ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pointka
14. aug 2008

pupo, mne dokina videla na utz okolo 7 folikov a nakoniec mi odobrali 19!
Ona nemoze vidiet foliky vzadu a schovane.

pointka
14. aug 2008

sylvia trojicky su fajn, ale co by som s nimi robila 🙂
myslim, ze ta specialna podpora nestoji za tie nervy s 3ma rovnako starymi detmi 🙂 este dvojicky sa daju aj fyzicky zvladnut, trojicky su uz velky problem 🙂

pupo
14. aug 2008

Pointka to myslíš vážne 🙂 Zo 7 až 19? a kde boli potvorky schované?A koľko vajíčok si mala? všetkých 19! To ti poviem, to sa asi sekla pri sone, alebo že by boli bublinky v rade za sebou a nevidela ich? Zvláštne, ale gratulujem a držím palce! nech ti to vyjde!

pointka
14. aug 2008

z 19 sa 11 oplodnilo a 9 sa delio dalej.
U niektorych zien to nie je vidno, lebo tienia ich vajka vpredu, samozrejme, nemusi to byt pravidlom, ale zbytocne sa stresujes, uvidis po odbere, okrem toho ani nie je tak vela vajok dobre kvoli hyperstimulacnemu symdromu, dobre su 10.
No ja som bola uz v januari na ivf.

pupo
14. aug 2008

Viem pointka, že si už bola na IVF, ale držím palce ku KETu aby sa embryá dobre rozmrazili a boli životaschopné! Prečo si myslíš, že tie blastocysty neprežijú rozmrazenie?

pointka
14. aug 2008

lebo su stobunkove a cim viac buniek, tym sa horsie rozmrazuju.
presne preto mrazakovia nepreziju, lebo sa znici, resp. poskodi nejaka bunka v embryu a prestane sa tym padom vyvijat. diky, tebe peknu urodu a uspesny transfer prajem.

morryghan
14. aug 2008

Ahojte baby, chodím vás sem čítať už dlhšie a veľmi sa mi páči atmosféra, ktorá tu vládne, tak ak dovolíte zapojila by som sa do vašej diskusie :o)
pointka - aj ja som mala pri prvej stimulácii hyperstimulák, kvôli ktorému som nemohla podstúpiť ani trnasfer, takže všetky embryá sme zamrazili (odobrali mi 24 oocytov). potom som bola 2x na KET, ale bohužial obidva boli neúspešné. Pri mojej druhej stimulácii mi odobrali dva ešte nezrelé oocyty (IVM) ale zasa transfer dopadol neúspešne. Teraz ma čaká tretia stimulácia a ak sa mám priznať dosť sa bojím čo to zasa bude. ☹

karkulka522
14. aug 2008

pupo- pointka ma pravdo,niet sa co strachovat,pozri sa na mna ja ich mam 4 a som happi 😀 A taka moznost,ze folikuli su prazdne-tak to vobec neberiem.Jednoducho verim tomu ze vsetko dopadne dobre,ze to zle som si uz prezila a caka ma teraz skvele obdobie 🙂 🙂 ------------------------------------------------------------------------------------------------------Morrygham tak vitaj medzi nami,kedy zacinas stimulovat? Ku komu do iscar chodis?

pointka
14. aug 2008

morryghan, to mi je luto, ale treba bojovat a nevzdavat to (vravi ta najlepsia... 🙂)
preco si mala iba 2 x KET, ked si mala 24 oocytov?
a ma pre teba doki pripraveny uz nejaky plan na toto ivf?

morryghan
14. aug 2008

Ďakuejm za privítanie karkulka :o) chodím k dr. Ďurechovej a počítam, že stimulovť by som mala začať koncom septembra. žiadosť už mám schválenú niečo cez mesiac, ale VšZP má stanovené nejaké mesačné limity, tak to padlo na september 😉

morryghan
14. aug 2008

pointka - aj mne je z toho na nič, ale myslím, že to ešte ceľkom dobre zvládam (veď čo iné mi napokon zostáva 🙂 ). No síce mi odobrali 24 vajíčok, ale len 14 bolo po ICSI OK, tak tie nám po troch zmrazili. Keď som išla 1x na KET, tak sa rozmarzili 3, ale transferovali sa iba 2. Pri druhom pokuse KET som si dala predĺženú kultiváciu, takže rozmrazili zvyšné embryá a transferovali dve najschopnejšie, tie ostatné sa už neoplatilo opäť mraziť.
Keď som stimulovala 2x, začínala som úplne nizučkými dávkami Gonalu, ale aj tak som reagovala prehnane, takže mi dr. Ďurechová odporučila odobrať nezrelé vajíčka. Ten druhý pokus s nezrelími vajíčkami bol podľa mňa úplne zbytočný.
Začiatkom septebra by som chcela ísť na konzultáciu, že ako ideme stimulovať tentokrát 😕 😉
Vy máte prečo problém otehotnieť? U nás má manžel oligozoospermiu (max. 2 mil. sperií).

pointka
14. aug 2008

u nas je problôem u mna s PCO a nedorastajucou sliznicou a mala som aj zly hormonalny profil a mierne znizenu cinnost stitnej zlazy. Manzel je OK, ma ukazkovy spermiogram 🙂
No ja som teraz zvedava, ide mi rozmrazit 6 embryi, pojdu na PK tak snad preziju a budu OK. A ked to nevyjde, zase IVF, uz mam podanu ziadost a tiez pojdem s nizsimi davkami, no uvidim, snad to uz nebude potrebne.

sylvia21
14. aug 2008

ahoj morry - to som rada, ze je tu dalsia jesenna kandidatka. Mas toho dost za sebou, ale paci sa mi, ze sa nevzdavas a ides bojovat obaby dalej. Preco si nemala ET hned a museli si ist az so snehuliacikmi? Mala si nejaky pridruzeny problem, kvoli comu ste museli pockat?

Pupo, Karkulka, Poinka, Taki - teraz musite nastartovat tehotensku vlnu a my ostatne ju potom dotiahneme
Posielam Vam maly babydoping ( obsahuje i GPS pre bobikov, aby nezabludili a na spravnom mieste sa zabyvali)😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

karkulka522
14. aug 2008

Sylvi- 😵 😵 😵 😵 😵 😵 chytam chytam,no nezabudni ze nasledujes po nas 😉

sylvia21
14. aug 2008

no to dufam 😉

morryghan
14. aug 2008

Ahoj Sylvi 😉 1x mi dr. odporučila nepodstúpiť ET, pretože som mala hyperstimuláciu, resp. povedal, že keď ET, tak iba jedno embryo. Ja som sa cítila naozaj príšerne, takže sme sa s maželíkom rozhodli, že to radšj odložíme. Keď som sa potom rozprávala smojím gynekológom (mimochodom má ambulanciu pre poruchy plodnosti a taktiež ma atestáciu aj zo sexuológie 🙂 ), tak vravel, že v takýchto prípadoch je dobré ísť až na "ostrie noža", takže ak budem mať teraz hyperstimulák, tak podstúpim ET (dúfam, že to prežijem 😀 )

sylvia21
14. aug 2008

morry asi je nase dokinka viac opatrna. Ja som tiez podstupila hysteroskopiu, lebo si troska nebola ista, aj ked ostatni (moji) lekari v GPN tvrdili, ze to vyzera dobre. Ale to je OK, ze je taka opatrna, aj ked i ja som rozhodnuta ist az "na ostrie noza" ako hovori tvoj zlaty gyn. - sexuolog 🙂 cerstve embryjka su statisticky upsesnejsie, ale i pri kete sa najdu bojovnici, kt. vyhravaju.

sarahja
14. aug 2008

S Mudr Durechovou mám katastrofálne skúsenosti. Totálne arogantná, nemilá, ešte som nakoniec skončila s hyperstimulačným syndrómom. V Isceri sa pretvaruje, je tam asi dobre zaplatená. A pri transferi ešte na mňa kričala. A žiadne tehotenstvo z toho nebolo, ani sa nečudujem po takom psychickom vypatí. o rok sme to skúsili s docentom Válkym, zlatý milý otcovský prístup a máme krásneho chlapca a ešte som bola aj bez hyperstimulačného syndromu.

mirka.m
15. aug 2008

pupo nebud z toho smutna . ja mala len 8 a nakoniec z toho ostali 3, vkladali mi 2 a obidve sa uchytili. sice dostala som hyperstimulak a to riadny, ale stoji to za to.
sylvi, durechova ordinuje v prosanuse a som rada, nakolko v iscare sa to otehotnenim konci.Spytala som sa jej ci mozem chodit k nej nakolko vie vsetko o mojom stave. Povedala neni problem.Je fakt zlata. Prosanus je na daxnerovom namesti - to je ako mileticka.sice je tam len 2 dni v týždni, nakolko je ostatne dni v iscare.

morryghan
15. aug 2008

ahoj mirka, aj napriek tomu, že si mala hyperstimulák ti dr. odporučila transfer obidvoch embryí? ja som mala hyperstimulačný s malým nožstvom tekutiny v douglasovom priestore a s dosť zväčšenými vaječníkmi, tak mi dr. neodporúčala transfer. U teba sa ako prejavoval hyperstimulák?
Sylvika ja viem, že opatrnosti nikdy nie je doať, ale tentokrát budem trvať na ET 😉

sylvia21
15. aug 2008

sarahja - dolezite je, ze mate krasneho chlapceka. Mne zatial DUrechova vyhovuje. Nemame ziaden komunikacny problem a vzdy je mila. Manzel ma z nej este lepsi pocit ako ja. A kde si k Durechovej chodila ty, ked hovoris , ze v Iscare je asi ina ?
Mirka ako tehulkujes? To je fajn, ze budes chodit k nasej Duriske 🙂 Ja som si nasla skveleho gynekologa v GPN, je to v Ruzinovskej nemocnici a spolupracuje i s ISCARE a tiez vie o mojom zdravotnom stave vsetko a hlavne mi vyhovuje, ze je tam kazdy den a chodi i do nemovnice na Kramare, kde by som urcite isla, ak by boli nejake problemy. A hlavne v GPN je tim velmi dobrych lekarov, pracuje sa tam od 7.00 do 18.OO a ked tam nie je moj lekar, tak ma pri vaznejsom probleme vysetri iny lekar a pracuju aj v sobotu. SOm tam velmi spokojna. Alle maju dost pacientiek, takze na bezne vysetrenie sa caka i tri tyzdne. Ale , ked nemas problem, tak to je v OK.
Morry budem Ti drzat palce, nech Ti to tentoraz vyjde s co najlepsim vysledkom, cize s babatkom 🙂

peggyyy
15. aug 2008

bral manžel niektorej z vás PROFERTYL? a dávala už niektorá z vás niečo dr. Petrovej?

karkulka522
15. aug 2008

ahojte,chcem sa spytat ci neviete ci sa moze kava po transfere a vobec potom v tehotenstve. Ja sa uz pripravujem aj nepit kavu len aby sa to podarilo. 😝 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------SYLVI-uz mas spravene vsetky vysetrenia alebo este behas po doktoroch? 🙂

sylvia21
15. aug 2008

Pointak, Mimusiacik nasla tuto temu, mozno ta to zaujme 🙂 inzulinova rezistenca a syndrom PCO
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

sylvia21
15. aug 2008

karkulka - zlatko najlepsie sa je vyvarovat vsetkym neduhom a teda i kavicke. Ale poviem Ti, ze ja nie som velky kavickar, ale v poslednom case, ked by som kavu vobec nemusela pit, tak mi tak strasne chuti 😀
citala som , ze jedna kavicka denne nie je problem. Je dolezite si zvazit, ako to co prijimas do ogranizmu posobi na teba, a to iste posobi niekolko desatnasobne viac na mimco v brusku. Napr. ak si das za poharik alkoholu, tak mimco v brusku si uz poriadne "vyspevuje", co samozrejme pre neho nie je dobre 😝 Takze pozor so vsetkym, radsej 😕 😨 🤐
Preggyyy - taketo skusenosti nemam 😒

Inak kocky - dnes som absolvovala 5 lekarov - gynekolog, genetik, chirurg, obvodak, internista - prisla som domov a hodinu som spala 😝 😀

karkulka522
15. aug 2008

som pripravena kavu vynechat,ved som na marodke 🙂 a mozem si kedykolvek pospat.Aj pri prvom ivf som sa jej vzdala. A alkohol je pre mna uz minulost.Od 4DC ked som zacala uzivat lieky tak pri nejakej navsteve alebo inej prilezitosti pijem len dzusiky 😉

sylvia21
15. aug 2008

spravne karkulka 😉 - ja sa tiez snazim zdravsie zit. 😉 Ako sa inak citis?

karkulka522
15. aug 2008

celkom dobre. dnes som si aj popestovala takeho 2-mesacneho chrobacila 😎 .Jak mi krasne zaspinkal na rukach 😵 to bol krasny pocit. Kupodivu som pokojna-mozno ma malinky ukludnil 😅 .Zajtra budem volat do labaku ako sme na tom a kedy bude transfer.Mozno mi to vsetko dojde az na operacke 😅 . Ty mas este kolko navstev u lekarov? Je to fuska si obehat tolko za jeden den

sylvia21
15. aug 2008

oooooooooooo to ti zavidim, urcite bol sladucky 🙂 Je to uzasne drzat takeho maleho drobca, ze?
Mate predlzenu kultivaciu drobcekov? Daj vediet, budem na teba mysliet, uz aby si bola tehosko 🙂

sylvia21
15. aug 2008

a este som zabudla - tych lekarov uz pomalicky ubuda, este musim obehat genetiku v Iscare, genetiku na americkom namesti, internistu, manzel musi ist k obvodakovi na odbery, ale to ako keby som tam isla ja 😉
a potom uz len navstevy v care. Snad nebudeme musiet ist do hospital, dufam, ze tomu sa tentoraz vyvarujeme.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre