitaminy, calcium, detralex, kys.listovu, prednison, krem, ant. Sumamed. Tot vse. Z toho som mala prednison, kys.list.,Sumamed a calcium na recept, lenze poistovna skoro nic nepreplaca alebo len ciastocne. Dnes mi teda nase cele zdravotnictvo lezie poriadne na nervy. No a vlastne mi doki povedala, aby som si radsej tie ant.nedavala, az ked mi neklesne teplota. Doktorke som vysvetlila situaciu, ze sa musim dokladne preliecit, aby sa mi to o mesiac nevratilo, ked mi uz bude bezat protokol. Normalne sa skoro na mna rozculila, ze ona mi moze predpisat aj troje antibiotika, ze jej je to jedno. Normalne mi bolo az doplacu. Porovnavala ma s pacientami, ktori beru antibiotika preventivne kazdy mesiac. Ja som mala naposledy antibiotika pred dvoma mesiacmi, aj to z gyn.dovodov po potrate, lebo mi zacali bolesti. Normalne som uz antibiotika nemala niekolko rokov. Povedala mi, ze v utorok mi moze zobrat vytery a v piatok budu vysledky a ze az potom mi moze nieco naordinovat. Nakoniec povedala, ze ak mi teploty neklesnu , nech si dam tie ant. Sumamed. Chapem, ze na chripku antibiotika nepomahaju, ale ked sa mi stav zhorsuje po xxx dakach vitaminu CCC , vela tekutin, theraflu a kloktadle, dnes mam i teplotu , tak je podla mna prirodzene, ze sa chcem dat poriadne dokopy, nech som pred stimulkou fit. No ale citila som sa tam ako nejaky hypochoder. Potom mi pichli calcium samozrejme na stvrty krat. Tak som cela dopichana, znova. Uz mam pocit, ze sa vsetci vo mne stale len vrtaju tymi ihlami. A ked som sa im snazila poradit, kde sa sestrickam dari brat mi krv, tak sa na mna sestricka oborila, ze co si myslim, ze ona pichala i pacientom po chemoterapiach, ze jej sa este nestalo, aby niekomu injekciu nepichla. Keby aspon bola trosku normalna , ved chapem, ze niekedy moze byt sestricka zrucna ako chce, ak raz nemam dobre zily, tak sa neda nic robit. Tak som prisla domov, a troska som sa Vam potrebovala vyzalovat 🤐 🙄 Uvidim, ak mi bude horsie, nebudem cakat do utorka do vyteru a potom do piatku na vysledky, aby som sa az za tyzden a pol zacala len liecit.

Kocky chcela som sa Vas spytat, uz ste niektora mali dlhy protokol bez antikoncepcie? Lebo normalne sa zacina antikoncepciou a potom sa na 20 - 21 den zacne pichat decapeptyl. Len sa chcem spytat, ci je bezne zacat dlhy protokol az decapeptylom.

sylvia21
23. jan 2009

tak kocky, uz som to rano predychala, uz mi je lepsie. Som rada, ze sa Vam tu mozem troska vyzalovat. 😉

sylvia21
23. jan 2009

Teraz som sem ynova nakukla, lebo mi je doma troska dlho a citam, ze som vam napisala, ze som mala naposledy antibiotika pred dvoma mesiacmi , a to som sa pomzlila, myslela som pred dvoma rokmi. Takze uz mi uplne sibe 😎 😎 😎 😎 🙄 🙄

misik1
23. jan 2009

dobry vecer dievcata...
sylvi, tak dalsia dobra skusenost s nasim zdravotnictvom, to je hroza....drz sa a liec sa, nech si fit a mozes stimulovat...s dlhym protokolom ti neporadim, ja som mala kratky.
andy nerozumiem preco len jeden merional ti dal....to zvyknu tak pri iui dat jeden, ale pri softe 2, aspon ja som tak mala...urcite daj vediet ako to pokracuje...tfuj, tfuj na zajtra
insolka preco sa ides dat vypisat?
scarletka a ty uz tiez zacnes, nie?
🙂 😉 😀

sylvia21
23. jan 2009

Ahoj Misik - no to mas pravdu 😉 Ako sa mas ty?
Andy - vela sil 😉 pfuj pfuj pfuj 😉

tanyja
23. jan 2009

ahoj sylvi, ak sa Ti dá, nájdi si normálnejšiu obvoďáčku, to čo som čítala mi stačilo, nejaká divná tá tvoja dr.
to je fakt sila, také správanie, hlavne že žijú z toho, že k nim chodíme. A na ples idete kedy? šaty pomerané ???
ja sa nechystám nikam, nemám s kým......... milý má novú prácu a ešte menej času ako predtým ☹

scarlette
23. jan 2009

silvy toto nase zdravotnictvo a poniektori schopni lekari...skusila by som si najst ineho na tvojom mieste...

misik v utorok idem na kontrolu a dufam ze bude vsetko ok a my zacneme...a co mas nove ty?

sylvia21
24. jan 2009

ahoj Tanyja - saty sa este siju , ale vyzeraju pekne, este bude treba jednu skusku. Na ples ideme az v polke februara a potom na druhy ku koncu februara. Uz sa tesim 🙂 Ta obvodacka ma ambulanciu hned oproti nasmu vchodu, takze to je celkom vyhodne. Je to mlada doktorka, najradsej by vseko liecila cajom s medom, ale ked je nieco vaznejsie, tak to treba riesit. Keby mi nedychala na krk stimulka, tak nepoviem ani pol slova a spokojne sa budem liecit medom a cajom, ak by mi pomohol. Ale teraz som v casovej tiesni a nemozem si dovolit, aby som nepreliecila dost silny zapal poriadne. Ale Este jej dam sancu. Ona to nemysli zle, chapem, ze virusove ochorenia sa nedaju liecit tak ako bakterialne ochorenia. Mne skor vadi ta jej sestricka. Predtsav si rozpravam sa s doktorkou a sestricka sa do toho zacne miesat a vysvetlovat mi to iste ako doktorka. Cudujem sa tej doktorke, ze to trpi. Pani sestricka- pan general -hovori skor doktorke , co ma urobit. No jednoznacne mi tam vcera chybalo obycajne ludske pochopenie, mozno i oni mali horsi den a nie vzdy mame dobru naladu. Este to s nou chvilku vyskusam a uvidim.

Scarlettka - zacinas v utorok so stimulkou?

scarlette
24. jan 2009

sylvi neviem, idem iba na kontrolu a rozhodne sa

andy26
24. jan 2009

Tak ahojte kočky,

mám to za sebou, bolo to napínavé.. ale našťastie.. folik sa držal ako klieštik, šťastie že sa nepustil.. lebo by nebolo čo k odberu.
Takže zo mna vydoloval pekné zrele vajko.. a zajtra ráno... horor č.2 .. či sa delíme.

Sylvi a Scarlett.. kuk IP

Misik, no mne dal asi po jednom merionale kvoli tomu, že som mala vždy nábeh na hyper. syndrom... aj pri malých dávkach.. tak chcel vyskušať asi toto.. no a zadarilo sa teda len jedno..
šanca malá malička... ale ako vraví Maršík... koľkí behajú po svete práve z jedneho.. tak sa uvidííí.

pekný večer

sylvia21
24. jan 2009

Andy kuk IP - budem na teba mysliet, drz sa.

pointka
25. jan 2009

Andy drzim palce, nech to vyjde!!!!
Zdravim aj ostatne snazilky 🙂

sylvia21
25. jan 2009

Ahoj Pointak - ako sa mas? Uz sa vsetko upokojilo a obaja s mimcom ste v poriadku? Chodis i do prace, alebo si doma?

misik1
25. jan 2009

ahojte....
andy napis co nove s vajkom a teda uz snad aj embryjkom....
pointka ty uz mas polovicku za sebou...
scarletka tak v utorok drzim palce...
sylvi, ze ako sa mam...fajn, vysvedcenia napisane uz od piatku, dnes bolo krasne slniecko, boli sme na dlhej prechadzke...a v stredu idem konzultovat... 🙂
a co tvoje zdravie?

pointka
25. jan 2009

sylvi, no zatial sme ok, nekrvacam, zajtra idem na UTZ, tak uvidime, co bude, ide mi dokina merat krcok a pod, trosku bol maksi naposledy kvoli infekcii. Chodim uz do prace, tak light, davam si pozor.

misik, no polovica za mnou, ale uz by som chcela aby bolo cele za mnou, stale sa bojim niecoho, tak uz chcem nech je babo na svete, budem kludnejsia 🙂

andy26
25. jan 2009

No vitaj Poi, už si tu dávno nebola.. som rada, že ste už v poriadku a zajtra držím palečky, nech kontrola upokojí.
Dávaj na seba a drobečka pozor 🙂
Ja som dnes ráno volala do Is. naštastie sa vajko podarilo oplodniť a v utorok máme mať transfer, tak ale ja to zajtra ešte pre istotu preverím v Is. či sa delíme. Ja mám takú maličku dušičku.. vždy ked tam volám. 😅 😅

tak zajtra zase napíšem..

Dobrú nooooooc

pointka
26. jan 2009

Ahojte.
Tak som po UTZ. Placenta je uz dobre. Babo vazi 250 g a vyzera to na dievca 🙂
Este nam aj zakyvala, roztiahla prstiky a zamavala nam 🙂 Vsetko je OK, tak sa tesim 🙂

scarlette
26. jan 2009

pointka to je super, sa tesim ze uz je to ok 🙂

misik dikes 🙂

sylvia21
26. jan 2009

Ahoj Misik - kedze som v sobotu mala stale teplotu, tak som si nasadila antibiotika, tak ako so msa dohodla s doki a cely vykend som prelezala a pila litre caju s citronom a medom. Je mi lepsie ale este nie som OK, tak uz zase lezim v postielke a liecim sa 🙂

Pointka - tak dievcatko? JEEEEJ 🙂 tesim sa s tebou musi to byt nadherny pocit nasa mila maminka 😉

Andy - skusala si dnes volat, je vsetko ako ma byt? Uz si pomalicky bal pyzamko 😉

Scarletka aj tebe nech vsetko dopadne zajtra podla najlepsich ocakavani 😉

misik1
26. jan 2009

skore uzdravenie sylvi...a chodis do prace, ved deti tiez kde co siria?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre