ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pointka
6. aug 2008

napriklad co som videla cennik doplatkov za jednodnovu chirurgiu, co som bola na hysteroskopii, cena celeho ukonu je 10tis. Sk, ja som doplacala s vszp 3000 Sk a spolocna doplaca 10tis.,cize celu sumu a na vsetky ukony doplacaju strasne vela.
ja som bola v spolocnej a utekala som z nej. Ked po missed aborte som prisla do nemocnice na kyret koncom mesiaca a povedali, ze maju uz na ten mesiac vycerpany limit pre moju poistovnu... parada ze, vsak skapes nie? a platis im tam nehorazne prachy....

scarlette
6. aug 2008

pointka nikdy som nemala problem co sa tyka osetrenia ale baba v kancli mi tvrdila ze cakat nebudeme, vsak uvidim co bude po schvaleni ziadosti ak by sme mali cakat tak chceme skusti soft

anielik
6. aug 2008

pointka aj ja som vo spolocnej, a nikdy a nikde som nemala problem, dokonca aj ked som 2x lezala u kocha (1vykrat, ked som bola na laparoskopii,2hy krat ked som mala zvyseny tlak na konci tehu)
Vzdy to bola najlepsia poistovna, lebo tam preslo cele vojsko...teda vojenska zdravotna poistovna, a tam slo najviac prachov dokonca preplacali aj take veci co ine poistovne nie (ramy na okuliare)

vstredu mame rande v Iscari, tak sa popytam a napisem 😉

aida.h
7. aug 2008

anielik pointka ma pravdu. Spolocna je jedna z najhorsich poistovni co sa tyka zenskych problemov, viem lebo aj
ja som tam. nepreplaca ani jeden vykon co sa tyka laparoskopia alebo hysteroskopia atd.Ked pojdes do Iscare
pozri si cennik ja ked som ho zbadala tak som skoro plakala.

sylvia21
7. aug 2008

aida.h nesmut - do konca sept. je mozne raz za rok zmenit poistovnu. Tak ak chces, daj si ziadost do poistovne, kt. Ti vyhovuje viac. Je dolezite, aby si to urobila co najskor, lebo potom cely rok zase nebudes moct poistovnu zmenit.

sylvia21
7. aug 2008

Toto mi zaslala spolocna zdravotna poistovna, ked som si zistovala, ci neprejdem do inej poistovne:

Vec:
Informácia o úhrade asistovanej reprodukcie - odpoveď:

Spoločná zdravotná poisťovňa, a. s. (ďalej len „SZP, a.s.“) uhrádza výkony asistovanej reprodukcie v zmysle pravidiel určených zákonom č. 577/2004 Z. z. o rozsahu zdravotnej starostlivosti uhrádzanej na základe verejného zdravotného poistenia a o úhradách za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v znení neskorších predpisov.

V určitých definovaných prípadoch - zdravotných indikáciách sa na základe verejného zdravotného poistenia uhrádzajú najviac tri cykly výkonov asistovanej reprodukcie ženám do 39. roku veku života (príloha č. 2 časť V k Nariadeniu vlády č. 777/2004 Z. z.).

Indikácia asistovanej reprodukcie - IVF metodika podlieha predchádzajúcemu schváleniu revíznym lekárom zdravotnej poisťovne poistenky/pacientky. V schválených prípadoch sa uhrádzajú aj k tomu potrebné lieky podľa pravidiel stanovených vyššie cit. zákonom č. 577/2004 Z. z. v znení neskorších predpisov - tzv. kategorizácia liekov ( okrem Zoladexu dep., Decapeptylu dep. a Dipherelinu S.R. si na všetky lieky k IVF dopláca poistenec presne definovanú finančnú čiastku).

O úhradu každého cyklu IVF požiada poistenka osobitne. Spolu so žiadosťou o úhradu IVF je potrebné predložiť SZP, a.s., aj návrh na úhradu asistovanej reprodukcie metódou IVF. Návrh vypisuje zmluvné Centrum asistovanej reprodukcie (ďalej len „CAR“), v ktorom sa navrhnutá liečba pomocou IVF bude realizovať.
Návrh na úhradu IVF má platnosť jeden rok od jeho vystavenia, čo znamená, že liečbu je potrebné realizovať do jedného roka, resp. do dovŕšenia vekovej hranice žiadateľky.

Pri vopred schválenej liečbe pomocou IVF sa plne uhrádzajú ženám aj mužom všetky potrebné odborné a laboratórne vyšetrenia/zdravotné výkony, ktoré sú uvedené v tzv. Katalógu zdravotných výkonov, uhrádzaných na základe verejného zdravotného poistenia (napr. gynekologické vyšetrenie, andrologické vyšetrenie, genetické vyšetrenie, amniocentéza, endokrinologické vyšetrenie, vyšetrenia príslušných hormonálnych hladín, vyšetrenie ejakulátu, hysterosalpingografia, laparoskopia, imunologické vyšetrenie, kultivačné vyšetrenia na prítomnosť sexuálne prenášaných ochorení a pod.).
Zdravotný výkon – predimplantačná genetická diagnostika embrya (PiGD) sa na základe verejného zdravotného poistenia neuhrádza.

Nakoľko liečbu pomocou IVF je možné v plnom rozsahu realizovať v Slovenskej republike, náklady spojené s jej liečbou v zahraničí nie sú zdravotnou poisťovňou preplácané.

V Bratislave, 26.06.2008

sylvia21
7. aug 2008

V prípade Vášho rozhodnutia o zmene zdravotnej poisťovne je postup nasledovný. Je potrebné vyplniť prihlášku na ZMENU zdravotnej poisťovne a najneskôr do 30.9.2008 ju odovzdať v zdravotnej poisťovni, do ktorej sa chcete prihlasit. V prípade, že bude Vaša prihláška schválená Úradom pre dohľad nad zdravotnou strarostlivosťou, stanete sa od 1.1.2009 poistencom vybranej poisťovne.

pointka
7. aug 2008

aida, veru je to zle a mal som s nou velmi zle skusenosti a to k lekarovi som ani nechodila, nebyvala som vobec chora, cize som im len platila a nebrala... a okrem tej kyretazi, co ma nechceli zobrat som mala problem aj so zubarom, ktory mal v septembri vycerpany limit na spolocnu ZP na cely rok... Moj otec tiez mal podobny problem, ked si zlomil clenok, najprv musel cakat v bolestiach asi 2 tyzdne, kym sa dostal na operaciu, kde mu vkladali kliny, potom mu ich museli vyberat ambulatne len v lokalnej narkoze, coz bolo straaaaasne bolestive, lebo poistovna nepreplacala vyberanie klinov z nohy ako hospitalizaciu a potom mal chodit asi rok na rehabilitaciu, co mu tiez nepreplacala, cize zo zaciatku si to aj platil, lenze nie su milionari, tak sa na to vybodol a teraz kriva a bolieva ho noha.

Ako som pisala, videla som cennik doplatkov JAS v ISCARE a presne ako hovoris, az mi bolo do placu, zaroven vsak som bola stastna, ze uz v tej poistovni nie som. Co som videla na doplatky bola najlepsia DOVERA a UNION, VSZP a APOLLO boli tak stred a potom Spolocna.

A tie poradovniky a pod som si nevymyslela, to mi vravela dokina, v spolocnej je ziadost limitovana na rok, vo vszp nie je limitovana casom, spolocna nechce velmi dovolit drahe lieky ako puregon a gonal, cize povacsinou baby stimuluju merionalom alebo fostimonom, dlho trva ziadost, dokonca si ju musia zevraj baby obehat same a potom oni maju limity na mesiac kolko IVF v danom zariadeni preplatia, preto ten poradovnik. Niekto mozno vymakne dobre obdobie, ze neide zrovna vela bab so spolocnou na ivf-ko, tak vtedy to je rychlejsie.

Dokina mala hned prvu otazku, ked som zacala chodit do iscare aku mam poistovnu, s dovetkom, ze vszp je fajn, keby som mala spolocnu, nech sa hned prehlasim.. z tych pricin, co som napisala.

pointka
7. aug 2008

Sylvia ty si nejaka pravnicka tusim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Zabudla si jednu dolezitu vec... Ked sa prehlasite do inej poistovne, nezabudnite odovzdat stary preukaz do povodnej poistovne, lebo za to rubu straaaaasne pokuty.

sylvia21
7. aug 2008

pointka - to je velmi dolezite 😉 , vidis, na to poistovna neupozornuje

sylvia21
7. aug 2008

pointka uz i vseobecna ma obmedzenia. ja som tiez vo vseobecnej. V maji mi schvalili ziadost a do novembra si musim vybrat lieky, inak by mi ich nepreplatila, neskor potom nova ziadost. A pokusy preplaca max. 3 viac nie.

sylvia21
7. aug 2008

karkulka - ake tabletky teraz mas? Dobre ich znasas?
saxo - ako mimi v tychto horucavach?
Beke - ty si asi uzivas teraz poriadne dovcu, ze?
Mirka - ako u teba pokracuje tehulkovanie? Mas nejake novinky?
Pointka - kedy sa Ti teraz podari nastupit na novu drahu? Nejako som pozabudla.

karkulka522
7. aug 2008

ahojte,no ja mam clostilbegyt do pondelka,potom ultrazvuk a od neho zavisi co mi predpise dalej.Uz mam doma aj pregnyl.Vychadza to na stredu-stvrtok,ze by mohla spravit IUI. 🙂 A ty ako pokracujes? Vysetrenia mas uz obehane? Vsetko OK?

sylvia21
7. aug 2008

ahoj karkulik - takze uz buduci tyzden IUI? to je parada. Ja mam kazdy den nieco. Dnes pre zmenu idem na onkologiu, ale nastastie nie so sebou ale len pre babicku, ktora tam ma vysetrenie. Potom ich veziem domov.

anielik
7. aug 2008

ja netvrdim ze sa nieco nezmenilo ☹ Ale ked sme my boli na 1IVF, tak bolo vsetko OK, a MAtko sa nam hned ja 1x aj zadaril

Ale v podstate mi je to aj tak na 2 veci zmenit poistovnu, ked IVF by som chcela tento rok ....tak som v spolocnej ☹

pointka
7. aug 2008

sylvia, tie 3 pokusy je dane zakonom, nie poistovna o tom rozhoduje.
hej, uz maju vsetci obmedzenia.. hneva ma to ☹

ja prave stimulujem na dalsi KET, mal by byt koncom augusta, uvidim vsak, kedze doki chce predlzenu kultivaciu, ale malo by to vyjst este v auguste.

sylvia21
7. aug 2008

pointka - ja viem, 3 pokusy 🙂 ale vseobecna to predtym nemala, dokonca i iscare to ma este nezmenene na svojej stranke, ze vo vseobecnej to je bez obmedzenia, ale snad sa nam to podari zakial nas aspon troska poistovna sponzoruje, aj ked my tam davame tolko penazi, akokeby sme boli samoplatcovia, ak by nam to poistovna nepreplacala, tak nas to urcite vyjde so vsetkym az do nejkych asi 17Otis., no ale co pre mimco neurobime. Pomaha cela rodina. Inak by sa nam to nepodarilo zvladnut.
Ako sa teraz pri stimulke citis? Je to lepsie ako naposledy alebo nie?

mirka.m
8. aug 2008

ahoj sylvi nic nove,stale mi je zle, ale doktorka mi dala take cipky, aby sa mi zaludok trosku ukludnil, lebo co som zjedla aj som dala von. 🙂 durechovej idem az 12.8. strach mam stale ale verim vsetko bude o.k. a tento krat to vsetko skonci dobre.

pointka
8. aug 2008

Sylvia, citim sa dobre zatial 🙂 Uvidime, koncom septembra ideme do egypta, tak dufam, ze uz budem letiet s fazulkou v bruchu 🙂

Inak podavala som si ziadost na 2.ivf a mam znameho, co ma lekaren, tak neverim normalne, ze v tomto state aj urobia nieco pre snazilky... ved mame plno deti, ze ano...
Tak v Januari som si kupovala puregon 600, vtedy bol doplatok 4000 Sk, teraz je len 2800...
Takze ak nahodou pojdem na 2.ivf (co dufam len v tom pripade, ak budem chciet surodenca 😀 ) tak usetrim aspon 10tis. SK na liekoch.

sylvia21
8. aug 2008

Mirka - musi to dobre dopadnut, ved okrem toho , ze ti je zle tak nehovoris, ze by si mala nejake dalsie problemy. A to ze ti je zle sposobuju hormony, takze zakial ti je zle, znamena to, ze hormonov mas viac ako dost 😉 Neboj v druhom trimestri to zvykne byt lepsie.
Pointka - citala som, ze pre baby nie je prilis dobre rychlo menit nadmorsku vysku. Ale je to na tebe. na druhej strane vela tehosiek lieta v pohode.
Karkulka - akooooo?

karkulka522
8. aug 2008

ahojte,ja som sem odbehla nakuknut od olympiady(manzel ma nou nakazil). 😅 😅 Dnes som bola u svojho gynekologa a dala som sa vypisat na marodku.Inac nic nove. 🙂 A predsa nieco nove,na co som minule zabudla-Ďurechova mi na toto 2IVF predpisala nejake injekcie navyse a za tie zaplatime 5000sk s cim sme neratali,no do novembra nasetrime,len nech sa doma uz nic nepokazi.Za opravu chladnicky sme zaplatili 4500sk.Este ze ma manzel taku setrnu zenu 😀 😀 😀

sylvia21
8. aug 2008

Pointka - v tomto clanku hovoria o cestovani.
http://www.zenska-neplodnost.cz/novinky?id=215

Karkulka a co nove Ti predpisala? Co vlastme ides teraz uzivat pri stimulke? Mne predpisala organultran a menopur. Vela kociek tu ma na lieky rozne nazory, ale musim jej doverovat, ze mi predpisala liecbu, kt.je pre mna najvhodnejsia. Dnes mi Durechova robila este dalsie vysetrenie. Snad vysledky vsetkych vysetreni vyjdu vcas este pred zacatim stimulky.

karkulka522
8. aug 2008

Sylvi-verim ,ze ti vysetrenia dopadnu dobre.Je pravda,ze ked sa do liekov nerozumieme musime verit doktorke--nic ine nam neostava. 😒 Ja este neviem ake mi dala lieky ,lebo to slo najprv do poistovne ci ich schvalia a az potom si ich vyzdvihnem na recept.Viem len ze mi napisala znovu merional + nejake dalsie injekcie a tie nas vyjdu 5000sk.

sylvia21
8. aug 2008

Karkulka ani ja som nevedela, co vlastne aku liecbu mam predpisanu, ale poprosila som tu kocku v kancelarii, aby mi tu ziadost do poistovne prefotila. Teraz uz viem, co budem uzivat. Merional ma ake ucinky? Vies, to este platite v celku pekne, my sme uz dali 70 000 len za genetiku a to este nie sme ani zdaleka s platenim na konci. Takze 5 000 urcite zvladnete 🙂 Ved si nejaka gazdina , nie? 🙂

vika34
8. aug 2008

sylvia ak sa môžem opítať mne robili PIGD aj ICSI,a neplatili sme takú horibilnú sumu ,ja som aj s lieikmi palatila 76000,ešte musím doplatiť tuším 4500 za zamrazenie.Ak môžeš napíš prečo tak veľa?

sylvia21
8. aug 2008

http://www.dietaaja.sk/strava-tehotnej-a-dojcia...

Viky, my sme si museli zo zahranicia objednat spes. sondy, preto ta suma.

Ako to u teba prebiehalo?

vika34
8. aug 2008

MôJ PROBLéM JE ,žE SOM 4 razy potratila v 5tt a raz mimomater,odobratý jeden vajíčkovod.,môj vek nič moc 😀 37 preč,tak mi bolo povedané ,že pigd je jediná možnosť.21 .7.bola punkcia zobrali mi 21 vajok nakoniec po 4 dňoch poslali na genetiku 13 z toho 2 boli bez jadra a 6 bolo zlých,tak ostalo 5 ,26.7.mi dali dve a v utorok a dnes som bola na krvi ,obydva testy negatívne.Dalšia kontrola po 25:8. na UTZ,čo je zrovna ten kritický týždeň,tak sa ešte až tak strašne nevytešujem,lebo takto som sa tešila už viac krát.AK môžeš napísať váš problé m je v čom?

sylvia21
9. aug 2008

Od 26.7 je uz 15 dni a testy si mala negativne v com? Budem na teba velmi mysliet, ved ked to mas teraz po genetike vybratych tych najlepsich bojovnikov, tak je nadej urcite vacsia. Preto i my tu genetiku podstupujeme, kvoli vacsej sanci.
Ja mam problem s translokaciou 4 a 5 chromozomu, co znamena, ze baby moze mat poruchy srdiecka, mozgu, obliciek, psychomotoricke poruchy a to su len tie najtazsie handicapy, co moze mat.
My sme mali raz potrat v 9 tyzdni a raz mimomaternicove, kde mi zobrali lavy vajcovod. Este mam jemnu poruchu so stitnou zlazou, co sa bezne nelieci, ale taka jemna vychylka moze sposobit potrat a teraz sa mi k tomuto pridal lymfoedem obidvoch dolnych koncatin, ale ten by do tehotenstva nemal zasahovat vobec,no ale nikto nevie povedat ako moje telo bude reagovat na hormony. Moj drahy nema u nas zatial ziadne problemy, ale este cakame na vysledky jeho genetiky.

Je uzasne, ze uz mas doma jednu uzasnu dceru. Pred tym, nez si otehotnela s Vikinkou, tak si nemala ziadne problemy?

vika34
9. aug 2008

sorry,testy sú pozítívne,nejako som to poplietla 😀

vika34
9. aug 2008

pred dcérou som potratila dva razy,a pri dcére som nemala vôbec žiadne problémy,bola som doma na rizikovom,ale nič mi nebolo.
Tvoj zdrav.stav tiež nie je nič moc,ale dúfam že ked pôjdeš na tú genetiku tak sa to podarí,ja mám ešte aj chronický zápal hrubého čreva,tak možno aj to nejako ovplivnilo tie potrata,nikto mi to nepotvrdil ani nevyvrátil,držím palce sebe aj tebe

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre