ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

saxo
20. aug 2008

stansun IP

mirinda10
20. aug 2008

dik beke ako vidim tie tt rastu ako po dazdi hm a uz viete co to bude asi je skoro co a kedy ides na 3D daj vediet

no ja som na 15DC mala sliznicu 9mm co som bola moc happy tak idem na ET v piatok doki ma dovolenku tak to zmakneme uz tento tyzden a aj ja mam dovoelnku kto by robil ked je tolko dni volna no nie...

tie virusky lapam ale necham aj pointke uz sa nam to musi podarit ja uz na 3ti pokus hadam to stastie sadne aj na nas

drzte sa idem pit cajik alchelmilku asi to zabera ked minule som na 15DC mala iba 7mm sliznicu ale to si asi aj nahovaram ale co len nech pekne rastie

pekny den

sylvia21
20. aug 2008

Mirinda = drzime palceky, nech to vzjde co najlepsie 😉 a potom krasne oddzchovanie na dovolenke 🙂
Mne zacatie stimulacie vychadza prave na tieto dni volna, tak dufam, ze nebudu mat vsetci lekari a sestricky dovolenku. 😉

mirinda10
20. aug 2008

sylvia stimulacia je easy horsie je cakanie na vysledok testu a cim stimulujes ja som mala gonal a to je strasne jednoduche bola som 2x na krv a sup na 11DC som bola na odber to je rychlovka aspon u mna len ja uz nechcem take davky radsej menej vajok ale kvalitnejsich

no dovolenka asi v sobotu idem na turu ale asi pojdem len tak sa poprechadzat ak nebude prsat ale sediet doma nebudem ideme hned v piatok do Tatier tak si to tam pekne uzijem nebudem sediet na izbe a cakat ...

ale uz sa tesim, ze vypadneme z BA takze hned z Iscaru vyrazame smer Tatry

pointka
20. aug 2008

mirinda aj ja chceeeeem 9mm 🙂
uz som si dala vcera vinko. Dnes som bola na injekcii, dokina k 5x1 divina mi dala este agofollin, to je v injekcnej podobe, tak snad to tu sliznicu pohne ☹ budem na teba mysliet v piatok 🙂

kvak63
20. aug 2008

Ahoj

tak cestu vlakom som prezila a aj male. Valky bol vcelku milí.

Ja som v poriadku až na zapla čo som dostala s užívania ultrogestanu. To som bola veľmi prekvapená že moja lekárka hneď vedela o čom hovorím keď som jej povedala že mám zápal 🙄 . Je to možne že oni o tom vedia čo sa môže sať, ale vás na to vôbec neupozornia. Takže teraz chodím na výplach do ISCARU každý druhý deň a beriem niečo podobne ako ultrogestan len drachšie a s palikátorom. Sme v poriadku a 9tt+5. Už som bola aj u svojej lekárky a vo štvrtok idem pre preukaz.

tak pppppppppppppprrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrssssssssssssskááááááááááááááááááááááááááááám

morryghan
20. aug 2008

Ahojte budúce tehuľky 🙂 možno trošku blbá otázka, ale aká výška sliznice maternice je najideálnejšia na trnasfer? Viete niektorá, či už je Dr. Ďurechová po dovolenke a či už ordinuje v ISCARE? ďakujem

kvak - blahoželám a veľmi sa teším s tebou :o) 🙂 🙂 😉

sylvia21
20. aug 2008

mirinda - ja budem uzivat menopur a organultran, presne davky budem vediet az po utv. Neviem, ci sthnem i krv kvoli tym svistkom. Odchadzas hned po ET do Tatier na turistiku? Potom sa troska i setri a krasne relaxuj. A kam ste sa vybrali?
Ahoj kvak, to je super, ze ste v poriadku, tesime sa s tebou 🙂 Co sa Ti to objavilo, ze musis chodit na vyplachy?
Prskacie Tehu virusky sa zidu 😉 Vdaka 😉
Morryghan - Durechova spominala, ze ma posledny augustovy tyzden dovolenku. Ale bola som v ISCARE v utorok kvoli poistovni a vtedy tam Durechova nebola, tak teraz neviem, ci uz teraz dovolenkuje. O vyske sliznice Ti asi najlepsie odpovie Pointka 🙂

pointka
20. aug 2008

Morryghan, Durechovu som dnes videla uz v Iscare a uz aj ordinovala.
Vyska sliznice by mala byt tych 8mm, i ked som pocula, z ineho CAR, ze 6mm je uplne minimum.

sylvia21
20. aug 2008

pointka, bola si dnes v cary? Mas nejake novinky? 🙂

mirinda10
20. aug 2008

no sliznica nesmie byt menej ako 8mm to aspon mne povedal doki ale je to individualne kazda sme ina a sliznica je iba start k ET to este neznamena ze budeme tehu tam je velke mnozstvo dalsich faktorov aby sme dobehli do ciela s paskou TEHU

pochvala pointka ani to vinko nebolelo 😉 😉 co len treba pokracovat ja pijem do transferu a potom uz nic
neboj bude dobre ja verim a kedy idu rozmrazovat snehuliakov ja bojim zajtra volam ako bojovnici prezili hadam nieco bude, ved mam 5 tak ak sa prva varka 3 nerozmrazi zoberu aj posledne nebudu tam opustene ☹

pointka
20. aug 2008

sylvia, hej, bola som na injekcii, vcera som bola u dokiny, v piatok k nej idem znova... novinky, ziadne, sliznica mi stoji na 7mm, preto tie injekcie, ale buduci tyzden bude KET, tipujem v utorok, mozno v piatok zacne rozmrazovat + PK k tomu, tak vidim to na utorok. V piatok idem na kontrolu, tak som zvedava, ci pomohli injekcie... ☹

Ja mam rada vinko, len skor biele a mna to hned otapi ☹ Ale zvladla som to, teraz idem na obed, tam maju aj mrva&stanko vinka, tie milujem, tak si dam decko 🙂

pointka
20. aug 2008

neboj mirinda, rozmrazia sa 🙂 drzim palce, mas peknu sliznicu, teraz ti to urcite vyjde.

ja som si neni ista, tych 7mm nie je dobre znamenie a to som chcela mysliet pozitivne, ze to vyjde, ale uz podvedome viem, ze nevyjde kvoli sliznici ☹

pointka
20. aug 2008

kvak mozem sa spytat ako sa volaju tie lieky co su ako utrogestan s aplikatorom? dik

sylvia21
20. aug 2008

Pointka, este mas par dni a injekcie, kt. by to mali podporit. Takze este nic nie je stratene. A v kazdom pripade, ak by snehuliaci nevyhrali, tak ta o chvilocku cakaju cerstvi bobici a sliznica sa musi dovtedy poriadne polepsit 😉 Pointka, to ti tu sliznicu vzdy kontroluju vaginalnym utv?
Mirinda, tak zajtra na teba myslime a drzime silno palce, pfuj. 😵 ... pfuj. 😵 .... pfuj .... 😵 nech to dobre vyjde. Nezabudni zajtra napisat.

pointka
20. aug 2008

no zo skusenosti viem, ze mi nezvykne pomoct velmi nic, je pravda, ze tieto injekcie som este nemala, tak este nadej mam ☹ Ano, vzdy iba vaginalnym UTZ. No ja by som nerada na 2.ivf 🙂 este mam zle spomienky z prveho 🙂)

sylvia21
20. aug 2008

takze Pointka nic sa neda robit a musi to teraz vyjst 🙂 Zatial tu mame len same uspesnicky, daj dufajme, ze o chvilocku nasadneme na tehu vlnu i my 🙂 Krasny den 🙂

pointka
20. aug 2008

sylvika, vies na kolkatu tehu vlnu som tu uz nenaskocila? 🙂

sylvia21
20. aug 2008

http://botanika.wendys.cz/kytky/K99.php - maly pomocnik pre sliznicu v maternici 🙂

Pointka, asi sa tu nebudeme presviedcat ako sa to nepodari, ze? Kazda vieme, ze to riziko je velke, ale dufame v to najlepsie, mam pravdu?

pointka
20. aug 2008

sylvika ano, ale je tazke ostat optimisticky.
alchemilku poznam, aj som ju pila v kvapkach dost dlho a nic, teraz vsak nechcem, lebo bylinky mozu mat interakciu s liekmi, co uzivam a to nechcem. Ale dik 🙂

sylvia21
20. aug 2008

hej to je pravda, neradno kombinovat homeopatika s liekmi.

karkulka522
20. aug 2008

ahojte,Ďurechova robi utorky v prosanuse a posledny augustovy tyzden ma este dovolenku.----------------KVAK-tesim sa ,drzim palce,dufam ze s tym zapalom to nie je take vazne.Kolko tabletiek utrogestanu si si denne vkladala,ak to mozem vediet?Ja mam denne 6 tabl.-------------------------------------------------Stale spominate sliznicu no ja o svojej neviem nic,ani pri kontrolach mi dokina nehovorila ci je mala ci velka.--------------------------------------------------------------------------MIRINDA-drzim palce na zajtra 🙂 🙂

kvak63
20. aug 2008

Dr. Ďrurechova ide od soboty 23.8 do 31.8.08 na dovolenku

pointka tie lieky presne neviem doma pozriem a dam ti vediet. Na rozdiel od utroša sa davaju iba raz a stali 2 150sk.

pointka
20. aug 2008

kvak a ucinok rovnaky? v com su lepsie? ja uz nevladzem s liekmi, zaludok ma strasne boli, je mi to jedno, zaplatim hocikolko, len nech su dobre. Dakujem, tak sa pozri potom.

kvak63
20. aug 2008

karkulka ja som si tiež daval 6 tabl. denne. Ten zapla som dostal skoro po 2 mesiacoch uživania. Teraz 24.8 to by boli 2 mesiace.

Do stala som teraz drachsie ale su s aplikatorom a davam si len večer jednu. Vyhoda je v tom že si nezanašam infekciu do vnútra. Či pomaha to neviem, lebo od vtedy mi nerobil nikto ultrazvuk. Krvacať som nezačla takže je to všetko v poriadku, aspoň sa tak citim ze sa nič nezmenilo.

karkulka522
20. aug 2008

Aha,ja som zacala teraz v nedelu po ET, tak som zvedava ci mi to dokina nezmeni ked pride pozitivny vysledok. 🙂

sylvia21
20. aug 2008

Ahoj Karkulka - ako sa mas?

Kocky vy ste si brali PN aj pri stimulke aj po ET? alebo ste zvladali normalne fungovat v praci?

karkulka522
20. aug 2008

Ahojky,mam sa dobre.Dnes som vypekala(mala som chut) a nejako som neodhadla muku tak teraz rozdavam 😅 .Sylvi ja som si brala marodku tyzden pred transferom.Ale to len preto ze mame dlhu celozavodnu dovcu a ja tolko dovolenky nemam.Ale aj pri 1IVF som bola doma od stimulky az kym som nedostala vysledky krvy. Pri 1IVF som chodila kazdy druhy den do BA a to by som minula vela peciek tak preto. 🙂

saska1
20. aug 2008

ahojte kočky....stále si vás čítam, ale prispievam málo...zatiaľ nemám veľmi čím...ale v pondelok som bola na HP na krvičku,takže pomaly ale isto začíname..konečne sa dúfam začnú veci hýbať... 😉
chcela som sa vás opýtať, či v iscari sú sestričky také nemožné všetky, alebo len ja som mala "šťastie",pretože ešte aj pri takej triviálnej veci akou je odber krvi ,mi sestrička zle pichla a mám modrinu na pol ruky😠 😠

karkulka522
20. aug 2008

ahoj Saska,mne brala krv do 4 ampuliek a zle mi napichla ihlu tak sa mi s tou ihlou vrtala kym na nu nenatrafila a do poslednej ampulky ledva nabrala,lebo hned vravela-" este chvilu len nepraskni". 😅 tak som sa otocila aby som to nevidela ale berem to tak ze to sa stava 😉 .Mne je tu modrinu po tyzdni este stale vidiet ale ved raz zmizne,nie. 🙂 😎 . Prajem ti nech sa ti to rychlo rozbehne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre